Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bilmediğimiz O Kadar Hikaye Var ki
 • Facebook da Paylaş
Bilmediğimiz O Kadar Hikaye Var ki
 • 02-12-2014
 • 11 yorum
 • 5771 okunma
Bazen ismini duymadığımız o kadar çok gönül insanı var ki

Değerler  Eğitimi

   Değerli Kızılcahamam Haber okurları, sizin iki konuda dikkatinizi çekmek isterim. Sizlerinde bu konularda bir şeyler yapabileceğinizi düşünmekteyim. Büyük bir camia olan ESYAV ve gönül verenlerini Yabanabat ve ülke sorunlarına daha duyarlı olmaya davet etmek istiyorum.

       İngilizlere esir düşen Arakana götürülen Türk  askerlerinin yazmış oldu mektuplar… Bu mektuplar TRT Tarafından Belgesel hale getirilmiş ve TRT Haberde “CEVAPSIZ MEKTUPLAR” adıyla yayınlanmıştır

    Bu konunun  Milli  Eğitim Bakanlığınca işlenecek  Değerler Eğitiminde konularının  içinde olduğunu düşünmekteyim. Bu mektuplar milli birlik, milli şuur bilincini canlı tutacak mektuplardır.

  100 yıllardır cevaplanmamış yardım isteklerini biz Kızılcahamam Cumhuriyet İlkokulu olarak bir nebze cevapladık. Büyüklerimizin, Cumhur Başkanımızın, TİKA’nın  ve Dış işleri Bakanlıklarının çalışmaları ile  bir  nevi unutulan değerler hatırlanmış ve sahiplenilmiştir.

    Bizde okul olarak mektupları okuduk. Hem dua ettik hem ağladık ve onların mektuplarına bir cevap verelim istedik. Milli  Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı vb. bakanlıklarımızın bu konuya el atmaları faydalı olacaktır

           kinci  bir konuda yine TRT Haberde “Güzel Ülke”   isimli programda Ülkemiz  insanının başarı öyküleri verilmiş, güzel ve örnek çalışmaları sunulmuştur. HeleBir Rahim Demirbaş Öğretmenin hikâyesi var ki dillere destan. En büyük hayali bozkırlık alanda bir orman oluşturmak olan RahimHoca’nın hikayesi de bu programda çok çarpıcı bir şekilde anlatılıyor. Kızılcahamam’da böyle hemşerilerimiz yok mu elbette farklı alanlarda özelliklede eğitim alanlında öncülerimiz var rahmetli Rıza Hocamız ve daha niceleri…Emekli olmuş ilçemize yerleşmiş Mahmut  TUZGÖL abimiz çevre konusunda çok duyarlı. Hem etrafını bilinçlendiriyor hem de Soğuksu Milli Parkına devamlı tohumlar bırakıp fideler dikiyor.

  Yine çeşitli dergi ve gazetelerde başarı hikayesi ile herkesin ilgisini çeken Dr.Esra GÜLMEZ öğretmenimizin imkansızlıklar ve zorlukları aşıp başarıya ulaşmasının öyküsü de öğrencilerimiz tarafından mutlaka bilinmeli.

    İHH İnsani Yardım Vakfı'nın yetim projesi kapsamında Kunduz’da açmayı planladığı yetimhaneye arsa bulmak için, İHH Asya Sorumlusu Faruk Aktaş’la gittiği Afganistan’da Kâbil’in kuzeyindeki Salang Geçidi yakınında geçirmiş olduğu uçak kazasında Hakkın Rahmetine kavuşan Bahattin YILDIZ ve daha bunun gibi örnekler çoğaltılabilir bu örnek şahsiyetler öğrencilerimize tanıtılabilinir ve “Değerler Eğitimi” Konularının içi doldurulabilinir.

Değerler EğitimiKonuları: Doğruluk, dürüstlük,sevgi,saygı, empati,hoşgörü,merhamet,sorumluluk,yardımlaşma,adalet,vatanseverlik,kardeşlik liderlik, sabır vb gibi..

   Bizde önce kendi öz değerlerimizden, Yabanabatlı  değerlerimizden başlayarak  tüm ülkemizdeki değerleri tanıtma ve yaşatmaya çalışmalıyız.

Etiketler : Bilmediğimiz - O - Kadar - Hikaye - Var - ki - -
YORUMLAR
 • OKUR   05-12-2014 13:24

  Yazıyı kaleme alan arkadaşın bir şeyler bildiğini sanıyorum. Ancak; bildiklerini yazıya dökerek anlatabilmeyi pek gerçekleştirememiş. Dolayısıyla yazının epeyce bir kısmında anlatılmak istenenler pek anlaşılmamaktadır. Bildiklerini, yazma becerisine sahip birilerine anlatsa da yazdırsa fena olmaz. Bazı şeylerin öğrenilmesine katkı sağlamış olur.

  0

  0

  • ok-ur   06-12-2014 14:41

   dolayısı ile arif olana, yada lafım tamamı, yada leb demeden,sizde bir şeyler anlamışsınız.

   0

   0

 • emre   04-12-2014 17:50

  ben de hacı ünalın hikayesi diyince şurda doğdu çok zor şartlar altında okula gidip geldi 6 kardeşin en küçüğüydü bazen ayağına giyecek ayakkabısı bile olmazdı diye bi giriş bekliyordum hiç gülecem yoktu editör sen beni güldürdün Allah ta seni güldürsün D

 • kızılcahamamlı   03-12-2014 10:31

  Sayın editör Hacı Ünal'ın hikayesini okuyunca gözlerim yaşardı.

  0

  0

  • emre   04-12-2014 17:50

   hiç gülecem yoktu akşam akşam

   0

   0

 • Mustafa   02-12-2014 23:49

  sen iyimisin?

 • Ankar_ALI   02-12-2014 16:06

  Sayın editör; konusu geçen Hacı ÜNAL kimdir? (Nerelidir? Ne iş yapar)

 • mustafa   02-12-2014 10:23

  Hacı Ünal'ın hikayesi nerde?

 • Mehmet   02-12-2014 09:32

  Hocam çok doğru söylüyorsun. Teşekkür ederiz.

 • mahmut tuzgöl abi   02-12-2014 08:56

  aslında hepimizin olağanüstü birer yaşam hikayesi vardır.mahmut abi ilçemizin fahri hemşehrisi, bizden biri. bizlere ,çocuklarımıza örnek doğa dostu saygın bir insan.kendisini selamlıyorum. adem Atakul.

  0

  0

  • Mahmut TUZGÖL   04-12-2014 10:11

   Güzel görüşlerinden dolayı Hacı Ünal Hocamıza ve Güzel Yorumundan Dolayı Meclis Üyemiz Sayın,Adem Atakul'a teşekkür ederim, Amaç Faydalı Olmaktır, Saygılarımla..

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın