Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Av.Murat SUCU yazdı..Hanginiz Süleyman ?
  • Facebook da Paylaş
Av.Murat SUCU yazdı..Hanginiz Süleyman ?
  • 02-01-2019
  • 1 yorum
  • 4165 okunma
Mühür ta peygamberden beridir, devletin, yetkinin, EHLİYETİN somut simgesi, tamamlayıcı aletidir. Bir Süleyman varsa ona Mühür Gerekir. Bir Mühür varsa sahibi SÜLEYMAN olsa gerektir.

Yıllar, yıllar önce Eyüp Adliyesinde bir mahkeme kaleminde, yazılmış bir müzekkereyi mühürlemek için “Mühür nerde?” diye sordum. Herhalde yerinde yoktu. “Mühür en son şundaydı “ dediler.  Döndüm veya bekledim, bir an sonra gelen kişiye “Süleyman sen misin?” diye sordum. Benim anlık sorum, karşımda anlık bir yansıma buldu, “evet” deyip mührü uzattı mübaşir..

Mühür ta peygamberden beridir, devletin, yetkinin, EHLİYETİN somut simgesi, tamamlayıcı aletidir. Bir Süleyman varsa ona Mühür Gerekir. Bir Mühür varsa sahibi SÜLEYMAN olsa gerektir.

Hele ki zor, zorun zoru zamanlar korkularının alıp başını gittiği, ama hiç başımızdan eksilmediği bir zamanda böyle bir durumun memleketinde meydana gelmesi insanı sevindiriyor.

Süleyman Bey Başkanım, uydum kalabalığa AK PARTİLİSİ değildir. Süleyman Bey Kardeşim, fırsat, imkân, kariyer, kazanç, menfaat AK PARTİLİSİ değildir. Süleyman Bey Ağam kibir, büyüklenme, hesap AK PARTİLİSİ değildir. Hesap adamıdır, işi hesap yapmaktır, ama içten pazarlık, kuyu kazma, göz oyma AK PARTİLİSİ hiç değildir. Süleyman Bey mecburiyet, vazife, dava AK PARTİLİSİDİR.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ 

Etiketler : Av.Murat - SUCU - yazdı..Hanginiz - Süleyman - ? -
YORUMLAR
  • MURAT PEKSARI   03-01-2019 08:31

    AVUKAT BEY ÖNCELİKLE İNŞALLAH TARİFİNİZ DOĞRU OLUR. KIZILCAHAMAMIN ÜVEY EVLADI OLARAK TARİFLEDİĞİM KÖY KONAĞINA AYLIK KİRA VEREN, TÜM MALLARI ELİNDEN ALINMIŞ,ASKİ BALYOZUNUN ALTIN EZİLEN BİR PAZAR KÖYLÜ OLARAK BAŞKANIMA HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNŞALLAH BİZİ ÖZ EVLATLARI GİBİ GÖRÜR YENİ BAŞKAN YENİ UMUT HADİ HAYIRLISI SONUNUNA KADAR DESTEKLİYORUM. PAZAR KÖYÜ DERNEK BAŞKANI

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın