Ana Sayfa  /  Belediyeden Haber  /  Atatürk'ün Kızılcahamam'a gelişi canlandırıldı
 • Facebook da Paylaş
Atatürk'ün Kızılcahamam'a gelişi canlandırıldı
 • 01-01-1970
 • 5 yorum
 • 5528 okunma
Kızılcahamam Kültür, Sanat ve Su festivali kapsamında Atatürk'ün şehre gelişi ile Soğuksu bölgesinde dinlenip Kızılcahamam suyuna 'Altın Su' adını vermesi ve Atatürk'ün konakladığı kamp alanının tapusunun kendisine verilmesi bir tiyatro gösteri ile canlandırıldı
   Kızılcahamam Kültür, Sanat ve Su festivali kapsamında Atatürk'ün şehre gelişi ile Soğuksu bölgesinde dinlenip Kızılcahamam suyuna 'Altın Su' adını vermesi ve Atatürk'ün konakladığı kamp alanının tapusunun kendisine verilmesi bir tiyatro gösteri ile canlandırıldı. Atatürk'ü 'Veda' filminde Ulu Önder'in son dönemini canlandıran oyuncu Burhan Güven oynadı. Alanda temsili Atatürk'ü Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal, Kızılcahamam Kaymakamı Bilal Çelik ile Ankaralılar Kulübüne bağlı seğmenler karşıladı. Kızılcahamam meydanında Atatürk'e bir oyun sergileyen seğmenler daha sonra Atatürk ile beraber Soğuk Su Milli Park'ına çıktı. Soğuk Su Milli Park'ında Atatürk'ün Altın Su adını verdiği adını verdiği yerde bir süre dinlendi. Altın Su'da yine seğmenlerin oyunları izleyen Atatürk, seğmenleri ayakta alkışladı.
   Başkan Ünal Atatürk'e temsili olarak Soğuk Su Milli Park'ının tapusunu hediye etti. Belediye Başkanı Ünal, Atatürk'ün 1934 yılında Kızılcahamam'ı keşfettiğini, buranın Türkiye'nin termal cenneti olması gerektiği üzerine birçok söz söylediğini belirtti. Onun fikirlerini hayata geçirmekten başka bir şeyin ellerinden gelmediğini anlatan Başkan Ünal, onun çizmiş olduğu yolda Kızılcahamam'ı ilerleteceklerini söyledi.
    Kızılcahamam Kaymakamı Çelik ise, tüylerinin diken diken olduğunu Atatürk'ün gelişini gerçekten hissettiğini belirtti.

Atatürk'ü canlandıran oyuncu Burhan Güven ise Ulu Önder Atatürk'ün hala inanılmaz bir aşk ile sevildiğini söyledi. Atatürk'e benzer olmanın çok güzel bir duygu olduğunu kaydeden Güven, Atatürk'ün rozetlerde veya posterlerde kalmaması gerektiğini, onun fikirlerini beyinlerde yansıtmanın önemli olduğunu vurguladı

 

eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • yaşar    31-08-2010 22:27

  bıyıksız efemi olu la

 • Kerim   07-08-2010 04:36

  Ne demek TRT referandumda evet ciksin diye ugrasiyor. Tabiiki ugrasacak. Yoks kel Devlet'in veya dosyaci Kemal'in dedigimi olacak. Allah nasip ederse Esenboga havalimanina inince ilk isim evet oyu kullanmak.!!!!

 • Tahir   21-07-2010 17:07

  Her şey çok güzel oldu ama haber yazılarına baktığımızda bir tane ATATÜRK resimleri sergisinin açıldığı,Atatürk"ün kaldığı alanda bu serginin yapıldığı ne yazıkki yazılmamış.Alanda Seymen ekibinin oyunu haber olarak veriliyor nedense ATATÜRK resimleri sergisinden bahsedilmiyor.Çok yazık.Üzüntümüzü bildiriyoruz.Habercilerin dikkatini çekiyoruz.

 • vatandaş   21-07-2010 13:58

  Kızılcahamam rumuzlu yorum yazan kardeşim TRT bunu yayınlarmı TRT nin çok işi var Hani Refarandumda Evet çıksın diye uğraşıyorya bizim vergilerimizle yaşayan TRT

 • Kızılcahamamlı   20-07-2010 10:32

  Çoük önemli ve anlamlı bir sahne. Site yöneticisinden bu sahneyi video haber olarak vermesini istiyoruz. Özellikle Şehit ağacı ve Atatürk'ün Ankara'ya geligşi ilçemiz için önemli bir konu. Bu konuların TRT'de ve Ulusal basıhnda yer almasını sağlamalıyız. İlçemizin tanıtımına büyük etkisi olacaktır.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın