Ana Sayfa  /    /  Başbakan Erdağan'ın evi..Video
  • Facebook da Paylaş
Başbakan Erdağan'ın evi..Video
  • 28-02-2007
  • 0 yorum
  • 5688 okunma
TÜİK görevlileri, Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ı adreslerinde saydı.

Adrese Dayalı Nüfus Sayım Sistemi çerçevesinde, TÜİK görevlileri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ı adreslerinde saydı.
      Başbakan Erdoğan’ın Keçiören Kuşadası sokak 26 numaralı Subayevleri’ndeki konutuna saat 09.45’te gelen görevliler, Erdoğan ailesiyle ilgili sayım işlemini gerçekleştirdiler.

Nüfus sayım memuru Şebnem Canpolat, Başbakan Erdoğan’a "Bu adres hane halkının daimi olarak ikamet ettiği yer mi, Yıl içinde en fazla kaldığı adres midir?" diye sordu.
      "Evet" yanıtı veren Başbakan Erdoğan, "hane halkının kaç kişiden oluştuğu sorusuna da "3 kişi" karşılığını verdi.
      TÜİK Ankara Bölge Müdürü Metin Kabalcı sayımdan sonra konuttan ayrılırken yaptığı açıklamada, anket uygulaması ve veri girişi işlemlerinin devam ettiğini, Nisan ayına kadar çalışmaları bitirerek, Mayısta da listeleri askıya çıkaracaklarını bildirdi.
      Kabalcı, Erdoğan’ın, "nüfus sayımı yapılan son Başbakan olacağını" söyledi.
      TÜİK görevlisi Şebnem Canpolat da Erdoğan ailesi için, "Çok güzeldi, gayet mütevazı bir aile" değerlendirmesinde bulundu.
     
     EVİNDE KLASİK ÇİZGİLER HAKİM

      Erdoğan Ailesi'nin "ev hali" basına pek yansıyan görüntülerden değildir. Nüfus
memurlarının ziyareti sırasında basın mensuplarının aldığı görüntü, Erdoğanlar'ın yaşam tarzlarından ipuçları da verdi.
      Fotoğrafları gösterdiğimiz mimarlar, Başbakan'ın Ankara'daki evinde daha çok klasik çizgilerin hakim olduğunu ifade ettiler. Belirli bir akımın hakim olmadığı dekorasyonda, mütavazı çizgilerin yanında Osmanlı çizgileri de ağır basıyor. Pencere önündeki iki antika berjer koltuk bunun en belirgin göstergesi. Aksesuarlarda da klasik çizgiler kendini hissettiriyor. Katlamalı perdelerde de modern bir tarz yaratılmaya çalışılmış.
      Deri koltuklar yerine şönil kumaş tercih edilseydi, klasik tarzda bütünlük sağlanabilirdi. İpek halı ve avizeler, bu haliyle deri koltuklara pek uymamış. Ancak pahalı parçaların tercih edilmesi de gözden kaçırılmamalı.
      LCD televizyonun yeri de salonda biraz eğreti duruş sergilemiş. Ne batı, ne de doğu tarz hakim. Ağırlıklı olarak klasik ve kısmen modern tarzın birleşimi bir dekorasyon söz konusu. Bir yanda laminat parke gibi modern bir malzemenin kullanılması öte yandan antika berjer koltuk ve deri koltukların kullanılması, 'yüz yıllık yelpazede dizayn' şeklinde değerlendirilebilir. Kısacası Erdoğan ailesi evlerini bir akımın etkisinde kalmadan, tamamiyle kendi zevklerine göre döşemişler."

Milliyet


 

Etiketler : Başbakan - Erdağan'ın - evi..Video -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın