Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ankara'da Cumhuriyet tarihinin en kanlı TERÖR eylemi
 • Facebook da Paylaş
Ankara'da Cumhuriyet tarihinin en kanlı TERÖR eylemi
 • 10-10-2015
 • 3 yorum
 • 5721 okunma
Cumhuriyet tarihin en kanlı eylemi iki canlı bomba Ankara'yı kan gölüne çevirdi.

Ankara'da tren garına giden köprü altında nedeni henüz belirlenemeyen büyük bir patlama meydana geldi.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Saat 23.10 itibariyle, menfur saldırı sonucu 48'i yoğun bakımda 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayda 95 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir"bilgisine yer verildi.

Başbakanlık Koordinasyon Merkezi’nden gece saatlerinde yapılan açıklamada,“10 Ekim saat 23:10 itibariyle, menfur saldırı sonucu 48’i yoğun bakımda 246 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Olayda 95 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ankara genelinde 29 hastanede tüm birimlerimiz teyakkuz halinde görevlerinin başındadır. Acil hasta nakli ihtiyacı ihtimaline karşı 5 ambulans helikopter ve 1 ambulans uçak hazır bekletilmektedir. Patlama anından itibaren 57 ambulansımız görev yapmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın kimlik tespiti ve otopsi işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülmektedir. Bu çerçevede otopsi işlemleri biten cenazeler gecikmeksizin ailelerine teslim edilmektedir. 10 cenaze ailelerine teslim edilmiştir.” denildi.

CANLI BOMBA İDDİASI

Sıhhiye Meydanı'nda bugün "Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi" konulu toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlenecekti. Mitingin toplanma yeri tren garı olarak belirlenmişti. Bölgede canlı bombanın patlatıldığı iddia ediliyor.

Tarihi tren garının da büyük hasar aldığı öğrenildi.

Tren Garı'nın önünde sabah saatlerinde meydana gelen patlamya iki canlı bomba üzerindeki metal bilyelerle güçlendirilmiş TNT patlayıcılarının infilakının neden olduğu tespit edildi.

AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen "Emek, Barış, Demokrasi Mitingi"ne katılmak üzere başkente gelenlerin toplanma yeri olan gar önünde meydana gelen patlamanın ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri sürüyor.

Polis tarafından kontrol edilen alanda yapılan ilk incelemelerde, terör saldırısında metal bilyelerle güçlendirilmiş TNT patlayıcılarının kullanıldığı belirlendi. Ölenler arasında iki canlı bombaya ait ceset kalıntıları olduğu, kimliklerinin tespitine ilişkin çalışmaların devam ettiği öğrenildi.


Emniyet yetkilileri, patlamanın olduğu yer ve civarındaki gerek MOBESE, gerekse güvenlik kamerası kayıtlarının toplandığını, görüntülerin detaylı incelendiğini bildirdi.

Yetkililer, patlamanın şekli ve kullanılan patlayıcı miktarının Suruç'taki patlamayla benzerlik gösterdiğini belirtti.

Etiketler : Ankara'da - Cumhuriyet - tarihinin - en - kanlı - TERÖR - eylemi -
YORUMLAR
 • Veysel BAYRAAM (I)   13-10-2015 01:01

  40 yıldır Asker polis korucu vb. şehit eden, Kürt kardeşlerimizi katleden Terör Cumartesi günüde “iktidarı demokrasi dışı eylemlerde arayan teröre üstü kapalı dolaylı dolaysız destek veren BDP ve sol STK’ların organize ettiği bir gösterinin ön hazırlık safhasında STK’ların garibanları üyeleri ve sempatizanları ile 9 yaşında bebekleri katletti. Allah (c.c) ölen kardeşlerimize rahmet eylesin. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar versin Ölenlerin ailelerine sabırlar ihsan eylesin. Demek ki Terör ve teröristleri besleyen/Kullanan üst akıl amacına ulaşabilmek için herkesimi rahatlıkla katledebiliyormuş (!) NOT: Bu katliamın organizatörlerini duyduğumda, Sol “”Bu ifadeyi sadece vakıayı kısa yoldan anlatmak içim kullanıyorum”” STK’larının düzenlediği her gösteride meşhur söylemleri olan “susma sustukça sıra sana gelecek”” ifadesini hatırladım bu vesile ile de hatırlatmak istedim (!)

 • Veysel BAYRAM (II)   13-10-2015 00:52

  40 Yıldır ve Cumartesi günü Ankara’da terör örgütlerince şehit edilen, Katledilen on binlerce TÜRK vatandaşının ilk sorumlusu elbette terör örgütleri, siyasi uzantısı parti ve temsilcileri ve üst akıl yöneticileridir ama asıl sorumlusu, (“AK PARTİ ve kurucu lideri RTE var olduğu sürece bizler bırakın tek başımıza iktidar olmayı koalisyon ortağı brikle olamayacağız HIRSINA kapılan”) CHP ve MHP’nin oy oranını % 1 puan artırabilmek için, “TERÖRLE MÜCADELE KANUN VE YÖNETMELİKLERİNİN” çıkarılmasında ve TERÖRLE MÜCAADELE uygulamalarında (“Nasıl bir Ülkücülük Anlayışı ise (!)”) BDP ile birlikte hareket ederek yaptıkları YASAMA ve saha çalışmaları/eylemleri ile TBMM temsil edilmeyen partilerin ve özellikle SP (“Nasıl bir Milli Görüş anlayışı ise (!)”) +BBP (“Nasıl bir Nizam/Alperen anlayışı ise (!)”) ittifakının CHP+MHP+BDP blok siyasetine maddi destek çalışmalarıdır. *****Oysaki “vatan, Devlet” olmayınca kendilerinin de olmayacağını idrak edemeyen bu partiler Terör yerine İktidarı destekleseler Ülkemizdeki Silahlı terör biter Asker Polis korucu vb şehit olmaz, çocuklar yetim kalmaz, analar ağlamaz. Ekonomimiz şaha kalkar. Bu duygularla 1 KASIM genel seçiminde kullanılacak her oy, ya İSTİKRARA ya da Terörün devamına destek veren oy olacaktır.

 • salim kafa   11-10-2015 19:35

  yorum yok..yorum yazacak hal yok.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın