Ana Sayfa  /    /  Avusturalya ampülü yasaklıyor
  • Facebook da Paylaş
Avusturalya ampülü yasaklıyor
  • 21-02-2007
  • 0 yorum
  • 5433 okunma
Avustralya hükümeti, küresel ısınmayla mücadele kapsamında yeni bir uygulamaya geçiyor. Hükümet, ülkedeki tüm ampülleri florasanla değiştirmeyi planlıyor.
Avustralya hükümeti, küresel ısınmayla mücadele kapsamında sıcak ışık kaynağı olan ampullerin kullanımını yasaklamaya hazırlanıyor.

Başbakan John Howard, bu durumun iklim değişikliği ile mücadele konusunda atılabilecek pratik bir adım olacağını dile getirdi.

Küresel ısınma sorununa karşı Avustralya hükümeti bir dizi önlem paketi hazırlıyor. Sözkonusu önlemler kapsamında hükümet, ampul kullanımının yasaklanmasını öngörüyor. Çevre Bakanı Malcolm Turnbull, 2010 yılında ülkedeki tüm ampullerin yerini florasanların almasının planlandığını dile getirdi.

Turnbull, 1879'da Thomas Edison tarafından bulunan tungstenli ampullerin kullanımının kesilmesi ile birlikte 2015 yılından itibaren her yıl 4 milyon ton sera gazı emisyonu sağlanacağını vurguladı. Turnbull, Avustralya'nın almış olduğu bu kararın diğer ülkelerce de takip edilmesini dilediklerini söyledi.

İHA
Etiketler : Avusturalya - ampülü - yasaklıyor -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın