Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ankara Dernek başkanlarından amasra gezisi
  • Facebook da Paylaş
Ankara Dernek başkanlarından amasra gezisi
  • 14-08-2008
  • 2 yorum
  • 5648 okunma
Ankaralı Dernek Başkanlarının tanışıp kaynaşması amacı ile ; Yabanabat-Kızılcahamamlılar Derneği ile Sincan’daki Ankaralı Derneklerin birlikte organize ettiği kültürel geziler kapsamındaki Amasra gezisi 10 Ağustos Pazar günü gerçekleştirildi

Ankaralı Dernek Başkanlarının tanışıp kaynaşması amacı ile ;  Yabanabat-Kızılcahamamlılar Derneği ile Sincan’daki Ankaralı Derneklerin birlikte organize ettiği kültürel geziler kapsamındaki Amasra gezisi 10 Ağustos Pazar günü gerçekleştirildi.

 

“ÜLKEMİZİN TURİZM KÖŞELERİNİ TANIYALIM”  etkinliği kapsamındaki günü birlik geziler imkanlar ölçüsünde daha sonraki aşamada konaklamalı olarak da devam ettirilecektir.

 

Sincan Belediyesinin sağladığı ulaşım desteğiyle  genelde Kızılcahamam, Ayaş, Güdül, Haymana ilçelerimizin köy dernek başkanlarının katıldığı Amasra gezisi,  Kızılcahamam Ankara Konak’ta  yapılan sabah kahvaltısı ile başladı. Dernek Başkanları için özel bir hazırlık yapan ve misafirlerini kapıda karşılayan  tesis sahibi Kızılcahamam-Çakmakörencikli hemşerimiz Ali GÖVEN, “sizleri burada ağırlamaktan son derece mutluyum” dedi.

 

9:30’da Kızılcahamam’dan hareket eden grup,  13:30 da Milli Eğitim Bakanlığı Amasra Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi  Uygulama Otelinde öğle yemeğini yedi. İlçenin tarihi ve turistik yerlerinden; Büyük Liman, Küçük Liman, Amasra Kalesi, Cenova Şatosu  ve Çekiciler Çarşısı rehber eşliğinde birlikte gezildi. Geziye katılanlara sağlanan alış-veriş imkânından sonra Karadenizde bir yat gezisi yapıldı. Saat 18:00’da Amasra’dan ayrılan dernek başkanları Safranbolu’da akşam yemeğini yedikten sonra Ankara’ya hareket ettiler.

 

 Anakara’da köy dernek başkanlarına yönelik olarak ilk defa yapılan bu geziyi Kızılcahamam-Akçaören Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Yabanabat-Kızılcahamamlılar Derneği Danışma Kurulu üyesi Durmuş KARATAŞ ile  Yabanabat -Kızılcahamamlılar Derneği Genel Sekreteri Sebahattin GÖKMEN birlikte organize etmişlerdir. Dernek Başkanlarının görüşlerini de değerlendirerek  bu gezide koordinatörlük görevini üstlenen ilgililer,  geziyi düzenleme amaçlarının; Ankaralı Dernek Başkanlarının birlik ve beraberliğini pekiştirmek, birbirini tanımayan bir çok başkanımızı tanıştırıp, aralarında bilgi alışverişini sağlamanın  yanında,  ülkemizin tarihi ve turistik yerlerini gezerken o yöredeki kültürel yenilikleri de kendi bölgemize kazandırmanın yollarını aramak olduğunu beyan etmişlerdir. 

Bu amaçlarla yapılacak faaliyetlerinin  imkanlar ölçüsünde devam edeceğini belirten KARATAŞ ve GÖKMEN;  gezilerine ulaşım imkânı sağlayan Sincan Belediye Başkanı Sayın Hasan ALTIN’a, geziye katılan dernek başkanları adına teşekkür etmişler ve bu tür etkinliklere  bütün Ankaralı köy  dernek başkanlarımızın katılımlarının faydalı olacağını ifade etmişlerdir.

 

Etiketler : Ankara - Dernek - başkanlarından - amasra - gezisi -
YORUMLAR
  • SİNAN   17-08-2008 11:46

    Bu geziyi düzenleyen ve katılan dernek başkanlarını kutluyoruz. birlik beraberliğin pekiştirilmesi açısından güzel bir oganizasyon. Ankaralı dernek başkanlarımız Ankara'ya sahip çıksın ve Ankara'yı Ankaralılar yönetsin. SAYGILARIMIZLA

  • AMASRA   17-08-2008 08:53

    TOPRAK KOKAN ŞEHİR , DENİZ KOKAN , SEVDA KOKAN ŞEHİR .BARIŞ AKARSU

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın