Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Belediye işçinin parasını ödeyemiyor
 • Facebook da Paylaş
Belediye işçinin parasını ödeyemiyor
 • 01-01-1970
 • 66 yorum
 • 5363 okunma
2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Kızılcahamam’da siyaset yavaş, yavaş ısınmaya başladı.

2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Kızılcahamam’da siyaset yavaş, yavaş ısınmaya başladı.

Kızılcahamam Belediyesi işçiye dört yıldır ödemediği bir milyon liranın üzerindeki ikramiye parasını ödemek için, Kızılcahamam Belediyesine ait yeni yapılan garajda iki kez toplantı yaptı. Yapılan toplantılarda Belediye borcu karşılığında işçiye Kadir Bey, Kemalpaşa Mahallesi, İsmetpaşa  ve Ciğirler köyünde bulunan arsaları teklif etti. Fakat henüz bir anlaşma sağlayamadı.

Konu ile ilgili olarak Ak Parti Kızılcahamam İlçe Başkanı Sefa Yıldırım yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Seçimler yaklaştıkça borçlar hatırlanır oldu. Dört yıldan bu yana işçiye bir tek kuruş ikramiye ödeyemeyen Kızılcahamam Belediyesi seçimler yaklaştıkça bir telaşa düştü ve işçileri toplayıp baskı ile borcuna karşılık arsa vermeyi ve bu şekilde borcunu ödemeyi planlıyor, bunu yaparken de size hiçbir belediye bu parayı ödemez diye onları tehdit ediyor.

Ak Parti olarak biz tehdit değil taahhüt ediyoruz Belediyeyi kazandığımız takdirde işlerin belediyeden alacakları ikramiye borcunun tamamını ilk altı ay içerisinde ödeyeceğiz” dedi.

Ak Parti ilçe başkanı Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti. “ Kızılcahamamı yöneten MHP li belediye ilçenin kaynaklarını çarçur ederek kendi öz kaynakları ile bir şey yapamaz hale getirdi. Kızılcahamam maalesef Altın çağ diye adlandırdıkları bu dönemde borç batağına doğru sürükleniyor.Belediyenin kesin borcunun nekadar olduğunu kimse bilmiyor.

Kırıkkale’den başlayan arsa işi Kemalpaşa, Kadirbey, Ciğirler, Çağnıderesi ile devam ediyor.Dört yıldır muhatap alınmayan işçiler seçimler yaklaşırken muhatap alınıyor dedi.

YORUMLAR
 • Mehmet KURTULMUŞ   05-06-2013 22:46

  Kıızlcahamamı Sattı.İlçemizde satılacak yer kalmadı..Bunuda İlçemizde Yaşar YILDIRIM,Salih ÖZTÜRK,Coşkun ÜNAL başardı.. Eskiden Adnan GÜRCAN,şimdide MHP nin eski İstanbul İl başkanı Hamdi TURGUT kazanan Sahsiyetler UYU.uyu,UYU Sizlere eskiden onlar şimdide COŞKUN ÜNAL Ninni söylüyor. iyi uykular.

 • Vatandaş   05-06-2013 19:28

  Coşkun baskan sızın ıktıdarınız gıbı vatanımı sattıda arkasında durmayacagız. Her zaman arkasındayız en onemlısı kazamızdan yetısen bı abımız. Kızılcahamamı kızılcahamam gıbı yapan tek baskan olarak tarıhe gectı ıtırazı olan varsa tabela orda

 • Vatandaş   05-06-2013 19:06

  Mustafa bey vatanı satanlarla aynı safta olanlara ne derler ? 99-2000 yılında apoyu asamadınız dıye bos bos bagıran sızdınız 10 kusur yıldır sız nıye asamadınız ?

 • Komşu Kaza   05-06-2013 19:04

  Şimdi Akpli vekılın biri çıkıp Anıtkabiride yıkacaz Elhamdülillah dedi ? Günlerdir millet tv kanallarında bunu tartısıyor şimdi Sefa bey bize bunuda acıklar değilmi ?

 • AVNİ   04-06-2013 23:47

  Dönek seni belediyeye aldılar diye sesin çıkar oldu sen öncesağa sola esnafa olan borçlarını öde helalleş ondan sonra konuş Mh-ehapenin

 • mustafa   04-06-2013 22:18

  bu mhp lilere dokununca hemen sürü halinde saldırıyorlar yaraları derin ne etsinler helal sana sefa başkan doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış

 • yasin   04-06-2013 18:25

  oraya çıkıpta boş yorumlar yapmayın başkan herşeyi elinden geldiğinden fazlasını yaptı süleyman pervane akp zamanında kaç kişi işe alındı oaraya yazacaksanız adam gibi yazın bi sizin döneminizdeki k.hamamama bakın birde şimdi bakın eşşek yürüyemeyen yollarınız vardı şimdi on numara oldu susun bari rezil olmayın,

 • Fermani.   04-06-2013 14:14

  İthal değil bizim Oğlan ,verin oyu dediniz. Verdik Oyu Getirdik başa .Çok büyüdü cılız Kediniz. vaad etti seçimden önce kalmayacak kimse İşsiz. Malı Götürüyorlar faturasız ,Fişsiz. Adamları Caddeye salmış şimdi yaptırıyor Propaganda. aslında onlar adam gibi görünüyor amma çoğu maganda. Şimdi gezer onlar saklanırlar seçime yakı.n Kanmayın bir daha vermeyin bunlara OY sakın. Kandırdı Dindarı, seçimden önce yaptırırım ben Cami. Dün yanın daydı ama Bugün yok gibi yanında Sami. Çoçukları korkuturuz .uyu hadi geliyor Hacı Bumbala. 2004 seçimlerinden sonra oynatmıştı Tombala Hamam ,Otel, Havuz hepsi bahane. Müdürlere bak alayı şahane. Yola gelince döşemiş oraya kaldırım Taşını. oy verenler yoluyor şimdi Saçını, Başını. işe adam alır,çıkarır Cazaısını halka keser. zamları birbirine ekler. Hiç sevmez amma,Gelince Asyaya Korkudan Başbakanın Asansörünün önünde bekler. Başbakanın Memleketi Rizedir Rize. Çok geçmek istedin amma verilmedi Sana Vize.

 • tayyar   03-06-2013 21:05

  yeni kaldırımı yenileyeceğine maaşımızı ver maaşımızı. ayın kırkı oldu evde çoluk çocuk kaldırım mı yiyeceğiz başkan ???

 • vatandaş   03-06-2013 14:47

  Sefa Bey'e helal olsun milleti iyi kandırıyor aklına esince ortaya bişey atıyor sonra çıt yok.Sefacığım önce kendi döneminize bi bakın ondan sonra eleştirin caddelerimiz tarla gibiydi,altyapı yoktu. Sen neyin kafasını yaşıyosun ben anlamadım??

 • Süleyman PERVANE   03-06-2013 14:07

  2004 te Belediye Başkanlığını kazanırsam maaş almayacağım deyip o zamanın parası ile 500 bin Tl harcayıp seçim kazanamayan 2009 yılında Müflis Tüccar olarak seçime giren Başkanın vadleri 1-Kimse İşsiz kalmayacak 2-Her şey şeffaf olacak 3-Hamam yıkılıp,yerine maketini de gösterdiği Devasa bir Otel yapılacak. 4-Çöp,Çukur,Çamur olmayacak 5-en pahalı içm esuyu ve jetermal kullanıyoruz 6-Hotel Kaplıca tamir edilip Hizmete açılacak. Yaptıkları 1-150 kişi işe aldı ise 1000 kişi hala işsiz.işe aldıklarına zor maaş ödüyor 2-Her şey karanlık Belediyede ne olduğu bilinmiyor.Bilen varsa yazsın.güya her harcama ve gelir giderin duyurusu yapılacaktı 3-Hamam yıkılmadı,kaç defa onarım ve tamir yaptırıldı.yanına bungalıo evler yapıldı. 4-Çöp tamam da Çukur devam ediyor. alt yapısı biten yerlere döşediği kaldırım taşı kırılıyor bonbeleşiyor.patlıyor. 5- pahalı dediği sularıdan jotermali %150 Suya %100 zam yaptı. 6-Kaplıca Otelini yıktı yerine başka bir şey yaptı. Vaadetmeyip yaptıkları. Pavyon gibi maşallah Direkleri süsledi. Havuzu onardı Hizmete soktu. Ara refüjleri tamamladı çimlendirdi Hal Caddesindeki Belediye dükkanlarını ,Avcılar Kulübünü tahta kaplama ile giydirdi.Cıngılını yaptırdı. Altın çağdayız deyip 7 büyük Projeye başladı. Meydan,Hamam projesi,Köprü Giydirme,Şelale,Yüksekokul Binası ve Park Meydan düzenlemesi kapsamında hakiki güzel taşları kaldırımlardan söküp uyduruk bir taş koydurrak. altın çağda Belediye işcileri hiç ikramiye almadı.maaşlar ödenemez oldu. Altın çağda Esnafa Bayrağı 35 liraya zorla sattı. Anatolia gurubu ile anlaştı.Adamlar Parsadan çıktı.700 kişiyi dolandırdı.Başkan onları pazarlarmış pozitonunda oldu. Festivaller abartlı paralarla yapılıp politize edildi.Sanatcılar Bozkurt işareti yaptı. Şehitler ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER anıtı yapılarak ayrıştırıldı. Hamam ,Otele,Havuza ortaklar,yandaşlar,camdaşlar işi olanlar atandı. Başkanınız Sizin olsun Bize Boş desti ile gelip dolduran değil ,Belediyeyi Müflis Tüccar mantığı ile değil ŞEHRÜL EMİN gibi yönetecek Adam gibi bir Başkan lazım.İnşallah öyle bir Başkan olur da Millet bir Başkan görür.Hem dürüst hemde çalışkan okumuş bir çoçuk olsun saygılar.

 • Kemal   03-06-2013 12:30

  Veysel bey kızılcahamamdakı hızmetı gec kor degılız 36 yıllık hayatımda ben boyle hızmet gormedım belkı benden yassa buyuksu sende gormemıssıdndır hızmet felan var sen Ülkenin durumuna bak sefa beyiniz Ülkenin durumunada bı el atsın adamı padişah gıbı goruyorsunuz ?

 • sayın veysel bayram.   03-06-2013 10:22

  her gelen yönetim kendi ekibi ile çalışmak ister. sayın çoşkun ünal 'la gelenler başkan seçilemezse gitse de seçilecek yeni başkan kendi kadrolarını kursa olmaz mı. engel nedir. doğrusu da bu değil midir. belki bu kadar işçiye ihtiyaç yoktur. daha az işçi ile daha iyi hizmet verilebilir. belediye iş kapısı mıdır.işçi alırken ölçün nedir. kaynaklar etkin kullanılabilir. belediyemiz mali sıkıntılara girmez. siz bunu yaşamışsınız. takdir hakkı yeni başkanda olmalıdır. düşüncelerinizi öğrenmek isterim. saygılarımla.

 • çıtak   03-06-2013 08:43

  Hey kaktan haklıdan vazgeçenler size yazıklar olsun evet ikramiyeleri veremedi ancak bir çözüm arayışın da ancak bazı çalışanların bazı kişilerin siyaset yaptğını sanan kendilerini kandırırken vatandaşı kandırın şunu bilinki birileri işçiye iftar yemeği veripte siz bu yemeği de hak etmiyosunuz diyere lokmaları boğazınıza dizdiğini unuttunuzmu siz başka bir şey demiyorum sağılarımla.

 • Veysel BAYRAM   03-06-2013 01:10

  Asıl mesele Belediye önüne yapılan yol vb çalışmalar. 4 gündür K.H dışındayım. Bu 4 günde Cengiz Topel Caddesine galeri sistemi yapılamayacağına göre. C.T.Caddesine Denir hasır üzerine hazır beton atıldığını hayretle gördüm. . Peki, bunun altından giden İçme-Jeotermal su hattı patlar. ELŞEKTRİK - PTT - Doğalgaz hatları arızalanırda yol kazılırken kepçe demir hasıra takıp her tarafı dağıtığında veya dar alan çalışması nedeni ile koparamayıp kepmeyi dağıttığımda bunun vebalini kim verecek? Haber İçeriğine gelince, 2004 – 2009 da MHP kadroları ile çalıştık. MHP nin bıraktığı işçi alacaklarını ödedik. Başkanın pasifliğinden (3 sözleşmeli hariç) bir tek personel almadık. Bugün yine MHP 150 ye yakın işçi alımı ile kadrolarını yeniledi, bu açıklamadan öğrendik ki yine işçi alacakları birikmiş. Üzülme Sefa başkanım 2014 de İşaallah Belediyeyi alılsanız yine MHP kadroları ile çalışır işçi alacaklarını ödersiniz. (anlayana bu bir öz eleştiri)

 • garip   02-06-2013 23:28

  yazık bu kadar insana yazık

 • Arda   02-06-2013 19:33

  kardeşimm marşinal anarşist guruplar yalan yanlış haberlerle soyal madya üzerinde ülkeye zara veriyorllar bak ankara otobü yakanlar izmirde yakmıyor izmirde onca banka varken bir bankaya zarar veriyorlar . oyun ortda herkes hükümet giderse görürü gününü

 • yaşar    02-06-2013 12:53

  yav biri anlatsın kızılcahamamın kaynakları neydi petrol kuyuları vardıda çoşkun beymi kuruttu yoksa elmas madenlewrimiz vardıda israilemi sattık allahaşkına ney bu kaynaklarımız yiğidi öldür hakkını ver kaynak kaymak bilmem adam 300 aileye ekmek veriyor çoluk çocuğunuda siz hesaplayın

 • vatandaş   02-06-2013 11:40

  görüyoruz kı bazı arkadaşlar kör olmuş k.hamama evet bırseyler yapıldı ya yapılmayanlar ne olacak göz boyama bunlar göz doğru söyleyeni 7 köyden kovarlar hak yenılıyo turlu dumen var bı bakın beledıye ye bır dunya ıscı alındı makam koltukları yanlarındakı damlara verıldı neye dayanarak verıldı adem baskan zamanında kımın hakkı yenıldı ikramiye falan veremez paralar gitti ak parti gelirse alırsınız onu anca siz coşkunu savunanlar sız hala savunun giden gitti göz var millet de hersey ortada

 • Ahmet Yücel   02-06-2013 11:22

  Sızınde ampulunuz sonecek coooookk az kldı sızde bunun çok iyi farkındasınız ama kabullenemıyorsunuz ? Bu ülkeyi Türk Kürt Sünni Alevi diye birbirine düşüren Akp ? Noldu kardeşim 1 gecede hepsi kardeş oldu değilmi ? Şehit cenazelerindeki ugurlamalara yaygara diyordun bunada desene ? Varmıydı o yüreğin Türk Milleti bu işte sana bu ülkede diktatörlük yeptırılmayacak, sabah açıklama yapıyorsun oraya toplu kışlası yapacağız, öğlen açıklama biz avm yapacağız, akşam mahkeme kararına tepki gösteriyorsun ? Senin cebine para girmesi için insanların özgürlüğünü kısıtlayamazsın arkadaş. Çıkar bi kaç kişi şimdi bi kaç ağaç için ayaklandı bu kadar şehit verdik niye ayaklanmadı. Millet her zaman ayaklanma yolundaydı ama susturdular şehit verdin ağıdı yaygara oldu, uğurladın tekbirlerle provakatör oldun ? Hep susturuldun o ağaçlarda bu eylemin vesilesi oldu. Hangi haber kanalı verdi olayları ? Bi kaç tarafsız korkusuz haber kanalı verdi ? Facebook ttter nasıl kesildi ? İşte vatandaş bu şekil susturuyorlar. Hakkımız bunlara helal değildir öbür dünyada ellimiz yakasıdadır. Türk milletinin başına gelen en büyük ızdırapsın.

 • coşkuncu   02-06-2013 10:52

  coşkun başkanın arkasında duranlar : çok emin konuşmayın..yarın kirli çamaşırları ortaya çıktığında insanların yüzüne bakacak biraz yüzünüz kalsın... çoşkun başkan başkanlığa gelmeden önce, hacizli bir adamdı. arabası bile haciz listesindeydi... .bakalım başkanlıktan sonra ne kadar zengin bir adam olacak??

 • İşçi (Belediyede)   02-06-2013 06:42

  biz memnun değiliz ielediye işcisi diyyayınlayın.bşçi olarak lütfen yorumumu e başkan lehine yorumlar var.ben memnun değilim buda bilinsin yayınlayın yorumumzu daha önce yaptığım

 • Belediye işcisi   02-06-2013 06:40

  editör belediyede işci rumuzlu yorumcuların başkan lehine yorumlarını yayınlıyorsunuz .benimkini yayınlamıyorsunz.lütfen yayınlayınız

 • zaman   02-06-2013 01:11

  Güzel günler göreceğiz,güneşli günler

 • işçi   02-06-2013 00:41

  maaşlarımızı harf sırasına göre alır olduk 15 gün gecikmeyle adem başkanda ayın 13 de yatardı

 • sağduyu   01-06-2013 21:20

  Arkdaşlar Bldye işçisiyi diye yazan arkdaşlar eğer bld ye işçilri iselr komadan cesurca yazcak delikanılı olsunlar bizller uzayda yaşmıyoruz udönemki kdar adam kayrılma hiç olmuşmu maaşını kim hakediyor kim hak etmiyor bilniyor isim eriyim Bldiyede diye bir insan var Sayn Bld ye başkanı bu adam ne iş yapar sein verdiğn prayı çoluğuna çocuğuna götürüyor o par harm olduğunu biliyormu diğer işçiler alınteri dökrken o eliniarkasın koyup gezecek yazık diğerleriin hakkın yiyecek bu önceki başkan dönemindede böyleydi cşkun başkan dönemindede böyle ikinci konu ey arkdaşım işçi ademin dönemi maaş sadece birgü gecikse kıyamei koparn işçi kardeş sıkıysa şimdi çıkarsan bizim gençliğimizde Rusya kominiz vardı şimdi Başaknın yandaşlrına uyguladığı konizm uygulamları var deikanlıysanız şak şakcılı yapmayın gerçekleri yazın doğru teşhi koyunyazmıycaksını susun zaten eziliyounu bunu biliyoruz uzyada değiliz K.hamamdayız.Gelelşm Sefaa Sa Günaydın seçim Geliyor KOnuş Hangi Khamamlını veya Ak partilini derdine Mert oldun.Seçime az kaldı konuş baklım meydansenin Millet akılandı szede oy yok .

 • tarafsız   01-06-2013 20:54

  kim ne derse desin kendisini severim sevmem coşkun ünal çalışıyo geçen seçim oy vermedim ama bu sefer aday olursa oyum o nun tşk.

 • GARİBAN   01-06-2013 17:55

  Al birini vur ötekine. Tencere dibin kara seninki benden kara. Kızılcahamam'ın ikaderi bu besbelli.

 • işçi    01-06-2013 16:48

  arkadaşlar korkmayın konuşun kimse bizi susturamaz biz seçimde konuşacağız biz verdik biz indireceğiz karamanın koyunu sonra çıkar çoşkunun oyunu

 • belediye işçisi   01-06-2013 16:44

  sefa başkan helal size işçi olarak korkumumuzdan sesimiz çıkmıyor sonuna kadar arkandayız sesimizi yükseltsek tehtit ediliyoruz sesimiz çıkmıyor adem başkana ve ak parti teşkilatının çalışmalarını biliyoruz sizi destekliyoruz adem başkanın hizmetleri hep eser olarak kalıyor içme suyu kanalizasyon terminal küçük kaplıca toki doğal gaz 100 işçi emekli oldu herkes 3 ayda emekli ikramiyesini aldı bizim ikramiyelere akbaba gibi çökmek istiyorlar colugumun hakkını kimseye yedirmen her zamanda lanet ederim bizler işçi arkadaşlar olarak bataktayız belediyede batakta daha gününde maaş almadık

 • Gezgin   01-06-2013 16:35

  Bilal bey kaldırımlar goruyorsunuzkı ılcede dogalgaz calısması oldugu ıcın sokuluyor, yanı akpnın yaptıgı gıbı yapılmıs kaldırımı kazıp birilerinin cebıne para gırmesı ıcın tekrar yapmıyor. Bunda Allah-ı tealanın soracagı bısey oldugunu sanmıyoruz bu kaldırımın yolun kazılması dogal sonucta hızmet ıcın kazıldı daha dune kadar camurun içinde gezıyordunuz toz toprak yolumuz yoktu sımdımı suz oldu? Pekı soruyorum o kadar vatana sehıt verdıgımız evlatlarımızı pkkyla pazarlık ıcınmı verdık peki bunun hesabını sorarmı Allah-ı teala bunlardan?

 • Kaplıca İşçileri   01-06-2013 15:59

  Sefa bey 4 yıl önce akp zamanında ikramiyelerimiz ve mesailerimiz verilmeden gidildi ? Buna ne diyeceksiniz ? Çoşkun Başkan zamanında paralarımızı gününde almış bulunmaktayız niye yalan soyluyorsunuz ? He bi kaç gün geçikmeli veriliyor olabılır ama bu özel sektorun çogunda bu sekıldır bizim belediyeden alacağımız felan bulunmamaktadır. Seçim zamanı yaklaştıkca bi kaç vatandasımızın aklını çelmeyemı calısıyorsunuz ? Vatandaslarda atlıyor dogru soze ne hacet bılmem ne arkadas bız beledıye calısanıyız maaslarımızı gununde alıyoruz eger oyle bişey olsa maasımızı almadıgımız yerde ne dıye çalışalım gerı zekalımıyız bız, evde çolugumuz cocugumuz var akp zamanında maaş yuzunden ev sahıbıyle tartısıyorduk şuan Allaha sukur oyle bı durumumuz yok Çoşkun Başkandan Allah razı olsun sayesınde hayatımız duzene gırdı. Bu kadar hzmetı gormeyecek kadarda kızılcahamam halkı kor degıldır heralde akp zamanındada gorduk buranın halını o zaman konusmaya hakkınız yok sefa bey ?

 • ALİ İHSAN KAYABAŞIOĞLU   01-06-2013 14:31

  SN.Sefa bey biri aklına bişey sokuyor sende çıkıp söylüyosun, ben bişey demiyorum tarih tekerrürden ibaret zamanı gelince ak koyun kara koyun ortaya çıkıyo siz önce içinizdeki çatlakları kapatında ondan sonra muhalefet yapın millet uyandı neyin ne olduğunu biliyo hiç yormayın kendinizi ben iyi biliyorum Seçim zamanı belediye 6ayda batar diyen siz bi gecede sn Muhittin Güneyin yerine Adem Beyi aday yapan siz Türkiyenin en pahalı tokisini ilçeye getiren siz ben bişey demiyorum sadece gülüyorum halinize çünkü ben lafı fazla sevmem icraat önemli hodri meydan seçim zamanı göreceğiz elmi yaman beymi Kızılcahamam biliyo herşeyi boşuna yormayın kendinizi Başkanın sayesinde oy alma devri geçti simdi göreceğiz bakalım kaç seveniniz var? Sefa bey atalar ne güzel demiş bişey biliyosan söyle alim sansınlar bişey bilmiyosan sus adam sansınlar. -ÖZ VE ÖZ BULAKLI_

 • belediye işcisine cevap   01-06-2013 14:15

  sayın işci önce cıyıktınızdan gecilmiyordu şimdi savunacagınızmı dutu

 • Vatandaş   01-06-2013 13:48

  Adam arsayı soluyor ya bolu tarfında kac donum arazının ısraıle satıldıgını nıye sormuyorsun ? Adam ıkı gun sonra kalkıp gelse üs bolgesı kursa kımse bısey dıyemıyecek? Tıpki incirlik üssünun oldugu gıbı nıye cıkaramadın amerıkalıları orda. Bir devletı dısardan yıkamazsan içerden topraklarını alarak içten yıkarsın. Kızılcahamamdan çekin gidin kendi katagorınızın el verdıgı yerde yapın işinizi

 • Zeki   01-06-2013 13:45

  RT Erdoğan; Ulusa sesleniyor "Bizden önce su içebiliyor muydunuz, nefes alabiliyor muydunuz"diyor. Yok dere kenarında, yalaklarda sürünüyorduk. Fotosentez yapıyorduk. Bu mesele agac meselesi felan degıl bu ülkede akp diktatörlüğü olmayacak durum şunu gosterıyorkı akpnın oyları düşmüştür kım ne derse desin. Sayın sefa bey kızılcahamamı bosver donde bı bak ülkene ne olmus bıtmıs dıye. Madem belediyenın parası odenmıyor al işci arkadaslar abımız herkımse verıldıgını soyluyor rica edıyoruz kızılcahamamdan elınızı ayagınızı cekın burayıda psıletmeyın, iyi çalısmalar

 • kızılcahamamlı   01-06-2013 13:07

  sayın akparti teşkilatı coşkun başkanın arkasında iktidar partisi olmadıgı taktirde bu kadar caba gösterirken bu kadar çalısırken bence sizin ve kızılcahamam haber olarak düşüncelerinz çok yanlış burda milleti galyana getirmeyin.coskun başkan belki işcisin ikramiyesini veremedi ama işcinin yanındaydı hertürlü arkasındaydı.peki siz naptınız 4 sene önce hemde iktidar partisiydiniz khamama bir tek çivi çakmadız şimdide geçmiş başkanı karalıyosunuz.hani milli parka asfalt atıyodunuz noldu yarı yolda bırakıp gittiniz cocukmu kandırıyonuz bırakın burda bahaneler uydurmayıda birazda bu ilçeye iktidar partisi ilçe başkanı olarak siz hizmet edin sizin tek derdiniz belediye başkanını koltugu bu ilçe degil...

 • isimsiz   01-06-2013 12:56

  secıme yaklasınca yavas yavas işçiler dusunulur oldu alacak verecek gun yuzune cıktı bıraz duyarlı olun ve sımdıye kadar bızlerle ılgılenmeyen ınsanlara musaama gostermeyın.bunları bızlerı dusunduklerı ıcın deıl secım yatırımı olsun dıyesıkıntıları gıdermeye calısıyolar. hamamın basında bunyamın gıbı bırı muderluk yapıyosa pek bısey tartısmaya gerek yok . adamlar kendını kaf dagında goruyo 10 metre yukardan bakıyolar bızlere...

 • ahmet   01-06-2013 12:39

  sefa baskanımızı halk olrak cok sevıyoruz genc dınamık ve heyacanlı ben beledıye baskanı olmasını isterım neden dersenız ıktıdar ve ankara mılletvekıllerı emrınde onu coksevıyolar vede kızılcahamamı en ust sevıyeye tasıycak tek kısı kendısı

 • Caner Aksu   01-06-2013 12:26

  Belediye imar değişikliği yaptı.Bazı şahıslar rant elde ettiler.Bunlar belediye başkanına yakın olan insanlar ama senin belediye meclis üyende bunun içinde CHP ilçe başkanı Oğuz Akcan bunun üzerine gitti ama sesi kesildi Sefa Başkan sen iktidar partisinin ilçe başkanısın lütfen bununda üzerine git bu konu gelecek seçimlerde başını ağrıtır.

 • tayyar   01-06-2013 12:15

  Burada kurt gibi uluyanlar ne saçma şeyler yazıyorsunuz öyle ya ? iki gün maaşını geç alınca adamın arkasından söven siz değilmisiniz ? madem öyle çok seviyorsunuz gelin hadi iki ay çalışın bedavaya ne oluyor görelim. Ne diyor hadisi şerif "işçinin-emekçinin hakkını alnının teri kurumadan verin." İnsanlar hakkını olanı istiyor işten çıkartılmakla tehtid ediliyor zaten başkan despot yanlısı bi yapıya sahip olduğu için burnundan kıl aldırmıyor. Keza buradan yorum yazanlarda kraldan çok kralcı olmuşlar bundan sonra gelenide severler onlar için hiç sıkıntı yok. Anlayana. .

 • Belediye işcisi   01-06-2013 07:46

  Başkan bizi toplayıp emekli olacak varsa sakın emekli olmasın.kıdem tazminatı ödeyemem .bekleyin 2014 ü Büyükşehir İşçileri kendi bünyesine alacak her türlü haklar ordan ödencek dedimi demedimi?ikramiyeleriniz karşılığı arsa vereceğim alacaksınız.ben veririm siz alırsınız dedimi? demedimi.?Altın çağ ne demek:her şeyiyle mükemmel demek öyle değilmi sizce dearkadaşlar?olan ne altın çağ yaşayan belediye maaşımzı zar zor ödüyor bazaen 25 gün bile geç alıyor.ek hesaptan yiyoruz.Başkanda Millete köfte ekmek ısmarlıyor .belediye bütçesinden.biz de ikramiyeleri alamıyoruz.Belediye iflas etmiş.durum vahim gelde kurtar bizi AKPARTİ.o eleştirdiğimzi Adem Beyi arıyoruz.onun zamanında 100 işçi emekli oldu.100 üde ev sahibi oldu.şimdi emekli olmaya kalksak başkan bu paramayı 5 o takside böler.o paraları gideriz bizde Kazanovada harcarız.soğuksuda içer .para suyunu çeker.KURTAR BİZİ AK PARTİ

 • İşçi (Belediyede)   01-06-2013 07:26

  sen akçakeselimisin gardaş.Mübarek olsun.bağışla ikramiyelerini biraz daha köfte yensin malüm yerlerde lüzümsuz kişiler

 • ahmet   01-06-2013 02:55

  mutlumusun kızılcahamamhaber pardon akphaber? kızılcahamamlıları birbirine üç günde bir akp haberi koyarak birbirine kırrdırıp ellerini ovuşturarak izlemekten mutlumusun? Bu kadar terbiyesizlik olmaz yazıklar olsun sizin gibi hemşerilere

 • Kuzgun   01-06-2013 02:27

  Yapılan işin iyisi kötüsü olmaz fakat, çok gereksiz ve sebepsiz yere başlanmış planın getirisinin hiç olmadığı gibi götürüsünün de firmaya karşı iyi bir gelir elde etmesinden daha hoş başka bir şey yok sanırım. Sefa başkan, sözlerinde gerçekçiliği ve elit kesme değil halkın ta kendisine seslenmiştir. Sistem gereği çok muhalefet olmasa da niyeti açık ve net olması, halkın yanında sömürge ve duygu barınağının tam karşısında durmuştur. Bu yüzden birkaç sene önce güzel ve itinayla döşenmiş taş ve kaldırımın şimdi gereksiz ve niyetsiz yere akım selinin başka pota kaydırılması, benim anladığım kadar tüm halkında dikkatini çekmiştir. Cumhuriyet meydanı denilmesinde, sol kesimin düşüncelerini yumuşatmak istediği de hepimizce aşikardır.

 • çıtak   01-06-2013 00:18

  Yazık çok yazık ilçeye yapılan yatırımları görmemek için kör olmak lazım Kızılcahamam Kızılcahamam olalı böyle başkan görmedi.Başkanım siz söylentilere aldırmayın durmak yok hizmete devam

 • Belediye işçisi   31-05-2013 23:43

  Adem özbekler bize iftar yemeği verdi yemek zehir oldu ne dedi yediğinizi haketmiyorsunuz bizim maaşlar için bankaya anlaştı bankanın bize verdiği parayla makam arabası aldı Coşkun başkan bizi hiç yalnız bırakmadı hep yanımızda oldu bizim hakkımızı savundu Adem bey zamanında sen ilçe başkanı değilmiydin Sefa bey ufak atda civcivler yesin

 • sayın başkanım sefa bey.   31-05-2013 22:16

  ilçemize sahip çıkın. başta siz olmak üzere sorumluluğu olan tüm kamu görevlileri vebal altındadır. sizden ilçemizde eda otel arkasındaki satıldığı söylenen arsaların durumu ile ilgili de bir açıklama yapmanızı bekliyorum. saygılarımla.

 • ahmet   31-05-2013 20:37

  siz orada oldugunuz sürece akp oy yok

 • öz çıtak    31-05-2013 19:32

  sayın ilçe başkanı görünen köy kılavuz istemez belediye çalışıyor bu ikramiyelerin belli bir kısmı sizin döneminizden adam en azından bunu kapatmak için çabalıyor bir yandanda yatırım yapıyor belediyenin borcunu meclis toplantısında sizin meclis üyelerinizin eline verdi kızılcahamam haberdede o bilgiler yayınlandı eğer kayıpsa ilçe başkanısın resmi yazı yazıp öğrenebilirsin güneşi balçıkla sıvamaya çalışma icraatlara destek ol vatandaş senden bunu bekler

 • Kızılcahamam'lı   31-05-2013 19:10

  Sayın Sefa Başkanım çok doğru bir konuya günyüzüne çıkardığınız için sizi kutluyorum. Öncelikle belirtmaden geçemeyeceğim gözüme takıldı madem belediye nin durumu çok iyi para çok olmasa belediye nin önünden tutupda jandarmanın oraya kadar kendi yapmış olduğu kaldrımı söküpte en pahalı malzemeden ( granitten ) kaldırım yapmazsın.Yazık günah değilmi bu harcanan paralara ne gerek vardı söktüğünüz kaldırımı yapalı daha 2 sene olmadı bu kadar da izraf yapılmaz ki.Sayın belediye başkanı bu çalışmayı yaparken işçinin yüzüne nasıl bakıyorsunuz hayret.madem para çok işçinin ikramiyesini dağıt.Üniversite dediniz hiç bir icraat yok.Unutuldu galiba önce ankara üniversitesi dediniz onun rektörü ile fotoğraf çektirdiniz sonra gazi üniversitesi dediniz onun rektörünü getirip onunla fotoğraf çektirdiniz ne oldu .Kızılcahamam spora bir sürü para toplayıp sponsorlar buldunuz sporda da beklenen performans olmadı.spora toplanan yardımlar ve sponsorlar işçi ikramiyelerine niye dağıtılmadı. En büyük projeniz olan MNT ANATOLYA Makam arabasını aldıktan sonra unuttunuz galiba Ordan devre mülk alan binlerce mağdur kişiye yazık değilmi.Eminim onlar bir daha KIZILCAHAMAM adını duymak istemez.Turizm cenneti olan Kızılcahamam ın yanan çöpüne bir türlü çözüm bulunamadı.Kızılcahamam kargasekmeszden inerken duman bulutunun içinde gözüküyor.İlçe merkezine dikilen baz istasyonundan haberinizin olmadığını söylemeniz ve istasyonun kaldırılması için hiç bir şey yapmadığınız için ayrıca teşekkürler mahalle halkı olarak devamlı BAZ görüyoruz.Sayın Sefa BAŞKANIM yapmış olduğunuz çalışmalarınız çok güzel.Çalışmalarınız Kızılcahamam için.İnşaalah çalışmalarınız karşılıksız kalmaz.BU yerel seçimlerde halk takdir edecektir.Bu zulüm bitecektir.Hizmette ayrımcılık yapmadığınız için ayrıca teşekkürler AK Parri Teşkilatı.Belediyeniz olmadığı halde bu kadar çok icraatlarınız var Belediye yi alınca inşaallah yapmış olduğunuz hizmetler misli misli artacağına inanıyorum.Saygılar

 • belediye işçisi    31-05-2013 18:59

  bekara karı boşamak kolay gelirmiş diye bir atasözümüz var. sayın ilçe başkanı 4 yıldır neredeydin? madem işçileri o kadar çok düşünüyordun şimdiye kadar neden bir kez çıkıp da açıklama yapmadın. seçim yaklaşırken işçiyi düşünmeye başladı diyorsun. SEN NERDEYDİN .sende seçim yanaşınca işçiyi düşünmeye başladın. ele verir talkını kendi yutar salkımı. Adam çıkmış demiş ki benim şu aanda ödeme gücüm yok, bu işi halledelim demiş. en azından daldaki iki kuştan eldeki bir kuş evla imiş. elimizde arsamız olur. yarın isteyen satar parasını alır isteyen bekletir yatırım yapar. sen ne diyorsun ilk altı ayda ödeyeceğiz diyorsun, iyi hoş da seninki dalda da değil dağın ardındaki kuş . hiiiç kusura bakma,yemezler canım.

 • ankaralı   31-05-2013 18:04

  sefa başkanım bu güne kadar belediyenin yaptığı hiç bir işe muhalefet etmediniz. hatta önlerini açtınız ..bu gün problem sadece ikramiye ise iş kolay... bakalım arkasından neler gelecek...yeterince muhalefet yapmadınız.. bu gün gelinen noktadan sizde sorumlusunuz.. kimler ne kadar rant elde ettiyse sizlerde bu işlerden sorumlusunuz...

 • Belgin Sarı   31-05-2013 18:03

  Sefa Yıldırım devir senin devrin, sür SEFAnı. Coşkun Başkan'a olan güvenimiz tam. Kandıramazsın bizi.

 • cCc   31-05-2013 17:00

  Neden hep Akpnin Mhpye yönelik haberleri paylaşılıyor ? Yalakalığı bırakın artık. Herkes kendi işine baksın

 • VATANDAŞ   31-05-2013 16:59

  sayın başkan sizin belediyeniz zamanındada hem ikramiyemizi hem mesayilerimizi vermeden gittiniz unutmayın sayın editör tabi yayınlarsan

 • hasan ali   31-05-2013 16:05

  sevgili sefa ben bir belediye işcisi olarak iyi hatılarımki adem bey zamanında hiç zamanında almadık ikramiyemizi belediyede alacagın olsun yeterki bir şekilde alırsın en azından coşkun başkan aldıgımız parayı ananızın ak sütü gibi helal deyip veriyor adem başkan gibi haram etmiyor SAYGILAR SAYIN BAŞKAN....

 • vatandaş   31-05-2013 15:11

  siz baskasının acıgını bulmaya ugrasıyonuzda tokide oturan insanların durumunu niye çözmediniz daha süsleme yapıyomuş siz ne yaptınızda neyin hesabını soruyonuz

 • adnan dursun   31-05-2013 14:26

  başkan çiksin belediyemizin şukadar borçu vardesın yüreyivarsa çünkü oda bilemez borçu

 • adnan dursun   31-05-2013 14:14

  belediye başkanı kırıkkaleden arsa vere çekmiş oarsanın parasını verseya ordan arsayıneyınen alaçakmiş ben her yorumumda yazdım bu bşk hiç bir şey yapamazdedım

 • barış   31-05-2013 13:53

  bu hamur daha çok su çekerr..şimdiden duyrulur

 • Ahmet ŞAHİN   31-05-2013 13:38

  Sefa bey nasıl oldu yenimi aklınız başınıza geldi.MNT Anatolia ile ilgilide bir şeyler şöylemiştin ne oldu sesin kesildi.İnşaallah bunun arkasında durursun.

 • tayyar   31-05-2013 13:32

  ben 4 senedir jeotermalde çalışıyorum millete zam verildi bize verilmedi 2 sene sonra ikramiye hakkımız doldu ne veren var ne eden var. bu böyle nereye kadar gidecek anlamadık zorla mesai yapıyoruz yeri geldiğinde ne bi mesai veriolar nede başka bişey. bayramlarda çalışıyoruz ne sonrasında izin veriliyor nede yerine bayram parası veriyorlar. söyleyincede işine geliyorsa çalış diyorlar. siz bunu benim işime getirmelisin şartları siz iyi hale getirmelisiniz. gerçi bizim insanımızda da suç yok değil hakkını aramıyor hakkını istemiyor verilene razı oluyor.

 • Tiryaki   31-05-2013 13:26

  Haydi veysel bey sizi bekliyoruz.

 • Vatandaş   31-05-2013 12:31

  Bu adamlardan nefret ediyoruz arkadas sen iktidarının borclarına bak sanane kızılcahamamdan ? Enınde sonuda yola geleceksınız

 • bilal üstün   31-05-2013 12:15

  ALLAH için doğru deyilmi arkadaşlar. yazık deyilmi işçinin parasını vermiyeceksin hazırım kaldırımları sökeceksin, olmazzzz bunu ALLAH da vatandaşta sorar. saygılarımla.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın