Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ankara Büyükşehir Belediyesi 4 bin arı kovanı dağıtacak
  • Facebook da Paylaş
Ankara Büyükşehir Belediyesi 4 bin arı kovanı dağıtacak
  • 13-01-2017
  • 1 yorum
  • 5661 okunma
Ankara Büyükşehir Belediyesi 2017 yılında taşra ilçelere 4 bin kovan arı dağıtacak

"İLÇELERİMİZDE TALEPLER TOPLANMAYA BAŞLANDI" "SON BAŞVURU 16 OCAK"

Büyükşehir Belediyesi, Ankara'da kırsal bölgelerde arıcılığı teşvik etmek amacıyla ilk kez bu yıl başlattığı kovan dağıtımı uygulamasına, gelecek yıl da devam edecek. 2016'da 6 bin kovan dağıtan Büyükşehir, 2017'de 4 bin arı kovanı daha dağıtacak. 
Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, bu kapsamda ilçe belediyelerine form göndererek, vatandaşlardan başvuru taleplerini toplamaya başladıklarını ve başvuruların 16 Ocak'a kadar devam edeceğini söyledi. Güven, şöyle devam etti:
"Çalışmalarımıza başladığımız ilk günden itibaren tarım, hayvancılık, balıkçılık, arıcılık gibi kırsal ekonomiyi canlandıracak projelerimizi hayata geçirdik. Arıcılıkta da desteklerimize devam edeceğiz. Boş olarak dağıtılacak kovanları almaya hak kazanan arıcılar, kovanları oğullarla dolduracak ve biz onlardan geri alacağız. Aldığımız oğullu kovanları da tekrar başka arıcılara dağıtacağız.”

 

-PROJEDEN 18 KIRSAL İLÇE YARARLANACAK…


Dağıtımların Ayaş,Akyurt,Bala,Beypazarı,Çamlıdere,Çubuk,Elmadağ,Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Kızılcahamam,Nallıhan,Polatlı,Pursaklar ve Şereflikoçhisar'da yapılacağını bildiren Daire Başkanı Güven, projeden yararlanmak için gereken şartlar hakkında da şu bilgileri verdi:
“En az okuryazar seviyesinde diploma sahibi olmak, Arıcılar Birliği üyesi olmamak, İdaremizden daha önce arı kovanı almamış olmak, Başvurduğu ilçede en az 1 (bir) yıldır ikamet ediyor olmak,kamu personeli olmamak (muhtarlar başvurabilir), aynı haneden birden fazla kişi başvurmamış olmak."

Başvuruda bulunmak için de şu belgeler isteniyor:


"Nüfus cüzdanı fotokopisi,

Başvurduğu ilçede en az 1 yıldır ikamet ettiğini gösterir belge,

SGK hizmet döküm belgesi (kamu personeli olmadığını gösterir belge),

Arıcılık sertifikası, arıcılık yapılacak uygun bir arazi beyan belgesi.”


Konuyla ilgili duyuru, Büyükşehir Belediyesi'nin,"http://www.ankara.bel.tr/" adresli internet sitesinden de yayınlanıyor.

YORUMLAR
  • zarar   14-01-2017 17:21

    nasıl olsa beş kuruşluk faydası olmayacak. alanlar satacak kovanları. zaten verimsiz arı dağıtılıyor. ne gerek var devlet malına ihanet etmeye?

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın