Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bir telefon kadar yakınımızda olan Aile hekimlerimizi unutmadık.
  • Facebook da Paylaş
Bir telefon kadar yakınımızda olan Aile hekimlerimizi unutmadık.
  • 08-04-2020
  • 0 yorum
  • 5413 okunma
Çİn'in Vuhan eyaletinden çıkan ve bütün Dünyaya yayılan salgın hastalık Koronavirüs ile mücadele Ülkemizde de yoğun bir şekilde yapılıyor.
Bu salgın hastalık ile mücadelede aile hekimlerimize de önemli görevler düşüyor ve onlarda canla başla hastalık ile mücadele ediyorlar. Kızılcahamam Sağlık Ocağında görev yapan aile hekimlerimiz de bu anlamda salgın hastalık Korana virüs ile mücadelede önemli görevler üstleniyorlar.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız aile hekimlerimiz "Vatandaşlarımıza öncelikle 14 gün evde kalmalarını ve kendilerini izole etmelerini mutlaka söylüyoruz" dedi.
Sağlık Bakanlığı, yurt dışı hikâyesi olan vatandaşların iletişim bilgilerini aile hekimleriyle paylaşıyor. Aile hekimleri, yurt dışından gelen vatandaşları tek tek arayıp, karantinaya uyup uymadığını, bir rahatsızlığı bulunup bulunmadığını soruyor. Sağlık durumunda bir değişiklik olanlar, ambulanslarla koronavirüs tedavilerinin yapıldığı hastanelere nakil ediliyor.
Aile hekimlerimiz Vefa Grupları ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor, Köylerimizde ve Şehir merkezinde sokağa çıkma yasağı bulunan 20 yaş altı ve 60 yaş üzeri vatandaşlarımızın vefa gruplarından istediği ilaçları yine aile hekimlerimiz yazıyor.
 
"BELİRTİLER MUTLAKA HABER VERİLMELİ"
 
Aile hekimlerimiz tarafından Koronavirüs ile ilgili bilgilendirmeler kapsamında "Vatandaşlarımıza öncelikle 14 gün evde kalmalarını ve kendilerini izole etmelerini mutlaka söyleniyor. Bunlar Covid-19 rehberinde mevcut, biz vatandaşlarımıza bunlarla ilgili bilgiler veriliyor. Bu süreçte onları takibi,her gün onları arayarak durumları hakkında bilgi alınması . Eğer öksürük, ateş ve nefes darlığı gibi şikâyetleri varsa mutlaka yönlendirmelerini yapılıyor. 
Onun haricinde grip semptomları varsa mutlaka bize haber vermelerini istiyoruz ve şüphelendiğimiz bir durum olursa onlara 112’yi çağırmalarını ya da mutlaka bize bilgi vermelerini istiyoruz" diye konuştu.
 
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın