Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bombaların patladığı yerde bugün kahkaha atıyor
 • Facebook da Paylaş
Bombaların patladığı yerde bugün kahkaha atıyor
 • 11-10-2015
 • 18 yorum
 • 5873 okunma
Terör örgütünün siyasi kanadısın sen hangi terörden bahsediyorsun...Selehattin

Ankara'da düzenlenen ve 95 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı terör saldırısın hemen ertesi günü aynı yerde anma töreni düzenlendi.HDP'liler Sıhhiye Meydanı'nda Ankara Tren Garı önündeki saldırıda hayatını kaybedenler anısına yere kırmızı karanfil bıraktı.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu isimler yürüyüş halinde iken HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder yanındaki kişi ile gülerek bir şeyler konuşması tepki çekti. Dün de patlama sonrası inceleme yapmak üzere geldiği olay yerine gelen Önder polisle birbirine girmişti

Demirtaş'a yönelik, "Silahlı bir örgütün siyasi kanadı olan bir partinin genel başkanısın… Herhangi bir terör saldırısı olduğunda sana efelenmek değil, mahcubiyet düşer. Daha bir yıl önce çağrınla gencecik çocukları linç etmiş ağzının içine bakan silahlı çeteler şehirlerde gezerken üstelik… Omuzunda yüzde 13’ün sorumluluğu, bir iç savaş çıkartacak kadar  gücün varken hangi bilgiyle, hangi istihbaratla ve hangi hakla “Katilsiniz! Eliniz kanlıdır, yüzünüzden, ağzınızdan, tırnağınıza kadar her yerinize kan sıçramıştır. En büyük terör destekçisi olduğunuz ortaya çıkmıştır” diyebiliyorsun? Diyarbakır miting katliamı, Suruç katliamından sonra Saray Gladio’su deyip mahcup olmuşken üstelik. İki ayda yüzden fazla insan öldürmüş bir silahlı örgütün siyasi kanadının lideri olarak halkı birbirine düşman edecek bu siyasi akbabalıktan utanmıyor musun?" dedi.

İşte Yıldıray Oğur'un o yazısı;

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bu en korkunç katliamının faili olarak olağan şüpheli mi arıyorsunuz? Daha bundan iki yıl önce Reyhanlı şehir merkezinden iki bombalı araç patlatılmış 55 insan hayatını kaybetmişti, olayın zanlıları mahkemede yargılanıyor, savcının elinde katliamın emrini Suriye İstihbaratı'ndan ''Ebu Firas'' kod adlı Anas Asalieh'in verdiğine dair onlarca sayfalık tape, istihbarat notu, ifade var.

Yetmezse 7 ay önceden geliyorum diyen saldırı için bütün uyarılara rağmen son ana kadar adım atmayan cemaatçi savcı ve polislerin apaçık ihmalleri de var. Suriye'nin Türkiye'ye düşmanlığı açık, muhaberatın yapıp edebildikleri dünyanın malumu…

Yine yetmezse, 40 yıldır Türkiye'de silahları, bombaları, canlı bombalarıyla yapmadığı eylem kalmamış, Kürt köylerini basıp, kendi adamlarını rahatça infaz etmiş, daha yeni Kürtlerin şehirlerini hendekler, mayınlar, roketlerle savaş alanına çevirmiş PKK var.

İzci örgütü olan değil, barış için yanıp tutuşan da değil. Devrimci halk savaşı ilan etmiş olan, salondaki kanepesinde otururken küçük kızları roketle vurup, askerî araç geçişi için koyduğu mayınlarla küçük erkek çocukların parçalandığı, yatağında uyuyan genç polisleri infaz edip, 3 yaşındaki kızının, balkonundan el sallayan karısının, sofrada otururken çocuklarının gözü önünde insanları infaz eden tanıdığımız, bildiğiniz terör örgütü olan, terör örgütü kalmaktan başka da bir derdi olamayan…

"ÖLÜMSÜZLER TABURU METROPOLLERDE HAREKETE GEÇER"

Daha yeni, 28 Eylül'de HPG'nin komutanı Karayılan "özgür basın susturulamaz" Özgür Gündem gazetesine verdiği röportajda şöyle tehdit etmişti Türkiye'yi:

''Ha yarın onlar (Türkiye devleti) şehirlerde daha fazla katliama yönelirlerse o zaman Ölümsüzler Taburu da metropollerde harekete geçer."

Ateşkesi Suruç katliamıyla bitirmiş silahlı bir örgütü, tuhaf bir şekilde pazar gününe gün verdiği yeni ateşkesinden bir gün önce, 3 yaşındaki kızı ve hamile karısının yanında polis öldürmesindense bir gün sonra başkentte bir katliam olunca hangi temiz kağıdı olağan şüpheliler listesinden çıkarıveriyor?

  

"YOK HAYIR HİÇ BİRİ YAPMIŞ OLAMAZ..."

Hadi hepsinin ölümsüzler taburları, fedai eylemcileri olan silahlı küçük sol örgütleri saymayalım bu kez. PKK'yla kavgaları olan DHKP-C'yi, Türkiye'yi Suriye'ye çevirip intikam peşinde koşan Esad'ın Mihraç Ural'ını, PKK'nın çözüm ortağı MLKP'yi…

Yok hayır hiçbiri yapmış olamaz bu korkunç katliamı. Bu eli silahlı, intihar eylemleri sicilleri kabarık terör örgütlerinin cirit attığı bir ülkede baş fail hiçbiri değil.

Seçime 20 gün kala, bir cumartesi günü, kendilerinin ve ailelerinin de yaşadığı, o an onların da oradan geçebilecekleri başkentin orta yerinde 100'e yakın insanı öldüren bombaları oraya gönderen ülkeyi 13 yıldır yöneten sivil iktidar ve seçimle gelmiş ilk Cumhurbaşkanı..

"DAHA POLİS ELİNİ DELİLLERE SÜRMEMİŞKEN..."

Böyle bir katliamdan sonra bir iktidar tabii ki eleştiri oklarının hedefi olur, güvenlik, istihbarat zaafı soruşturulur. İstifalar istenir.

Ama bu kadarı yetmiyor bunlara artık. Doğrudan katil diye uzatıyorlar parmaklarını. Israrla, patlamadan hemen beş dakika sonra, daha polis bile elini delillere sürmemişken, büyük bir utanmazlıkla yapıyorlar artık bunu…

Bir cemaat trollünün tweetleri, bir mafya liderinin böyle bir saldırı yapacak kudreti, uğruna kendini patlatacak fedaileri varsa ne diye yaptığı sorusu sorulacak mafyatik mitinginde ettiği bir tehditvari laf, hatta bazen sadece canı böyle çekmesi yetiyor bu yalancılığa, dayanılmaz alçaklığa, siyasi nebbaşlığa, akbabalığa…

"SANA EFELENMEK DEĞİL, MAHCUBİYET DÜŞER"

Yaptıkları artık birlikte yaşadığımız ülkeye, günlük sıradan hayatlarımıza, aklımıza, demokrasimize açık bir saldırıya döndü..

O yüzden adlarını açıkça yazmak gerek artık…

Selahattin Demirtaş… Silahlı bir örgütün siyasi kanadı olan yüzde 13 oy almış bir partinin genel başkanısın… Herhangi bir terör saldırısı olduğunda sana efelenmek değil, mahcubiyet düşer.

Daha bir yıl önce çağrınla gencecik çocukları linç etmiş ağzının içine bakan silahlı çeteler şehirlerde gezerken üstelik… Omuzunda yüzde 13'ün sorumluluğu, bir iç savaş çıkartacak kadar gücün varken hangi bilgiyle, hangi istihbaratla ve hangi hakla "Katilsiniz! Eliniz kanlıdır, yüzünüzden, ağzınızdan, tırnağınıza kadar her yerinize kan sıçramıştır. En büyük terör destekçisi olduğunuz ortaya çıkmıştır" diyebiliyorsun?

Diyarbakır miting katliamı, Suruç katliamından sonra Saray Gladio'su deyip mahcup olmuşken üstelik.

İki ayda yüzden fazla insan öldürmüş bir silahlı örgütün siyasi kanadının lideri olarak halkı birbirine düşman edecek bu siyasi akbabalıktan utanmıyor musun?

"MANTIĞIN SINIRLARINA DAYANMIŞ..."

İzmaritlerin yerlere atılmadığı Kandil dağlarındaki komutanların uçağı olsa hep yan koltuğu şimdiden garantilemiş, Diyarbakır saldırısı açıkça AKP'yi eritip, HDP'ye yaramamışken "550 millî ve yerli milletvekili için daha kaç bomba patlatmak, kaç kenti tankla topla basmak, daha kaç kişiyi öldürmek gerekiyor" diye yazacak kadar mantığın sınırlarına dayanmış Celal Başlangıç!
Sadece mesleğinize ihanet etmiyorsunuz aynı zamanda bu apaçık yalancılıkla bu ülkenin birlikte yaşama kültürüne de saldırıyorsunuz.

Ve tabii akli melekelerini kendini ''mesih'' zanneden bir hocaya emanet etmişleri, siyasi nefretlerinden gözü hakikati göremeyecek kadar kararmışları sayamıyoruz...

Belki biz fazla safız sadece kör bir nefretle değil, bile isteye yapıyorsunuz bu yalancılığı, sahtekarlığı, nebbaşlığı, akbabalığı…

Belki bunlar ön peşrevlerdir ve günün sonunda sahneye Hülya Avşar'a bile "Lütfen biri gelip bizi kurtarsın artık" dedirten esas patronlar çıkacaktır.

Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamından dakikalar, saatler sonra yaptıklarınız, yazdıklarınız silinip gitmesin diye yazıldı bu yazı.

Bu gözü dönmüş nefretiniz tarihe geçsin diye…

Sayenizde yine "Birileri" bizi kurtarmaya gelirse, bu neden oldu diye arayanlar failleri kolay bulabilsin diye…

ANKARADAKİ SALDIRIYI PKK GERÇEKLEŞTİRDİ...

Akşam gazetesi yazarı Emin PazarcıAnkara'daki kanlı saldırının sloganının önceden belirlendiğini saldırıyı ise PKKçevresinin gerçekleştirdiğini yazdı.

Saldırganların Diyarbakır ve Suruç’un ardından, bu defa da Ankara’da ortaya çıktığını yazan Pazarcı, "Başkent’i kana bulayanların amaçları belli. Devlet otoritesini zaafa uğratmak; halk üzerindeki kin, nefret ve korku duygularını artırmak. Gerginliği körüklemek. Toplumu kutuplaştırmak, düşmanlık duygularını pekiştirmek, nihayetinde iç çatışma ortamı sağlamak. Ortaya çıkan sonuçları seçimde kullanmak; siyaseti şekillendirmek. İlave olarak, çevresinde önemli gelişmeler yaşanırken, Türkiye’yi içe kapatmak" dedi.

İşte Pazarcı'nın yazısındaki o iddia;

Peki kim bunlar? 

Yıllardır izliyoruz. Hepsi ortada, tamamı deşifre olmuş durumda. PKK, DAEŞ, DHKP-C ve bunlarla birlikte hareket eden diğerleri. Dün bir başkası saldırmıştı, bugün diğeri ortaya çıkıyor, yarın da öbürü harekete geçecek. Yok aslında birbirlerinden farkları… Bunların birbirleri ile çekişip çatışmaları sonucu değiştirmez. Tamamı halk ve ülke düşmanı. Hepsi aynı amaca hizmet eden katiller sürüsü. Bu saldırılar, şu veya bu örgüt meselesi değil, Türkiye’ye yönelen bir terör sorunu! Adeta ülke olarak “zaman ayarlı” bir katliam ve yönlendirme faaliyeti ile karşı karşıyayız. Herkesin bu tablo üzerinde iyi düşünmesi lazım!

Ayrıca Suruç’ta da öyle olmadı mı? Yine devlet suçlanmadı mı? Bugün yapılan yorumların aynısı yapılmadı mı? O olay ve ortaya konulan algı üzerinden terör saldırılarına meşruiyet kazandırılmaya çalışılmadı mı? Şimdi de aynısı tekrarlanıyor… 

Yalnız bu defa taktik farklı. Bu defaki saldırıya “barış” şifresi yerleştirilmiş. Saldırıdan önce slogan bile belirlenmiş: “Barışa Bomba.” 

Seçim öncesi bir terör örgütü ile onu destekleyen bir siyasi parti aklanıp paklanmaya, arkadan ittirilmeye çalışılıyor. 1984’ten bu yana gerçekleştirdiği saldırılarla 300’ün üzerinde çocuk olmak üzere 5 bin 400 vatandaşımızı, 6 bine yakın güvenlik görevlimizi katleden bir yapı üzerinden devleti yönetenler “savaş yanlısı” olarak gösterilmeye çalışılıyor. “Savaşa Hayır” ve “Barış” sloganları ile bir algı oluşturulmak isteniyor. 
Bu tabloya bakınca Ankara’daki bombanın olağan faili PKK’ya destek veren çevreler gibi görünüyor. Çünkü, bu katliam onların işine yarıyor ve ortaya çıkan kanlı tablo onlar tarafından kullanılıyor. Ayrıca, bir başka terör örgütü tarafından gerçekleştirilmiş olsa bile, sonuç değişmiyor; ortaya çıkan tablo bu!

Demek ki, bizim de milletçe kimden ve nereden gelirse gelsin, teröre top yekûn karşı çıkıp, algı operasyonlarının peşine takılmamamız gerekiyor.

Etiketler : Bombaların - patladığı - yerde - bugün - kahkaha - atıyor - -
YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   16-10-2015 00:24

  Öncelikle, tebliğ görevimi yaparak, Bir Ayet-i - Bir FARZ-I inkar eden MÜSLÜMAN dinden cıkıyor ise (!)... Küfre rıza küfür ise.... Bütün ayetleri farzları kaldıran kaldırana destek olan ne oluyor? """ 1- “İman edip sonra inkâr eden, sonra inanıp tekrar inkâr eden, sonra da inkârlarında ileri gidenler var ya; Allah, onları bağışlayacak da değildir, doğru yola iletecek de değildir.” (NİSA Suresi 137. ayetin Diyanet İşleri meaali) 2- /……./”Sizden kim dininden dönerse, o taktirde o, kâfir olarak ölür. Bu sebeple işte onlar, amelleri dünyada ve ahirette boşa gitmiş olanlardır. Ve işte onlar, ateş ehlidir. Ve onlar, orada ebediyen kalacak olanlardır.” (Bakara Suresi 217. Ayetin diyanet İşleri meali son bölüm) inananlara yardım etmeye çalışıyorum. ****Ve Cumhuriyet tarihinden bu güne ve özellikle günümüz siyasi partileri ve liderleri arasında İSLAMA - MÜSLÜMANLARA-MİLLETİMİZE ve İNSANLIĞA en çok/İyi hizmet verenlerin iktidarına katkı vermeye gayret ediyorum ve ayrıca ****İlk iştişareme "tamam" diyen kardeş. 3 kamu 25 özel bankanın bilerek batırıldığı - İMF ye 30 kusur miyar dolar faiz lobilerine 30 kusur milyar dolar borclanıldığı, maaşların DEPREM YARDIM paraları ile ödendiği günlerde mi hırsızlık çoktu. yoksa (Günümüzde hırsızlık yok diyemem ama,) sıfır borç tirilyon dolarlık yatırımların yapıldığı günümüzde mi hırsızlık çok. Siyasi Parti çok ama Başka TÜRKİYE YOK….. bu gerekçe ile İNANLARIN günümüzde kötünün en iyisini bulmaları FARZZ

 • Veysel BAYRAM   15-10-2015 00:17

  Sabit telefon hattından bir ay İnternet kullanımı 100 - 150 TL arası, cepten bir aylık Telefon+İnternet+SMS 25-50 TL arası bu gerekçe ile Günümüzde bilgisayardan İnternet kullanımı hızla cep telefonundan İnternet kullanımına kayıyor. Ve köyümüzde cep telefonundan İnternet VINN'dan çok daha hızlı. Yerel biri hariç tamamından ve bazı genel sitelerin yorumlarını göremiyoruz yorum gönderemiyoruz ama soguksuhaber.com' mun yorumlarını görüp yorum gönderebiliyoruz. Ve önemine binaen bütün sitelerimizden bu hizmeti bekliyoruz.

 • hüseyin   14-10-2015 11:59

  o gülenlerden hiç bir farkınız yok. Aynı kafadasınız. O kadar insan ölmüş siz hala siyaset derdindesiniz. Vicdan kalmamış sizde.

 • Veysel BAYRAM   13-10-2015 23:51

  İki cihanın dünya ile ilgili bölümünü bilemem ama Ebedi dünya bölümünde en zor hesap verecekler "SEÇİLİRSEM DİN DERSİNİ (İSLAM DERSİNİ) VE DİYANETİ (Yani camileri-Müftüleri- Vaizleri - İmam Hatipleri - Müezzinleri) LAİKLEŞTİRECEĞİM ve KALDIRACAğIM diyen CHP ye BDP ye ve bu oluşuma dolaylı dolaysız destek veren MHP ye SP+BBP oy verenler olacaktır.

  0

  0

  • salim kafa   14-10-2015 23:39

   Seni tebrik ediyorum kardeşim.Ebedi dünyada kime ne olacağını biliyorsun. Bense hep korkuyorum, kimbilir nerelerde yanlış yaptım diye..Hep dua ediyorum Allahım beni affet diye..Ama sen maşallah kendi hesabını bitirmiş başkalarının hesabını keser olmuşsun.

   0

   0

  • sabır   14-10-2015 16:29

   ya dayı sen harbi yorum yapma yaa.Laikleştirmeyip de napcan.Sonra Allah kitap de insanları ianançlıyım diye kendine bağla sonra da çal.Oldu.Allah la kulun arasındaki şeyi niye siyaset yapıp oy kazanıyolar.Bide en zor hesap verecekler diyo ya.Ne cahil insanlar var ya.

   0

   0

  • kemalist   14-10-2015 11:25

   orasını Allah bilir veysel efendi.Allah'ın emridir ikra yani oku.sen gibi cahiller akp ye oy verdikce korkarım ne din kalacak ne memleket....önce Kur'an ı oku sonra biraz kitap oku ozaman akp nin ne oldugunu anlarsın.Ebedi dünya bölümüne gelince akp ye oy verenler ne hesap vereceksiniz acaba.

   0

   0

 • kemalist   13-10-2015 08:46

  bunlar karada siz ak mısınız? akp ye oy verenler 2 cihanda da hesabını vereceksiniz emin olun.

 • Veysel BAYRAM   13-10-2015 01:50

  Hemen acilen ve eldeki imkanlarla veya 1 Kasım sonrası TERÖR yanlısı Sokak eylemcilerinin ve eyleme katılan siyasi uzantılarının yakalandıkları anda "sınır dışı etme" yasası çıkarılmalı ve, eylem anlarında eylemcilerin eylemden sonra kaçacakları bütün ara sokaklar arkadan 5-20-15 tabur asker, polis vb ile çevrilerek tamamı yakalanmalı, yakalananlarda hemen sınır dışı edilerek kamyonlarla çok sevdikleri PKK'lı vb. yoldaşlarına ve Kürdistanlarına kavuşturulmalı. Kamyonlar F 16 menzilinden çıkınca da F 16'larla TERÖRLE mücadele başlatılarak TERÖR ÖNLENMELİ. ki analar ağlamasın.

  0

  0

  • tamam   14-10-2015 11:26

   tamam baba hemen yapıyoz dediklerini

   0

   0

 • seyfullah   12-10-2015 21:47

  Mustafa sen bu işlere pek karışmasan diyorum. Millet zaten gergin, huzursuz.Ne güzel işte yap yerel haberlerini biz de okuyalım.

 • salim kafa   12-10-2015 21:44

  insanlar ölmüş..insanlar yaralanmış.Bunu PKK mı yapmış, IŞID mı yapmış, başka karanlık güçler mi yapmış. Bunu aydınlatmak, cezalandırmak ve hatta olmasını önlemek Devletin görevidir. Terörden nemalanan,masum insanları öldüren ve ölümlerden çıkar umut eden herkese lanet olsun.

 • yusuf haksever   12-10-2015 18:31

  Böyle bir patlamadan nemalanan şerefsizdir.Yorumlarla insanları günaha sokmayın haberi okuyun sonra yorum yapın.Ak parti gün gelir gider parselleyemediğiniz ülke çıkarlarını parsellersiniz.İhaleleri vb işleri lehinize çevirirsiniz.Cemaat adını kullanarak bu ülkeyi mahveden eline kuranı kerimi alıp meşru yerlerde dua edenler artık ne hizmeti için kullanıldığınızı görün 70 milyonun vebaline girmeyin.Hdp ye oy atarak şehitlerimizin ruhlarını incittiğiniz yeter bu millet sizi affetmeyecek.

 • memleket sevdalısı   12-10-2015 17:17

  her ne olursa olsun ölüler üzerinden siyaset yapmasaydınız keşke.bunu hdp yi savunduğum için söylemiyorum aksine zaten herkes neyin ne olduğunu biliyor.olayı yapan apacık pkk dır.siyasi içerikli bu haber yerine başsağlığı ya da olyın içeriğini anlatan bi haber görseydim.kılıçdaroğlu ve ya bahçelinin konusmaları da yayınlansaydı. hmm gel gelelim bu haberi yaptınız madem istifa sorusuna gülen bakanı ve suruç olayının failini adalete teslim ettiğini söyleyen basbakanı da haber yapın lütfen. artık tarafsız bi haber sitesi istiyoruz

 • Ruşen Ali   12-10-2015 11:37

  Geçmiş görüntüleri dünmüş gibi yayınlamak.. Yazık yalan haber yapıyorsunuz. Hırsızsınız, yalancısınız. Mustafa AKP paraları şimdiden yurtdışına çıkarmaya başladı. Bilal oğlan kaçtı diğerleri de kaçacak. Sen nereye gideceksin? nereye kaçacaksın? onlar hesap vermeden kaçacak ama şunu bilin siz kalanlar hesap vereceksiniz. Yok kandırıldık yok aldatıldık bunlar sizi kurtarmaya yetmez..

  0

  0

  • Ruşen Ali   13-10-2015 11:19

   Bombayı kimin patlattığı önemli değil Devletin görevi nedir. Ankara'nın göbeğinde güvenliği alamıyorsan ne işe yararsın. Feto ile işbirliği yapan sizsiniz şimdi her AKP karşıtını Fetocu ilan ediyorsunuz. Dün Ergenekoncuyduk bugün Fetocu mu olduk? buda sizin çelişkiniz. Paralellci arıyorsanız kadrolarınıza bakın, ihale verdiklerinize bakın. Bu arada Eğerliözüne yapılacak maden ne durumda? Maden çalışması başladığında bu ülkenin gerçek vatanseverleri solcular korumaya gelecektir merak etme. Rize'de, Kırca'da Artvin'de köylülerin yanında nasıl yer almışsak Eğerliözünüde öyle koruruz. Dikkat edersen ilk madenin zararlı olduğu haberini yaptığında alıntıladığın tüm siteler sol sitelerdi. Sağcı ve dinci bir site yoktu. Sizler parayı Sol ise doğa'yı sever. "Irmağının akışına ölürüm" diyenler ülkenin dereleri kurutulurken sessiz kalırlar.Dincilerin zaten umrunda değil memleket. Demek istediğim buydu onlar bu ülkeden gidici kalıcı olan bizleriz. Doğamızla insanımızla memleketi koruyacak olan bizleriz. AKP kadrolarına bakarsanız çoğu devşirmedir tıpkı Osmanlı gibi.

   0

   0

  • EDİTÖR   12-10-2015 17:36

   Sana ne söylesem boş, habere bak yazdığın yoruma bak, PKK'yı savunmandan paralelci olduğun anlaşılıyor, bu ülkeden kimlerin kaçtığını hepimiz görüyoruz merak etme bizler buradayız ve burada kalacağız, o görüntülerde geçmiş değil önceki gün bombalamadan sonra yapılan sıhıye mitingine giderken çekilmiş görüntüler, SIRRININ arkasındaki yere bakarsan Sıhıyedeki mavi masa olduğunu görürsün, geçtiki HDP liler bile geçmiş görüntü demiyor ama sizdeki Ak Parti düşmanlığı artık PKK ve siyasi kanadını savunacak hale getirmiş yazık

   0

   0

 • Sakıncalı Piyade   12-10-2015 11:23

  Tertip haklısın, bunlar böyle. Lakin bir de inci gibi dizilmiş bakanların gülen fotoğraflarını paylaşsan samimiyetin ortaya çıkardı. Böyle çok yandaş durmuşsun.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın