Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Altın bilezik meslek sahibi yapıyor
  • Facebook da Paylaş
Altın bilezik meslek sahibi yapıyor
  • 05-02-2012
  • 2 yorum
  • 5561 okunma
Ankara İl Özel İdaresinin desteği ile dezavantajlı bölgelerde örgün eğitim dışında kalmış bayanların meslek eğitimine kazandırılması amacıyla 2010 yılı başında hazırlanan “Altın Bilezik” projesi meslek sahibi yapıyor.

Ankara İl Özel İdaresinin desteği ile dezavantajlı bölgelerde örgün eğitim dışında kalmış bayanların meslek eğitimine kazandırılması amacıyla 2010 yılı başında hazırlanan “Altın Bilezik” projesi meslek sahibi yapıyor.

Ankara ili dâhilinde 8 ilçede uygulanmakta olan projenin amacı; kırsal kesimde ulaşım ve maddi imkânsızlıklar vb. nedenlerle eğitim imkânlarından yararlanamayan okumaya hevesli bayanları yeniden eğitime kazandırmak ve meslek sahibi olmalarını sağlamaktır.

Bu kapsamda Kızılcahamam'da  2010 yılı şubat ayında başlatılan projeye ilk etapta 8 Açık İlköğretim ve 8 Mesleki Açık öğretim Lisesi kaydı yapılarak başlanmış olup; Açık İlköğretimden mezun olanların bir bölümü ve yeni kayıtlar da eklenerek 2011-2012 Öğretim yılında Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümünde öğrenim gören  18 bayan öğrenci ile proje sürdürülmektedir.

Proje kapsamında olan bayanlara Kızılcahamam Halk Eğitimi Merkezinde hafta sonları kültür dersleri ile ilgili kurs verilmekte olup, Mesleki eğitimle ilgili yüz yüze eğitimlerini de hafta içi ve hafta sonu iki grup halinde Ayşe Bezci Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde almaktadırlar.

Kursiyerlerimizin eğitim giderleri, kırtasiye ihtiyaçları, kurs süresince öğle yemekleri ve gerek duyulursa servis ve çocuğu olanlar için kreş hizmetleri İl Özel İdaresi Bütçesinden karşılanmaktadır. Öğrencilerimiz her hangi bir ücret ödememektedir.

 “Altın Bilezik” projesi sonunda mezun olanlar hem Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümünde mesleki eğitimlerini tamamlayıp lise diploması ile daha kültürlü bireyler olacak hem de alacakları diploma ile kalfalık ve ustalık unvanı elde edip kalifiye eleman olarak iş bulacak veya kendi iş yerlerini açabileceklerdir.

 

Etiketler : Altın - bilezik - meslek - sahibi - yapıyor -
YORUMLAR
  • vAhit   03-05-2012 13:46

    şu elini cebinden bi çıkar kardeşim ya

  • kolonbo   03-05-2012 01:39

    erkeklerede lise diploması verilecekmi yani erkewklredemi açık bu egitimbuna vesile olanlardan allah razı olsun saygılar kolonbo

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın