Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Çamaşır ve Bulaşık Makinesi tarih olacak
  • Facebook da Paylaş
Çamaşır ve Bulaşık Makinesi tarih olacak
  • 07-01-2015
  • 0 yorum
  • 6112 okunma
Bulaşık ve Çamaşır makinesi tarih mi, oluyor önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde çamaşır ve bulaşık makinesı olmayacak

İlim Yayma Cemiyeti Kızılcahamam Şubesi tarafından her hafta Çarşamba günleri düzenlenen sohbetler devam ediyor. Bu hafta yapılan konferansa Dr. Mustafa LALE konuşmacı olarak katıldı.

“Türkiye’nin 2023 Hedeflerine Doğru Bir Bakış” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Mustafa LALE Nano teknoloji ve Türkiye’nin 2023 hedefleri konusunda bilgi verdi. Önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde Nano teknoloji ile ilgili dünyada büyük gelişmeler yaşanacağını dile getiren Lale bu konuda birçok icatların çıkacağını gelecekte yakın bir tarihte Nano teknoloji ile kirlenmeyen elbise ve çamaşırların çıkması ile birlikte bulaşık ve çamaşır makinasının tarih olabileceğini sözlerine ekledi.

İlk uçak fabrikasının da 1940’lı yıllarda Nuri Demirağ tarafından yapıldığını o yıllarda büyük bir başarı elde ederek THK kurumunda siparişler aldı. Aldığı bu siparişleri zamanında teslim etmesine rağmen bir elin Türklerin bu başarısını istemediğini ve 1941 yılında açılan ilk uçak fabrikamızı 1950 yılında kapattığını dile getirdi. O günden bu yana 70 yıldan fazla geçmesine rağmen hala o yıllarda yaptığımız seviyeye gelmeye kendi uçağımızı yapmaya çalışıyoruz. Türkiye’de son 10 yolda bu alanda ciddi çalışmalar yapılıyor” dedi.

Etiketler : Çamaşır - ve - Bulaşık - Makinesi - tarih - olacak - - -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın