Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Binali Yıldırım'dan ikinci darbe diyenlere yanıt
  • Facebook da Paylaş
Binali Yıldırım'dan ikinci darbe diyenlere yanıt
  • 03-10-2016
  • 1 yorum
  • 5602 okunma
Başbakan Binali Yıldırım, "İkinci darbe yapılacak, Daha bitmedi, Yeniden geleceğiz deniyor. Geleceğiniz varsa, göreceğiniz de var" dedi.

Yıldırım, Kızılcahamam Çam otelde düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Gelişim Kampı'nda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi, FETÖ'nün darbe girişimiyle Türkiye'yi karanlık günlere götürmek isteyenlerin heveslerinin kursaklarında kaldığını belirtti.

Millet olarak verilen mücadelenin demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını vurgulayan Yıldırım, "Milli Güvenlik Kurulu'muzun aldığı kararla ve Bakanlar Kurulu'muzda vereceğimiz kararla 15 Temmuz, Şehitler ve Demokrasi Günü olarak her yıl kutlanacaktır. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline gelmiştir" diye konuştu.

"İTİBAR ETMEYİN AMA REHAVET DE YOK"

Başbakan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"15 Temmuz asla unutulmayacak, asla unutturulmayacaktır. Bugünlerde sürekli olarak, 'İkinci darbe yapılacak', 'Daha bitmedi', 'Yeniden geleceğiz' deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. Bunlar, bu alçak FETO terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik oluşturmak için tezgahladıkları kara kampanyalardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin ama rehavet de yok. Gece gündüz de her şeye hazır olacağız. Bu gençlikle hazır olacağız, AK Parti gençliği ile hazır olacağız, sizlerle hazır olacağız. Sevgili gençler, o gece Türkiye'nin bütün minareleri ezanlarla, selalarla inledi. O gece, Türkiye'nin bütün meydanları, genciyle, ihtiyarıyla, kadınıyla, erkeğiyle doldu taştı."

KİMSE MAĞDUR EDEBİYATI YAPMASIN

Hiç kimse mağdur edebiyatı yapmasın. FETÖ'cülere sahip çıkıp mağdur edebiyatı yapanlar bu millet tarafından hoş görülmeyecek. Biz kılı kırk yaracağız. Kurunun yanında yaş yanmayacak. İntikamla değil adalet duygusu ile hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların da olabileceğini öngörüyoruz. Hata yapmayacağız diye, hiçbir şey de yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin.

GELECEĞİNİZ VARSA GÖRECEĞİNİZ DE VAR

 

Bugünlerde sürekli olarak 'ikinci darbe yapılacak, yeniden geleceğiz'... Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var! Bunlar bu alçak FETÖ terör örgütünün tezviratlarıdır. Topluma, millete korku salmak, huzuru bozmak, tedirginlik için tezgahladıkları kara kampayanlardır. Milletimiz asla buna itibar etmesin"

YORUMLAR
  • Veysel BAYRAM   03-10-2016 22:46

    T.C. ve AK PARTİYİ lider yapan ana sebeplerden biride LAİK ANS'den sonra Cumhur Başkanlarımız ile Başbakanlarımızın uyumlu çalışmalarıdır. - 02 EKİM 2016 aynı gün Cumhur Başkanımız kazan^da Başbakanımız Kızılcahamam'da ALLAH (c.c) bu birlikteliği bozmak isteyenlere fırsat ve imkan vermesin. Bu birlikteliği demokrasi dışı cambazlıklar ile, Terör ile, darbe ile bozmak isteyenleri KAHHAR (c.c) ismi şerifi hürmetine kahru perişan eylesin. Amin. Amin. Amin.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın