BEKLENEN SEÇİM
Av.Murat SUCU
[email protected]
.

BEKLENEN SEÇİM

24 Kasım 2015 “Rus Uçağı düşürmüşüz” dediler. Kimi “Ben emir verdim” dedi, kimi “İçimin yağı eridi, bi daha mı düşürsek mi?”

Benim beynimin alarm zilleri, ta o zaman çaldı. Dedim ki: “Bir yıl içinde Ya Savaş, Ya Seçim, Ya Darbe olacak”

Oradan buradan, sağdan soldan Fetullahçılar darbe yapacakmış söylentileri, yazıları (Odatv’de Mustafa Önsel’in yazısını okuduğumu çok iyi hatırlıyorum) geliyor da insan başına gelmeden bilip anlayamıyor.

Bir arkadaş toplantısında bir arkadaş “Arkadaşlar aramızda kalsın da pilotların çoğu Fetullahçıymış, Rus uçağını düşüren de onlardanmış” diyor. Başka bir arkadaş “Evet inanırım, benim bi akrabam var havacı, şuydu şu olacak” diyor. Nerden bilelim başımıza neyin geleceğini, ya güldük geçtik, belki endişeyle birine söyledik, sonra atıverdik beynimizin arkasına.

15 Temmuz 2016 saat 21.30, eve gelmişim, tvyi açtım. “Köprüyü kapatmışlar” derken yeniden alarm zilleri çalmaya başladı, sağa sola Ankara’ya telefonlar..

Saat 23.57 hala oğlum yazmış: “Sonucu tahmin edebilir misin?” Saat:23.58 Cevabım: “Valla başarı şansı çok az. Ya iç savaş çıkar ya büyük bir temizlik yaşanır”

Nihayetinde stres, heyecan, intikam, acıma, üzüntü, kaygı, çırpınış, haykırış, korku ve ümitsizlikle geçen yaklaşık 2 yıl. Bu arada seçim yapılması gerektiğini hep savundum.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi gündeme gelince “Bu nerden çıktı şimdi, hem böyle sistem mi olur, her şey altüst olmuş, sen önce bi millete git hesap ver, sonra ne yapacaksan yap” dedim kimse dinlemedi. (Diyorsam kendi çapımda eş dost arkadaş tayfasına, onlarda dinledi de “haklısın” diyeni ara ki bulasın)

“Bu Devlet Bahçeli ne yapıyor yav?” diye hayretler içinde kaldım. Sonra anladım. Gerçi “HAYIR”  propagandası yaptım (kendi çapımda) ama sandığa gidince, oy pusulasını koy verdim cebime. Hatıra olarak saklad(r)ım. “Sizin EVETinizi de HAYIRınızı da oynamıyorum” diye isyanları oynadım..

Bu seçimin Yerel Seçim sonrasına bırakılmayacağından emindim. En son birkaç ay önce “Seçim gününde yapılacak, erken seçim yok” denince, beklentimi kaybettim, “acaba yanılıyor muyum?” diye düşünüp nerdeyse kandım. Ulan az daha beni bile kandıracaklardı.

Seçimler 5 yılda bir yapılır. Kimse “erken seçim yapacağız” demez, diyemez. Bu nedenle “Hani erken seçim yapmayacaktınız, kaç kere yemin billah, seçimler gününde yapılacak dediniz de şimdi neden korktunuz da seçime kalkıştınız” demek lafı güzaftır.

Hep söylenip durulan bir şey var “İttifak yasasını da çıkardılar, MHP’nin baraj sorunu var”

Evet Devlet Beyin siyasetinden endişe ettiğim zamanlar oldu. Ama geçti.

MHP’nin 4. Parti olması mümkündür. Ama MHP’nin 3. Parti olması da mümkündür. Hatta MHP 2. Sıradaki parti bile olabilir. Eğer MHP Milletvekili aday listelerinde YÜKLENDİĞİ SORUMLULUĞA YAKIŞIR BİR TİTİZLİK GÖSTERİR    , MİLLETİN KARŞISINA ALNI AK BİR KADRO ÇIKARABİLİRSE, MHP’nin 1. Parti olması HERKESİ TERS KÖŞEYE YATIRMAKTAN KIVANÇ VE MUTLULUK DUYACAĞIM ÜMİDİMDİR.

MHP’nin baraj sorunu olduğundan bahsedenlerin ne siyasetten, ne de TÜRK milletinin feraset ve basiretinden hiç haberdar olmadıklarını peşinen söyleyelim.

Cumhurbaşkanlığı konusuna hiç girmiyorum. Daha adaylar bile belli değil. Belli bile olsa girmeye de hiç niyetim yok.

Yokluğunda buldum seni,

Gelme artık neye yarar.

Dememek için SEÇİM ŞART.

24 Haziran 2018 seçimleri Devlet, millet, vatan için hayırlı olur inşallah.

Siyasetin görevi, millete hesap vermek ve yaptığı hatalardan ders almış, İSTİKLAL SAVAŞI verebilecek DEMİR gibi bir kadroyu milletin önüne koyabilmektir.

SİYASET, SİYASETÇİ GÖREVİNİ YAPABİLİRSE, ELBETTE MİLLET DE YAPACAKTIR.

Yoksa yandı gülüm keten helva. 18.04.2018

(Yazmaya çalıştığım dizi yazı devam edecek. inşallah)

19-04-2018 01:08
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Yazıları
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın