Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Başören köyünde 140 koyun çalındı
  • Facebook da Paylaş
Başören köyünde 140 koyun çalındı
  • 05-04-2012
  • 2 yorum
  • 5558 okunma
Kızılcahamam’a bağlı Başören köyü abacı mevkiinde Harun Yıldıza ait koyunlar hırsızlar tarafından çalındı.

 

Kızılcahamam’a bağlı Başören köyü abacı mevkiinde Harun Yıldıza ait koyunlar hırsızlar tarafından çalındı.

Kızılcahamam haberin edindiği bilgiye göre Başören köyünde çiftçilik yapan Harun Yıldız havaların ısınması ile birlikte koyun sürülerini Abacı bölgesinde bulunan mandıraya çıkartarak burada otlatmaya başladı.

İki çoban ve yedi köpek tarafından korunan sürü içerisinden 140 koyunun çalındığını belirten Harun Yıldız emeğimizi çaldılar, bu emek düşmanı canilerin bir an önce yakalanmasını istiyorum dedi.

On beş gün önce iki üç ay kalmak üzere sürüleri abacıda bulunan mandıraya çıkarttıklarını belirten Harun Yıldız, iki çoban tarafından otlatılan sürüde yedi köpek bulunuyor, hırsızlar gece 01.30 ile 05,00 arasında çobanların uyuduğu bir saatte gelmişler köpeklere bol tavuk eti vererek etkisiz hale getiren hırsızlar mandıradan 250 koyunu çalıp üç km mesafedeki yola kadar götürmüş, jandarma bu mesafenin koyunlarla en az 3-4 saat süreceğini söylüyor, burada 140 koyunu kamyona yüklemişler 100 kadar koyunu ise kamyon almadığı için burada bırakmışlar dedi.

Koyunların çalındığından sabah haberlerinin olduğun belirten Harun Yıldız durumu jandarmaya bildirdik, jandarma olay ile ilgili araştırma yapıyor, 120 bin lira değerinde 140 koyunum çalındı suçluların bulunmasını istiyorum, Kızılcahamam giriş ve çıkışlarına güvenlik kamerası takılsa bu gibi olaylarda hırsızlara ulaşmakta etkili olacağına inanıyorum bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın dedi.

 

Kızılcahamam’da her yıl yüzlerce hayvan hırsızlığı meydana geliyor, kızılcahamamhaber olarak bizlerde haber yapıyoruz Yurdun diğer köşelerinde olduğu gibi ilçemizde çalınan ne hayvanlar bulunuyor nede hırsıza ulaşılıyor.

Umutediyoruz ki bundan sonraki haberimizde 140 koyunu çalan hırsızlar yakalanır. 

Etiketler : Başören - köyünde - 140 - koyun - çalındı -
YORUMLAR
  • Ömer Şahin   04-05-2012 16:09

    Emin olun çalanın yanına kar kalmaz. Allah çıkartır. Mağdur arkadaşında Allah yardımcısı olsun.

  • emekçi   04-05-2012 14:05

    çalanları kazığa............. bağlamak lazım ibret için

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın