Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Aşağı Hüyük Cami İnşaatı Hayırseverlerden Yardım Bekliyor
 • Facebook da Paylaş
Aşağı Hüyük Cami İnşaatı Hayırseverlerden Yardım Bekliyor
 • 04-05-2018
 • 2 yorum
 • 6803 okunma
Aşağı Hüyük Cami inşatı hayırseverlerden yardım bekliyor

AŞAĞIHÜYÜK CAMİ İNŞAATI HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYOR

İlçemiz Çeltikçi Aşağıhüyük mahallesine yapılan camii inşaatı maddi imkânsızlıklar nedeniyle çok ağır devam ediyor. Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan caminin ince işçiliği için yine hayırseverlerden destek bekleniyor.

 Bu hayır işinin öncülüğünü, Aşağıhüyük Cami Yaptırma ve Yaşatma Dernek BaşkanıSefer TARHAN yapmaktadır.

Konu ile ilgili bilgi veren dernek başkanı Sefer TARHAN; 1950’li yıllarda o dönemin zor imkânlarıyla inşa edilen 40 m2 alana sahip eski caminin, günümüz ihtiyaçlarına cevap verememesi, yerinin dar olması, wc ve şadırvanın artık ihtiyaca cevap veremediği için yerine yenisi inşa edilmeye başlanmıştır. Yeni yapılan caminin alt katında yemekhane, tuvaletleri ve şadırvanı olacak.

Cami yaptırmanın çok büyük sevabı vardır. Yüce Allah, cami yaptırmanın önemini Kuran'da şöyle bildiriyor: "Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namazlarını dosdoğru kılan, zekâtlarını veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte, doğru yola erenlerden olmaları umulanlar bunlardır."buyurmuştur. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) cami yaptırmanın fazileti hakkında müminlere şu müjdeyi veriyor: "Kim Allah rızası için mescit yaparsa, Allah, benzerini onun için cennette inşa eder” demiştir.

Maddi olarak çok zor durumdayız. Tüm Kızılcahamamlı hemşerilerimizden ve hayırseverlerden destek beklemekteyiz. Cami inşaatına yardım yapmak isteyenler; Kızılcahamam Aşağıhüyük Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği adına, TC Ziraat Bankası Sincan-Fatih Şubesinde açtığımız TR61 0001 0025 7177 4383 1950 01 IBAN nolu hesaba yardımlarını yapabilirler.

Konu ile ilgili bilgi ve yardımlarınız için 0538320 42 48telefonla bizlere ulaşabilirsiniz.       

YORUMLAR
 • hoca   06-05-2018 19:27

  kaç kişilik cemaatiniz varda okadar buyuk camii yapıyosunuz insanların duygularını sömürerek

  0

  0

  • CEMAAT   08-05-2018 11:59

   senin gibi HOCAlar olduğu sürece cemaat olmaz tabi.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın