Ana Sayfa  /    /  BBP'ye dördüncu büyük katılım
  • Facebook da Paylaş
BBP'ye dördüncu büyük katılım
  • 17-03-2007
  • 0 yorum
  • 5780 okunma
BBP'de yeni katılımlar... Partiye katılanlar arasında Abdullah Çatlı'nın Kardeşi, AK Parti, CHP ve MHP'li ilçe genel meclis üyeleri Yazıcıoğlu'nun öğretmeni ve eski bir general de var.

Kasım seçimleri öncesinde kuruluş tarihinin en hareketli günlerini yaşayan Büyük Birlik Partisi'nin düzenlediği dördüncü büyük katılım töreni, Ankara Sürmeli Oteli'nde gerçekleştirildi.

Yazıcıoğlu'ndan davet

Muhsin Yazıcıoğlu, rozet takma töreni öncesi yaptığı konuşmada, Büyük Birlik Partisi'nin her geçen gün büyüdüğüne dikkat çekerek, katılımların güç ve moral verdiğini söyledi. Törende yaptığı konuşmada, Yazıcıoğlu, bir kez daha milliyetçi, muhafazakar, demokrat ve ülke bütünlüğünü savunan bütün kadroları Büyük Birlik'e davet etti.

Çanakkale Zaferinin Yıldönümü
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, 18 Mart'ın Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü olduğunu anımsatarak, Çanakkale şehitlerini andı.

Yazıcıoğlu, Çanakkale Zaferi'nin haritalar çizen, Sevr hayali gören, BOP ve AB projeleri ile Türkiye Cumhuriyeti'ni kıskaca alarak, ona yeni elbiseler giydirmeye çalışanlara en büyük mesaj olduğunu söyledi.
Yazıcıoğlu, "Ezan bu topraklarda susturulamaz. Vatan bir, millet bir, Devlet bir, kıble bir, secde bir, Allah birdir. Bu kadar bire rağmen bu milleti bölmek isteyenler haindir" dedi.

Nevruz için uayrı

BBP Lideri Yazıcıoğlu, 21 Mart tarihindeki Nevruz'u hatırlatarak, Nevruz'un etnik tahrik kampanyasına dönüştürüleceği ve yeni gerginlikler olacağı duyumunu aldığını ifade etti. Buna karşı özellikle gençleri uyaran Yazıcıoğlu, tahriklere kapılmadan, Türkiye'yi bir iç çatışma ortamına, bir kardeş kavgasına sürüklemek isteyen hain tezgâhlara asla alet olunmaması gerektiğini ifade etti.

"Kürtler kardeşimiz PKK düşmanımız"

Yazıcıoğlu, Nevruz'un bölücülük gibi gösterilmek istendiğini oysa Nevruz'un baharın gelişi, toprağın uyanışı ve Türklerin Yılbaşı olduğunu söyledi. "Kürtler kardeşimiz, PKK düşmanımızdır" diyen Yazıcıoğlu, "Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır. Nevruz'un Kürt-Türkmen, Alevi-Sunni ayrımı yapılmadan aziz milletimizin birliğini bütünlüğünü gösterecek şekilde kutlanmasını temenni ediyorum." Hainlerin boş durmadığını ifade eden Muhsin Yazıcıoğlu, "ABD'nin Adana Konsolosunu, Mersin'de, Batman'da, Diyarbakır'da görüyorum. ABD konsolosu ne iş yapar diye sormak istiyorum. Güneydoğu'da ne işi var, ne yapmak ister bunu soracak bir devlet adamı istiyorum" dedi. Yazıcıoğlu, şöyle devam etti: "Bu vatan toprakları, misyonerlerin, ajanların cirit atacağı yer değildir. Hükümeti sürekli göreve çağırıyorum, ama iktidar ortada yok. O zaman ya devlet başa ya da kuzgun leşe derler. Türkiye yolgeçen hanı değildir. Başbakan Erdoğan'ın ayına yıldızına kurban olma ihtiyacı duyduğu bayrağımızın altında yaşayan milleti azınlıklar topluluğu haline getirmeye öteden beri heves ediyor. Bazen 36 bazen 39 azınlık yaşadığını savunuyor. Etnik köken araştırmaya son derece hevesli görünüyor. Ortak paydamız İslam üst, kimliğimiz de Türk'tür. Anayasamızda da bu böyledir ve çok isabetlidir. Bunu kesinlikle bozdurmayacağız. Kürt kardeşimiz PKK düşmanımızdır."

ABD Ankara Büyükelçisi Ross Wilson'un Türkiye'deki bazı tartışmaları kokofoni olarak değerlendirdiğini anımsatan Yazıcıoğlu, "Benim Cumhurbaşkanımı, Başbakanımı, Genel Kurmay Başkanımı, Dışişleri Bakanımı ben eleştiririm,ama o yorum yapma hakkına sahip değildir. Bu hakkı vermem, vermemeliyiz" diye konuştu.

"Sayın Öcalan" iddiası

Cumhuriyet gazetenin dünkü sayısında yer alan, Erdoğan'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS radyosunda, Abdullah Öcalan'dan bahsederken iki kez "Sayın Öcalan" dediği şeklindeki iddiayı soran gazetecilere Yazıcıoğlu, "Terörist başına sayın demek ağzı kirletir. Sayın kelimesi saygıdeğer olanlara ifade edilir. Başbakan Erdoğan'ın terörist başı için sayın ifadesini kullandıysa, esefle karşılıyorum. Eğer bir dil sürçmesi olduysa derhal şehit ailelerinden ve Türk milletinden özür dilemeye davet ediyorum" karşılığını verdi.

Yazıcıoğlu, şunları söyledi: "Hak ettiği cezayı almamış, hak etmediği bir muamele ile koruma altına alınmış olan terörist başını okşayarak, terörle mücadele etmek mümkün değildir. Milletimizin ihtiyacı bölünme değil, sağlık, eğitim, adalet hizmeti ve her alandan e gelişmiş yöntemleri kullanacak düzene ihtiyacı vardır."

Amasya Tamimi'ni hatırlattı

Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi ile yeni bir gündem oluşturulup, milletin bir süre onunla oyalanacağını daha sonra erken seçime gidilebileceğine işaret eden Yazıcıoğlu, partililerine seslenerek, "Milletimizin geleceğinin teminatı olan bir hareket olarak dur durak bilmeden oturmadan daha çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Aynen Amasya Tamimi'nde olduğu gibi vatanın, milletin mukadderatı tehlikededir. Vatanın ve milletin mukadderatını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır. Bu azim ve kararlılığı ifade edecek olan güç merkezi ve buluşma adresi Büyük Birlik Partisi'dir. Milliyetçi, ülkücü, demokrat ve maneviyatçı kadroları Büyük Birlik'te buluşmaya çağırıyorum. Kürtler-Türkmenler, Aleviler-Sunniler, Çerkezler, Boşnaklar, Karadenizli, Akdenizli, Doğulu, Batılı haydi Türkiye el ele büyük Birlik'e diyelim" dedi.

"Kurultayımızda 'Büyük Yürüyüş'ü taçlandıracağız"

Olağanüstü Kurultay'a gitme kararı aldıklarını açıklayan BBP Lideri Yazıcıoğlu, 15 Nisan'da Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'ndaki kurultaylarına şimdiden herkesi davet etti. 1970'li yıllarda 15 Nisan tarihinde Ankara'da düzenledikleri "Büyük Yürüyüş"ü hatırlatan Yazıcıoğlu, "O yürüyüşü kurultayla taçlandırıp milletimize iktidarımızın müjdesini vereceğiz" dedi.

Katılımcılar adına söz alan Emekli Tuğgeneral ve MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Raif Babaoğlu, Türkiye'de mikro milliyetçiliğin tahrik edildiğini, Türk kimliğini yok etmek inancıyla gayretler gösterildiğini belirterek "Bunlarla ancak Gaspıralı'nın dediği gibi işte, dinde, dilde birliği sağlayarak mücadele edebiliriz" diye konuştu.

BBP'nin Türklük gurur ve şuurunu şerefle anan tek parti olduğunu söyleyen Babaoğlu'dan sonra söz alan Yazıcıoğlu'nun öğretmeni Mehmet Okur da "İnsan su verdiği ağacın gölgesinde daha keyifle yatar. Ben de bu gölgede göreve devam edeceğim" diye konuştu.

Yazıcıoğlu Katılanlara Rozet Taktı
Yapılan konuşmaların ardından Yazıcıoğlu, BBP'ye katılanlara rozet taktı.

BBP'ye Katılanlar:

1. Raif BABAOĞLU; Tuğgeneral ve Başbuğun Danışmanı ve MHP Eski Genel Başkan Yardımcısı

2. HASAN HÜSEYİN AKBAŞ; Haymana Oyaca Meclis Üyesi- AKP

3. ERCAN ÖZTÜRK; Haymana Oyaca Meclis üyesi- CHP

4. TAHİR ADALI; Haymana Oyaca Meclis Üyesi- Daimi Encümen- MHP

5. ÜNAL ÇINAR; Haymana Oyaca Meclis Üyesi

6. ZEKİ ÇATLI; Abdullah Çatlı'nın Kardeşi

7. ORHAN SOYSALDI; AKP Kırıkkale İl Kurucusu ve Kırıkkale Lisesi Eski Müdürü

8. LÜTFÜ BULANIK; Kırıkkale MHP Merkez İlçe Eski Başkanı

9. AHAMET AYGÜNDOĞDU; Genç Parti Ankara İl Başkanı Eski Yardımcısı

10. KENAN DEMİRTAŞ; Milli Savunma Bakanlığı Gen. Sekreterliği İdari Şube Müdür Yardımcılığından Emekli ve Askeri İş Yerlerinde Çalışan Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanlığı Yapmış 11. ABDULMENAF KAPLAN; Batman MHP İl. 2. Başkanı ve Şehit Aileleri Derneği Dernek Kurucusu 12. MEHMET YILDIZ; Kulu MHP İlçe Başkanı 13. SELAHATTİN HAPOĞLU; AKP Çankaya İlçe Yönetim Kurulu Üyesi 14. ÖMER AY; Konya ve Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı 15. KAZIM KAYIKÇI; Mamak ve Abidinpaşa Ocak Eski Başkanı 16. MESUT KAHRATLI; Sendikacı 17. KEMAL KARABICAK; Şair, Yazar ve İşadamı 18. ZEKİYE KOL; Bayındırlık Bakanlığı Emekli İnşaat Teknisyeni 19. ŞENOL ALPARSLAN; Yüksek Şehir Plancısı 20. NURETTİN ÖZCAN; Emekli Emniyet Görevlisi 21. NİHAT ERTÜRK; Kazan MHP İlçe 2. Ocak Başkanı 22. RIFAT UĞRAR; İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı, İnşaat Mühendisi 23. SEZAİ KARA; 30 Kişilik Grup Arkadaşlarıyla( Medet Kara, Erol Yelek, Orhan Çakır, Özgür Çare, Mehmet Yedek, Ömer Yanıkkaya, Serkan Tevlim, Ufuk Kara, Erdem Kara, Çağlar Kara, Üçler Kara, Oktay Yıldırım, Metin Toker) 24. MEHMET OKUR; Sn. Genel Başkanımızın Öğretmeni ve San. Ve Tic. Bakanlığı İç Ticaret Genel Müd. Yar. Ve Tiftik Birlik- Gül Birlik ve Güney Doğu Anadolu Birliklerinde Genel Müdürlük yapmış. 25. ŞAHİN ALGAÇ; Emekli Banka Müdürü 26. SELAMİ YAŞAR; Emekli Astsubay 27. MUSTAFA KIZILIRMAK; Kızılırmak Süpermarketler Zinciri 28. OSMAN KIZILIRMAK ; Kızılırmak Süpermarketler Zinciri 29. NURDAN ERSOY; LM Kozmetik Genel Müdiresi 30. MEHMET YAĞCI; Mobilya İhracatçısı 31. HAKKI ORHAN; İş Adamı 32. FERDİ GÜNEŞ; Everest Dershaneleri Sahibi ve Eğitimci 33. ÖMER PEKER; İŞ ADAMI ve Akıncı Ovası Gazetesi Sahibi 34. LEVENT GÜLŞEN; İş Adamı 35. ATAY ÇINAR; iş Adamı 36. OSMAN ŞAKRUCU; İş Adamı 37. ERTUĞRUL YILMAZ; İş Adamı 38. AV. Onur Eren 39. AV. Lütfü Turan 40. AV. Bülent Karahan 41. AV. Asena Ongun 42. AV.Emel Kartopu 43. AV.Birol Taş 44. AV. Kemal

Etiketler : BBP'ye - dördüncu - büyük - katılım -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın