Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Başbakan Sincan'da 100 binlere konuştu
 • Facebook da Paylaş
Başbakan Sincan'da 100 binlere konuştu
 • 01-01-1970
 • 12 yorum
 • 5808 okunma
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Sincan'daki 'Milli İradeye Saygı' mitinginde gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı eylemcilerine çağrıda bulunan Erdoğan "meydanı boşaltın yoksa gereken yapılacak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Sincan'daki 'Milli İradeye Saygı' mitinginde gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı eylemcilerine çağrıda bulunan Erdoğan "meydanı boşaltın yoksa gereken yapılacak" dedi.

Miting dolayısı ile Ak Parti Kızılcahamam ilçe teşkilatı Sincan'a otobüs kaldırıdı. Kızılcahamam Ak Parti ilçe eşkilatı önünden miting için 12 Otobüs ve özel araçları ile yaklaşım 500-600 kişiye yakın  kızılcahamamlı gitti.Sincanda 200-250 bin kişilik bir kalabalığa hitabeden başbakan mtinig  alanına girişte partililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Erdoğan eşiyle birlikte kürsüye çıkarak partilileri selamladı

İşte Başbakan Erdoğan'ın o açıklamaları:

Buradan Sincan'daki mahşeri buluşmanın içinden tüm Ankara'yı, Türkiyeyi ve dünyayı yürekten selamlıyorum. Belki birazdan buradan ABD'ye bağlanıp  orada gönlü bizimle olanların sevgilerini alıp sevgilerimizi sunacağız. Bu manzarada kavga, gürültü, yakıp yıkmak yok, gönül insanları var. Türkiye manzarası bu. İşte Türkiye'nin gerçek fotoğrafı bu. Ülkemizi anlamak isteyenler varsa gelsin burayı görsün. Demokrasinin sesini duymak isteyen varsa burayı görsün.

3.5 YAŞINDAKİ TORUNUM...

Vatandaşların sürekli 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganı atması üzerine Erdoğan 'Bunu o kadar güçlü, o kadar güzel söylüyorsunuz ki artık 3.5 yaşındaki torunum dik dur eğilme bu millet seninle diyor, beni öyle uyandırıyor. Hiç endişeniz olmasın, biz kefenimizle yola çıktı, bu kervan böyle yürüyecek. Millet partisine, hükümetine sahip çıktı, çıkıyor.17 gündür dünyanın, ülkemin bir çok yerinde milyarlarca insan kalbiyle bizim için dua etti.Benim milletimin kalp gözü açıktır. Sadece gözüyle değil yüreğıiyle de bakar. Siz olayı, planı anladınız.O çirkin tuzağı, alçak saldırıyı, haince tuzağı bozuyor (millet burada) diye haykırıyorsunuz.

SANDIKTA HESAP SORACAĞIZ

Bu topluluk bugüne kadar bu yanlışa düşmedi. Baş açığı da burda,, başörtülüsü de burda. Elele omuz omuza hep birlikte Türkiye.Polisimize el uzattılar. Sabrettik, sabrediyoruz. Milletvekili sıfatı bulunan CHP'li tarafından ahlaksızca dil uzatıldı, sabrettik.Camilerimize ayakkabılarla girip, içki içtiler. Sabrettik.Şahsım da dahil olmak üzere hepimize küfrettiler ama sabrettik. Niye? Çünkü biliyorduk ki kem söz sahibinindir.Tüm bu insanlık dışı hareketlerin hesabını soracağız yargıda. Bunu takipsiz bırakmayacağız. 8 ay daha sabredeceğiz. Milletin önüne sandık gelince bunlardan hesabı o zaman sandıkta soracağız.

MEDYAYA ELEŞTİRİ

Bunların çoğu Gezi Parkı'nın yerini bilmez. Yeni öğrendiler.Bunu anlıyorum da ortada henüz birşey yokken iyiniyetle orada bulunan genç kardeşlerimizin oradakilerle bulunmasını anlamıyorum. Çevre duyarlılığıyla davranan kardeşlerimizin isyanına saygı duyuyorum. Ama iş çevre duyarlılığının dışında bir noktaya götürüldü. Orada illegal örgütler vardı. Ulusal medyanın bir kısmı yalan haberle, provokasyonla ilkesizlik sergiledi. Uluslararası medyada her türlü iki yüzlülüğü sergiledi. İnşallah bu hukuksuzluğun, şiddetin hesabını da yine 8 ay sonra demokrasiyle, sandıkta soracağız. Ağırbaşlılıktan, olgunluktan tavıi vermeyeceğiz, tahriklere kapılmayacağız.

ÜLKÜCÜLER SENİNLE

MHP'yi kardeşlerime bu yürüyüşe destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum.(Bu arada ülkücü gençlik imzalı 'Dik dur eğilme, ülkücüler seninle' pankartı açıldı)MAYIS AYINDA NELER OLDU

Mayıs ayı bizim için çok önemliydi.  46 milyar dolarlık istanbul'a 3.havalimanı ihalesini gerçekleştirdik . Japonya ile nükleer enerji santralinin kurulması için ilk adımları attık. İstanbul Boğazı'na üçüncü köprünün temelini attık. 2015'te üzerinden geçeceğiz. .İstanbul borsası 93 binin üzerine çıkarak rekor kırı. Beş. Merkez bankası rezervi 135 milyar dolara çıktı.IMF'ye olan borcumuzu sıfırladık. Dört büyük kuruluş Türkiye'nin kredi notunu iyileştirdi. Çözüm sürecinde çok güzel sonuçlar alındı. 6 aydır tek kötü haber gelmiyor,

REYHANLI SALDIRISI

Bu güzel gelişmeler yaşanırken önce Reyhanlı'da 53 kardeşimizi şehit ettiler.Şimdilik sabrediyorum. Ana muhalefet partisinin liderinin konuşması lazım. CHP'li milletvekilleri Suriye'ye niye gitti, onları götüren kim. Hepsi yavaş yavaş çözülüyor.Katillerin izin sürerken çok enterasan bir irtibatın izine ulaştık. Bu saldırıları düzenleyenleri koruyan kişi CHP'lileri Esad alçağına götüren kişidir. Ben CHP liderine istifa et dedim, eder mi. Başka nereden koltuk bulacak. Ama orada kalması bizim için çok iyi aslında. O kaldıkça bizim başarımız artacak.Yalancıdan başbakan olmaz diyor. Haklı, onun için Kılıçdaroğlu geldiğinden beri başbakan olmadı, olamayacak. Ey Kılıçdaroğlu bak millet neler diyor. Erdoğan'ı başbakan yapıyor. Demekki yalancı sensin, doğru burada.

O SANATÇIDAN HESAP SORACAĞIZ

Bunun ardından ikinci bir tuzak çıktı. Bir sanatçı çıktı, bir twett attı. 'Mesele sadece gezi parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı' dedi. Eğer ülkede hukuk varsa sana bunun hesabını soracağız. Yaşananların özeti budur. CHP'nin milletvekili de aynı şeyleri söylüyor, mesele AK Parti'yi indirmekmiş. Küçük grup dışında hiç birinin meselesi gezi parkı değildi. Bunların meselesi büyüyen Türkiye ile hesaplaşmaktı. Hani siz ulusalcıydınız. Oradaki terör örgütünün paçavralarına neden sessiz kaldınız. Özgürlükçüyüz diyenler özgürlüklere saldırdı.

POLİSE NEDEN SALDIRDINIZ

Ey ulusalcılar bu polise nasıl saldırdınız. Bunlar Türk polisi değil mi. Bir taraftan ulusalcıyız diyeceksin, diğer taraftan polise saldıracaksınız. Bu millet bu tuzaklara bu oyunlara eyvallah etmez. Millet gerekeni yapıyor ve yapmaya devam edecek. Biz bu tuzaklara düşmeyeceğiz. Bu çirkin girişimler karşısında asla geri adım atmayacağız. Siz bizlere emanet verdiniz. O emenet bizim kutsalımızdır. O emanet bizim şerefimizdir. O emaneti yere düşürmeyeceğiz. O emaneti bizden çnce allah sonra siz alabilirsiniz. Hiç kimse bizi korkutamaz. Hiç bir sermaye grubu, faiz lobisi bizi korkutamaz. Biz bu yola milletle beraber çıktık. Biz bu yola merhum Menderes gibi, merhum Özal gibi, merhum Erbakan gibi çıktık. Bizi kimse korkutamaz . Biz bu yola kefenimizle çıktık. 

TÜRK BAYRAĞI GIPTA İLE İZLENİYOR

10.5 yılda ekonomiyi 3 kattan fazla büyüttük. Sağlıkta, adalette, konutta, enerjide her alanda Türkiye'ye ilkleri yaşattık. Ankara'yı dünyanın en itibarlı başkenti konumuna yükselttik. Dünyanın her yerinde Türk bayrağı gıpta ile izleniyor. Dünyanın her yerinde Türkiye Cumhuriyeti pasaporu artık itibar görüyor. Türk Lirası artık değer ifade ediyor.

Çok daha fazla çalışacağız. Şunu buradan bir kez daha ilan ediyorum. Bu ülkede bizim nazarımızda hiçbir etnik kökenin diğerine üstünlüğü yoktur. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle... tüm etnik unsurlar bu ülkede biz beraberiz. Yunus gibi... Yaradılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Kimse kimseye üstünlük taslamasın. Alevinin sünniye, Sünninin Aleviye üstünlüğü yoktur. Ama bunu kaşıyanlar var. Bu oyuna ne olur gelmeyin.

Aynı musalladan kalkıyoruz. Musalla taşına Cumhurbaşkanı, Başbakan niyetine demiyor... Er kişi, hatun kişi niyetine diyor. İşte gerçek eşitlik orada. İşte biz oraya hazırlanıyor. Ey faiz lobisi sen de oraya gireceksin. Hiçbir şey alıp götüremeyeceksin.

GEZİ PARKI BOŞALMAZSA GEREKEN YAPILACAK

Yarın İstanbul'da mitingimiz var, Ülkemin huzurunu bozmak isteyenlere sesleniyorum. Hala Gezi Parkı'nda olan var mı bilmiyorum. Olay yargı sürecinde hala orada durmanın bir anlamı yoktur. Değerli kardeşlerim bunun yanında bir şey söyledim. Yargı ne tür karar verir bilemem. Lehte de karar verse, halk oylaması neticesinde halk eğer 'Ben o parkı korumak suretiyle bir şehir müzesi istiyorum' derse yaparız. Halkımız ne karar verirse biz ona uyarız. Orada duran kardeşlerim varsa lütfen orayı terk etsinler. Çünkü orası tüm İstanbullularındır. Orası illegal örgütlerin değildir. Çok açık net söylüyorum, Taksim Meydan boşaldı boşaldı, boşalmadığı takdirde artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Geldiler, kabul ettik. Kendilerine her şeyi söyledik. Bana söyledikleri, madem halk oylaması yapacaksınız, ne güzel dediler. Ama birilerinin orada direndiğini gördük.

MİTİNGDEN NOTLAR

Başbakan Erdoğan'ın 2014 seçim kampanyasının ilk mitingi olarak açıkladığı Ankara Sincan'daki miting saat 17.00'de başladı. Vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren Sincan Pazar yerini doldurmaya başladı. Alana girişlerde çok sıkı aramalar yapılırken bomba ekipleri de özellikle kürsü çevresinde köpeklerle inceleme yaptı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara hitap edeceği platform kurulurken, platfomun arka fonunda "Büyük Oyunu Bozmaya Hadi Tarih Yazmaya" sloganı yer aldı.
Alanda AK Parti bayraklarının yanısıra hakim noktaya büyük bir Türk bayragı, Atatürk ile Başbakan Erdoğan'ın posterleri asıldı.

Görevliler gelen katılımcılara yağmur olasılığına karşı tek kullanımlık yağmurluk dağıttı.Güvenlik güçleri alanda sinyal kesici jammerleri kritik noktalara yerleştirdi.

BAYRAKLARI SALLAYIN CNN İNTERNATİONAL GÖRSÜN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sunucusu Orhan Karakurt, miting öncesi Sincan alanındaki partileri coşturmak için konuştu.

Karakurt, Gezi eylemleri boyunca canlı yayın yaptığı için eleştirilen CNN International'a gönderme yaptı: Bayrakları sallayın CNN International görsün.Taksim alanında provokatörlük yapan arkadaşlara el sallayalım buradan. Biz Recep Tayyip Erdoğan ile yürümeye devam edeceğiz. Ankara duysun, Taksim duysun, tüm Türkiye duysun. Yanıbaşımızda Suriye’de yüzbinlerce insan ölürken, Taksim Meydanı'nda  9 saat savaş muhabirleriyle canlı yayın yapanlar duysun. Dünyanın başka yerindeki toplumsal olaylara gözlerini kapayanlar, bu insanlar bu oyuna gelmez.

AFİŞLERLE MESAJ

Alana bakan binalara asılan  "Bırak Tencereyi Tavayı Gel Gör Ankara'daki Havayı", "The World İs Wathcing The Realities Now"," İnönü'yü Park Yapalım Adını Çarşı Koyalım", "Son Sözü Çapulcular değil Aziz Milletimiz Söyler", "Kur'an, Bayrak ve Vatan, İşte Adam Gibi Adam" ve "Oy'un Büyük Türkiyem" afişleri  dikkat çekti.

src="http://videonuz.ensonhaber.com/player/?oynat=65273">
Etiketler : Başbakan - Sincan'da - 100 - binlere - konuştu -
YORUMLAR
 • Galender   25-06-2013 13:57

  Dün de (21 Haziran) Taksimde 3000 travesti yürüdü. Yarında bir kaç bir fahişe, öbür gün de tinerciler yürürse şaşırmamak lazım. Olayın başlangıcıyla ilgili; yok efendim "polis müdahale etmeseymiş bu noktaya gelinmezmiş" tarzı lakırtılar ise ya iktidar karşıtlığından, ya saflıktan, ya da bilgisizlikten söylenmiş laflar. Bir kaç yüz gelmiş bir parka, güya 13 ağacı korumak için gösteri yapmış mış. Diyelim ki; öyleydi. Peki işgal, gösteri midir? Var mı yasalar da yeri? Gösterini yapar, sesini kamuoyuna duyurur gidersin. Yok ben gitmem buraya çadırları kurar, günlerce yatar kalkarım, dersen; hiç bir devlet nizamı buna eyvallah demez, diyemez. Olaylar büyüyebilir mi, büyür. Türkiye buna çok müsait bir ülke. Dış güçler de bunun bilincinde. İstedikleri zaman Türkiyeyi istedikleri gibi karıştırdılar -karıştırıyorlar - karıştırabilirler. "Neden" üzerine biraz kafa yoracak olursak, şunu açıkça görürüz. Travestisinden - tinercisinden - fahişesinden, DHKPC'den, MLP'sine kadar toplam %5'lik azgın, gürültücü ve patırtıcı bir azınlık ile, bunlara pasif destek veren %25'lik bir kitle. Toplam %30'luk bir çok ideolize olmuş bir kesim. Bunlara karşı söyleyeceğini yalnızca sandıkta söyleyen %70'lere yakın bir kahir ekseriyet. Ne zaman ki bu kahir ekseriyet, demokrasiye katılımın yalnızca sandık olmadığını ve biraz da sokak olduğunu anlarsa, işte o zaman dış güçlerin Türkiye üzerindeki oyunları bu kadar kolay olmayacaktır.

 • gerçek vatandaş   25-06-2013 13:37

  Gözleri var görmez,kulakları var duymaz, anlatırız, anlatırız anlamaz..Bizim tarihimiz 1000 yıllık. Sizler atalarınızı inkar ederek bu günlere geldiniz.Fakat bu durum sizin bu ülkede çoğunluk olduğunuzu göstermez..demokrasilerde azınlık çoğunluğu yönetmez...Bunu anlamanın yolu sandıktan geçer... buyrun sandığa..hayır bizim sandıkla işim iz olmaz diyorsanız sizleri vatandaşlığa kabul edecek ülkeler var,hemde çok fazla..bu ülke Demokrasi ile yönetiliyor, bunu kafanıza sokun... tayyibin dik durmasını ben istiyorum.Eğilmeyecek, özür dilemeyecek..Çünkü ben öyle istiyorum. Ben kim miyim?.....Ben halkım....inanmıyorsan son 10 yılın bütün seçim sonuçlarına bak...

 • Selim   20-06-2013 22:53

  Polise yapılan haksızlığa katılıyorum, yapıyorsan direnişini adam gibi yap vatanın milletin malına canına zarar vermeden. Sen polise tas atarsan oda sana atacak etkiye tepki hesabı + görevi gereği. Direnişe katılmıyorum herneyse konu bu değil. Şimdi iktidar öyle bi konuşma yaptıki sen 100 bin kişi topla ben 1 milyon kişi toplarım diye bi açıklama yaptı değilmi ? Anlamadığım konu sen kimle kapışıyorsunki vatandaşın. Koskoca iktidarsın bu olaylar baslamadan önce cıkıp Tvye halktan özür dileseniz tamam kardesım bız bı hata yaptık orası mılletındır dese su sozu olaylar alevlenmeden emınım bu kadar uzamazdı ? 1 milyon değil 100 milyon kişi toplasanız ne olacak ne değişecek zorla orda diktiğiniz insanların beyninimi yıkayacağınızı sanıyorsunuz. Bi resim dikkatimizi çekti Kuran, Bayrak, Vatan. Madem dininize bağlısınız neden milletin dini zaaflarından faydalandınız ? Madem Bayrağınıza bağlısınız o kadar Pkk yandaşlarına karşı duramadınız ? Madem Vatanınıza bağlısınız neden Pkkyla pazarlığa oturuldu ? Bırde yaşlı bı kadınla resım iyide kardesım çiftçiye ananıda al git lan diyen sen değilmiydin ? Bu benim düşüncem burdaki yorumlarda nasıl ben size saygılı olduysam sizde bana olmanızı rica ederim. Kim ne derse desin bi dedikleri bi dediğini tutmuyor. Bu olaylar baslamadan mahkeme kararı vermedimi durdurma için. İktidar ne dedi istediğinizi yapın oraya yapılacak diye. Kısacası çıkıp özür dileselerdi tamam kardesım bız hata yaptık orası milletindir diye şimdi Akpnin oyu %30 artmıştı bana göre

 • vatandaş   20-06-2013 17:58

  Polis kardeş , siz polise haksızlık yapılıyor diye düşünebilirsiniz vatandaşlar da Polis haksızlık yapıyor diye düşünebilir. Ama " taksimdeki ateistlerin kanları" lafı hiç güzel ve doğru bir laf değil canım kardeşim. Oradakilerin içinde Müslüman olan da vardır olmayan da vardır. Polisin için de de Müslüman olan vardır olmayan vardır. Bunu Allah'tan başka hiç kimse bilemez ve bence böyle genellemeler yapmak ayıp ve de günahtır. Müslümanlık sevgi ve hoşgörü dinidir. Öfke ve nefret dini değil. üstelik kimin Müslüman olduğuna yada olmadığına ne polis, ne devlet ne de hiç kimse karar veremez.Nufus cüzdanın da değil alnının ortasında yazsa farketmez. Çünki bu gönül işidir, yürek işidir ve sadece Allah ile kul arasındadır. Bizim gibi düşünmeyenleri şu Müslümandır bu değildir diye ayırmaya kalkmak doğru mudur? Bunun yerine önce kendi nefislerimizi dizginlemeyi, öfkemizi bastırabilmeyi, kibirimizden kurtulabilmeyi denesek daha güzel olmaz mı?

 • vadavada   20-06-2013 14:58

  kızılcahamamdan 500 kişinin katıldığını söylüyorlar buna katılıyorum.orman işletmesi,devlet hastanesi,anfa bünyesinde barajlarda çalışan güvenlik ve temizlik personeli,karayolları şirket personelleri zoraki katılımları sağlanarak akp mitingine götürülmüşlerdir.Bi hesap yaptım 480 kişi buyolla oluşturulmuştur muhtemelen üç aşa beş yukarı sizde deyinde 450.bu mitinge katılımları sağlamak noktasında misyon yüklenen değerli kurum müdürlerinide buradan kutlamak istiyorum.

 • vatandas    20-06-2013 14:45

  buyuk sehirde ve anfa cılar tum calısanlarına mecburı zorunlu mıtinge gideceksiniz dediler sıkıysa gitme bunuda yayınla ve arastır sayın editör

 • Polis   19-06-2013 20:26

  Bu ülke Taksim'de ki ateistlerin kanları ile değil dedelerimizin müslümanlık kanıyla alınmıştır. Kimse taşla sopayla bir yere varamaz. Sandıkta gelmişse sandıkta gidecektir. Polisimize ve Jandarmaya yapılan haksızlık ve zulümüde sanırım anlatmaya gerek yok. Herkes oturduğu yerde oturmalı. Ülke elden gitti diyorlar. Sen böyle yaparsan gider tabi.

 • adnan dursun   19-06-2013 08:51

  iştebu baksınlarda örnekalsınlar tencere tava ile bir yere varılmaz benim milletimbu götülükten hiç bir şey çikmaz

 • mustafa   18-06-2013 17:10

  Mustafa bu haber yazmak için kaç para aldın

 • gerçek vatandaş   18-06-2013 15:18

  sandiğa gittiğinizde kaç kişi attığınız oyu görüyor? Kimse bilmez ve görmez kime oy attığını. Biz buna özgür irade diyoruz.10 yıldır bütün seçimlerden 1 numara olarak çıkan bu partiye oy atanları rüşvet almakla suçluyorsunuz. Diyorsunuz ki 100 tl aldılar. Yalan.. Vallahi yalan,billahi yalan...bende gittim mitinge. Bir kuruş almadım..İsteseler verirdim hatta..Ak partiye oy verenleri haksız kazançla suçluyorsunuz. Hepsinden tek tek helallik isteyin. Eğer helal ,haram anlayışınız varsa?

 • dengesiz   17-06-2013 13:30

  Diyolarki, para veriyorlar,döner veriyorlar, yiyiciler oraya gidiyor. .......Hayatımda ilk defa bir partinin mitingine gittim. Yalnızdım..yüz binler arasında.Sağımdaki solumdaki insanlar öyle içten bağırıyorlardıki, değil 50 lira,500 milyar verseniz o insanlar o kadar içten bağıramazlar. Sokak ta insanlara baktım. Hep kapalı bayanları görcem sanıyordum Fakat böyle değil... Yarısı, hatta daha fazlası açıktı. ilk defa gönülden inandım.Tayyibe benim kadar inanan milyonlar var.. Saol başbakanım.. Yüce Allahımdan Duacıyım: Ya Rab, onu koru...Çocuklarımın geleceği için onu koru...

 • Vatandaş   17-06-2013 12:19

  100 tl + gelenler sabah otobuse bınerken ımza öğle ımza + akşam otobuse bınerken ımza atıldığınıda yazarsanız sevınırız. Gelmeyenler hakkındada yasal işlem başlatılacağını nıye soylememısler ?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın