Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Belediye Başkanı 2.Uluslararası Sıfır Atık Projesine Katıldı
  • Facebook da Paylaş
Belediye Başkanı 2.Uluslararası Sıfır Atık Projesine Katıldı
  • 02-11-2019
  • 0 yorum
  • 2218 okunma
2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi’nde, çevre ve sürdürülebilirlik konusunda uluslararası alanda uzman isimlerden sivil toplum kuruluşlarına, kamu kurumlarından çalışmalarıyla topluma örnek özel sektör temsilcilerine tüm paydaşlar aynı platformda buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen Sıfır Atık Projesi'nin dünyadan ve Türkiye'den birçok katılımcıyı Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi'nde bu yıl ikincisi düzenlenecek zirvenin, yaşama ve çevreye duyarlı katılımcıları İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

Haliç Kongre Merkezinde Sayın Emine Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleşen, 2. Uluslararası Sıfır Atık programına, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Belediye Başkanı Süleyman Acar, Kızılcahamam Belediyesi Sıfır Atık Personeli ve bir çok çevreci katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Türkiye'de çevre ve kalkınma alanında önemli bir yol kat edilmesini sağlayan Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılacak zirve, gün boyu sürecek çeşitli oturumlarla, kaynakların daha verimli kullanılması, küresel ve Türkiye özelinde yapılabilecek çalışmaların değerlendirilmesine olanak sağlayacak” Yarınları Kurtarmaya Bugünden Başla' temasıyla, yaşadığı dünyaya karşı sorumluluk hisseden her yaş ve her kesimi kapsayan zirvede 'Küresel Sorunlara Kentsel Çözümler: Şehirlerde Sıfır Atık', 'Yerel Yönetimlerde Atık Yönetimi ve Finansmanı', 'Döngüsel Ekonomide Sürdürülebilir Atık Yönetimi ve Kaynak Verimliliği' oturumları düzenlenecek dedi.

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın