Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Atatürk'ün gelişinin 77.yıldönümü kutlandı
 • Facebook da Paylaş
Atatürk'ün gelişinin 77.yıldönümü kutlandı
 • 01-01-1970
 • 11 yorum
 • 5434 okunma
Kızılcahamam Kültür Sanat ve Su Festivali devam ediyor.Festivalin 16 Temmuz Cumartesi günü programında Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kızılcahamam'a gelişinin 77 yılı kutlama etkinlikleri yapıldı.

Kızılcahamam Kültür Sanat ve Su Festivali devam ediyor.Festivalin 16 Temmuz Cumartesi günü programında  Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kızılcahamam'a gelişinin 77 yılı kutlama etkinlikleri yapıldı.

Mustafa Kemal ATATÜRK 16 Temmuz 1934 yılında bir toplantı için İstanbul'a seyahat ederken Kızılcahamama uğramış ve bir gece konaklamıştı.  Kızılcahamam Belediyesi tarafından Atatürk'ün Kızılcahamam'a gelişinin 77.yılı kutlmaları temsili olarak canlandırıldı.
 

Temsili Mustafa Kemal ATATÜRK saat 14:00’da Kızılcahamam'a geldi. Atatürk'ü Belediye Başkanımız Coşkun Ünal ve İlçe Kaymakamı Mustafa Çit karşıladı. Seymen ekibi bir karşılama gösterisi yaptı. Burada Ulu Önder halka hitap ettikten sonra, Soğuksu Milli Parkı'nda bir gece konaklayacağı ağacın olduğu yere gitti. Burada ikram edilen suyu içen Atatürk "Kızılcahamamlılar bu su altın gibidir" dedi. Sözlerinin sonunda ise "Bu cennet yurt köşesinde mutlusunuz Kızılcahamamlılar" dedi

Festival kapsamında bugün deniz seki konseri var


 

  

  

    

    

      

      

        

        

          

          

            

            

              

              

                

                

                  

                  

                    

                    

                      

                      

                        

                        

                          

                          

YORUMLAR
 • kızılcahamam lııı   27-07-2011 11:43

  bahtiyar abim herhalde sende sabahlara kadar namaz kılıp dua ettin valla bravo sana ..yalnız onları azdırıp askere kurşun attıranlarrrrrrrrrrrr ne olacakkkkkkkkkkkkk:

 • vAhit   18-07-2011 16:33

  Okul müdürü olsan, kaymakamın yanında böyle oturabilirmiydin :) iyikide rotasyondan gittin. bak Paşa olarak geri döndün......

 • Has Ankaralı   18-07-2011 10:56

  Ne de çok benzeyyoo....

 • Ömer Şahin   18-07-2011 09:44

  Mustafa Kemal Atatürk'ün memleketimize gelmesinin 77. yılında etkinliklerle anılması gerçekten güzel olmuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun...

 • Cavit & Ali   18-07-2011 09:15

  Şener Hocam gelecek yıl bu görev senin,ona göre hazır ol.Artık bu iş geleneksel hale gelecek.(KATEM Gençlği)

 • RASİM AKKAYA   18-07-2011 02:12

  Kızılcahamam tarihinin en önemli günü ve gecesi olan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu yüce önderimiz ATATÜRK'ün ilçemizi ziyareti son yıllarda festival günleri içinde tarihi yaşantı olarak canlandırılarak yaşatılmaktadır. Bu büyük kurtarıcıya bir Cumhuriyet dönemi ilçesi olan Kızılcahamamlıların minnet duyguları bitmez. Festivale katılamadığım için üzgünüm. Festivalimizi, o anlamı günü de içine alacak şekilde düzenleyen Belediye Başkanı Sayın Coşkun Ünal ile emeği geçen bütün hemşehrilerimi kutlarım. Saygı ve sevgilerimle... Rasim AKKAYA - İstanbul

 • bahtiyar kandemir   17-07-2011 23:55

  Bir Deniz Seki konserindeki, bir de Atatürk'ün Kızılcahamam'a Geliş Yıldönümündeki kalabalığa, coşkuya bakın. Biri yedi düvele karşı zaferler kazanıp Cumhuriyet'i kurdu, biri de yasaklı madde kullanmak suçundan cezaevinden çıktı. Bizim için hangisinin değerli olduğu fotoğraflardan belli değil mi? Daha şehitlerimizin kanı yerde kurumadı. Bu şenlik de neyin nesi? Yine bana bazı gayrımilliler sallayacaklar!

 • Mehmet    17-07-2011 01:39

  Çok güzel olmuş ben katılamadım. Bayram hocamı görünce çok şaşırdım birden. Helal olsun. Benziyor da Atatürk'e. Hastasıyım ben Bayram Arslanoğlu'nun. Teşekkürler Başkanım.

 • murat   16-07-2011 21:12

  ya ekrem abi ne adamsın her yerden cıkıon be ya :)

 • Cavit & Ali   16-07-2011 20:01

  Bizim okulun eski müdürüne Atatürk olmak yakışmış.Helal olsun müdürüm,özledik seni.

 • Uğur TEMİZ   16-07-2011 19:19

  Kızılcahamam son yıllarda ulusal medyada da adından dahasık söz ettirir hale geldi. Bunun başlıca nedenlerinden biri de festivalin süresinin ve kapsamının genişletilmesidir. Festivale farklı bir boyut getiren ve geniş bir vizyona sahip olan belediye başkanı sayın Coşkun ÜNAL'ın emeği şüphesiz yadsınamaz bir gerçektir. Bu yılki festivalde ATATÜRK'ü canlandıran sayın Bayram ARSLANOĞLU da son derece isabetli bir tercih olmuştur. Sevgili Bayram ARSLANOĞLU, KATEM müdürlüğü yaptığı süre içerisinde Kızılcahamam'a çok büyük katkılar sağlamış, vizyon sahibi, değerli bir idarecidir. Çalışanlarının ve öğrencilerin gönlündeki yeri çok başkadır. Bu tercihinden ve gösterdiği büyük vefadan ötürü sayın Coşkun ÜNAL'ı can u yürekten kutluyor, festival coşkusunun ve belediye başkanı sayın Coşkun ÜNAL'ın başarılarının katlanarak devam etmesini temenni ediyorum.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın