Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  BİM Kızılcahamama dördüncü marketini açıyor
 • Facebook da Paylaş
BİM Kızılcahamama dördüncü marketini açıyor
 • 21-12-2018
 • 12 yorum
 • 4005 okunma
Kızılcahamam'da büyük Marketler açtıkları şube ile küçük esnafı bitiriyor

Birileri Kızılcahamamlı esnafın tamamen bitmesini mi istiyor.Büyük marketler ilçede açtıkları şubeler ile esnafa yaşam şansı vermiyor.

17 bin nüfuslu Kızılcahamam'da Büyük marketler bir birleri ile şube açma yarışına girdi, her köşe başında bir büyük market açılırken Kızılcahamam esnafı her açılan market ile birlikte daha zor günler geçirmeye, yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor.

Kızılcahamam'da büyük marketler her köşe başına bir şube açma yarışına girdi.İlçede A-101 iki şube, Şok iki şube, Başkimpa bir şubesi var ikinciyi yakında açıyor, Bim üç şubesi var dördüncü şubesini açmaya hazırlanıyor. İlçede büyük ulusal ölçekli 12 Market var iki tane daha yakında açılacak bununla beraber 14 Market olacak, üretime yönelik olmayan ve bünyesinde her çeşit, küçük esnafın sattığı ürünlerde satan bu işletmeler ilçede kendi yağı ile kavrulan küçük esnafı bitirdi.Esnaf şikayetçi, kahretmiş  sesini de çıkartmıyor.

EN BÜYÜK PROBLEM OTOPARK, MARKET AÇILIYOR 

İlçe merkezinde trafik en büyük problem iken, bir araçlık bile otoparkı bulunmayan bu işletmelere market için ruhsat verilmesi ne kadar doğru,Kızılcahamam'ın öz sermayesi ile kurulu Efor Markette 15-20 kişi çalışırken hemen yanı başına, 3-4 kişi istihdam eden BİME dördüncü şubeyi açma izni neden verilir.

Mevcut hali ile trafik hala sorun olan bu caddede, yeni bir market açılmadan önce trafik sorunu çözüldü mü, Mevcut marketin trafiğini kaldırmayan bu cadde de yeni otopark mı ? yapıldı, Başkimpa da Ankara Caddesi üzerinde bulunan BİM'İN yanına ikinci şubesini açıyor, yeni yapılan bir bina,inşaat yapılırken bir araçlık otoparkı olmayan bu binanın altında bulunan işyerine market açılıyor, peki buraya alışverişe gelecek insanlar araçlarını nereye çekecek

Market açılmasına karşı değiliz, aksine her ilçede BİM ve 101 gibi marketlerin olması taraftarıyız ama fazlasına kesinlikle karşıyız, bir marketin bir şubesini anlıyoruz ama iki, üç, dördüncü şubesini biz değil kimse anlamıyor.    

KÜÇÜK ESNAF KORUNMALI

Bu durumdan etkilenen küçük esnafımız artık borç batağından kurtulmak için kamu ve özel bankalardan faizli kredi almaktadırlar. Borçları varken tekrardan aşırı bir borcun altına giren esnafımız durumları kötü olmasının etkisi ile kepenk kapatmaya kadar gitmektedir. Biz küçük esnaf ve sanatkârımızın yok olmasını değil korunmasını istiyoruz. Bu marketlerin ilçemizde oluşturmuş olduğu başka bir sorun ise ilçemizin trafik yönünden en işlek caddelerinde açılmalarıdır. Büyük marketlerin park alanları yoktur. Alışveriş için gelen halk, araçlarını marketlerin önüne çekmektedir ve araç trafiğini engellemektedirler. Park alanları olmadan bu marketlere açılış izni verilmemelidir. Bu gibi sorunların ilçemizde ortadan kalkması için bu büyük marketlerin ilçemiz içinden ilçe dışına taşınmaları sağlanmalıdır. Bu sebeple yetkili mercilerimize sesleniyor ve bu duruma bir çare bulmalarını istiyoruz. Büyük marketler ilçe dışına taşındıklarında hem ilçe içi trafiğimiz düzelecek hem de esnaf ve sanatkârımızın biraz olsun yüzleri gülecektir.”

YORUMLAR
 • FERİT   29-12-2018 06:40

  eskiden ankaradan alışveriş yapmazdık köye gelirken memleket kazansın diye ama kızılcahamam da büyük konuşuyorum mevcut esnaflık yapanların %90 ı esnaf değil paraya doymuşlar ama birden mevcut tekerlerine taş koyuldu demekki bence halk olarak iyi olmuş fiyatta geçirmiyorlar

 • siyaset düşmanı   25-12-2018 19:12

  küçük esnafın yıllarca halkı ağlattığı yeter şimdi sıra onlarda birazda küçük esnaf ağlasın bence

 • naci   25-12-2018 10:30

  her marketten 2-3 tane zaten vardı bu haberler yapılmıyordu ama ne zamanki efor marketin yanına bim açılmaya karar verildi haber siteleri ardı ardına haber yapmaya başladı bence vatandaş değil efor rahatsız bimden ve bu haberleri yaptırıyor

 • hasan    24-12-2018 21:06

  süper olmuş bi o kaldıydı el atmadığınız adam kayırmadığınız millet gider rahat rahat alışverişini yapar

 • krmn   22-12-2018 23:32

  Sayın Editör Yayınlamayacağınızı bildiğim halde yapıyorum bu yorumu büyük marketler küçük esnaf için sıkıntılı ama burada da kızılcahamamlılar çalışıyor sonuçta iş imkanı bir de siz değil misiniz a 101 reklamlarını sitenizde yayınlayan bu nasıl bir denklem

 • mahmut   22-12-2018 21:39

  çerkeş tüneli yıl sonuna açılıyordu.belediye başkanı muhittin güneyde açıklama yapmıştı.ne oldu.topu 50 km.lik yolu yapıpta geçemediler.artık çerkeş-kızılcahamam yolunun bitirilmesi lazım.karayolları genel müdürlüğünde çalışan kızılcahamamlı yetkililerimiz bir el etsın artık bu yola....

 • Meşeler govermis   22-12-2018 21:11

  Kizilcahamam da 4. Bekliyodu zaten iyi oldu bim değil avm açsalar kizilcahamamlilarin bi alıştıkları var

  0

  0

  • Aktar   23-12-2018 15:20

   Kimler varmış burda peki herkez alıştığı yerden yaliyomu ki alış verisini

   0

   0

 • Selçuk   22-12-2018 08:46

  Bim gibi a101 gibi mağazalar ilçemizde yokken ilçemiz esnafı kazansın diyerek ankaradan köyüme giderken yolumu 20 km uzatıp ilçeye geldim. Ama pişman oldum neden mi? O zamanın mevcut marketlerindeki fiyatlar Ankara dan yaklaşık % 30 daha pahalı. Bu tür mağazalar küçük esnafın tekerine taş koyuyor belki ama meydanı boş bulan esnafın vatandaşı kazıklamasınıda engelliyor.

 • kızılcahamam sevdalısı   22-12-2018 08:14

  biz yaptık mantığı ne diyelim kızılcahamam sevdası bu olsa gerek yönetimin herşeye atlayanlar nerdesiniz.teşekkürler kızılcahamam haber

 • Kızılcahamamlı    21-12-2018 22:48

  Sevgili editör, marketlerin gelmesi tüketici olarak vatandaşın menfaatine oluyor, ama küçük esnafa da bir darbe oluyor.Ama yerli esnafta kendine bir çeki düzen vermeli.Rekabet olmadığı zaman istediği fiyattan satıyorlar, yanlarına bir market açılınca fiyatları indiriyorlar.Bunun örneğini meşhur yerli marketimiz ismini yazmayacağım ama tahmin edebilirsiniz.Adese açılmadan önce nasıldı, açılınca ne oldu, kapanınca ne oldu biliyorsunuz.Sabır da kapandı.Yerli marketin Fiyatlarında doğru dürüst bir indirim yok. Yarın yanına büyük zincir bir market gelirse feryat figanı basarlar.Keşke bu noktaya gelmese. Park sorununda kesinlikle haklısınız.Kızılcahamamda son 10 yıl içinde imara bakan değerli müdürümüz kimse, bunun vebali onda ve imar ruhsatına imza atan başkanlarda.Allah aşkına yeşil Kızılcahamam a bir bakın , artık ilçemizin adı betonhamam olsun.Gelişi güzel yapılan binalar, otoparksız ve kat nizamlarına uyulmayan önemli bir imar sorunumuz var. Araba çekecek yer yok bulamıyoruz.2019 Mart ayında Yeni başkan kim olacaksa, bu imara bakan arkadaşların tamamını hamamlarda çalıştırsın.Kese atsınlar.Birde mal varlıklarını incelesinler.Efendiler Allah var Allah.Bir Kızılcahamam lı olarak hakkımı helal etmiyorum.

  0

  0

  • vedat   23-12-2018 20:34

   sahi bu Kızılcahamam'ın imar işlerine kim veya kimler bakıyor yıllardır. Başkanlar değişiyor, meclis üyeleri değişiyor ama imara bakanlar hep aynı.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın