Ana Sayfa  /    /  Anne çarşaflı diye çocuğa bakmadı
  • Facebook da Paylaş
Anne çarşaflı diye çocuğa bakmadı
  • 12-01-2007
  • 0 yorum
  • 5571 okunma
5 yaşındaki bir çocuğu annesi örtülü olduğu için tedavi etmediği iddia edilen doktora disiplin cezası verildiği belirlendi.
 

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün, Zeynep Kamil Hastanesi Çocuk Kliniği Şefi Doç. Dr. Aysu Say'a 'devlet memuru vakarına yakışmayan davranışlarda bulunduğu' gerekçesi ile uyarı cezası verdiği ve cezanın dosyasına işlendiği kaydedildi. Eylül 2005'teki olayda Dr. Say'ın, menenjit şüphesi ile getirilen küçük Muhammed'i annesi örtülü olduğu için tedavi etmediği ve hakarette bulunduğu iddia edilmişti. Savcılığa suç duyurusunda bulunulması üzerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de soruşturma başlatmıştı.

Anne Songül Engiz'in şikayeti üzerine başlatılan soruşturma sonucunda Aysu Say hakkında disiplin işlemi uygulandı. Say'ın 'Devlet memuru vakarına yakışmayan tutum ve davranışlarda bulunduğu' gerekçesiyle uyarma cezası aldığı ve cezanın dosyasına işlendiği belirlendi. İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar imzası ile şikayetçi Songül Engiz'e gönderilen 25 Aralık 2006 tarihli yazıda "Doç. Dr. Aysu Say hakkında 657 sayılı kanunun 125 . maddesi gereğince gerekli disiplin işlemi uygulanmıştır." ifadeleri kullanıldı. Say'ın ismi bir başka skandala da karışmıştı. Dr. Say, Mart 2006'da 4 buçuk aylık bir bebeği hastaneye kabul etmeyip, ölümüne sebep olmakla suçlanmıştı. Rabia isimli bebeğin babası Halil İbrahim Yakupoğlu, valiliğe sunduğu dilekçede, Say'ın kıyafeti sebebiyle çocuğu kabul etmediğini belirtmişti.

ZAMAN

Etiketler : Anne - çarşaflı - diye - çocuğa - bakmadı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın