Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Belediye meclis toplantısı yapıldı../..Foto Galeri
 • Facebook da Paylaş
Belediye meclis toplantısı yapıldı../..Foto Galeri
 • 05-08-2009
 • 8 yorum
 • 5491 okunma
Kızılcahamam belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısını belediye düğün salonunda Belediye başkanı Coşkun Ünal başkanlığında yaptı.Toplantıda dile gelen sorunlar

Kızılcahamam belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısını belediye düğün salonunda Belediye başkanı Coşkun Ünal başkanlığında yaptı.

Toplantıya Belediye meclis üyeleri ile meclis toplantısını izlemek isteyen bir gurup vatandaş katıldı. Belirli bir gündem maddesi bulunmayan meclis toplantısında anlamı olmayan cadde ve sokak isimlerine Kızılcahamam’a geçmişte hizmet veren isimlerin isimlerinin konması benimsenirken ilçenin sıkıntıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Ramazan çadırı kaplıca parkına kuruluyor:

 

Kaplıca parka 500 kişilik Ramazan çadırı kurulacak, yemek işini hayırsever vatandaşlar üstlenecek, çadırın etrafına kurulacak iki ayrı kıl çadırında ramazan boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 

Trafiğe kapalı yollar geliyor:

Ramazan ayı boyunca şelalenin bulunduğu bölgeden kaplıca parkına kadar olan kısım ramazan boyunca bölgenin yoğun olması dolayısı ile trafiğe kapatılacak, önümüzdeki yıl ilçenin belli bölgelerinde belirli saatlerde trafiğe kapalı yollar açılacak.

 

Aşevi Yabanabat camii altına taşınıyor:

Belediye başkanı Coşkun Ünal belediye arkasında bulunan aşevinin Yabanabat camii altına taşınacağını belirterek taşınmanın ardından bölgede bulunan dükkanların yıkılarak otopark olarak kullanılacağını ifade etti.

Diğer yandan Özdemir Marketten şoförler odasına kadar olan kısımdaki dükkân sahiplerine uygun yer bulunmasının ardından bölgedeki dükkânlar yıkılarak pazarla birleştirip buranın altına otopark yapılacağını ifade etti.

 

Trafik sorun olmaya devam ediyor:

Meclis toplantısında Ak parti meclis üyesi Mehmet Aydın’ın dile getirmesi ile gündeme geldi. Araçların yol kenarına dikey değil de, yatay olarak yapılması bunun dışında sorunun biran önce çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Emniyetin bu konuda daha hassas olması ve çözüme katkı sağlaması dile gelirken bu konuda büyük rahatlama sağlayan Polis Hakan’ın tekrar bu göreve verilmesi dile geldi.

 

Seyyarlar istediğini değil ürettiğini satacak:

Başkan Coşkun Ünal seyyarlar konusunda da şunları dile getirdi. Biz kendi seyyarlarımız satsın diğerleri olmasın dedik, siz üretin biz satalım dedik yapmadılar bizim insanımız su istimal ediyor.Kaplıca parkında bulunan seyyarlar burada ürettiklerini değil diğer ticari ürünlerde satınca esnaftan şikayet gelmesi üzerine parkın arka bölümüne aldık bndan böyle burada satış yapacaklar.

 

Belediye başkanı 4 aylık süreci değerlendirecek:

Belediye başkanı Coşkun Ünal önümüzdeki günlerde 29 Marttan günümüze kadar olan kısımda belediye olarak yaptıkları bütün işler hakkında basına bilgilendirme toplantısı yaparak 4 aylık süreci değerlendirecek.

 

Bartın Karabük seferleri başladı Karabük 10 TL Bartın 15 TL

Turizm mevsiminde ilçeyi en çok ziyaret eden Bartın, Karabük bölgesinde belediye olarak reklam çalışması yaptıklarını dile getiren Belediye Başkanı Coşkun  Ünal gazete ilanları ve reklam panolarında tanıtımlar sürerken bölgeye otobüs kaldırdıklarını otobüs sıkıntısı nedeni ile aksaklıkların olduğunu fakat önümüzdeki günlerde gerekli izinlerin alınmasının ardından seferlerin devam edeceğini bu noktada Karabük 10 TL  Bartın 15 TL olarak seferlerin devam edeceğini dile getirdi.

 

Yapılan işler ve yaptırılan fiyatlar:

Kargasekmez ile polis lojmanları arasında bulunan orta orta kaldırım çalışmaları için 200 bin Kızılcahamam girişine yapılan havuz ve reklam yazısı için 70 bin olmak üzere toplam 270bin lira.24.500 m2 kilitli taş için 325 bin lira yapıldı. Konu ile ilgili önümüzdeki günlerde detaylı açıklama yapılacak.

 

Yenice mahallesi muhtarından Başkana onurluk:

 

Meclis toplantısının ardından dilek ve temenni bölümünde Yenice Mahallesi muhtarı Mustafa Taşkın festival ve belediye başkanı olduğu süreçte yapılan hizmetler ve insana gösterilen değerden ötürü Başkan Coşkun Ünal’a onurluk verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • kılevra   12-08-2009 11:22

  belediyenin peyzaj açlışmasını takdir ediyorum gerçekten çok güzel oldu. gerekli bakımlar rutin olarak aksatılmadan yapılırsa yıllarca yeşil kalır oralar. heleki dikilen ağaçlar tutar ve büyürlerse ömrümüz yettiğince görürüz çok güzel olr yol boyu fakat meselenin aslına gelelim o havuz lara gerek yoktu bence ve tam olarak bilmemekle beraber araştırmaktayım sanırım tck 4 bölge müdürlüğü izin vermemiş bunlara ve yıkımını istemiş. burada böyle birşey varsa eğer belediye kendisinden önceki başkanı eleştirdikleri konularda kendileri hata yapıyor demektir biz hizmet yapacağız milletin gözünü boyayacağız diye harala gürele gösteriş için iş yapılmaz bizim belediyemizin ve devletimizin böyle sokağa atılacak parası yoktur madem böyle bir durum var önce izin alın sonra yapın alamıyosanız birilerine 70 binlira kazandırcam diye havuz yaptırmanın alemi ne_?_

 • EMEKLİ   06-08-2009 20:21

  festivalde eylendik doğru ama esnafımız tembellik yaptıysa belediyenin ne kabahatı var burda suçlu esnaf odaları bu odalar ne iş yapar hala düşünüyorumda bulamadım

 • AHMET   06-08-2009 08:29

  Özge hanım acaba Kızılcahamam da hiç böyle festival gördümü acaba Güreşleri Ulusal Bir kanal canlı yayınladı .Sezarın hakkını sezara verelim lütfen.Vatandaş Festival gördü.

 • Özge   06-08-2009 00:58

  Festival sadece eglenmek degildir iyi güzel eglenmekte gerekir fakat tanıtım yetersizdi buradan Kızılcahamamlılara sesleniyorum daha duyarlı olalım çadırların hepsi kızılcahamamın tanıtımıyla ilgili olmalıydı saygı ve sevgilerimle

 • angaralı   05-08-2009 17:23

  Başkan Dediğin Böyle Olur Kızılcahamamı Kızılcahamlıların Vede Gelecek Misafirlerimizin Yaşayacağı Bir İlçe Haline Getirecek Allah Razı Olsun

 • Kazım Şenol   05-08-2009 15:31

  Sayın Başkan Yüzme havuzunun açılacağından bahsetmiştiniz bir gelişme varmı

 • AHMET   05-08-2009 12:17

  Kızılcahamam Kızılcahamam olalı böyle başkan görmedii Coşkun Başkan Durma ilerle Gençlik seninle.Başarılarınızın devamını dilerim.

 • AHMET   05-08-2009 08:53

  Çalışmalarınızdan dolayı sayın coşkun ünal ı ekibini kutlarım.başarılarının ve böyle çalışmalarının devamını dilerim.birde pazarın pazar gününü değiştirmenizi istiyoruz. pazar gününün değişmesi k.hamam için en büyük değişikliktir.sayın muhtarım sizi çalışmalarınızdan dolayı kutlarım.k.hamam ın sizin gibi çalışkan kişilere gerçekten ihtiyacı var böyle devam edin.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA