Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Azerbaycan Kültür Günü Cumhuriyet Meydanında Yapıldı.
  • Facebook da Paylaş
Azerbaycan Kültür Günü Cumhuriyet Meydanında Yapıldı.
  • 01-05-2018
  • 0 yorum
  • 5973 okunma
Kızılcahamam Belediyesi ve Azerbaycan Ankara Büyük elçiliği tarafından etkinlik düzenlendi

Kızılcahamam Belediyesi ve Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından  Azerbaycan Kültür Günü etkinliği düzenlendi.

 Kızılcahamam 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen Azerbaycan Kültür Günü etkinliğine, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve eşi, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Belediye Başkanı Muhittin Güney ve eşi, Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Vural Eker, Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin İlhan, Belediye Meclis Üyesi Songül Ergelen, Kemal Öztürk, Adem Emin Atakul, Durali Uygun, Murat Can ve Günaydın Yüce, Jandarma Komutanı Kadir Bilgi, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Ulubey, Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, Kamu Kurum Müdürleri, Siyasi Parti Yöneticileri, STK Başkanları, Davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Programın başında her iki devletin Milli Marşları söylendi, açılış konuşmasını Kızılcahamam belediye Başkanı Muhittin Güney yaparak konuşmasında;

“Azerbaycan - Türkiye birlikte üzülen, birlikte sevinen, gerekirse birlikte savaşan, bir elmanın iki yarısı gibi olan iki devlet bir millettir. Bu kardeşliği anlatmak ve pekiştirmek adına Azerbaycan Büyükelçiliği ve Kızılcahamam Belediyesi  olarak ortak hazırladığımız "Azerbaycan Kültür Günü" etkinliğimize hoşgeldiniz” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, “İki güçlü iki asil devlet ama bir güçlü bir asil millet Azerbaycan, Türkiye kardeşliği tarihsel olarak da bugünde her zaman iki devletin en önemli unsuru olmuştur. Kızılcahamam bu kardeşliği en çok yansıtan ve sahip çıkan ilçedir diyerek programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programda konuşan Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim; Kızılcahamam’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Büyükelçi Hazar İbrahim burada söylenildiği gibi bir millet, iki devletiz. Burada gerçekleştirilen organizasyon kardeşliğimizi pekiştirmiştir bu yüzden herkeze teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından Azerbaycan yöresel halk dansı gösterisi, yöresel yemek ikramı ve Azerin konseri ile dolu dolu bir program gerçekleştirildi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Muhittin Güney, İlçemizde böyle bir etkinliğe destek veren ve burada sanatını sergileyen sanatçılara ve Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’e hediye ve çiçek takdiminde bulundu.

Bir ananın iki oğlu
Bir ağacın iki kolu
O da ulu, bu da ulu
Azerbaycan-Türkiye

Dinimiz bir, dilimiz bir
Ayımız bir, yılımız bir
Aşkımız bir, yolumuz bir
Azerbaycan-Türkiye

Anayurt'ta yuva kurdum
Ata yurda gönül verdim
Ana yurdum, ata yurdum
Azerbaycan-Türkiye

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın