Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  BEŞ günde ALTI yangın
  • Facebook da Paylaş
BEŞ günde ALTI yangın
  • 09-01-2011
  • 0 yorum
  • 5452 okunma
Kızılcahamam inceğez ve Kızılca köy arasında akşam üzeri saat 17.00 civarında çıkan yangında 1 hektara yakın çeltik tarlası yandı.

Kızılcahamam inceğez ve Kızılca köy arasında akşam üzeri saat 17.00 civarında çıkan yangında 1 hektara yakın çeltik tarlası yandı.

Kızılcahamamhaberin edindiği bilgiye göre henüz bilinmeyen bir nedenle İnceğez ve Kızılca köy arasında bulunan ve eskiden çeltik tarlası olarak kullanıldığı belirtilen tarlada yangın çıktı.

Rüzgarın etkisi ile büyüyen yangına Kızılcahamam Orman işletmesine bağlı 2 adet arozöz Kızılcahamam belediyesi itfaiye ekipleri, orman yangın işçileri ve gönüller katıldı. Meydana gelen yangında Meşelik ve kuru otlardan oluşan hektar alan yandı. Yangın kontrol altına alınırken soğutma çalışmaları devam ediyor.

Diğer yandan son 5 günde Kızılcahamam’ın değişik bölgelerinde 6 yangın meydana geldi. Ramazan ayının sona ermesi havaların sıcak devam etmesi dolayısı ile kuruyan otlar ve dikkatsiz yakılan ateş sonucunda çıkan orman yangınları zamanında söndürülürken vatandaşların bu dönemde daha dikkatli olmaları ve ormanlık arazide ateş yakmamaları istendi.

Son beş günde çıkan yangınlar ise şöyle.

28.08.2011 Kızılcahamam Kadirbey karşısında bulunan kayalık bölgede çıkan orman yangını bölgede bulunan çöp ayrıştırma işçilerinin zamanın da müdahalesi sonucu söndürüldü. Yangında 1 hektara yakın meşelik alan yandı.

28.08.2011 Kızılcahamam Akçakese köyünde oturan Durmuş Ünal’ın bahçesinde bulunan çöpleri temizlemek amacı ile yaktığı ateşin büyümesi sonucu 10–15 dönüm alanda örtü yangını meydana geldi. Yangın itfaiye ve orman işçileri tarafından söndürüldü. Tehlikeli bir bölgede çıkan bu yangın ormana ulaşmadan söndürülmesi herkesi sevindirdi.

28.08.2011 Kızılcahamam – Beşkonak köyünde çıkan yangında 5 dönüm otluk alan yandı.Yangın daha fazla büyümeden söndürüldü.

29.08.2011 Kızılcahamam – Gebeler köyünde meydana gelen kayalık ve makilik alanda bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Meydana gelen yangına Kızılcahamam orman işletme müdürlüğüne bağlı yangın söndürme ekipleri katıldı. Yangında 2 hektar makilik alan zarar gördü.

29.08.2011 Kızılcahamam – Şahinler köyünde meydana gelen örtü yangında ise 3–4 dönüm arazi yandı.

Bu yangınlarla birlikte Kızılcahamam’da son beş gün içerisinde 6 adet yangın çıkması orman işletme ekiplerini alarma geçirdi. Önlemlerini artıran ekipler çıkan yangınlara anında müdahale ederek olası büyük yangınları önüne geçmiş oldu.

Etiketler : BEŞ - günde - ALTI - yangın -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın