Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bir Şehit Ağacıda Ereğliye dikildi
 • Facebook da Paylaş
Bir Şehit Ağacıda Ereğliye dikildi
 • 06-10-2012
 • 3 yorum
 • 5595 okunma
Ankara Kızılcahamam'daki Şehit Ağacı'ndan sonra bir Şehit Ağacı da Zonguldak'ta açıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencilerinin, ’Şehit Ağaç’ projesi kapsamında yaptırılan, üzerine Zonguldaklı bin 441 şehidin künyesi asılan yapay ağaç, Zonguldak merkeze bağlı Kozlu Beldesi’nde dikildi. Şehit ağacı, törenle açıldı.
 Ereğli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Kızılcahamam'lı  Merve Esra Ünal ve sınıf arkadaşları  Neşe Arslan, Betül Aksir, Merve Karabali ve Tuba Şeş, ’Toplum Hizmet Uygulamaları’ dersi kapsamında 3 ay önce ’Ölürse tenler ölür, canlar değil’ düşüncesiyle ’Şehit Ağacı’ projesi gerçekleştirdi. Öğrencilerin projesini, Kozlu Belediyesi 15 bin TL ile hayata geçirdi. Pirinçten yapılan 3 metrelik ağaç iskeleti, betonla dolduruldu ve etrafı yapay ağaç kabuklarıyla kaplandı. Ağacın dallarına ise 1810 Osmanlı- Rus Savaşı’ndan başlayıp bugüne kadar şehit olan bin 441 Zonguldaklı askerin künyesi asıldı.

Şehit ağacı, Kozlu Beldesi’nde yeni yaptırılan belediye binasının önüne monte edildi. Şehit ağacının açılışına Karadeniz Bölge Komutanı Deniz Kıdemli Albay Yalçın Enç, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Kozlu Belediye Başkanı Ak Parti’li Ali Bektaş, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şube Başkanı Mustafa Yorulmaz, şehit aileleri ve üniversite öğrencileri katıldı. Törende konuşan projenin sahiplerinden 21 yaşındaki Merve Karabali, şehitlerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini söyledi. Karabali, "Vatan sevgisini, vatan uğruna ölmeyi sizden öğrendiğimiz Zonguldak’ın kahraman Türk askerleri. Biz bir grup üniversite öğrencisi olarak sizlerin yaptığı büyük kahramanlığın yanında küçük bir hediye verdik. Mekanınız cennet, ruhunuz şad olsun" dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek şehit ağacının açılışı yapıldı

 

Etiketler : Bir - Şehit - Ağacıda - Ereğliye - dikildi -
YORUMLAR
 • VaHit   12-06-2012 23:25

  bu sulandırmaktır. emeği ve düşünceyi çalmaktır, fikre saygısızlıktır. asla ve asla burda duygusal düşünülmemeli, başta belediye başkanlığımız olmak üzere derviş özerin bu konuyu yargıya taşıması gerekir. şehitlik mukaddesatının arkasına sığınarak bu uygulamayı hayata geçirenlere karşı sessiz kalmak bence doğru bir duruş olmayacaktır. bunu kızılcahamamlı bir kişinin proje olarak sunması ve özgün bir çalışma ve proje olarak kabul ettirmesi ise kızılcahamamlı olarak beni utandırdı. şehit parkı yap, şehit taşı yap, şehit çeşmesi yap, şehit direği dik, şehit binası yap, ama şehit ağacı aynı formatta beni sayın derviş özere karşı utandırdı. saygılar.

 • TEK   10-06-2012 17:59

  bizim ki daha güzel gardaş :)

 • kızılcahamam   10-06-2012 17:36

  acaba bu merve hanım kendi projesiymiş gibi gösterdiği projenin asıl sahibinin istediği zaman bunu yıktırabileceğini biliyor mu...?keşke derviş özer den izin alsaydın.....yok demezdi aksine memnun olurdu....gençlik işte ....!

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın