Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  ASKİ ile birinci su savaşları başladı.
 • Facebook da Paylaş
ASKİ ile birinci su savaşları başladı.
 • 04-08-2011
 • 34 yorum
 • 5614 okunma
Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından başkente su sağlamak amacıyla Kızılcahamam'dan geçen Devret Deresi

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından başkente su sağlamak amacıyla Kızılcahamam'dan geçen Derbent Deresi


Alınan bilgiye göre, kimliği öğrenilemeyen bir kepçe operatörü ASKİ tarafından dere üzerine inşa edilen su alma yapıları ve bentleri yıktı. Durumu fark eden bir güvenlik görevlisinin haber vermesi üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri, kepçe operatörünü gözaltına aldı.

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç yaptığı yazılı açıklamada, Kızılcahamam Derbent Deresi'nde inşa edilen su alma yapıları ve bentlerin kepçeyle tahrip edilip yıkıldığını bildirdi.

Ankara'ya günde 30 bin metreküp su temin eden Derbent Deresi'ndeki yapıların 30 Mart'ta bir kepçeyle tahrip edildiğini ifade eden Kılıç, su alma ağzı ve bendi yıkılan yapının işlevini yitirdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Kurumumuzun bilgilendirmesiyle açığa çıkan olayda yıkımı yapan kepçe operatörü jandarma tarafından yakalanmış ve ifadesi alınmıştır. Bu kişi ifadesinde kendisine resmi plakalı beyaz bir araçla gelen Kızılcahamam Belediyesine ait yetkililerin talimat verdiklerini ve bu su alma yapısının acilen yıkılmasını istediklerini belirtmiştir. Maalesef bin bir emek harcayarak yaptığımız bu yatırım, birkaç kendini bilmez tarafından kısa sürede tahrip edilerek yıkıldı. Bundan sorumlu olan kişiler kamu malına zarar verdi. Ankara'ya su temin eden bir yapıyı yıkarak suyumuzu çaldı. Avukatlarımız savcılığa suç duyurusunda bulundu. Jandarmanın olayla ilgili incelemesi devam ediyor. "

Kılıç, ASKİ olarak bu olayın peşini bırakmayacaklarını, olayın asıl faillerin bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını bildirdi.

-"ALLAH RAZI OLSUN"-

Kızılcahamam Belediye Başkanı Coşkun Ünal da Kıızlcahamamhabere yaptığı açıklamada, ASKİ'nin 2009 yılı Ocak ayında, belediyeden ve bölgedeki arazi sahiplerinden izin almadan, belediye mücavir alanı içerisinde olan Derbent Deresi'nin üst noktasına bent yaptığını belirtti.

Bölgenin Kızılcahamam'ın en güzel yeri olduğunu ifade eden Ünal, "Herkes burada yapılan çalışmadan muzdarip oldu ve üzüldü. Kızılcahamam'ın en güzel yerinin katledildiği noktasında herkes birleşti. Yapılan bu çalışmalardan sonra dere kurudu, ağaçlar kuruma noktasına geldi. Binlerce insanın piknik alanı olarak kullandığı yer, piknik yapılamaz hale geldi. Yetkililer buradan sadece yılın 1-2 ayında su alacağını söylemelerine rağmen maalesef bu böyle olmadı. Deredeki bentlerin bizim talimatımızla yıkıldığı söyleniyor. Biz kimin talimat verdiğini bilmiyoruz" dedi.

Ünal, ASKİ'nin doğa katliamı yaptığını iddia ederek, "ASKİ kendince doğru iş yaptığını sanıyor ama Kızılcahamam'ın katli için elinden gelen her türlü çabayı gösteriyor. Bizim haklarımızı tamamen gasp etmeye çalıştı. Çağnı Deresi'ndeki bentleri kim yıktıysa Allah razı olsun, oradaki çiçeklerin, oradaki böceklerin, oradaki ağaçların duası ona yeter. Ankara'nın su ihtiyacı karşılanırken doğa dostu Kızılcahamam'ın katledilmesine göz yummayacağız ve yasal yollardan hakkımız arayacağız" diye konuştu.

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç'ın "Bendi birkaç kendini bilmez yıktı" sözüne de tepki gösteren Ünal, "ASKİ tarafından yapılan bendi kendini bilmezler değil, Kızılcahamam sevdalıları, Kızılcahamam kamikazeleri yıktı" dedi.

www.kızılcahamamhaber.com
 

Etiketler : ASKİ - ile - birinci - su - savaşları - başladı. -
eta saat
eşya depolama
YORUMLAR
 • Köylü   21-07-2011 19:02

  Demek derede kus icecek ve bahce sulayacak kadar su kalmadi. Suan yaz suyun en az oldugu zaman. Başkanla beraber yanina bir kisi daha al git dereye boylu boyluca suya yat. Su varmi yokmu oyle gorursun. Yanina aldiginiz adam size dereyi gostersin, siz dereyi ya bilmiyorsunuz ya gormuyorsunuz. Bi gorun. Dereye baka baka millete yalan soyleyip durmayin. Barajlar kisin su biriktirir yazin derelere daha cok su verir. Eger baraj olmasaydi su an akan suyun ancak yarisi akardi dereden. Bahcelerin de yerin altindan akan suyla veya barajlarla hic bir alakasi olmadigini sende baskanda cok iyi bilirsiniz. Yaptiginiz sadece laf kalabaligi. Vesselam.

 • İSMET    10-07-2011 02:26

  Ben burdan koylu rumuzuyla yazı yazana cevap vermek istiyorum kardeşim senin dediğin gibi su burdan nasıl olsa karadenize akıp gidecek zaten boşa gidecek suyu niye vermiyosunuz demek istiyosun öyle değil kardeşim sen cok dar kafalı birisin geçmişten günümüze kadar su herzaman yaşamdır insanlar her zaman suyun olduğu yerlere yerleşmiş hayvanını sulamış tarla taban bağ bahce yapmıştır dahasıda var yüzlerce ceşit hayvan bu suların gectiği yerleri yaşam alanı olarak secip yararlanıyor buda ilcemizin ekolojik biyolojik zenğinliğin artmasına ve ilçenin değerlenmesine sebeb oluyor zaten derelerin 100/90 gasp ettiler bide küçük derelere göz diktiler hiçmi k.hamamlının hakkı yok bu derelerde bir boruya koyup yerin altından alıp gidiyorlar halbuki o su geçtiği yerlere hayat veriyor canlılar yararlanıyor ....

 • Köylü   20-04-2011 21:32

  Camlidere ve Kazan daki barajlar yapildigi icin Kizilcahamamin suyunun nasil azaldigini, bu derelerdeki suyun nasil kilo metrelerce yukariya dogru akarak K.Hamam i sulandirdigini, agaclarinda nasil olupta 50-100 m veya daha derin yer alti suyundan yararlandiginida bilmiyorum. Bu mantiga gore Turkiye nin yuzde 99 unda yerin altinda su olmadigina göre, Turkiyenin yuzde 99 unda agac olmamasi lazim. Hertarafta kuruyan yuzlerce binlerce agac var, acaba bunlarda bu kuyulardan su cekildigi icinmi kurudular. Barajlarin dogayi nasil katlettigini, doganin dengesini nasil bozdugunu, herseyi bilenler bi zahmet bu durumu aciklasinlarda bizde ogrenelim. Vesselam.

 • ali erdem   18-04-2011 01:49

  köylü efendi yeraltı sularıda mı akıp karadenize dökülüyo.kızılcahamamda yer altı kuyusu vurulmadık yer kalmadı.o bölgedeki ağaçlar kurudu dikkat çekilmek istenen konu bu.ve babalarının çifliği gibi istediklerini yapmaları .insanların tapulu arazilerinden borular geçiriliyor netekim burasıda belediye dağ başı değil.bilip bilmeden her konuda ahkam kesme.kızılcahamamlı biri olarak biz yapılan haksızlıklara karşıyıs.UNUTMAKİ her şeyin bir bedeli var.suyunda olmalı.saygılar

 • Köylü   18-04-2011 00:08

  K.Hamam lilarin öfkesini anliyorum ve biliyorumki bu öfke suya falan degil, bu öfke haksizliga karsi yapilmistir. Cünkü sayin baskan konuyu captirarak (kendi becerisizligini kapatmak icin) sularinin haksiz bi sekilde alindigini yaymistir. Su Turkiye nindir ve kamu malidir yani herkesin kullanimina aciktir. Kimse sen kullanma diyemez. Asil engellendigi zaman haksizlik olur. K. Hamam lilarin akli selim davranip boyle haksizliklar yapmayacagi kanatindeyim. Haksizliga karsi cikarken haksizlik yapmak K.Hamam lilarada yakismaz.Üstelik su akicidir yani akip Karadeniz e dökülüyor. Ya baskan suyun yerinde duracagini zandediyor veya sizlerin Karadenizde bahceleriniz var oraya gidiyor. . Örnek: Bu durum K.Hamamdan gecen karayolu gibidir. Su veya bu nedenle engellenemez. K.Hamam bu nimetlerden yararlanmanin caresine bakmalidir. Sayin baskanin yarinda bu yolu (Cevreye zarar veriyor, gürültü oluyor) gibi sudan sebeplerle veya "bu yol bizimdir biz kullanmaliyiz baskalari kullanamaz, haksizlik oluyor, K.Hamam mahvoluyor" diye kapatmayacagini kimse garanti edemez. Vesselam

 • kızılcahamamlı   14-04-2011 17:17

  sayı editör bu konu hakkında akp ilçe başkanıyla görüştünüzmü ne diyor bu konuda bir bilgi alsanız ben isterimki akp ilçe başkanınında bu konuda bir açıklama yapsın yoksa herkes kendisinin ask tarafında oldugunu düşünecek

 • KIZILCAHAMAMLI_YABANABATLI   12-04-2011 01:07

  Öncelikle sizlerden yazıma verdiğim başlıktan dolyayı özür dilerim.Kızılcahamamlı ve halende Kızılcahamamda yaşayan birisiyim. Askinin Kızılcahamam daki Barajlar haricindeki suları nasıl ve hangi yollarla Ankara'ya götürmek için ortaya koyduğu oyunlar yaklaşık 15 yıl önce başladı ilk zaman Kızılcahamam Belediyesine su veren kuyuların hemen üstünden başlayarak tam sayısını bilemiyeceğim yaklaşık 15 yada 20 adet yer altı kuyusu Ciğirler köyü dere yatağı üzerine açıldı o zaman ne belediyeden ne ciğirler köyündeki halktan nede siyasilerimizin bu kuyuları neden kazıyorsunuz ne yapacaksınız diye ses çıkmadı ve kuyular kazıldı ve hazır duruma getirildi.2009 yılında Ülkemizde az yağış aldı ve yaz çok kurak geçti hal böyle olunca yer altı kuyuları çalıştırılmaya başladı kuyulardan su pompalandıkça yüzeydeki suda tabana çekmeye başladı sonuç olarak o yaz dere yatağı üzerindeki Ciğirler Köyündi Meyve Ağaçları Kavak ve Söğüt Ağaçlarının büyük kısmı kurudu.Aski 2010 yılında kuyulardan sonra Çağnı deresi,Gökdere,Avdandere.Ayvacık deresi.Azaphane deresinden akan suların Ankaraya İçme suyu olarak götürülmesi düşüncesyle bu dereleri ıslah edeceğini söyleyerek hazırlanan program çerçevesinde yapılan ihaleler sonucunda önce Aşağı Çanlıdan gelen su,akabinde,Gökdereden akan sular borulara alınmak vasıtasıyla önce güzelim çağnı deresi,ardından Gökderenin bütünüyle doğol dengesi bozularak iş makinaları bu dereleri mahvettiler amaç Ankaraya su götürmekmiş bu çalışmalar halen Avdandere bölgesinde devam etmektedir. Ayrıca İlçemiz Doğanözü köyüne birde tam olarak hangi amaçla kullanılacağı belli olmayan Doğanözü Barajınında yapımı sürmektedir.Eğer bu Baraj içme suyu barajı ise derelerdeki yapılan çalışmalar nedendir bu konunun aydınlatılması bakımından Aski yada Devlet Su İşleri yetkililerinin bizleri aydınlatması gerekli Doğanözü Barajı sulama amaçlımı yoksa İçme suyu Barajımı.olduğunun kamu oyunaduyurulması gerekmekte olduğu kanaatindeyim.Eğer Doğanözü Barajı içme suyu Barajı ise Baraj tamamlandıktan sonra Barajın üst kısmında kalan bölgelere konut yapımınada izin verilmesinde daha itina gösterileceği belkide belirli süre sonra konut yapımınada izin verilmeyeceği düşünülmeli çünkü bu konuda iki tane örnek Barajımız var Eğrekkaya ve Akyer Barajları bu arajların üs tarafındaki köylere yeni konut yapımı için izin verilmiyor.Hal böyle olunca ileride Kızılcahamam'ada konut yapımı için izin verilmeme gibi bir durum ortaya çıkabilecektir.Bu nedenle Aski yada Develet Su İşleri tarafından en kısa süre içerisinde Doğanözü Barajının hangi amaçla yapıldığı açıklanmalıdır.İlçemizin geleceğini ilgilendirdiğini düşündüğüm bu konuda gerek ilçe halkımız gerek sivil toplum örgütleri,gerek köylüler ve gerekse ilçemizi temsil eden siyasileri bu konuyu ciddi olarak ele almaları gerekmektedir.Askiye verilen tavizler artık yeter dedirtecek seviyelere ulaşmaktadır.Bu konuda herkesi elini taşın altına kaoması gerekmekte ve sırf siyasi inat uğruna ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAYA GEREK YOKTUR.GÜN BİR OLMA ZAMANIDIR.Kızılcahamallılar olarak bu konuyu siyaset üstü tutmalı ve birlikte hareket etmeliyiz.

 • kılevra   11-04-2011 12:26

  onat olmuşş.. yıkanın eline sağlık.. ama biraz başı belaya girmiş..kolayda kurtaramazz.

 • adsız   11-04-2011 09:24

  orası dağ başimi hiç kimseye haber etmeden bir kepçeyle yıkılıyor buna yapılırken müdahale etseydiniz şimdi ise yıktırıyorsunuz yazık milli servet yazık olmuş

 • a.y   10-04-2011 22:13

  kızılcahamamın sevgilisi derviş hocam sizin önderliğinizde bir birlikteliğe eminimki tüm kızılcahamamlılar evet diyecektir.lider siz olun bu konuda partiler üstü bir insan.sorun tüm kzılcahamamın sorunu.yazık oluyor ilçemize.HOCAM LÜTFEN..........

 • derviş özer   10-04-2011 19:45

  kızılcahamam hepimizin . benim çocuklarım kızılcahamamda doğdu . ve o güzelim memleketi birbirimizle kavga ederek mafolmasına göz yumamayız. artık birlik olup kızılcahamam için çalışılmalıdır. bence hemen bir grup kurup tüm çevreci kuruluşlarla eyleme geçmeliyiz. ayrıca ister legal ister illegal olsun orayı yıkanı alnından öpmek lazım bizim ülkemizde yasal olarak okadar çok şey yapılıyor ki . kızılcahamam elden gidiyor siz daha legal illegal tartışması, parti kavgası yapıyorsunuz . artık eylem zamanıdır. uyan artık ey kızılcahamamlı

 • yabanabatlı   10-04-2011 12:40

  belediyenin sitesinde başkan açıklamayı yapmış.askiyi savunan kişler okursa bir bilgi sahibi olurlar.boş boş konuşmazlar

 • çıtak   10-04-2011 09:39

  arkadaşlar ask ilk defa kendilerine yaptıkları yasa dışı işe el atan bir başkan çıktı karşılarına şaşırdılar helal olsun başkana ben burda akp ilçe başkanı sayın sefa yıldırım beye sesleniyom lütfen iktidar partisi ilçe başkanı olarak bu konuda belediye başkanının yanında yer almasını ve destek vermesini istiyorum bu sesisliginizi bozun sefa bey

 •    10-04-2011 02:28

  Arkadaşlar ASKİ Kızılcahamamın suyu ile ilgigili çalışmalarını şzni,ruhsatı şartnamesi ,protokolu olmadan yapıyorsa yanlıştır. O zaman Başkan ASKİ yi mahkemeye versin.cezasını ASKİ cezasını çeksin.yoksa ASKİ nin bentleri böyle hukuk dılı methotlarla yıkılacak sa bunuda Belediye Başkanı Bu işi yapanlardan Allah razı olsun .Bunu Kıızlcahamam sevdalılarıi kızılcahamam kamikazeleri yaptı diyecek.orda bir dur Sayın Başkan böyle methotları Kızılcahamamı dikte edemezsiniz.aski yanlışssa mahkemeye verin olayı yargıçlar çözsün.Bir Başkan kanunsuzluğu tesşvik edemez.ederseniz bunun önüne geçilmez kendin,ze gelin.Kamikaze nin ne olduğunu bilmiyorsanız.açın sözlüğe bakın.yıoksa google girin orda yazar.Kıızlcahamaın imajını bozuyorsunuz.Lütfen Başkan gibi davranın.Bakın eğer elinizde askinin bu işi kanunsuz yaptığıyla ilgilidöküman

 • a.a.   09-04-2011 23:06

  Siyasetle işim olmazzzz... Bence konu beş-altı sene önce allem edillip kallem edilip iş katakulleye getirilmiş... Peki o zaman o köyün muhtarı ilçenin ileri gelenleri uyumuşlarmı? Sivil toplum örgütleri uyumuşlarmı? (sadece klavye başında ahkam kesiyorlar).. bir parentez daha..sen niye klavye başında ahkam kesiyosun diyebilirler...(ben ilçeden 23 senedir uzağım) Bu işi kim yaptıysa helal olsun.... Bence yetmez... Sivil toplum örgütleri köylüler, ilçe halkı toplanıp ses getirecek basın açıklaması,eylem yapmaları gerekir....

 • NURETTİN KOÇAK   09-04-2011 22:21

  İlk kez aski ciğirler mevkiinde ve köy sınırlarıyla baraj altına kadar yeraltı sularını çekmeye başladığında, bundan en az on yıl evvel; Bana gülmüşlerdi çevremdekiler; BÜTÜN AĞAÇLARINIZ KURUYACAK dediğimde. Çağnı deresinden başlayarak dere sularını toplamaya başladığında aski, bununla kalmaz demiştim, gördüğünüz üzere nerde su görürlerse toplamaya başladılar. Son bir şey daha DOĞANÖZÜ barajı içme suyu barajı ilan edildilkten sonra, Kızılcahamam'da değil inşaat yapmak evinize çivi çakmak için bile Ankara büyükşehir belediyesinden, aski den izin almak zorunda kalacaksınız,,,İlersinde belki, BİR BARDAK SUYA MUHTAÇ OLACAKSINIZ...Uyu ey Kızılca, ninnidir benim söylediklerim, uyu mışıl mışıl...

 • bırlıkten güçç dogar   09-04-2011 21:14

  bızım olan suya sahıp cıkıp bızı magdurr eden askıyı kınıyoruzz tum kızıcahamamı bırlık olmayay davet edıyorumm.haydıı kızılcahahmam sahıp cıkalım ılcemızee

 • Yusuf ŞENGÜL(K.Hamam Bed.Eng.Der.Şb.Bşk.)   09-04-2011 13:43

  Sevgili Kızılcahamamlılar; yorumlarınızı okuyoruz ama herkes birbirine atıfta bulunmaktan başka bir şey yapmıyor,hiç düşündünüzmü?bu ilçe hepimizin, burada bizler yaşıyoruz,burada sorunlarımıza hep birlikte sahip çıkmamız lazım,bu ilçenin suyu yıllardır sorgusuz sualsiz alınıyorsa,hattta ve hatta birde belediyeye su borcu çıkarılıyorsa bununda hesabını sormamız herkesin görevi ,bizim suyumuzu bize satıyorlar,işi siyasete döküp yanlış şeyler söylemek kimseye yarar değil zarar getirir,düşündünüz mü ?dere yataklarımızın kurutulduğunu,ekilip biçilen bir karış yerimiz kaldı mı? çünkü su olmayınca hayat olur mu?durum böyle devam ederse bir kaç yıl sonra ilçede içmeye su bulamayacağız,ancak kuru kuru sıkıyorsunuz,memleketimize sahip çıkmamız ve herkesin üzerine düşen görevi birey ve toplum olarak yapıp elimizi taşın altına koymamız lazım ,yer altı ve yer üstü zenginliklerimize sahip çıkmamız gerekir diye düşünüyorum,belki bu yorumumdan dolayı banada atıfta bulunabilirsi niz onada eyvallah diyorum,bu ifadelerimle kimseye(hangi siyasi olursa olsun) yağcılık ve yalakalık yapma gibi bir niyette de değilim,ben bu ilçede yaşayan biri olarak düşüncemi ifade ettim,öyle değil mi sevgili hemşerilerim,inşallah aynı konuda hem fikir oluruz,herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 • By   09-04-2011 12:59

  Yıkılan borular milli servettir. Eyvallah. Peki doğanın dengesini bozan tarımı ormanı baltalayan bu borular değilmidir? Kanser olan kolu kesmek gerekmezmi? Kızılcahamam için zararlı olan bu kanserli boruyu kesenden Allah razı olsun. Ankaradaki büyükbaşlardan korkmayan bu insanlara Helal olsun. İktidar höt dese altına pisleyecek kişilerin burda yorum yapmasını çok ezik buluyorum. Koyun gibi olmayın. cümlelerin sonunada Uyan Ey kızılcahamam falan yazarak siz anca kendi koyunlarınızı gaza getirirsiniz. Yemezler... Güvendikleri kanun kendi iktidarlarının kurduğu yandaş adalet sistemi herhalde. Kimse korkmuyor bu sistemden. Boşuna tepinmeyin...

 • HAKAR   09-04-2011 12:43

  Aski genel mdürü kamil kılıç bentin yıkılarak sularının çalındığını söylüyor su kızılcahamamlıların asıl hırsız kendileridir kızılcahamamın suyunu izinsiz insanları hiçe sayarak alıyorlar, ayrıca kızılcahamam belediyesinin kendini bilmez yetkilileri diye bahsettiği insanlar 350 kişilik bir camiaa olup hepsi pırlanta gibi hepsi birbirinden değerlidir.bu talihsiz açıklamayı yaptığında her halde alzamir hastası idi.kızılcahamamlılar zamanı geldiğinde illaki bunun hesabını soracaktır.aski taraından 80 li yıllarda yapılan boru hatları miyadını doldurmuş olup ne zaman nerde patlayacağı belli değildir aski tarafından hiçbir emniyet ve güvenlik tedbiri alınmamıştır.şayet boru hattı patlar can ve mal kaybı olursa bunun hesabını kim yada kimler nasıl verecek kamuoyuna önemle duyurulur.

 • bayram uyar   09-04-2011 11:10

  kardeşim bırakın adamlar kazandıkları parayla suya karşı bedel ödemeyi , bozdukları yolu bile yapmıyorlar. çünkü kızılcahamamlının eline vur ekmeğini al.bu böyle gelmiş böylede gider.gidin bi bakın .Arkadaşlar uyanın ilerde torunlarınız içecek su bulamayacak.hemde kızılcahamam gibi bir su cennetinde.muhalefet olunur ama her yerde değil.burada birlik olma zamanı hemde tüm kızılcahamamlılar.

 • Selami Yurttaş   09-04-2011 10:06

  Türkiye bir Huluk Devletidir.orayı inşa edenler zamanında bu işlerin hukuki zemini olmadan orayı yapmamışlardır.legal olarak yapılmış bir yer İLLEGAL olarak yıkılmıştır.Bu Hukuksuzluğu yapanlarve yaptıranlar bulunup yargılanmalıdır..Başkanın dediği gibi bunu yapanları Kızılcahamam Sevdalıları Kızılahamam Kamikazeleri diye takdim etmek akıl karı değildir.bunlar ve bunlara emir veren her ne kimse kesinlikle MECZUP tur.Kamikaze intihar saldırısı yapan pilotlara verilen isimse Başkanın anlama anlatma ve kavrama kabiliyetine bravo.legal yapılan yere illegal saldırı. yapanları nesıl takdimetmiş?Beyler bu işler Ergenekon mantığı ile Mafya mantığı ile çözülmez.Türkiye Kabile,Klan Devleti,Çadır Devleti değil Hukuk Devletidir.kendinize gelin.isimsoran beyler kolumu kafamı kırdırmaya niyetim yok bir Vatandaş olarak yazıyorumismin ne önemi var.gerçekler gün gibi ortada tüm herkesi meşru zeminlere davet ediyorum. YAŞAŞIN HUKUK DEVLETİ YAŞASIN ADALET KAHROLSUN MAFYA DÜZENİ KAHROLSUN İLLEGALİTE

 • Kudret KARADAĞ   09-04-2011 01:02

  amerikadlıları dumura çeviren ve hedefe bodoslama giren japon psikopatları, japon intihar pilotlari tabi de, adamlar neden kask takarlar onu hic anlamadim, anlayamadim . japonca tanrisal ruzger (divine wind) demek. ayni zamanda ikinci dunya savasinda aktif bir destroyer sinifi. yuzlerce yil once mogollar japon adalarini isgal etmek icin deli gibi bir filo toplamis. japonlar acayip gucsuzmus ve yenme olasiliklari neredeyse sifir... herneyse mogol filosu japonlara dogru gitmis gitmis ama tam bu arada...ki mevsim yaz ve tayfun zamanidir muson ikliminde, cikan bir tayfun mogol donanmasina su kacirmistir, japonlar hukmen galip olmus, o aradaki tayfuna tanrinin ruzgari yaaani kamikaze demisler ayrıca 17 mayis 1944'de yeni gine yakinlarinda, bir abd destroyerine ucagiyla cakilan ilk kamikazenin adı "albay takata" dır. bu gun amerikada oraya buraya bilerek çarpan uçaklara verilen isim. Japon askerler İkinci Dünya savaşında Faşizm ve emperyalim ile bazı kişiler tarafından beyinleri yıkanmış ve onur şeref gibi felsefeleri insanlara empoze etmişlerdir.Her kamikaze pilotunada uçuştan önce afyon verilmiştir. Evet şeref için onur için ölmek güzel birşey ama acaba o askerler ayık kafa ile beyinleri yıkanmamış haldeyken de aynı davranışları sergilerlermiydi? ? ? ? ? ? ? ? ? ? Kamikazenin anlamı ile ilgili İnternetten alıntılar yukardadır. Kıızlcahamam Belediye Başkanının Kamikaze ile biten sözünden alıntı aşağıdadır. Ünal, ASKİ'nin doğa katliamı yaptığını iddia ederek, "ASKİ kendince doğru iş yaptığını sanıyor ama Kızılcahamam'ın katli için elinden gelen her türlü çabayı gösteriyor. Bizim haklarımızı tamamen gasp etmeye çalıştı. Çağnı Deresi'ndeki bentleri kim yıktıysa Allah razı olsun, oradaki çiçeklerin, oradaki böceklerin, oradaki ağaçların duası ona yeter. Ankara'nın su ihtiyacı karşılanırken doğa dostu Kızılcahamam'ın katledilmesine göz yummayacağız ve yasal yollardan hakkımız arayacağız" diye konuştu. ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç'ın "Bendi birkaç kendini bilmez yıktı" sözüne de tepki gösteren Ünal, "ASKİ tarafından yapılan bendi kendini bilmezler değil, Kızılcahamam sevdalıları, Kızılcahamam kamikazeleri yıktı" dedi. Bunların söyleyen Bir Başkan.ve Kızılcahamamı yönetiyor.Bakkal idare eder gibi hesapsız kitapsız.ve konuştuğu şeyin ne anlama geldiğini bilmeden konuşuyor.Tajdir Kızılcahamamlılarındır.saygılar

 •    09-04-2011 00:50

  İkinci Dünya Savaşı yıllarında Japonların kullandığı intihar uçağı. I. ikinci Dünya Savaşında Japonların uyguladıkları intihar hücumları; bu saldırılarda kullanılan araç; intihar saldırısı yapan pilot. I. intihar pilotu, intihar uçağı Japon askerler İkinci Dünya savaşında Faşizm ve emperyalim ile bazı kişiler tarafından beyinleri yıkanmış ve onur şeref gibi felsefeleri insanlara empoze etmişlerdir.Her kamikaze pilotunada uçuştan önce afyon verilmiştir. Evet şeref için onur için ölmek güzel birşey ama acaba o askerler ayık kafa ile beyinleri yıkanmamış haldeyken de aynı davranışları sergilerlermiydi? Yukarda Kamikazenin anlamı İnternetten bulup kes kopyala yaptım. Başkantab alınt

 • aydınx   09-04-2011 00:47

  almadan vermek Allaha mahsus.aski yıllardır ilçemizin suyunu alıyor.karşılığında para kazanıyo peki ilçeme ne veriyo birde bardağın dolu tarafından bakmakta fayda var .bu olayı tasvip etmedim amaaa Allah şahit hiçte üzülmedim alma mazlumun ahını çıkıyormu aheste aheste nedir

 • Hüseyin Kuthan ALTINTAŞ   09-04-2011 00:47

  Her kim yaptı ve yaptırdıysa bu yıkımı ALLAH razı olsun, Coskun başkana helal, Melih beyede kapak olsun...

 • emir   08-04-2011 23:51

  benim anladığım buradan şu arkadaşlar artık kızılcahamam sahipsiz değil artık herkes kafasına göre at koşturamayacak artık bizimde kızılcahamam ollarak haklarımızı koruyacaklar var kudret bey senin laf çarptığın belediye başkanımız ise hiçde kaçak güreşmeden oyunu kuralına göre oynuyor daha önce basını takip ettiysen aynı adamlara karşı hemde ulusal bir gazetede çıkan haberde kızılcahamam çıkarları için meydan okuyorum demişti benim adım emir akça önce sen delikanlı olda sahte değil gerçek ismin ile yaz kimse kimseyi kandırmıyor zira kızılcahamam titreyip kendine geliyor

 • zafer yapan   08-04-2011 23:41

  halleder merak etmeyin askinin işini.tarafı o taraf olur :))

 • zafer aslan   08-04-2011 23:39

  Kudret Karadağ sende yiğit olsan kendi ismini yazarsın.klavye delikanlısı olduğun her halinden belli. hahaha senide sevsinler eminim kastetiğin kişiyi yolda gördüğünde esas duruşa geçiyosundur.

 • sefa yapan   08-04-2011 23:08

  allah razı olsun o benti yıkanlardan kerem bey asıl mafya askinin kendisi sorgusuz zualsiz bütün sularımızı çalıyorlar ve buna senin gibi zihniyetler ses bile çıkaramıyorlar senin mafya dediğin insanlar senin haklarını korumaya çalışıyorlar bir şey yapamıyorsan sus bari en azından yerin dibine batma önce istersen çanı deresi ne hale gelmiş bir bak ve eğer kızılcahamamlıysan orada otur ve ağla cennet dere senin savunduğun insanlar tarafından ne hale getirilmiş

 • Kerem   08-04-2011 22:42

  Aksinin derbetten su alışı yanlış, su toplama bentlerinin yıkılıyı yapılışından daha yanlış. Asıl yanlış mafya türü yıkılış ve mafya türü yıkılışın mafya kürü açıklanması yanlış Tek doğru mafya türü yıkılışı ve açıklamasını yapanların siyaseten özlerini oluşturan mafya türü siyaseti itiraf etmeleri. Bunları iyi tanı eyyy Kızılcahamamlı.

 • Alaattin BURHAN   08-04-2011 22:10

  İlçemiz sınırları içindeki su kaynaklarımızın ASKİ tarafından sorgusuz sualsiz adeta gaspedilmesi ne kadar uygunsuzsa milli servetin bir parçasının kanunsuz olarak yok edilmesi de o kadar uygusuz. Yıkım işini tasvip etmemekle beraber ASKİ'nin bu konuda sadece Ankara'yı düşünmeden Kızılcahamamlıları da mağdur etmeyecek çözümler üretmesi gerekir. Bugün Bağlıca köyünde yaşlı bir yakınımla sohbet ederken Doğanözü barajı yapılınca hallerinin ne olacağını şimdiden kara kara düşünüyor. Zaten mevcut barajlarla doğal denge alt üst olmuş, bir zamanların en değerli arazileri çeltik tarlaları ekilemez durumda, güzelim öz boyu can çekişiyor, çok az miktardaki su iyice azalınca özboyundaki köyler ne duruma gelir Allah bilir. ASKİ sadece Ankaralıları değil bu insanları da hesaba katarak Kızılcahamamlılarla birlikte uygun çözümler üretmeli yada ilçemizin yakasını bırakıp başka su havzalarına yönelmelidir.

 • kızılcahamamlı    08-04-2011 21:43

  bravo başkanım

 • Kudret Karadağ   08-04-2011 20:32

  Bent işi yanalış veya doğru.Bu işi kimin yaptırdığını bilemmek aptallıktır.Yaptırtan erkekçe çıkıp ta söylese YİĞİT olduğunu anlarız.nerde öyle Yiğit .Kaçak güreşmek denir buna. hah hah sevsinler seni be

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA