Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ben Bilmem Arkadaşım bilir Yarışması Yapıldı.
 • Facebook da Paylaş
Ben Bilmem Arkadaşım bilir Yarışması Yapıldı.
 • 11-01-2016
 • 6 yorum
 • 5607 okunma
Kızılcahamam'da 832 öğrenci ben bilmem arkadaşım bilir yarışmasında ter döktü

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce ilçemiz “ilkokul, ortaokul ve lise” öğrencileri arasında düzenlenen “Ben Bilmezsem Arkadaşım Bilir” kitap okuma yarışması 10 Ocak 2016 Pazar günü saat 10.30’ da Çağatay İlkokulu, Çağatay Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulunda yapıldı.

Yarışmaya ilkokullardan 428, ortaokullardan 232, liselerden 172 öğrencimiz katılmak için başvurdu.

Kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı ve ekip ruhunu geliştirmeyi amaçlayan yarışmada öğrenciler heyecanla birbiri ile yarıştı. Eğitim öğretim yılı başında ilçemiz Kültür Komisyonu öğretmenleri tarafından seçilen ilkokullarda “ Ulduz ile Kargalar, Küçük Prens”, Ortaokullarda “ Sol Ayağım ve Gümüş Kanat”, Liselerde “ Gün Olur Asra Bedel ve Od” kitabından hazırlanan soruları cevaplandırdı. Hafta sonu olmasına rağmen yoğun katılımın yaşandığı yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen Kültür Komisyonu öğretmenlerimize, tüm okul müdürlerimize,  gönüllü olarak görev alan tüm öğretmenlerimize, destek veren herkese çok teşekkür ederiz.

YORUMLAR
 • haydar   19-01-2016 21:26

  yarışma güzel, ama desteklenmesi gerek... amaç kitap okutmak sa ulaşmış sonuca... lakin katılımcıların tamamının desteklenmesi gerek... birde ilçe siyasilerine ve belediye başkanına bir sözüm var... kendi hemşerilerinize fırsatlar verin ve onları parlatın... özellikle etkin kadrolarda artık kızılcahamamlıları görelim.. türkiyeyi kızılcahamamlılar yönetiyor ne hikmetse kızılcahamama yerli yönetici bulamaz olduk... bu ayıpda size yeter artık....

 • arkadaiım   19-01-2016 21:06

  yarışma sonuçlarını merak ettik. Editör haberiniz yarım kaldı gibi...

 • Anadolu Lisesinden Bir Öğrenci   13-01-2016 21:31

  tokizade, Bedava maaş alan diyorsun ama orada Kültür Komisyonunda görev alan tüm öğretmenler kendi dersleri dışında, ücret talep etmeden efor sarf ettiler. Gerek gözetmenler, gerek diğer komisyon üyeleri özveriyle çalıştılar. Öğrencinin haberi yok diyorsun ama o senin çocuğunun problemi. İnsan görmek istemediğini görmez, duymak istediğini duymaz. Dediklerimden bir şey anlamazsan da anlamak istediğini anlamaz olur. ;) Tüm öğretmenlerime, yarışmaya katılan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

  0

  0

  • zirzop   21-01-2016 15:04

   anadolu lisesinden öğrenci yazmış olan kişi zımba gibi öğretmenim desene yaaa... öğrenci ne bilir öğretmenin ücret alıp almadığını... öğretmen işi ticaretemi döktü artık...

   0

   0

 • Veysel BAYRAM   11-01-2016 23:12

  Hazırlık safhasında ve Hafta sonu olmasına rağmen gönüllü olarak görev alan tüm yöneticilerimizden, öğretmenlerimizden ve destek veren herkesten Allah (c.c) razı olsun. Bunun adı tek kelime ile vatanseverliktir.

 • tokizade   11-01-2016 20:59

  kızılcahamamda eğitim yoktur bedava maaş alan öğretmen çoktur.çocuklarımız eğitimleri sıfır. şuraya bak böyle bir yarışmadan bizim öğrencinin bile haberi yok. yazık ki ne yazık.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın