Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Büyükşehir Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine kömür
  • Facebook da Paylaş
Büyükşehir Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine kömür
  • 11-12-2015
  • 0 yorum
  • 5553 okunma
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılcahamam'da belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtımına başlandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında yaklaşık 142 bin ihtiyaç sahibi ailenin gıda, temizlik ve ısınma malzemesi ihtiyacını karşılayarak yaşam desteği sağladı. Dar gelirli ailelere sosyal yardımlarını ulaştırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, aynı yıl dağıtığı kömürlerle 80 bin ailenin yuvasını ısıttı, 15 bin aileye de ekmek yardımında bulundu.

Geliştirdiği sosyal projelerle Türkiye'deki belediyelere örnek olan Büyükşehir Belediyesi, 7'den 70'e herkesin yardımına koşarak, ihtiyaç sahiplerine 18 yıldır gıda, temizlik ve kömür yardımında bulunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2014 yılında 141 bin 767 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunduklarını, aynı yıl ayrıca 14 bin 820 aileye ihtiyaçları doğrultusunda 18 milyon 503 bin 562 adet ekmek verdiklerini söyledi. Başkan Gökçek, sosyal yardımlar kapsamında dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımların 1997 yılından beri sürdüğünü belirtti.

"YARDIMLAR EVLERDE TESLİM EDİLİYOR"

Büyükşehir Belediyesi'nin imkanları doğrultusunda Kızılcahamam’da kömür dağıtımına başlandı. Soğuksu Milli Parkı girişine gelen kömür yüklü tırlardan kamyonetlere aktarılan kömürler ilçe genelinde belirlenmiş ihtiyaç sahibi ailelere hızlı bir şekilde ulaştırılmaya başlandı.Geçmiş yıllarda olduğu gibi 2015 yılında da ihtiyaç sahiplerine gıda ve temizlik malzemesi dağıtılacağını söyleyen Başkan Gökçek, şunları kaydetti:

"Ankara'nın tüm ilçelerine yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Oradaki ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürüyoruz. Yardımlar özenle ihtiyaç sahibinin evine kadar ulaştırılarak kapıda teslim ediliyor. Böylece yardım alanların rahatsız olmasının önüne geçiliyor. Yardımlar, temel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak hazırlanıyor."

Sosyal yardım başvurularının titizlikle değerlendirildiğini belirten Başkan Gökçek, "Yardım alacak evler, üniversite mezunu, deneyimli ve özel görevlendirilmiş personel tarafından yerinde inceleme yapılarak belirleniyor" dedi.

1997 yılından bugüne kadar ihtiyaç sahiplerine toplam 1 milyon 163 bin 500 ton kömür yardımı yapıldığını belirten Gökçek, "2014 yılında 80 bin ailenin yuvasını ısıttık. Her aileye 1 ton kömür yardımı yapılıyor. Uzmanlar kömür yardımı almak isteyenlerin evlerine gidip inceleme yaparak, evin ısınma biçimine, ısınmak için kömüre gereksinim duyulup duyulmadığına da bakıyor. Eğer evde kömür ihtiyacı yoksa kesinlikle bu evlere yardım gönderilmiyor. Kesinlikle kükürt oranı düşük, kalori oranı yüksek ithal kömür dağıtımı gerçekleştiriyoruz" diye konuştu

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın