Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Partide temayülün galibi Emrullah İŞLER
 • Facebook da Paylaş
Ak Partide temayülün galibi Emrullah İŞLER
 • 01-01-1970
 • 6 yorum
 • 5735 okunma
AK Parti Ankara İl Başkanlığı 2011 Milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yaptırdı. Temayül yoklamasına katılım yoğun olurken, aday adaylarının tanıtımları renkli görüntülere sahne oldu.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı 2011 Milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yaptırdı. Temayül yoklamasına katılım yoğun olurken, aday adaylarının tanıtımları renkli görüntülere sahne oldu.

Altınpark ANFA içerisinde 2011 Milletvekili aday adayları için yapılan temayül yoklamasına katılım yoğun oldu. 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri için en fazla başvurunun olduğu parti AK Parti oldu. AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından yapılan temayül yoklamasında aday adaylarının sayısı rekor seviyeye ulaştı. 31 milletvekilinin çıkacağı genel seçimler öncesinde Ankara'dan 417 kişi aday adayı oldu. Altınpark ANFA Kongre Salonu'ndaki temayül yoklamasında aday adayları 4 bin 700 delegeden en çok oyu almak için çalıştı. Ankara'da milletvekilli iki ayrı bölgeye ayrılırken aday adaylarının birinci bölgeden 220, ikinci bölgeden de 197 kişi aday adayı oldu. Ankara'daki 417 milletvekili aday adayının 103'ü kadın, 27'si de engellilerden oluşuyor.

Delegeler içeride oy kullanırken milletvekili aday adaylarının tanıtımları da dışarıda renkli görüntülere sahne oldu. Stand açan vekil aday adayları kendilerini tanıtabilmek için farklı yollara başvurdu. Bir kadın aday resmini su şişesinin üzerine yapıştırarak gelenlere dağıtırken, bir milletvekili aday adayı da tanıtım broşürünün yanında sandviç ve ayran dağıttı. Ankaradan 70. sıradan milletvekili aday adayı olan Halil İbrahim Uçak'ın tanıtım yolu ilginç oldu. Karton bir kutu üzerine 70 yazarak kendi resmini yapıştıran Uçak'ın yakınlarıda sık sık ANFA çevresinde dolaşarak sloganlar attı.

Uçak yaptığı açıklamada, AK Parti'nin demokratik açılım projesinin çok doğru bir proje olduğunu milletvekili seçilmesi durumunda da milli birlik ve beraberlik projesine daha çok katkı sağlamak için çalışacağını söyledi. Standlarda kadın aday adaylarının da yoğunluğu dikkat çekti.

Saat : 16.00 ya kadar devam eden temayük yoklaması sonucu her delege bölgesinden seçilecek 15 aday adayına oy kullandı.Delegelerin 15 den az veya fazla olan oylar geçerisiz sayıldı.

Saat 16.00 da açılan sandıklarda oy sayma işlemi ve kesin sonuçlar saat :21.00 e kadar sürdü.Sandıkların tamamında oylar sayıldı Ak Parti 2. bölgede Başbakan Baş Müşaviri Emrullah İşler temayülde 1445 oy alarak temayülde 1. olurken Hüseyin Aydın 1373 oyla ikinci, Cihan Ankara 1201 oyla üçüncü oldu.

AK PARTİ ANKARA 2.BÖLGE TEMAYÜL SONUÇLARI

 1. Emrullah İŞLER ___________1445
 2. Hüseyin AYDIN___________ 1373
 3. Cihan ANKARA ___________1201

Sonuçlar ile ilgili ayrıntılar geliyor

Etiketler : Ak - Partide - temayülün - galibi - Emrullah - İŞLER - -
YORUMLAR
 • Kazım Şenol   06-04-2011 10:59

  İnşallah hayırlısı olur Eyüp sanay gibi olmasında bölgesini kollayan insanına sahip çıkan yırtıcı bir milletvekili olmasını istiyorum

 • Ankaralı Dernekler Adına Durali   21-03-2011 11:17

  Başkent Ankara Dernekleri Fedarasyonu Genel Başkan Vekili ve Aynı zamanda Kızılcahamamlılar Dernegi Genel Başkanı Degerli Hemşerimiz Beyhan SARI ve ekibinin hemşerileri için gösterdigi birebir markaş calışmasından ötürü teprik ediyorum.Gerek On gün önceden delegelerle İlçe baskanı ve yönetimleri ile yapılan calışmaların neticesi . gerek secim günü yapdıgı gayretli calıışmanın sonucunun güzel alındı kanatindeyim Aday adaylarına böyle sahip cıkılır Kızılcahamam.Kazan Camlıdereli adayları ayırmadan göüslediler helal olsun hemşerime .Samimi Gayret Böyle olur

 • ali erkoç   21-03-2011 11:12

  eyüp senay akparti milletvekiliydide ne oldu.kızılcahamamda ceketini asacak bir çivi çaktımı.önemli olan tüm kzılcahamama faydası olacak bir milletvekilimizin olması yoksa gerisi boş lakırtı.editör sende bunu yayınla.bir çok yorumumuz yayınlanmıyo saygısızlık ve seviyesizlikte olmamasına rağmen !!!!!

 • kılevra   21-03-2011 09:40

  İlçe Halkı olarak Murtaza Güngörü ilçe Başkanı olarak görmek istiyoruz.

 • ABDULLAH YANIKOĞLU   21-03-2011 09:33

  Sayın hocamı tebrik ediyorum. İnşaallah sayın başbakanımız bu durumu dikkati nazara alarak hocamızı seçilebilecek bir sıraya yerleştirirler.

 • Sağduyu   21-03-2011 07:46

  K.hamlıyave Öz Ankarlya yakışan olmuş sayın Genl Başkan ve Başbakan inşallh kulak veri ve temayül yapıldıysa sıralam olduysa kabul görür.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın