Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  BAF ilk akülü aracını ihtiyaç sahibine verdi
 • Facebook da Paylaş
BAF ilk akülü aracını ihtiyaç sahibine verdi
 • 01-01-1970
 • 8 yorum
 • 5487 okunma
Başkent Ankara Dernekler Federasyonu (BAF) Engelli Akülü Aracı kampanyasında ilk etkinliğini Kızılcahamam Kaymakamlığı ile ortaklaşa gerçekleştirdi.

Başkent Ankara Dernekler Federasyonu (BAF) Engelli Akülü Aracı kampanyasında ilk etkinliğini Kızılcahamam Kaymakamlığı ile ortaklaşa gerçekleştirdi.
 
Akülü Aracın Teslimi için Kızılcahamam Kaymakamlığı’nda bir araya gelen heyet burada ihtiyaç sahibine aracı teslim ettiler. Etkinlik sırasında konuşma yapan Başkent Ankara Dernekler Federasyonu (BAF) Genel Başkanı İdris Yavuz Cengiz, BAF’ın yaptığı her etkinliğin diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmasını diliyoruz. Daha önce yaptığımız faaliyetlerde yine halkımızın yararına ve hep ilkleri yapmayı amaçladık diyen Başkan Cengiz konuşmasına şöyle devam etti;
 
“Bu gün de federasyonumuz adına bir ilki gerçekleştirdik. Umarım bu çabalarımız diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olur ve onlar da mağdur ve ihtiyaç sahibi halkın istek ve taleplerine yardımcı olurlar.
 
Unutulmaması gereken bir şey de her sağlam birey bir engelli adayıdır. Bu düşünceyle engelli vatandaşlarımıza yardımı görev bilen bir federasyon olarak görev edindik. Biz insan olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmeye ihtiyaç sahibi kardeşimiz Nermin Sözen’e hediye ettiğimiz Akülü Arabayı güzel günlerde kullanmasını temenni ediyoruz. Bu hayırlı işte bizden yardımını esirgemeyen, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımızın her fırsatta yardımına koşan ve akü aracımızı bize temin eden IMC Medikal’in sahipleri Mustafa Çolak ve Canan Çolak’a teşekkürü borç biliyorum. Ayrıca teşekkür etmeden geçemeyeceğim bu hayırda büyük emek sahibi Canan Mızrak ve Federasyonumuz Hukuk Müşaviri Avukat Özgür Adalet Ataalp’e de gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.
 
BAF Genel Başkanı İdris Yavuz Cengiz’in ardından konuşma yapan Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit sivil toplum kuruluşlarının bu tür hayırlı faaliyetlerde bulunmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Bu vesile ile Başkent Federasyonu Genel Başkanı İdris Yavuz Cengiz’e ve yönetim kuruluna göstermiş oldukları bu hayırlı iş için teşekkür ediyorum diyen Kaymakam Çit, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşımız Nermin Sözen’e de yeni arabasını iyi günlerde kullanmasını diliyorum dedi.
 
Konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektiren heyete; Kızılcahamam Kaymakamı Mustafa Çit, BAF Genel Başkanı İdris Yavuz Cengiz, Genel Sekreter  Yılmaz Cesur, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Ergün, Hukuk Müşaviri Özgür Adalet Ataalp ve Kızılcahamam Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yusuf Şengül katıldılar.

Etiketler : BAF - ilk - akülü - aracını - ihtiyaç - sahibine - verdi -
YORUMLAR
 • Ahmet Aytekin   22-10-2012 18:56

  haberi okudum sonra yorumları okudum da yine aynı şeyi yapmışsınız. öncelikle bu tür hayırlı işleri yapanlardan Allah razı olsun. Bu tür faaliyetleri yapmaya devam etsinler. Gelelim konumuza yorum yazan Yolcu... kardeşim bak adamlar 3 5 neyse parasını vermişler akülü araba almışlar getirmişler ihtiyaç sahibi hemşerimize vermişler. Belli ki vatan evladı için, hemşerisi için çalışan insanlar. Bu hayır sever adamlar bu yardımları yapıyorken eleştirmek neden. Bu güzel haberden sonra yolcunun o yorumunu görünce bir Kızılcahamamlı olarak inanın çok zoruma gitti ve sana soruyorum Yolcu bu adamlar hayır yaparken sen ne yapıyorsun. Sende ver 3 5 kuruş akülü değil de normal araba al bul yardıma muhtaç birisini sende ona ver. Bundan daha güzel birşey var mı?. Sende 4 5 kişi değil de 10 15 kişi topla fotoğraf çektir senin de haberini yapsınlar biz de senin için de dua edelim. Nasıl bir anlayışa sahipsiniz bilmiyorum. Bu hayırsever adamların hayırlarına bile laf söyleyecek bir kafa nasıl bir kafadır.

 • Vatandaş   20-10-2012 22:14

  Usta o bu değilde devletin maddi sıkıntısı var gibi niye her engelli kardeşimize vermiyor imkanımı yok? Yok mavi kapak topla yok bi tekerlekli sandalye için kaç sene sırada bekle bu devletin bu haline acıyorum artık. Milletvekilleri vs devlet büyükleri tonlarca para alıyorlar onların aldığı maaşın % kaçı bile değildir bu tekerlekli sandalyenin maliyeti. burda bir kişiye tekerlekli sandalye vermişler bunun haberini yapıyosunuz yapsanızya devlet büyükleri tüm engellilere ücretsiz tekerlekli sandalye verdi diye yazamazsınız bunuda yapamazlar. Suriyedeki gelen terörüstmü bilmem neyin olduğu adamlara sen tonlarca yardım et kendi vatandaşını unut adamlara kart bile çıkmış her ay ihtiyaclarını karşılıyorlar. Yazık ki ne yazık bir sandalye için teşekkür edecek bir durum yok ortada ben mavi kapak toplayacamda engelli kardeşlerime sandelye sağlayacam bunu devlet yapsın o kadar para nereye gidiyorsa her kardeşimize dağıtsın. iyi akşamlar... Bu arada bu sandalyeyi verendende Allah razı olsun...

 • yolcu   20-10-2012 19:18

  Allah razı olsun da..Bir sürü adam bir tekerlekli sandalye mi alabilmişler. Ben gerçekten bilmiyorum çok mu pahalı bir şey bu tekerlekli sandalye

 • eskici   19-10-2012 08:22

  bu işlere gönül verenlerden allah razı olsun

 • Kızılcahamamlı   18-10-2012 15:48

  Kızılcahamamlılar Dernegimiz , İdiris Başkan,ve Dernek Genel Başkanımız Beyhan Sarı önçülügünde kurulan Fedarasyonumuz Yönetimine bu anlamlı hayırlı faliyetlerinden ötürü teşekkür eder Hayır sever işadamımıza ,Engelliler Dernegi Başkanımız ve Yönetimine,Başarılarının devamını diler,.bu tür faliyetler hayırlara vesile olmasını görmekden duydugumuz memnunuyeti bildiririz.

 • Ahmet Ay   18-10-2012 11:41

  Allah razı olsun. Ne güzel hayırlı işlere imza atıyorsunuz hep. Federasyonu sürekli takip ediyorum. Hep hayırlı işler peşindesiniz. Sayın başkanınız başta olmak üzere bu işlerde emeği geçen tüm arkadaşlardan Allah Razı Olsun...

 • çıtak   18-10-2012 09:05

  Başkent Ankara Dernekleri Fedarasyonunu bu güzel yardımlarınından dolayı kutluyorum, ayrıca emeği geçen herkese teşekkürler.

 • Kızılcahamamlı   18-10-2012 08:57

  Başkent Ankara Dernekleri Federasyonu Başkanına,yönetim kuruluna,kaymakamımıza,personeline ve kendisini engellilere adayan bedensel Engelliler derneği başkanı ŞENGÜL'e teşekkür ediyoruz,sayın BAF genel başkanının dediği gibi keşke böylesi güzel ve hayırlı hizmetler diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmalıdır ve yardım eli uzanmasını bekleyen engellilere ve yaşlılara buna benzer ihtiyaçlarının karşılanması çok güzel olur,bu maneviyatta yeter.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın