Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Belediye hizmet binası ve seyir tepenin temeli atıldı
 • Facebook da Paylaş
Belediye hizmet binası ve seyir tepenin temeli atıldı
 • 10-10-2015
 • 11 yorum
 • 5862 okunma
Kızılcahamam Belediyesi hizmet binası ve seyir tepe sosyal tesislerinin temeli atıldı.

Başbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, "Türk siyaseti, 7 Haziran'a giderken öyle bir durumdaydı ki, görevi devralmaya hazır halde olması gereken iki siyasi parti de görevi devralabilecek durumda değildi. Onun için bir başka formüle gidildi. Aslında hiç hak etmediği halde terör örgütünün siyasi kanadı, siyasi bir partiymiş gibi sunuldu ve bunun Meclis'e sokulması sayesinde Türkiye'de dört partili dönemin kapısı, yolu açıldı. Bu, hepimizin gözünün önünde oldu" dedi.

Türkeş, Kızılcahamam Belediyesi Hizmet Binası ve Seyir Terası Sosyal Tesisleri'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Siyaset, bir meslek değildir. Siyaset, içinden çıktığınız topluma hizmet etmek için yaptığınız bir kamu görevidir. Yani hiç kimsenin mesleği siyasetçilik değildir, biri esnaftır, akademisyendir, iş adamıdır, doktordur, avukattır ama bu insanlar, içinden çıktığı topluma hizmet etmek için yerelde ve genelde siyasete girerler" diye konuştu.

Siyasetin topluma hizmet etmek için yapıldığını, siyasi partilerin de bunun için bir araç olduğunu vurgulayan Türkeş, "Siyasi partileri asla amaç haline getirmemek gerekir, siyasi partiler içinden çıktığımız topluma hizmet etme araçlarıdır. Hedef, iktidar olacaksın yerelde veya belediyede iktidar olacaksın, vatandaşına hizmet edeceksin. O yüzden bu temel atma töreninden büyük mutluluk duyurum" ifadesini kullandı.

"Demokrasinin iyiliği, devir daim olmasıdır, akan su gibidir" diyen Türkeş, şunları söyledi:

"Birileri gelir, hizmet eder, onlardan memnun kalırsanız yine destek verirsiniz, yenilenir, hizmetinden memnun kalmazsanız altını kısıverirsiniz o iner, yerine başkası gelir. Bu devir daimin sizin tarafınızdan, halk tarafından, millet tarafından oylarla yapılıyor olması, demokrasiyi iyi ve güzel hale getiriyor. Diğer yönetimlere göre demokrasinin iyi ve güzel olması, sizler sayesindedir, sizlerin oylarınızladır."

-"Terör örgütünün siyasi kanadı, bir partiymiş gibi sunuldu"-

Türkeş, Türkiye'nin son 20 ayda epey seçim gördüğünü belirterek, "Önce 30 Mart'ta belediye seçimlerini yaptık, ardından ağustos ayında cumhurbaşkanlığı seçimini yaptık, son olarak da 7 Haziran'da genel seçimleri yaptık, yani Türkiye'de demokrasi açısından iyi ama partiler ve sizler açısından da yorucu bir yıl geçti. 7 Haziran günü Türkiye bir genel seçim yaptı, 13 yıllık iş başında olan AK Parti'nin bu 13 yıllık hizmetinden sonra Türkiye'de acaba bir değişsek mi acaba değişikliğin zamanı geldi mi düşünceleri hakim oldu" diye konuştu.

-"Yahu sen bostan korkuluğu musun?"-

Bunun bir nöbet işi olduğunu ancak biri görevini tamamlarken diğerinin görevi devralmaya hazır olması gerektiğini dile getiren Türkeş, şöyle devam etti:

"Ama Türk siyaseti, 7 Haziran'a giderken öyle bir durumdaydı ki görevi devralmaya hazır halde olması gereken iki siyasi parti de görevi devralabilecek durumda değildi. Onun için bir başka formüle gidildi. Aslında hiç hak etmediği halde terör örgütünün siyasi kanadı, siyasi bir partiymiş gibi sunuldu ve bunun Meclis'e sokulması sayesinde Türkiye'de dört partili dönemin kapısı, yolu açıldı. Bu, hepimizin gözünün önünde oldu. Sizin, benim, Ankara'daki siyasilerin, hepimizin gözü önünde oldu. Hak etmediğini biliyoruz, öyle bir oyu yok, arkasında öyle bir halk desteği de yok zaten, terör örgütünün siyasi kanadı onu da biliyorsun, ona rağmen birtakım akıllı dediğin, okumuş dediğin, kendilerine daha süslü isimler de veren adamlar döndüler, 'Bunu, Meclis'e sokarsak bir partiyi iktidardan aşağı alırız.' Bu, demokrasi değil, bu doğru bir davranış da değil ama bu oyunu hepimiz gözledik ve 7 Haziran akşamında dört partili bir parlamento yapısı çıktı. Bunun akabinde demek ki bir koalisyon dönemi yaşanacaktı."

"Tercih edilen bir şey değildir koalisyonlar ama demokrasi içinde vardır, yasalarla düzenlenmiştir" değerlendirmesinde bulunan Türkeş, şöyle devam etti:

"Bu nedenle de bunların yapılmasında bir mahsur yoktur. Üç aylık süre içinde bir akıllı çıkıp bunu temin etmeye gayret göstermediler. Kırk dereden su getirdiler, kırk çeşit bahane üretiyorlar, CHP diyor ki Sayın Cumhurbaşkanına 'Recep Tayyip Erdoğan istemiyor, onun için koalisyon kurulamıyor.' Ben otuz senedir siyaset yapıyorum, düşünüyorum, yahu sen bostan korkuluğu musun, gir hükümeti kur, onun oyununu boz, bunun hesabının onlara sorulması lazım, halkın sana verdiği yetki ne kadar ise ne kadar sandalye çıkarttıysan ona göre çözüm bulacaksın."

"Babamın partisinin şimdiki yöneticileri, kepenkleri kapattı"-

MHP yönetimine yönelik de eleştirilerde bulunan Türkeş, "Allah selamet versin benim eski parti, babamın partisinin şimdiki yöneticileri, 7 Haziran akşamı kepenkleri kapattı. Daha fol yok yumurta yok, seçim neticeleri yeni belirlenmiş, 7 Haziran gece saat 01.00, ben divan üyesiyim, başka divan üyeleri de var, hiç kimseyi istişareye çağırmıyor, 'bak arkadaş ne oluyoruz, şu kadar milletvekili çıkarttık ama koalisyon gözüküyor, ne yapalım ne edelim' diye istişare yok, 2-3 tane kendi kafasındakileri yanına alıyor, '15 Kasım'da seçim oluyorsa olsun'. Yahu ne lüzum var buna, 1,5 senede üç seçim yaşadık, bir daha seçime gitmeye lüzum var mıydı?" dedi.

"Vatandaş, 'sen tek başına iktidar olacak kadar değilsin ama senin adedini artırdım, bir deneyelim' diyor, bundan korkacak kaçacak ne var?" diyen Türkeş, şunları söyledi:

"Taban aynı taban, yüzde 60-70'i milli manevi değerlerine, örfüne adetlerine sahip çıkan Anadolu insanı, ne farkı var. Bunlar değişik yollardan vatanına milletine hizmet etmek için değişik partilerde gayret sarf ediyorlar, senin önüne bir fırsat çıkmış daha birinci gecede erken seçimi telaffuz eden sensin, aradan bir ay geçti Sayın Cumhurbaşkanı bir yerde yapmış olduğu konuşmada 'Herhalde seçim yenilemeye gidecek' dedi, koalisyonun kurulamadığını görünce. Bu kez aynı şahıstan beyan, 'Bu kim oluyor da erken seçimden bahsediyor.' Aslanım o Cumhurbaşkanı, onun görevi. Esas sana sormak lazım, sen kim oluyorsun da uzlaşmayı aramadan, koalisyonu aramadan ilk gece erken seçim ilan etmeye kalktın, o senin görevin değildi ki üzerine düşen vazife de değildi."

Türkeş, "Şimdi geçenlerde aynı şahıs, '1 Kasım'dan sonra koalisyon çıkarsa ben koalisyon kurarım' diyor, ulan şeytan diyor kulağından tut bunu, şöyle aslanım sizin aymazlığınızdan, sizin bu milletin hizmetine koşmamanızdan, sizin gayret etmediğinizden Türkiye bir daha seçime gidiyor, bunun faturası senin, bu seçim aslında gerekli bir seçim değildi. 7 Haziran'dan sonra o tabloya göre bir netice çıkabilirdi ama siz bunu buraya getirdiniz. Ben inanıyorum ki milletimiz, bizim insanımız, Kızılcahamamlılar bunu çok iyi görecek, tartacak ve inşallah bizi bunlara bir daha mecbur bırakmayacak" yorumunu yaptı.

Türkeş, "1 Kasım'da seçim yenilemeye gidiyoruz, 1 Kasım'da gittiğimiz bu seçim yenileme bir bakıma demokrasi açısından iyi, halkın iradesine halkın tercihine saygı gösterdiğimizi ifade eder" dedi

Daha sonra Kızılcahamam belediyesi hizmet binası ve seyir terası sosyal tesislerinin temeli atıldı. 

 

Etiketler : Belediye - hizmet - binası - ve - seyir - tepenin - temeli - atıldı -
YORUMLAR
 • buse   14-10-2015 14:12

  veysel bayram sen belediyenin muhasebecisi misin amma çok biliyon

 • Veysel BAYRAM   14-10-2015 00:05

  Gerçek ÜLKÜCÜLERİ'DE MHP'den transfer etmek MHP'nin Bahçelini işi. Keşke Muhterem ALİ GÜNGÖR'de AK PARTİYE KATILSA.

  0

  0

  • Veysel BAYRAM   19-10-2015 23:18

   Merhum Ali Güngör'e Allah (c.c) rahmet eylesin. Bu hususu atlasam bile yazımdaki amaç üçlü koalisyon döneminde Merhumun "Rahşan Affı" için TBMM KÜRSÜSÜNDEN yaptığı GERÇEK bir ÜLKÜCÜYE yakışır konuşmasından dolayı GERÇEK ÜLKÜCÜLERİ, MİLLİYETCİLİK/ÜLKÜCÜLÜK/NİZAMCILIK/MİLİGÖRÜŞCÜLÜK ilkelerin bir, bir hayata geçiren AK PARTİYE davet içindir.

   0

   0

  • Veysel BAYRAM   16-10-2015 23:22

   Merhum Ali Güngör'ün öldüğünü duymasam da unutmuş olsam da İLKELERİNE TALİBİM ve İLKELERİNİ ölene kadar hatırlayacağım Hatırlatacağım. Size göre MHP sempatizanı isen ÜLKÜCÜ-sün bir başka partide isen değilsin öylemi? % 41'i 49 yapmak da % 38 yapmak da Allah (c.c) takdiridir ama karıncanın Hz.İbrahim'in ateş deryasına gagası işle 1 Gr. su taşıma kıssasındaki gibi, günümüğz siyasi partileri ve liderleri arsında İSLAMA MÜSLÜMANLARA TÜRK MİLLETİNE ve İNSANLIĞA en çok ve iyi hizmet edenlere bir oy kazandıran karınca olabilmek dileği ile 1 Kasım seçimlerinde Allah (c.c) İslam karşıtı partilere ve yandaşları partilere fırsat vermesin.Amin.

   0

   0

  • mehmet erdem   16-10-2015 11:28

   dayı sen bence biraz mola ver yorumlara Ali Güngör rahmetli olalı epey oldu geçen sene bizatihi cenazesine katıldım. siyaset saflık götürmez veysel bey pkk beni kandırdı cemaat beni kandırdı bunlar bahane değildir. Doğuyu pkkya peşkeş çekmenin vatana ihanetinde saflığı olmaz bedeli olur oda sandıkta ödenir 41'i 43-44 yapma hayali kurakurun 38 alacaksınız bak bunu unutma yaz kenara. Ülkücülerin yeri Mhpdir. Mhp genel başkanlığını Bahçeliden almak için İsraile gitmiş lobi yapmış bir zavallıdan medet umuyorsunuz.

   0

   0

 • adam   13-10-2015 21:29

  tuğrul türkeş hayırlı olsun akp ye ne mutlu akpye eskileri toplamak akp nin işi

 • ibrahim ERTAN   13-10-2015 19:59

  Kurban Bayramında memleketim Kızılcahamam'a geldiğimde Akçay Mahallesi Sonel Sokak içerisine Belediyenin yeni binasının temel inşaatı yapılmış mahallenin 60 yıllık imar yolu kapatılarak mahalle halkı ve Kızılcahamam halkı mağdur edilmiştir. Böyle çarpık bir şehirleşme olmaz herhalde Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK'in böyle bir çarpık temel inşaatından haberinin olmadığını düşünüyorum. Yazık olmuş memleketime. Böyle giderse gidecek memleketimde kalmayacak.

  0

  0

  • Yılmaz YILMAZ   16-10-2015 11:08

   DOGRU SÖZE NE HACET

   0

   0

 • Veysel BAYRAM   13-10-2015 01:29

  Yapılmakta olan ve yapılacak olan eserlerimiz hayırlı olsun. Bahçeli, 7 Haziran saat 24,00 suları hiç bir yetkili ile istişare etmeden ÜLKENİN geleceğinin önünü tıkayarak, ÖZÜ ÜLKÜCÜ Muhterem ALİ GÜNGÖR'ü ve Türkeş'i de istişaresiz ve emri vaki karar ile anında ihraç ederek gerçekte kendisinin diktatör olduğunu ilan etti. Ve Sayın Başbakan Yardımcımız bu durumu ve siyasi partilerin ÜLKEYE HİZMET için birer ARAÇ olduğunu, MHP'nin ve Özellikle Bahçeli'nin vatana hizmetten kaçan çalışmalarını çok veciz ve yerinde ifadelerle ifade etti. Bu gerekçe ile 1 KASIMDA VATANA hizmet için oy kullanacağına inandığım ÖZÜ ÜLKÜCÜ kardeşlerime şimdiden şükranlarımı sunuyorum. NOT: Temel atma töreninde bizleri de rahatsız edecek ses tonu ile "Belediye bu kadar masraf ederse belediye de para olmaz" diye MHP'ye destek çıkan kardeşlerim. Alandaki Sahne ve protokol bölümü ve sair bütün masraflar YÜKLENİCİ MÜTEAHHİT firmaca yapılmıştır.

 • hilmi   10-10-2015 08:26

  Parti Emrullah işleri neden kaybetti.

  0

  0

  • hamdi   10-10-2015 21:47

   ne çok işler yapmıştı oysa

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın