Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Başkan Gökçek'in muhtarlarla istişare toplantısı
  • Facebook da Paylaş
Başkan Gökçek'in muhtarlarla istişare toplantısı
  • 08-05-2017
  • 2 yorum
  • 5797 okunma
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 ilçede görev yapan 217 muhtarla Kızılcahamam’da bir araya gelerek kente dair projelerini anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15  ilçede görev yapan 217 muhtarla Kızılcahamam'da bir araya geldi, yapılan ve yapılması planlanan hizmetleri anlattı. Gökçek, Ankara'nın çevre ilçelerine son 3 sene içerisinde eski parayla 2,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. 
Belediyeler, Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı tarafından Kızılcahamam Çam Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, Ankara il sınırları içerisinde görev yapan muhtarlara İçişleri Bakanlığı Eski Koordinatörü Veysel Karani Demir tarafından mevzuat anlatıldı. Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılcahamam'da düzenlenen “Muhtarlar Eğitim Semineri ve İstişare Toplantısı'nda Ankara'nın 15 ilçesinde görev yapan 217 muhtarla bir araya geldi. Gökçek, muhtarlara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapılması planlanan hizmetleri özetledi, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında yaşanan olayları görüntü eşliğinde anlattı.


ANKARA'DA 1317 MUHTARLIK VAR
Başkan Gökçek, toplantıda yaptığı konuşmada, "Türkiye'de en çok muhtarlığın Ankara'da olduğunu biliyor musunuz? Ankara'da 1317 muhtarlık var. Bu kadar mahalle başka hiçbir ilde yok" dedi. İl Özel İdarelerin kapanmasıyla Büyükşehir Belediyesi'nin maddi zorluklar yaşadığını, bu zorluklar içerisinde bile tüm mahallelere hizmet götürdüklerini kaydeden Başkan Gökçek, "Ankara'da 1317 muhtarlık var. Bu kadar mahalle başka hiçbir ilde yok. Dolayısıyla çok büyük bir kitleye hizmet ediyoruz. Özel idareler kaldırıldıktan sonra ilçe belediyelerden Büyükşehir Belediyesi'ne bir kuruş para gelmedi.  Yeni büyükşehir olan 14 İl'e, İl Özel İdare paraları aktarıldı, ama Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne gelmedi. Gelir değişmedi ama gider arttı. Ankara'nın çevre ilçeleri hizmete susamış şekilde. Biz üç sene içerisinde eski parayla 2 buçuk katrilyon yatırım yaptık" dedi.


MUHTARLARA 15 TEMMUZ SUNUMU
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, toplantıda 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili sunumunda da konuşmasına “15 Temmuz unutulmamalı, unutturulmamalıö diyerek başladı. Darbe girişiminin başarılı olması halinde ülkede köleliğin hakim olacağına vurgu yapan Başkan Gökçek, geçmiş dönemlerdeki faili meçhul cinayetlerin FETÖ tarafından gerçekleştirildiğini hatırlattı. Başkan Gökçek,"Girişim başarılı olsa, Türkiye'de kölelik hakim olurdu. FETÖ ne derse o olurdu. Türkiye'de ne kadar faili meçhul cinayet varsa, bunların sorumlusu FETÖ grubudur. En önemli cinayetleri, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu cinayetidir. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nu FETÖ'nün askerleri öldürdü. Rus uçağını bunlar düşürdü, Rus Büyükelçisi'ni bunlar öldürdü, daha bir sürü olayın sorumlusu bunlardır. 17-25 Aralık olaylarından sonra biz ilişkilerimizi koparmamızla, CHP destek verdi. Şimdi onların da başına musallat oldu" dedi.
Başkan Gökçek, belediyeler, Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Osman Usta da programın amacı hakkında bilgi verirken, muhtarların taleplerini ve sorularını cevaplandırdı. 

YORUMLAR
  • ÇATAKLI   10-05-2017 12:18

    Berçin Çatak Süleler yolunun asfaltı ne zaman atılacak.her yer çukur birinden kurtulamadan diğerine düşüyorsunuz

  • Ferit Ayrac   08-05-2017 22:04

    Baskanım k.hamam otacı köy yolları bozuk olmasından dolayı sürekli kaza yaşanmasına neden oluyor.ve bir cok hemşehrilerimizi bu yollarda kaybettik lütfen bir el atın saygılar

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın