Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Anadolu Gençlik Derneğinin Düzenlediği Siyer Yarışması Sonuçlandı
  • Facebook da Paylaş
Anadolu Gençlik Derneğinin Düzenlediği Siyer Yarışması Sonuçlandı
  • 14-01-2017
  • 0 yorum
  • 5885 okunma
Anadolu Gençlik Derneği Kızılcahamam Şubesi tarafından Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde yapılan Siyer-i Nebi yarışması sonuçlandı

Anadolu Gençlik Derneği  Kızılcahamam Temsilciliği tarafından  Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması 465 öğrencinin katılımı ile Kızılcahamam'da yapıldı.

Geçtiğimiz yıllarda liseler arasında yoğun bir katılımla düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması bu sene ortaokul öğrencilerinin de katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anadolu Gençlik Derneği  Kızılcahamam Temsilciliğinden yapılan açıklamada "Gayemiz önce ahlak ve maneviyyet anlayışıyla bu milletin asıl gücünün yetişmesidir”

Gençlere Peygamber sevgisi kazandırmak ve O’nu günümüz gençliğine rehber olarak tanıtmak amacıyla yapmış olduğumuz Siyer-i Nebi Yarışmasını bu sene liselerin katılımının yanı sıra ortaokullarının katılımı ile kapsamını genişlettik. Türkiye’deki tüm lise ve ortaokullara yönelik düzenlediğimiz 4’üncü Siyer-i Nebi Yarışması’nda 300 binin üzerinde gencin katılımıyla gerçekleştirildi. Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerimizden de 465 öğrencimizin müracaatıyla 17/12/2016 cumartesi günü yapılan yarışmanın sonuçları belli oldu.

Türkiye genelinde Siyer-i Nebi sorularının tamamını doğru cevaplayan 150 civarı ortaokullu gencimiz oldu.Bunlardan biri Kızılcahamam İmam Hatip ortaokulu öğrencisi Ahmet Furkan YAMAN, diğeri Çamlıdere İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammet Talha DEMİR. Doğru cevaplayan erkekler arasında Ankara'da en küçük olan Ahmet Furkan YAMAN Ankara ortaokullar arası erkekler 1.si olmuştur. Gencimizi yetiştiren ailesini ve öğretmenlerini tebrik

Yarışmada Kızılcahamam ve Çamlıdere'de dereceye giren öğrencilere 4 yarım altın 4 çeyrek altın 2 gram altın verildi. Ayrıca ilk ona giren diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler takdim edildi.                   

Lise Öğrencilerinin Kızılcahamam ilçe sıralaması

1. Rüveyda Hanim ATALAY

2. Zeynep CANTÜRK

3.Şule YILMAZ

Ortaokul Öğrencilerinin Kızılcahamam ilçe sıralaması

1. Ahmet Furkan YAMAN

2. Hüseyin ERSİN

3. Sıla SUCU

Çamlıdere Lise sıralaması

1.Hüseyin CENGİZ

2.Fatma KOCAOĞLU

3.Hasan HARMANDAR

Çamlıdere ortaokul sıralaması

1.M.Talha DEMİR

2.Medine ÖZTÜRK

3.Muhammet Talha SARITEPE

YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın