Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bülent Arınç Kızılcahamam'da MHP ye yüklendi
 • Facebook da Paylaş
Bülent Arınç Kızılcahamam'da MHP ye yüklendi
 • 01-01-1970
 • 10 yorum
 • 5715 okunma
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Yarısından fazla ilde milletvekili olmayan bir partinin böyle cıyak cıyak bağırmasına aldırış etmeyin. Altında yatan bir sebep var. Ona buna hakaretler savurmasına, onu bunu tehdit etmesine kulak asmayın. Çaresizlik var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Yarısından fazla ilde milletvekili olmayan bir partinin böyle cıyak cıyak bağırmasına aldırış etmeyin. Altında yatan bir sebep var. Ona buna hakaretler savurmasına, onu bunu tehdit etmesine kulak asmayın. Çaresizlik var" dedi. 

Arınç, Kızılcahamam'da düzenlenen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ankara Teşkilat İçi Eğitim Programı'nda, 27 Nisan bildirisine karşı tutumlarını başka partilerin gösteremediğini belirtti. 

Katılımcılarla bir anısını paylaşan Arınç, Turgut Özal ile ilgili bir toplantıda, onun için açılan bir pankarttan esinlenerek, Özal'ın sevilmesinin nedenini "sivil, dindar, demokrat" olması diye açıkladığını anlattı. Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Ertesi gün dünyayı başıma yıktılar. Dünyayı başımıza yıka yıka bu günlere geldik. Allah'a hamdolsun hizmetimizle, haysiyetimizle bugünlere geldik. Dünyayı başımıza yıkanların haline geçen 23 Nisan Repesiyonu'nda baktım. Eşim başörtülü diye resepsiyona gelmeyenler şimdi eşi başörtülü bir Meclis Başkanı'nın önünde iki büklüm olup selam veriyorlar." 

"Çok şükür Cumhurbaşkanlığı Köşkü de aynı durumda. Orada da bir hanımefendi eşi Cumhurbaşkanı ile başındaki şeref timsali örtüsüyle tebrikleri kabul ediyor. Böyle olması lazımdı ama bu düşmanlıklar bizi bugünlere getirdi. Dünyanın her yerinde bir eşin başındaki örtüyle niçin uğraşırsın, bunun hakkında yalan yanlış dedikodular uydurursun" diyerek, bunların hiçbirisinin olmaması gerektiğini söyledi. 

AK Parti iktidarlarının hizmetlerini anlatan Arınç, 11 sene önce hastanelerin, havaalanlarının bugünkü gibi olmadığını, büyüme hızının bu düzeylere ulaşamadığını kaydetti. 

-"Türkiye'nin partisi"- 

AK Parti'nin bütün Türkiye'nin partisi olduğunu belirten Arınç, son seçimlerde sadece 3 ilde milletvekili çıkarılamadığını söyledi. CHP'nin milletvekili bulunmayan il sayısının 34 olduğunu aktaran Arınç, CHP'nin çözüm sürecine destek vermemesinin nedenlerinden birinin bu olduğunu kaydetti. 

"63 yıldır neden iktidar olamadınız- 50'de kaybettiğiniz tek parti diktatöryasını neden 63 yıldan beri kazanamadınız" diye soran Arınç, "Yüzde 25'i alsa havada parende atıyor, yaşadık diyor. Bütün belediyeleri kaybedeyim ama bir tek elimde İzmir varsa bana yeter diyor" eleştirisinde bulundu. 

Arınç, "Bir partinin düştüğü duruma bakın tabelası yok, teşkilatı yok, milletvekili yok ama adı Cumhuriyet Halk Partisi" dedi. 

MHP'nin durumunun daha kötü olduğunu ifade eden Arınç, 47 ilde milletvekili olmadığını söyledi. Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Yarısından fazla ilde milletvekili olmayan bir partinin böyle cıyak cıyak bağırmasına aldırış etmeyin. Altında yatan bir sebep var. Ona buna hakaretler savurmasına, onu bunu tehdit etmesine kulak asmayın. Çaresizlik var. Onlar Türkiye'yi zaten parti olarak bölmüşler. Birisinin 34 ilde milletvekili yok, birisinin 47 ilde milletvekili yok. Bundan sonra da olmayacağını çok iyi biliyorlar. Onlar peşinen bu işe razı. Onların kafasında partileri böldüğüne göre Türkiye'de bölünmüştür. Onların kafasında, Türkiye'nin 34, 47 ilinde teşkilatı olmadığına göre Türkiye zaten bölünmüştür. Ama biz bunu diyebilir miyiz- Biz Türkiye'nin her yerinde varız. İnşallah Iğdır'da da milletvekilimiz olacak, Tunceli'de de olacak, Hakkari'de de olacak. 81 ilde, 923 ilçede, 780 bin kilometrekare toprak üzerinde biz varız. Güçlüyüz, Türkiye'nin partisiyiz, 75 milyonun gönül verdiği bir partiyiz. İki seçmenden biriyken Allah'ın izniyle 10 seçmenden 6'sının oyunu alacak bir noktadayız." 

-"Hamaset nutukları atmanın yeri değil akılcı hareket etmenin yeri"- 

Çözüm sürecine de değinen Arınç, "Güçlü bir iktidar için her şeyi göze alarak bu terör sorununu çözmek elbette önemlidir" ifadesini kullandı. 

Bu sürecin kolay olmadığını, sorunu akıllı, güçlü bir iktidarın çözebileceğini belirten Arınç, "Mesele sadece öldürmek değil mesele heronları uçurmak veya istihbaratı güçlendirmekle de bitmiyor. Bir bakıyorsunuz gündüz okulda ders verdiğini zannettiğiniz biri, akşam poşu bağlayıp gece eylem yapabiliyor. Düşman biraz da içimizde. O yüzden çok daha farklı tedbirler almamız lazım. Hamaset nutukları atmanın yeri değil akılcı hareket etmenin yeri" dedi. 

İşin bir boyutunun insan haklarıyla ilgisi bulunduğunu ifade eden Arınç, geçmişte engeller, yasaklar ve inkar politikaları olduğunu söyledi. 

İnsanların Kürt, Türk, Çerkez olmalarının eksiklik görülemeyeceğini vurgulayan Arınç, kimsenin ana babasını seçme şansı bulunmadığını kaydetti. 

Belediye başkanlığına adaylığını koyduğu 1994'te Kürtlerle siyaset yaptığı için hakkında "Belediyeyi Kürtlerle dolduracak" propagandası yapıldığını anlatan Arınç, "Biz aynı idealler uğrunda, birlikte çalışıyorsak bunu ırkçılık fitnesine alet etmenin hiçbir şekilde doğru olmadığını düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu. 

Kendisinin Türk olduğunu, anne babasıyla iftihar ettiğini belirten Arınç, 

"Ama eğer ben Hakkari'de, Uludere'de, Şemdinli'de, Beytüşşebap'ta, Gevaş'ta, Gercüş'te doğmuş olsaydım Kürt olacaktım. Üzülmezdim. Derdim ki: Yarabbi beni Müslüman bir Kürt anne ve babadan dünyaya getirdiğin için sana hamdolsun" diye konuştu. 

Ret ve inkar politikalarına 'hayır' dediklerini, eski asimilasyon politikalarının artık olmadığını belirten Arınç, ülkedeki bütün yurttaşlarla beraber, aynı kaderi paylaştıklarını söyledi. 

Seçmeli ders, televizyon ve radyo yayını gibi çalışmaları anlatan Arınç, 

"Bunların hepsi bu ülkeyi tekrar birleştirmek, birbirimizi kabul etmek adına çok önemli şeyler" dedi. 

-"Başı göğe erecek kadar güçlü olan AK Parti'nin işidir"- 

İnsan hakları konusunda da AK Parti'nin sicilinin tertemiz olduğunu ifade eden Arınç, "Olağanüstü hali kaldırdık. Olağanüstü hal diktatörlük dönemiydi. Faili meçhuller, siyasi suikastlar, alınıp götürülmeler ve çocuğu 25 yıldır gelecek diye kapısını açık tutup, sabaha kadar bekleyen Berfo nineler, o dönemlerin acılarıdır. Biz onların hepsini elimizin tersiyle ittik" ifadesini kullandı. 

Türkiye'nin terör nedeniyle büyük kayıpları olduğunu vurgulayan Arınç, "Bir iktidar bu sorunu çözecekse bu 11 yıldan beri başı göğe erecek kadar güçlü olan AK Parti'nin işidir" dedi. 

Çözüm sürecinde ilk olarak terör örgütünün eylemi bırakmasının amaçlandığını ve 4 aydır eylem yapılmadığını anımsatan Arınç, terör unsurlarının yurt dışına çıkmasının da kabul edildiğini hatırlattı. 

"Böyle bir projeye siz hayır diyebilir misiniz" diye soran Arınç, 4 aydır Türkiye'de silah atılmadığı, şehit cenazesi gelmediği için "sokaklarda nara atamadık" diye üzülen birkaç kişinin olabileceğini söyledi. Ancak 75 milyon insanın ne kadar mutlu olduğunu bildiklerini anlatan Arınç, "Çocuğu askere gitmesin diye çocuğunu saklayanlar, askere gittiyse her gün ölüm haberi gelecek mi diye karşıda köşeyi dönen bir asker görse yüreği hop hop ayağa kalkan anneler yok mu bu ülkede- Çocuk, tabutun başında 11 yaşında, babasını hayal eden... Gözlerimizin önündeki o felaketler elbette hepimizi yakından ilgilendiriyor" diye konuştu. 

-"Niyet hayır, akıbet hayır"- 

Terör biterse, huzur ve sukunet gelirse Türkiye'nin "tadından yenmez olacağını" belirten Arınç, huzuru ve barışı içinde hissetmenin, çok güzel olduğunu dile getirdi. 

Bunun için çalışılması gerektiğini vurgulayan Arınç, şunları kaydetti: 

"Silahlarını alıp da giderlerse bırakırlarsa veya nasıl geldilerse daha doğrusu, bu kötü bir şey mi- Biz biliyoruz ki 2 bine yakın insan burada. 300-500'ü dışarıda. 5 binden fazla bir silahlı örgütten bahsediyoruz. Bu toprakları terk edeceklerse 'İnanmayız, olmaz böyle bir şey, bunun altında bir şey vardır, hesap vardır.' Ne vardır kardeşim, söyle bakalım- Bugüne kadar ne verildiğini duydun- Her şeyin bir zamanı var. Zamanı gelmeden çiçek bile açmıyor. Zamanı gelmeden olmasını arzu ettiğimiz hiçbir şey de olmuyor. Örgüt bu noktaya geldiyse bir sebebi vardır. Hükümet bu noktaya geldiyse bir sebebi vardır. Bir sağına soluna bak bakalım. 2 sene evvel 2 bin 500 militanını kaybetmiş bir örgüt, böyle bir anlaşmaya veya böyle bir yol haritasına bağlı kalmaya çalışıyorsa, dış desteklerini kaybetmişse, içerde yerli halkın desteği minimum düzeye gelmiş ve son itiraflarla, yakalamalarla, yer göstermelerle örgütün beynindeki insanların hepsi telef olmuşsa, bunun bir sebebi vardır mutlaka. Yani ne yapmamızı istiyorsunuz- Örgüt yine gelsin de aman mı dilesin, yeri mi öpsün, ayaklarınıza mı kapansın- Böyle bir şey olabilir mi- Aklınızı kullanın biraz. Bir şey var ki bunlar oluyor ve 4 ayda oluyor. Niyet hayır, akıbet hayır."

Etiketler : Bülent - Arınç - Kızılcahamam'da - MHP - ye - yüklendi -
YORUMLAR
 • y.b   04-05-2013 03:23

  ey veysel bayram kardeşim rte 2 atatürk demişsin ne yaptıda olacak acaba bırak bu yalancı siyaseti tre atatürkün tırnağı olamaz..........

 • Durali   02-05-2013 17:26

  Veysel Bayram insanda biraz kendine saygı olur..sana öyle bir cevap yazardım ki aslında ama,değmezki...Ya senin çocukların yok mu?İnsan bu kadar küçülür mü...Bu ne yağcılık???

 • çetin   01-05-2013 01:23

  niye korkuyosunuz vurulacaklar listesinde mi varsında ? Osloda görüşen şerefsizdir dedi sn. başbakan şimdi alenen görüşüyor mhp asmadı da şöylede böylede bağırmayı bilirsiniz al adam görüşüyor kürdistanı kuruyor demokratik özerklik ne demek safmısınız daha bu adamlara inanıyonuz ? inanın inanın 2023 de türkiye bölününce ve bir gün hasta yatağında ölürken ahhh ahh diye inleyip vicdanınızı susturamayın inşallah.

 • Yurdum İnsanı   29-04-2013 23:13

  Peki soruyorum altın yumurtlayan sırketlerımız hızmet bınalarımız neden yabancı ülkelere satıldı bunuda acıklasınlar bize? Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün askeri olarak soruyorum Gençliğe hitabesınde bir bölüm dikkatımızı çekiyor. (Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş bütün tersanelerine girilmiş) Ey Türk istikbalinin evlâdı İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Butun sırketlerımız satıldı, askerımız ordumuz askerlıgını unuttu resmen soytarı ettıler. Ey Türk Milleti bu satır bize herşeyi anlatıyor tabı anlayabılırsenız eyvah dıyecegımız gunler yakındır Allah sonumuzu hayır etsın

 • adnan dursun    29-04-2013 08:10

  ben mhp ın hiç dogru yolda oldugunu görmedim baş bu öleli allah ver sın bir bahceli geldi başa vur vuralım vur ölelim de di ortalık kariştı nede mek onun da zamanıgeleçek millet ozamanın nezaman gele çek millet bekliyor yakışir mi bir parti başkanına

 • Veysel BAYRAM   28-04-2013 23:43

  Başbakan Yardımcımız Muhterem Bülent ARINÇ (CHP’nin 34 MHP’nin 47 ilimizde Milletvekili çıkaramadığını anlattıktan sonra diyor ki! “”Biz Türkiye'nin her yerinde varız. İnşallah Iğdır'da da milletvekilimiz olacak, Tunceli'de de olacak, Hakkâri’de de olacak. 81 ilde, 923 ilçede, 780 bin kilometrekare toprak üzerinde biz varız. Güçlüyüz, Türkiye'nin partisiyiz, 75 milyonun gönül verdiği bir partiyiz. İki seçmenden biriyken Allah'ın izniyle 10 seçmenden 6'sının oyunu alacak bir noktadayız.”” Çok doğru bir tespit Ama 923 ilçenin neden 924 olamadığının, 2014’de de olamama ihtimalinin, ve neden güzide AK PARTİ kadroları ile II ATATÜRK diyebileceğimiz Adam gibi Adam Aziz ve Muhterem RTE Kızılcahamam’a gelişlerinde neden bir AK PARTİLİ belediye Başkanının karşılamadığınızın 3 (üç) ana sebebinin 214 yerel seçimleri arifesinde tekrar. Tekrar hatırlamakta hatırlatmakta büyük yarar var. Bu gerekçe ile , 1- 2004 – 2009 döneminde AK PARTİMİZİ temsilen belediye başkanlığı yapan zatı, Adam gibi Adam Aziz ve Muhterem RTE 2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde tekrar yola devam edilecek belediye başkanlarını açıklarken çizdi. AK PARTİDE Günü geldiğinde Kızılcahamam Belediye Başkan Adayını açıkladı. Adayın açıklandığı gün Kızılcahamam ilçe başkanı ve teşkilatı (başkanlık döneminde Parti teşkilatımızın bütün kademeleri ile istişareyi kesen ! ) 2004 – 2009 döneminde AK PARTİMİZİ temsilen belediye başkanlığı yapan ama seçmen/halk tarafında 2.defa adaylığına sıcak bakılmayan ve başbakanımızca da çizilen zatı, 2014 seçimlerinde AK PARTİDEN aday yapmak için Zamanın Seçim işlerinden sorumlu (SORUNLU !) genel başkan yardımcısı ve bölge milletvekilimiz Sayın Haluk İPEK’’E anlatmışlar. SEÇİM ŞİLERİ DÂHİSİ ! ) Sayın Haluk İPEK’ DE getirisine ötürüsüne bakmadan, durumu Adam gibi Adam Aziz ve Muhterem RTE’NA seçim kazanma garantisi sözü vererek tekrar aday yaptırmasıdır. 2- Adam gibi Adam Aziz ve Muhterem RTE’NIN çizdiği kişinin Sayın Haluk İPEK’İN aymaz politikası ile tekrar eski/ başkanını aday yaptırması ile eski başkan bu siyasi gafı kişisel güce dönüştürerek adaylık müracaatları (Dosyaları) bile olmayan kişileri dayatma ile meclis üyesi olarak belirlemesi ve yine (2004’de de aynısını yapmıştı) 2009 Seçim çalışmaları sırasında da Adam gibi Adam Aziz ve Muhterem RTE’NIN, AK PARTİNİN ve ÜÇLÜ OLMANIN gücü ile seçimi kazanmayı garanti görüp pasif ve menfi seçim çalışması yapmasıdır. 3- Tekrar DAYATMA bir aday ile seçime gidilirse (MHP kanadı bu oluşumu zorlayacaktır) muhtemeldir ki 923 ilçe yine 924 olamayacaktır.

 • şaşırmadım   28-04-2013 19:38

  tabiki MHP ye yüklenecek pkk ya yüklenecek hali yokya...

 • Kemalist   28-04-2013 19:23

  .tekel tcdd tüpraş şeker fabrikalarımız limanlarımız telekomlarımız meram ve baskent elektırık ve yüzlerce kurum yabancılara özelleştirme adıyla peşkeş cekildi. (Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş bütün tersanelerine girilmiş)..ergenekon balyoz andıç gibi sahte davalarla deniz ötesinden gelen emirle peygamber ocağı denilen ordumuzun kemalist subayları tutsak edilmiş (bütün orduları dağıtılmış) 13 bin 802 yabancıya toplam 14 milyon 326 bin 425 metrekare toprak satıldı(memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir)...pkk terör örgütü olmaktan çıkmış hatta kürtlerin savunucusu durumuna getirlmiş açılım adı altında önce federal özerklik sonrada halk oylamasıyla vatan toprakları bölünmek isteniyor.abdullah öcalan muhattap alınmış hatta bundan daha vahim özgür olması konuşuluyor.(Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler)...başbakan dünyanın 100 sayılı zengini arasına girmiş , oğullarına gemicikler almış ( Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler)...kanser tedavisi için yardım istiyen üniversite öğrenisine sayın bakanımız bir avuç para tutuşturmuş , 2b yasasıyla millet mağdur , asgari ücretle geçinmeye çalışıyor.(Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.).. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! (işci partisi mhp chp atatürkcü düsşünce dernekleri türkiye gençlik birligi üyelerini partisi siyasi görüşü ne olursa olsun sağcısı solcusu bu ihanete dur demek icin birlik olmalı)

 • vatandaş   28-04-2013 18:14

  bülent arınç MHP ye yükleniyosa.buda demektir ki MHP doğru yoldadır.:))

 • alperen ulubay   28-04-2013 14:32

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın