Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Baş köy Yaylası Gece Yürüyüşü
  • Facebook da Paylaş
Baş köy Yaylası Gece Yürüyüşü
  • 10-08-2014
  • 1 yorum
  • 5933 okunma
Kızılcahamam Haber ve YADO tarafından yaklaşık 10 yıldan buyana düzenlediğimiz doğa yürüyüşlerini çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Daha önce şehir dışında düzenlediğimiz doğa yürüyüşlerinin yanında azda olsa gece yürüyüşlerinde yapmaya devam ediyoruz.

Kızılcahamam Haber ve YADO tarafından yaklaşık 10 yıldan buyana düzenlediğimiz doğa yürüyüşlerini çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Daha önce şehir dışında düzenlediğimiz doğa yürüyüşlerinin yanında azda olsa gece yürüyüşlerinde yapmaya devam ediyoruz.

Şehrin sitresinden kurtulup gecenin sessizliğinde doğa ile baş başa yürümenin keyfini anca yürüyenler anlayabilir. Ramazan ayı içerisinde yaptığımız iki gece yürüyüşünden bir tanesinde ilçe kaymakamı Mustafa Çiti misafir etmiştik, yürüyüşten çok memnun kalan ilçe kaymakamı Mustafa ÇİT ‘in isteği üzerine bir yürüyüş daha organize ettik. 

Yürüyüşe Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, Jandarma Komutanı Onur Akyüz, Emniyet Müdürü Ahmet Aktaş, Javsu Müdürü Kadir Furuncu, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Kuzdere, Meslek Lisesi Müdürü Kadir Yaman, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Yavuz Atak, Pırnak Trafik Amiri,İlçe Emniyet Amiri İsmail Bey,Yıldırım Beyazıt Meslek Lisesi Müdürü ve YADO başkanı Bayram Arslanoğlu, Akdoğan İlkokulu Müdürü Mehmet Gürsoy, Osman Gökalp, Selçuk Aydoğan, Eyüp Odabaş, Cengiz Özkaya ve Mustafa Özdemir katıldı. Belediye Başkanı Muhittin Güney miting olması sebebi ile birçok arkadaşımızda programları sebebi ile yürüyüşümüze katılamadı. Katılamayan arkadaşları önümüzdeki yürüyüşlerimize davet ediyoruz.

Bayram haftası rotamız Semer köyü idi. İftar ve sahur programı ile 15  km lik gece yürüyüşü düzenlemiş, yağmur zifiri karanlıkta ormanda yürümüş sahuru yaptıktan sonra programımız bitirip dönmüştük.

Bu haftaki programımızı da yine aynı bölgede Başköy yaylasına yaptık. Akşam biraz geç çıkmamız sebebi ile Başköy göletine gün batımında varabildik. Gün batımındaki o harika manzarayı kaçırsak ta yine seyirlik tabloyu andıran manzara vardı. Malzemelerimizi indirip ormana dağıldık, havanın yağmurlu olması sebebi ile kuru odun bulmada zorlansak da geceyi geçirecek odun stokunu hazırlayıp, saç kavurmada uzmanlaşan Eyüp Hocamın öncülüğünde arkadaşlarında yardımı ile hazırlıklara başladık.  

Program dolayısı ile biraz daha geç gelen ilçe kaymakamı ve yürüyüşe ilk kez katılan misafirlerimizin katılımı ile yemeğimizi yedik, bölgenin harika manzarası temiz havası ve Eyüp hocanın hazırladığı saç kavurma harika olmuş, saç kavurmanın yanında kaymakam beyin bahçesinden getirdiği patlıcan ve salatalıklarda harikaydı.

Yemek sonrasında Bayram Arslanoğlu hocamızın hazırladığı bize göre kısa yeni katılan arkadaşlara göre uzun 8-10 km lik parkurda, Başköy yaylasından Salın yaylası istikametine ay ışığında yürümeye başladı. Hava harikaydı, ay ışığında gecenin sessizliğinde yürüdük, fotoğraf çekeyim derken taşa takılıp makinanın falaşını kırmam dışında muhteşem olan yürüyüşümüz dört saat sürdü.

Konakladığımız bölgeye saat 03.00 de döndük ve bir çay molasının ardından ilçeye döndük

EĞERLİ KUZÖREN KÖYÜ

Başköy Derneği Kurucu Başkanı Kamil Bostancı 

EĞERLİ DEREKÖY

EÜERLİ ALÖREN KÖYÜ 

Etiketler : Baş - köy - Yaylası - Gece - Yürüyüşü - -
YORUMLAR
  • ŞEFİK   11-08-2014 09:18

    çok güzel bir etkin lık her zamanki ekibi tebrik ediyorum

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın