Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Bakan Hüseyin Çelik Lisede inceleme yaptı
  • Facebook da Paylaş
Bakan Hüseyin Çelik Lisede inceleme yaptı
  • 25-05-2007
  • 1 yorum
  • 5554 okunma
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik 5.Türkçe Olimpiyatları için geldiği Asya Termal Tatil Köyünden ayrıldıktan sonra Kızılcahamam lisesine uğrayarak burada yıkılmak üzere olan okulda incelemelerde bulundu

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik 5.Türkçe Olimpiyatları için geldiği Asya Termal Tatil Köyünden ayrıldıktan sonra Kızılcahamam lisesine uğrayarak burada yıkılmak üzere olan okulda incelemelerde bulundu.

 

İlçe Kaymakamı Bilal Çelik ve Belediye Başkanı Adem Özbekler ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Keleş'in girişimleri ile   Kızılcahamam lisesine gelen çelik burada yetkililerden okulun durumu ile ilgili bilgi aldı.Hertarafı çatlaklarla dolu okulun yıkım raporu aylardır çıkmadığı için okul şimdiye kadar yıkılamadı.Özel idare bütçesinden 600 bin YTL ödenek ayrılan okulu gören çelik şunları söyledi. “raporlar çıkar çıkmaz derhal okulu yıkın ve yeni okulun ihalesini yapın istediğiniz derslikteki bir okula bu ayrılan ödenek yeterli geleceğini zannetmiyorum ama biz üzerini tamamlayıp buradaki mağduriyeti gideririz” dedi.

Daha sonra ek binada öğrenim gören öğrencileri derste ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Çelik burada öğrencilere sorular sorarak onlarla sohbet etti.Burada öğrencilere bir gün karşımıza bakan gelse şunları sorardık dediğiniz odlumu diyen Hüseyin  Çelik bir öğrencinin ÖSS sınavlarının kalkması diye cevap alması üzerine şunları söyledi. “ Kim size ÖSS yi kaldıracağız derse yalan söyler.Liselerden mezun olanlarla üniversiten mezun olanların sayılarını veren çelik aradaki bu fark kapanmadan böyle bir şey olmaz” dedi.

Daha sonara sözlerine şöyle devam etti.ÖSS  bugün doğru değil  Milli Eğitim Bakanlığı olarak burada çıkan sorulara biz karar veremiyoruz.Anayasa bu hakkı YÖK e bırakmış bu bu yasayı değiştirmek için kanun hazırladık fakat Cumhurbaşkanı bunu veto etti dedi.  de çıkan sorulara biz karar veremiyoruz dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Bakan - Hüseyin - Çelik - Lisede - inceleme - yaptı -
YORUMLAR
  • kızılcahamamlı   29-05-2007 14:24

    Sayın Milli Eğitim Bakanına ilçemizin en mağdur ve unutulmuş okulu olan Kızılcahamam (Kız) Meslek Lisesinden inşallah bahsedilmiştir.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın