Ana Sayfa  /    /  Babası 6 aydır kızı için çırpınıyor
  • Facebook da Paylaş
Babası 6 aydır kızı için çırpınıyor
  • 03-02-2007
  • 0 yorum
  • 5504 okunma
Balıkesir'de, 6 aydır kayıp olan 15 yaşındaki lise öğrencisi kızın ailesi hayatından endişe ediyor.
Savaştepe İlçesi'nde geçici orman işçisi olarak çalışan Hikmet Karadere (47), 15 yaşındaki kızı Nazan'ın geçtiğimiz Ağustos ayında kaybolduğunu, kaçırıldığını düşündüğü kızından 6 aydır haber alamadıklarını belirterek, yardım istedi.

1. Sakarya Mahallesi Ceylan Sokak'ta ikamet eden Semiha-Hikmet Karadere çiftinin 2 çocuğundan küçük olanı Nazan Karadere, Atatürk Lisesi'nde 2. sınıfa gidiyordu.
13 Ağustos 2006 Pazar günü babası işte, annesi yakınlarının düğünündeyken yalnız olduğu evden kaybolan kızdan bir daha haber alınamadı.

Çocuklarını evde bulamazken, etrafta yaptıkları aramalardan da sonuç alamayan aile korku içinde durumu polise ve savcılığa bildirdi. Bugüne kadar yapılan tüm aramaların sonuçsuz kaldığını söyleyen Hikmet Karadere, kızını S.Ç. isimli gencin kaçırmış olabileceğini ileri sürerek, bu şahıs ve ailesinden de şikayetçi oldu.

İçişleri Bakanlığı'na müracaat eden Hikmet Karadere, kızlarının S.Ç. tarafından kaçırıldığının kesinleştiğini söyledi. Aylarca haber alamadıkları Nazan'ın, iki defa telefonla aradığı ailesine, "Savcılık şikayetinizi geriye alın, bizi evlendirin, sonra ortaya çıkacağız" dediği, ancak buna yanındaki şahıs tarafından söylemeye zorlandığı iddia edildi.

Hayatlarının kabusa dönüştüğünü söyleyen acılı baba Hikmet Karadere, "Ben yetkili makamlarımızın kızımı bir an önce bulup getirmelerini istiyorum. Kızım kaçırılmış, baskı altında tutulmaktadır. Hayatından da endişe ediyoruz. Nazan'ı görenlerin hemen en yakın polis veya jandarmaya ya da 0 266 224 64 86 - 0 537 524 12 64 numaralı telefonlardan bize bildirmelerini insanlık adına istiyoruz" diyerek yardım istedi.
Polisin kaçırıldığı iddia edilen lise öğrencisinin bulunması için çalışma yaptığı bildirildi.

Etiketler : Babası - 6 - aydır - kızı - için - çırpınıyor -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın