Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Belediye Başkanı Muhittin Güney Basın Açıklaması Yaptı
 • Facebook da Paylaş
Belediye Başkanı Muhittin Güney Basın Açıklaması Yaptı
 • 08-12-2014
 • 51 yorum
 • 14971 okunma
Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney Coşkun Ünala cevap verdi

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney Cumartesi günü MHP kongresinde bir koşma yaparak bazı eleştiri ve suçlamalarda bulunan eski belediye başkanı Coşkun Ünal’a düzenlediği basın toplantısı ile cevap verdi.

Belediye Başkanı Muhittin Güney yaptığı açıklamada geçmiş dönem yapılanlar ile ilgili önemli açıklamalar ’da bulundu belediye başkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi.

 

 

 

 

MNT Anatolia adı altında faaliyet gösteren firma ile ortaklığın var mı?

Kızılcahamam’da İsmetpaşa mahallesinde faaliyet gösteren MNT Anatolia Termal Tesisleri ile bir ortaklığın var mı? Sevdalısı olduğunuz Kızılcahamam’a verdiği zararın boyutu nedir? Nerelere ulaşmıştır, bu firma şimdiye kadar yüzlerce, binlerce kişiyi mağdur etmiştir.  Bu insanlar çaresiz bir şekilde beklemektedir. Kızılcahamam’ın itibarını çok ciddi manada zedelemektedir. Kızılcahamamlılar adına sayın başkandan açıklama bekliyoruz. Buna vesile oldularsa Kızılcahamam’a bunun faydası nedir. Kaç kişi bundan mağdur edilmiştir. Ne kadar para alınmıştır Coşkun Ünal bu firmanı ortağımımdır? Değilimdir.

Parasız devredilen arsaların üzerine şimdiye kadar ne yapılmıştır.

Kızılcahamam’da yapılan yatırımlar ile ilgili geçmişte yapılan bazı uygulamalar var. Ücretsiz bazı kurum ve kuruluşlara bedelsiz olarak devredilmiştir. Şimdi soruyorum Soğuksu Otel ve yanında iki parsel Ankara Üniversitesine bedelsiz ve şartsız verilmiştir. Eda otele satış adı altında yapılan arsa hangi bedelle verilmiştir. Gazi Üniversitesine 538 dönüm arazı hangi şart ve bedelle verilmiştir ve üzerine ne yapılmıştır. Diğer yandan 743 ada 1 parsel 16.356 m2 yer Kızılcahamam’da hangi taşı kaldırdıysak altından çıkan bir şahsa 83 TL den satılmış ve hala üzerine bir çivi çakılmamıştır. Adliye sarayının önündeki Kızılcahamam’ın en güzel yeri m2 si bir liradan Adalet vakfına satılmıştır. Bu neden, satılmıştır. Bunların hepsinin hesabını soruyoruz. 

Weilburga giden ve orada çürümeye terkedilen malzemelerin hesabını vermesini istiyoruz

Kızılcahamam’lı hemşehrilerimizin el emeği göz nuru malzemelerinin orada depolarda nasıl çürüdüğünü gördük bunun hesabını kim verecek, bunlara ücret ödendi ise kim tarafından hangi firma, hangi şirket Belediye mi yoksa Jeotermal A.Ş. den mi ödenmiştir. Eğer ödenmemiş ise bu vatandaşlarımızın hakları gasp edilmiştir. Wailburga giden malzemenin hesabını Coşkun Başkandan vermesini istiyoruz.

220 bin m2 ye tekabül eden 95 parsel arsa satılmış, borç iki katına çıkmış,

Biz bazı şeyleri konuşmuyorsak edebimizdendir, terbiyemizdendir. Kızılcahamam’da 220 bin metrekare arsa 13.577.565,39satılmış ve Kızılcahamam’ın borcu iki katına çıkmış, bu arslar ile ilgili birçoğuna sıcak su sözleşmeleri yapılmış, bunlarda efsane olarak dolaşan Avrupa Otel var sözleşme yapılmış meclisten kararları çıkmış ama ortada bir şey yok, Yakup Keleş otel yapa cam demiş su anlaşmamasını yapmış ama ortada bir şey yok, 

Kızılcahamam’da sıcak su sorunumuz vardır,

Kızılcahamam’da sıcak su sorunumuz vardır, tesislerimizi toplayıp oturup bu konuyla ilgili bir görüşme yapacağız, Kızılcahamam’da sıcak su sorunumuz var, bunu bir standart haline getirip kurumlarımızla oturup konuşmamız el birliği ile çözmemiz lazım, bu bizim öz kaynağımızdır, üzerinden kimse siyaset yapmasın. Sıcak su göz bebeğimiz gibi koruyacağımız bir kaynağımızdır. Geldiğimiz de bir komisyon kurduk MTA araştırma yaptı raporları elimizde mevcuttur. Ama bu suyu hoyratça kullanmanın ve hoyratça anlaşmalar yapmanın bize bir faydası yoktur.  Yarın bu bir yerden patlayacaktır, birilerinin üzerinde kalacaktır ama geriye doğru gidildiğinde bizi eleştiren arkadaşlarımızın üzerinde de kalacaktır.

Akasya Termalin Suyunu Kestik

Belediye Başkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi. Biz kimsenin suyunu kesmedik. Sadece ruhsatsız çalışan bir yer ruhsat almadılar defalarca uyarmamıza rağmen ödemelerini yapmadıkları için bizde Akasya Termalin suyunu kestik.

Dayak yiyeceğiz diye korkudan kapıdan giremeyenlerin parasını ödedik.

Belediye’ye geldiğimizde işçilerimizin çok ciddi manada Belediyeden alacaklarının olduğunu öğrendik. Emekli olmuş bir sene geçmiş ikramiyesini alamamış, kimi çocuğunun düğünü yapacak, kimi banka ödemelerini yapacak para alamamışlar, sorduk önceden neden almadınız biz korkudan dayak yiyeceğiz diye gelemedik, kapıya yanaşamadık dediler. Biz çalışanımız mağdur olmasın diye iki milyon kredi çekip onların borçlarını ödedik.

YORUMLAR
 • gazi   11-12-2014 21:26

  Muhittin baskan ilcemiz icin bir sans gerci satilmayan yer kalmadida artik eldekilerle idare edecek tesellimiz kalemiz var koc gibi ya olmasaydi:)

 • EMRE K    10-12-2014 16:01

  Sn Başkanım Coşkun Ünal çok güzel bi soru sordu size 1 saat konuşana kadar o soruyu yanıtlasaydınız. Hani üçlüydünüz güçlüydünüz ?? Sorulcak tek soru hani neredesiniz gün geçtikçe geri gidiyoruz ...

 • has hamamlı   10-12-2014 12:06

  coskun baskana mnt ye ortakmısın dıe sormus demezlermı adama ortak olsa bındıgın makam arabasını nıye gondersın coskun baskan cok komık bı durumm:))

 • ayhan   10-12-2014 11:04

  Sayın başkan bu 1 saatlik konuşmanızı evde tekrar bi izleyin nasıl bulacaksınız.Ben size söyleyim sırtını ağababalarına yaslamış,4 fakülte bitirmiş ama mahalle ağzıyla altın vuruş yapmayı bekliyen,230 kiracısı olduğu halde akmasa için kira ödeyen ve siyaset damarlarına işlemiş bir başkan var

 • Veysel BAYRAM   10-12-2014 00:40

  İlk istişareme "derdi para" rumuzuna cevaben "DERDİM İSLAM DERDİM TÜRKİYE DERDİM KIZILCAHAMAM" İşte bir örnek; konuya mevzu arsa Sanayi köprüsünden Üzemler köprüsüne kadar uzanan E,5'in karşısındaki 175,000 m2 (veya daha fazla) arsa. Bu arsaya "Su Merkezi (Aqua Center) yapılmak üzere ihale yapılır. İhaleyi alan Tepe İnşaat Sanayi A.Ş ile 14 MART 1995 tarihinde sözleşme imzalanır. Sözleşmenin Kızılcahamamlıları ilgilendiren mali hükümler bölümü özetle şöyledir.(bütün takamlar 1995 birim değerine göre ) 1- Tepe A.Ş Belediye'ye ARSA BEDELİ OLARAK 8 milyar 139 milyon TL ödeyecek 2- Bütün vergi ve harçları Tepe A.Ş ödeyecek. 3- Tesis hizmete açıldıktan sonra ve faaliyette bulunduğu sürece (!) Tepe A.Ş Belediyeye Belediyenin % 25 hissesi karşılığı (yani belediyenin %25 hissesi baki) olarak yıllık toplam 100,000 ABD doları ödeyecek. Firmama zarar etse bile bu bedeli ödeyecek. yıllık 400,000 dolardan fazla edilen karın %25'i Belediyeye ayrıca verilecek.(Ödenecek) 4- Bu arsa üzerine inşa edilecek devre mülk birimlerinden (altını çizerek 10 birim yani daire) 10 adedi Belediyenin olacak. arsa bu sözleşme bu ama Sonrası malum aynen Muhterem Muhittin başkanın açıklaması ile bağdaşır şekilde belediye hisseleri GASP edilerek muhteşem arsa üçüncü dördüncü şahıslara satılı. BU arsa senin idi senin kalmadı ve bu sadece biri Aziz Kızılcahamamlılar

 • kızılcahamam için   10-12-2014 00:14

  Ben de buradan biraz otobüsler meselesine değineceğim.acaba bu otobüslerin denetimi belediyece yapılıyormu yapılıyorsa ne şekilde yapılıyor.adamlar araç dolmadan kesinlikle kalkmıyor.ankaradan dönüşler ise felaket ara koridorlarda adamlar üst üste. ikinci bir husus seçim öncesi yaygarası yapılan belediye otobüsleri günde 2 sefer yapmaya devam edecekmi yoksa sefer arttırımına gidilecekmi teşekkürler.

 • sadık   09-12-2014 23:17

  İşçinin parasını verme,25 kuruşluk saati 1000 tl ye sat ve buna rağmen jeotermali batır,100 yıllık kızılcahamam ın bütün arazilerini 5 yılda sat buna rağmen borcu 2 katına çıkar. Kale,meydan, hamam projesinin kredisinide devlet karşılıyor,sen ne yaptın o zaman coşkun efendi, yav sen ne acayip bi kızılcahamamlsın ya.....müflis tüccar.....şimdilerde oldu zengin iş adamı,,,,ülkücü kardeşlerim lütfen gözünüzü açın..

 • :)   09-12-2014 22:07

  ben şuna şahidim anatolya yapılırken sayın coşkun ünal bu tesisin arkasında ben varım siz hiç merak etmeyin demiştir.

 • ali   09-12-2014 19:16

  abdullah bey başkan görevini unutmuş

 • ahmet   09-12-2014 19:11

  muhittin başkanın 8 aylık döneminde en önemli icraatı ak masayı kurarak yandaşlarına rahat beş senede rahat çalışmaları için kurulan yerinin belediyeye bütçesine aylık kaç tl'dir. Soruyorum başkana hizmet bu mu başkanım icraatlarınız bu başkanım daha önceki belediye başkanlarımız yaşar bey, salih bey, Adem Bey ve coşkun beyin belediye başkanlığı döneminde halkın sorunlarına sürekli makamında çözüm bulmaya çalışıyorlardı ama ama sizin döneminizde söz şeffaf yönetim diye ak masa kurdunuz belediyenin personelini toplayarak oraya giderek müdür ve kısım amirlerini başınıza dikerek başkanlık yapıyorsunuz

 • kimse olanı söylemez   09-12-2014 16:43

  siyasette kimse doğru söylemez :)

 • kızılcahamam lı   09-12-2014 16:38

  coşkun başkana kurban olun siziz gibi değil herkesi kabul eder görüşürdü dinlerdi herkesi senide oraya getirenler utansın

  0

  0

  • vedat   09-12-2014 23:03

   bu yorum kesinlikle doğru.Coşkun başkan gerçekten bizim Coşkun du.

   0

   0

 • beyaz   09-12-2014 16:18

  başkan bey orası ağlama yeri değil yapamıyacaksan bu başkanlığı bence istifa edebilirsin

 • k.hamamlı çıtak   09-12-2014 13:10

  Allah adı kul hakkı diyosunuz da sayın başkanım çalışanınızın özel hayatını kızılcahamam gibi küçük bi yerde ve bi basın açıklamasında böyle konuşmak ne denli doğru ? çalısanınızın ailesi eşi varsa çocuklarının suan ki durumunu bir düşünün şimdi? böyle açık açık konuşmussunuz ama sonunu düşnmemişsiniz. çalısanın yaptığı hatayı örtmek değil mi mevlananın torunlarına düşen? tarafsızsanız yayınlarsınız zira yazdıklarım yayınlanmıyor bunu bari yayınlayın da yapılan bi yanlıştan dönülsün

 • abdullah   09-12-2014 12:05

  başkan geldiğinden beri bi iş yapmadın .çöp hala yanıyo.k.hamam otobüslerinin durumu ortada.büyükşehirin yaptğı asfalt hariç ne yaptınız.para yok diyosunuz belediye binasını yıkmaya kalkıysonuz.önce görünen sorunları halledin.

  0

  0

  • vedat   09-12-2014 23:05

   başkan hakkaten ya sen ne yaptın, geldiğinden beri. günde bi otobüs bi de halk ekmek büfesi, haa iki de tuvalet.hepi topu bu işte yaptıklarının.onları da büyükşehir yaptı zaten.

   0

   0

 • Saracıklı Mehmet Mete   09-12-2014 11:49

  Abi Yolda gelirken Coşkun Başkana rastladım, yolda yürürken kimseyi fark etmiyor devamlı "kendim ettim kendin buldum" türküsünü tekrarlıyordu,

 • Seyyid Aliş Öztürk   09-12-2014 11:46

  Coşkun savunucuları yok ankaradan gelmişmiş de yok birilerinin sayesinde o koltuğa oturmuşmuş da gibi boş sözlerle yine topu taca atma peşindeler. Coşkun savunucuları çok çaba harcamayınız Mayıs 2014 ayında taca atılan topu Orta sahaya Coşkun başkan zaten kendisi getirdi. Muhittin Başkanda topu kaleye soktu.

 • vadandaş   09-12-2014 11:03

  saygıdeğer başkanim açiklamalariniz yerinde oldu ağzına sağlik aradan onlarin dilinden konuşmak gerek yolun açik olsun Kızılcahamam geleceğine bak ağzi olan konuşur

 • fatih öztürk   09-12-2014 11:00

  iyi 8 ay geçti 2 wc 16 ayda 4 wc 32 ayda 8 wc 5 basın toplantısı seçim geldi icraat yok

  0

  0

  • komik   09-12-2014 23:09

   yorumunuza çok güldüm.Allah sizi de güldürsün.kızılcahamam kızılcawc olacak

   0

   0

 • osmanç   09-12-2014 09:49

  Siyasetçinin birisi seçimi kazanmış masasına oturmuş çekmeceleri karıştırırken eski rakibinden kendisine hitaben yazılan, sıkıştığında mektupları sırasıyla aç diye 3 tane mektup bulur.Pekte ciddiye almaz.ilk günlerin şaşaası geçtikten sonra işler kötü gitmeye başlar hemen aklına mektuplar gelir hemen birinci mektubu açar.Derki "geçmiştekileri kötüle" der ve hemen yapar ortalık sakinleşir.Sonra tekrar işler kötü gitmeye başlayınca ikinci mektubu da açar "çalıştığın insanları ve teşkilatı kötüle" der ve onuda hemen yapar.Ortalık tekrar durulur.uzun bir aradan sonra işler artık çığırından çıkar ve can havliyle üçüncü mektubu da açar. Derki " sende üç mektup yaz":)) işin özeti birinci mektup açılmış bakalım ikinci ne zaman açılacak.

 • ismaiiil   09-12-2014 09:42

  dünya malı yalan al birazda sen oyalan. nooldum demeyecen noolacam diyecen.

 • karabulut   09-12-2014 09:38

  çoşkun ünal her zamn her yerde öndedir bunu unutmayım kızılcahamamı kızılcahamam yaptı askere giden gençlere hesabına para yatırdı kızılcahamın fakirlerine yardım yaptı muhittn başkan geldi kukla gibi sefa yıldırımın arkasında......

 • Gülbahar   09-12-2014 08:54

  coşkun dediğiniz adam memleketi pazarlamış,birilerine peşkeş çekmiş hala onu savunur oluyorsunuz yağcılar sizindemi çıkarınız oldu.

 • behzat ç.   09-12-2014 01:11

  hocam keşke öğretmenliğine devam etseydin be.belediye başkanlığı pek size göre değil gibi.

 • ali   09-12-2014 00:28

  mağrurlanma muhittin başkan senden büyük allah var

 • dost acı söyler   09-12-2014 00:15

  coşkun başkan bu memleketin öz evladı başkan bey sizin gibi ankaradan memur gibi işe gelip gitmiyodu ve herkes onu tanır herekeste onu.siz allah aşkına kızılcahamamda kimi tanıyosunuz.kim sizi tanıyo. hasbel kader birilerinin sayesinde oraya oturdunuz.yarın sizede asya ile ortaklığınız var mı diye sorarlarsa şaşırmayın

 • yaşar   09-12-2014 00:10

  sayın başkan anatolyanın verdiği arabayı beğenmeyip yenisini getiren sen değilmisin yapma allaseven

 • Vay be   09-12-2014 00:08

  Büyümüş de meydan da okurmuş..

 • kızılcahamamlı   09-12-2014 00:06

  Helal olsun sana Muhittin Başkan dik durusundan ve bunların anladıgı dılden konustugun için ..

 • Veysel BAYRAM    09-12-2014 00:03

  Muhterem Başkanım (bu kelimeyi ağzıma da almam ama bu istişaremi anlata bilmek için yazıyorum) meşhur bir kumar oyununda (blöf) yaparak kazananlar olduğu gibi pek çoğunun kayıp etiği bilinen bir gerçektir. Şimdilerde blöf yapılarak (2004-2009 da bu blöf galip geldi) seçim yatımı yapılmak istendi ama şükürler olsun ki bu dönemde siz bu blöfü keserek durumu Vatanımızın Memleketimizin LEHİNE ÇEVİRDİNİZ. ALLAH (c.c) yolunuzu bahtınızı açık eylesin. ALLAH (c.c) Yâr ve yardımcınız olsun (Amin Amin Amin)

  0

  0

  • derdi para   09-12-2014 22:39

   hacım sen adamın arkasından bi fatiha okuyacağına hala lekeliyon herkes biliyor senin adem başkanla niye kötü olduğunu yorma kendini.

   0

   0

 • İnandırıcı değil   08-12-2014 23:59

  Kendi söylediğine kendin inanıyo musun, un kömür şeker altın.. Partinin kadın kolları başkanı seçimden önce kadın toplantılarında gerekirse altın dağıtıp belediyeyi alacağız demiş mi dememiş, Allah inancın varsa halka doğruları anlat

 • ak masa   08-12-2014 23:56

  hüseyin demirhanın dükkanını ne güzel değerlendirdin, kaç para kira veriyorsun

  0

  0

  • akdükkan   09-12-2014 23:07

   başkan bizim dükkanları da ak dükkan yaaappp

   0

   0

 • Bilinç altı..   08-12-2014 23:55

  Bilinçaltı ne güzel dile dökülüyor 'Kızılcahamam da biz yok ben varım'

 • babadirle   08-12-2014 23:55

  bişey dikkatimi çekti milletin gözünün içine bakarak konuşuyo (çünkü milletin lafıyla konusuyo ) bence öyle :D

 • Vizyon yok   08-12-2014 23:51

  Ucube,Işıklı şey.. Zihniyete bak ya..

 • Öğrenci Velisi   08-12-2014 23:26

  Sayın Başkanım İmam Hatip Ortaokulunun sınıfları temizlik görmüyor pas pas atılmıyor herhalde. Her taraf toz toprak özellikle üst katlardaki sınıflar. Bu konuda da bize yardımcı olmanızı arz ederim.

 • kızılcahamam asi   08-12-2014 23:25

  yav Coskun Ünal Chp ye gitseydin orayada almazlardı seni .d akp ye de almamıslar tüh ya sen bosver mhp ye le devam .d

 • Özlem    08-12-2014 22:56

  Coşkun Ünal Dönemi Bitti Artık :)

  0

  0

  • alırsın   09-12-2014 20:56

   korkudan ne yapacagınızı sasırıyorsunuz

   0

   0

  • KIZILCAHAMAMLI   09-12-2014 20:43

   siz böyle giderseniz önümüzdeki sezon görüşürüz özlem hanım :)

   0

   0

 • murat   08-12-2014 21:58

  kaç yıllık kızılcahamamlıyım böyle ayar görmedim helal olsun başkan

 • Gökhan Töre   08-12-2014 21:26

  Herşey iyi hoşta neden bu açıklamaları daha önce yapmayıp damarınıza basıldığında yapma ihtiyacı duydunuz?

 • cengiz aktürk   08-12-2014 21:13

  Sayın Başkanım konuşmalarınız cok güzel. tebrikediyorum. kızılcahamam ın büyük iki problemı var buna neden el atılmıyor bunuda acıklarmısınız. Kızılcahamam çöplüğü neden hala sorun. ? kızılcahamam ankara halk otobüsü ile hic ankaraya gidip geldiniz mi yada ankaradan gelirken hic yer ayırtmak icin telefon actıızmı. ?

 • Ali   08-12-2014 20:58

  Helal olsun muhittin Başkan şimdilik anlayana bu kadar cevap yeterli,bunun takdirini halkımız yapsın,dediğin gibi bunlar gaflet,delalet içerisindeler.

 • sayın baskanım   08-12-2014 20:51

  birazda coskun baskanın yaptıklarını elestırsenız sızın yapamadıklarınızı !

  0

  0

  • Bir Seçmen   09-12-2014 16:12

   Sayın başkan hepimiz k.hamamda yaşıyoruz bu süreç içerisinde rıskımız için kimimiz ankara,kimimiz k.hamam da çalışıyor ekmeğini kovalıyor.Bir önceki yönetime defalarca uyarıda bulunup dosthane ve sitem ederek bu otobülere bir hal çare bulunmasını aksi takdirde sırf otobüs yüzünden oy vermeyenler yüzünden seçimi kaybedeceğini defalrca söyledik veh hasıl kaybetti.Şimdi siz başkansınız lütfen Allah rızası için bu konuyu çözün adamlar sanki bizi hayrına taşıyor biz 7 tl ücret veriyoruz hergün sıkıntı,hergün beklemekten bıktık artık otobüs dolmadan kalkmıyor buyrun deneyelim bir sabah bir akşam tabutlarda yolculuk yapalım sizin 30 ve 45 dk arasında aldığınız yol otobüsele 2-2*2,5 saate nasıl çıyıyor görün bakalım o zaman hak vereceksiniz.Sabahları yarım saatte bir otobüs olurmu ya vicdan biraz insaf o yarım saat sabahları o kadar degerliki siz uyurken biz ya otobüste yada terminalde bekliyoruz 5 tane kazan geçiyor 1 tane k.hamam şöforler zaten kültür seviyesi düşük ya küfür eder ya kava eder en iyisi bulaşmamak,yazıhaneler artı

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın