Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  AK Parti ve Erdoğan’a ihanet edeni millet affetmiyor
 • Facebook da Paylaş
AK Parti ve Erdoğan’a ihanet edeni millet affetmiyor
 • 25-06-2015
 • 11 yorum
 • 5709 okunma
Türkiye karşıtı şer odaklarının hedefindeki Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’yi yarı yolda bırakarak istifa eden milletvekillerinin şimdilerde esameleri okunmuyor. Kimisi parti kurdu, girdiği seçimde sıfır çekti, kimisi bağımsız aday oldu kazanamadı, kimisi farklı partilere geçti ancak tutunamadı. Hepsinin ortak sonu ise silinip gitmeleri oldu.

2002’den bu yana istikrarlı bir biçimde büyüyen Türkiye’ye çelme takmak için AK Parti’yi içeriden vurmaya çalışan şer odakları her defasında millet tarafından hüsrana uğratıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu AK Parti’yi yarı yolda bırakarak gemiyi terk eden isimlerin ortak akıbeti silinip gitmeleri oluyor. 
Erkan Mumcu’dan Abdüllatif Şener’e, Ertuğrul Günay’dan, Hakan Şükür’e kadar birçok isim, AK Parti ve Erdoğan sayesinde bakanlık yetkisine kadar çıkarılmışken,  partilerini bırakıp gittikten sonra kayıplara karıştı.

İşte millet tarafından silinen o isimler:
Emin Şirin
AK Parti’yi ilk bırakıp giden isim Emin Şirin oldu. 2002 seçimlerinde tek başına iktidara gelen AK Parti’nin İstanbul vekili olan Şirin, 9 Eylül 2003’te istifa etti. Ardından kısa süreli olarak ANAP ve Genç Parti macerasına girişen Emin Şirin siyaset arenasından silindi.

Erkan Mumcu
3 Kasım 2002 seçimleriyle AK Parti’den TBMM’ye giren Erkan Mumcu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilmişti. 15 Şubat 2005’te AK Parti’den istifa eden Mumcu, ardından ANAP’ın başına geçti. Mumcu, 2007’deki seçimlerde partisinin nal toplayarak barajı dahi aşamamasının ardından siyasetten çekildi.

Göksal Küçükali
AK Parti’nin İstanbul’dan aday gösterek milletvekili seçilme onurunu bahşettiği Göksal Küçükali, 1 Mart 2005’te istifa etti. ANAP’a katılan Küçükali, 14 Mart 2007’de buradan da ayrılarak kayıplara karıştı.

Hamza Albayrak
AK Parti’nin Meclis’e taşıdığı Hamza Albayrak 26 Nisan 2007’de gemiyi terk etti. Kısa bir süre DP’de siyaset yapan Albayrak, DP ile birlikte siyasî arenanın geri dönüşüm kutusuna atılan isimler arasında. 

Abdüllatif Şener
AK Parti’nin kurucuları arasında yer alan Abdüllatif Şener, 2002 seçimlerinde AK Parti Milletvekili oldu. Kendisine Devlet Bakanlığı ve Başbakan Yardımcılığı bahşedilen Şener, 2007 yılında istifa etti. 2009 yılında Türkiye Partisi’ni kuran Şener, tabela partisi konumunda kalan TP’yi kısa sürede kapattı. Şener, ismini zaman zaman “Eski AK Partili” olarak gündeme taşımaya çalışıyor olsa da kendisine CHP’nin kanalı Halk TV’den başka kulak veren kalmadı.

Mehmet Yaşar Öztürk
22 ve 23. Dönem AK Parti milletvekilleri arasında yer alan Mehmet Yaşar Öztürk, 25 Eylül 2008’de partisinden istifa etti. Türkiye Partisi’ne katılan ve 2009 yılında TP’nin kapanması ile açığa çıkan Öztürk, kayıplar arasında yer alıyor.

Feyzi İşbaşaran
AK Parti’den Elazığ vekili yapılan Feyzi İşbaşaran, 26 Aralık 2009’da istifa etti. Polislerle girdiği küfürlü tartışmalarla adından söz ettiren İşbaşaran, zaman zaman Twitter adresi üzerinden ettiği küfürlerle gündeme gelse de siyaset sahnesinden silindi. 

Mehmet Zeki Özcan
AK Parti Ankara Milletvekili olarak TBMM’ye giren Mehmet Zeki Özcan, 12 Nisan 2010’da istifa etti. Uzun süre piyasada görülmeyen Özcan, sonrasında MHP saflarına katıldığını açıkladı.

Yusuf Ziya İrbeç
Antalya’dan 2007’de Meclis’e taşınan İrbeç, 2011 yılında istifa ederek MHP’ye geçti. İrbeç, aynı sene içerisinde “disiplinsiz ve dengesiz davranışları” nedeniyle MHP’den ihraç edildi.

Hakan Şükür
17-25 Aralık darbe operasyonları sonrası Pensilvanya’dan gelen talimatla AK Parti’den kopan “tuzluk” vekiller arasında başı çeken Hakan Şükür, 17 Aralık kumpasının bir gün öncesinde AK Parti’den istifa ederek ‘işaret fişeği’ vazifesi gördü. Şükür, 7 Haziran genel seçimlerde bağımsız aday oldu; sadece 48 bin 687 oy, milletten de ders aldı. 

Ertuğrul Günay
Sol tandanslı Ertuğrul Günay, 2007 yılında AK Parti’ye katıldı. Erdoğan önderliğindeki AK Parti’de kariyerinde bir daha asla göremeyeceği makamlara getirilen Günay, bir dönem Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptı. Paralel’in peşine takılarak 27 Aralık 2013’te istifa eden Günay, son seçimlerle birlikte esamesi unutulacaklar listesine ismini yazdırdı.

Erdal Kalkan
Pensilvanya talimatıyla AK Parti’yi yarı yolda bırakan bir diğer isim ise Erdal Kalkan. Milletvekili yapıldığı AK Parti’den 30 Aralık 2013’te istifa etti. Kalkan, şimdilerde siyasi kayıplar arasında.

Hasan Hami Yıldırım
AK Parti’nin Burdur vekili olarak Meclis’e soktığu Hasan Hami Yıldırım, “tuzluklar” arasında yer aldı. 31 Aralık 2013’te AK Parti’den kaçan Yıldırım’ın ara ara Zaman gazetesine demeç vermekten başka bir faaliyeti bulunmuyor.

Muhammed Çetin
Bir diğer ‘tuzluk’ Muhammed Çetin, 31 Ocak 2013’te AK Parti’den istifa etti. İstifa sonrası hemen hemen her gün Erdoğan ve AK Parti’ye hakaretler yağdırması ile gündeme gelen Çetin’in sesi şu sıralar hiç çıkmıyor.

İlhan İşbilen
12 Haziran 2011’de AK Parti’nin İzmir vekili olan İlhan İşbilen, Fetullah Gülen’in berberi olarak tanınıyordu. Gülen örgütünün AK Parti Hükûmeti’ni devirmeye yönelik darbe teşebbüsleri sonrasında partiden istifa eden İşbilen şu an kayıplar arasında.

İdris Bal
‘Sızıntı’ vekillerden İdris Bal, AK Parti’den 30 Kasım 2013’te istifa etti. Paralel Yapı’nın gazıyla Demokratik Gelişim Partisi’ni kuran İdris Bal, seçime bile girmeden 31 Mart 2015’te partisindeki tüm görevlerinden istifa ederek siyasetten çekildi.

İdris Naim Şahin
AK Parti sayesinde İçişleri Bakanlığı yapan İdris Naim Şahin, 25 Aralık 2013’te partiden istifa etti. MİLAD Partisi’ni kuran Şahin, 5 aylık süre sonunda İdris Bal gibi kendi kurduğu partiden istifa ederek kayıplara karıştı.

Ahmet Öksüzkaya
AK Parti Kayseri Milletvekilliği görevindeyken istifa eden Ahmet Öksüzkaya, ismi hiç duyulmayan isimler arasında yer aldı.

Ahmet Kutalmış Türkeş
Alpaslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş, 7 Haziran seçimlerine 9 gün kala, tekrar aday gösterilmediği AK Parti’den istifa etti. Türkeş, diğer isimler gibi siyasi arenada ibretlik bir biçimde ‘silinenler’ listesinde bulunuyor.

Yeni Akit

Etiketler : AK - Parti - ve - Erdoğan’a - ihanet - edeni - millet - affetmiyor -
YORUMLAR
 • halit   02-07-2015 01:43

  hala dev aynasında görüyorsunuz güzel kardeşim ak partiden kopan hdpden meclis başkan adayı olan dengir fırat mersinde kendi girdi yanına da bir tane daha soktu sevdiğimden demiyorum ama kendinizi dev aynasına bakarak değerlendirmekten akp bu hale geldi. böyle giderseniz 41de çıkmaz merak etmeyin.

 • Bayram    30-06-2015 19:45

  Sizler kendinizi böyle avutun, bu ülke ne siyasetçiler görmüştür, tabii ki her insanın bir görüşü olacaktır akp diye bir parti mi vardı 13 yılın sonunda o da bitti, arkadaşlar üzmeyin tatlı canınızı, ne recep kalır ne tayyip, bu köprülerin altından ne sular akacaktır daha.!

 • kemalist   29-06-2015 21:36

  abdüllatif şener akp bir truva atıdır ben bu ihanetin içerisinde olmam diyerek makam mevkiyi reddedip istifa etmiştir.millet affetmedi yazmıssınız.Allah sizi affetsin

 • Veysel BAYRAM    27-06-2015 00:49

  ABD ve AB Ülkelerinin Yüz yıllardır Müslüman ülkelerini ve Müslümanları daha rahat ve masrafsız sömüre bilmek için uyguladıkları her türlü siyasi, idari ve ahlak dışı oyunlarını deşifre eden. MÜSLÜMANLARI bu kirli oyunlara karşı uyanmaya Birleşmeye davet eden (Batının ve iç yandaşlarının menfaatine dokunan) II Kanuni II Fatih II Atatürk RTE ve imanlı ihlaslı samimi çekirdek dava arkadaşlarını iktidarlardan uzaklaştırmak isteyen DIÇ güçler ve iç yandaşları legal görünümlü illegal çalışmalarında muvaffak olamayınca AK PARTİ içindeki yandaşlarını istifa ettirerek illegal çalışmalarında muvaffak olmak istediler ise de yine de muvaffak olamadılar. Olamayacaklarda inşallah. Allah (c.c)’ım İSLAMI VATANIMIZI DEVLETİMİZİ sinsi oyunları ile bölmek isteyenlerin kötü tuzaklarını kendi başlarına musallat eyle. Amin. Amin. Amin

  0

  0

  • Maksat    28-06-2015 15:39

   CHP, BDP belli figüran. Hacımın son satır duvasını MHPnin Spnin BDPnin başına musalat etsin

   0

   0

 • YÜCEL YILMAZ   26-06-2015 18:56

  En azından karekterlerinden ödün vermediler, siyasette baş olanlar, millet indinde çokmu iyi yerdeler.

  0

  0

  • Ayşe Nur Şahin   29-06-2015 19:26

   Karakter demek ile yazılacak alanın sınırlanması kast ediliyor ise güzel bir açıklama. Ama kast edilen insan onuru ve ilkesi ise AKP karakteri AP, CHP MHP ANAP, ANAP DYP, iktidarlarının ve parti temsilcilerinin karakterini yüze katlar.

   0

   0

 • aslan   26-06-2015 08:32

  AKP gibi bir partiden milletvekili olunacağına hiç seçilmemek daha onurludur. Söz konusu isimler, partinin gerçek yüzünü görüp ayrılmış olmasınlar. Gemiyi terk etmişmişler! Millet size gereken cevabı verdi. Hazmedemediğiniz için sağa sola saldırışınız.

  0

  0

  • kemalist   03-07-2015 00:02

   türk sözcügünü siz akp liler ağzınıza almayın sakın! şehitlerimizin atalarımızın kemikleri sızlıyor sayenizde

   0

   0

  • Serkan Suçlu   26-06-2015 20:09

   Türk milletinden sonra dünya Türklerine dünya Müslümanlarına sahip çıkan, Ak Partiye Milletvekili ve AK partili Olmak bir şereftir. Ak Partili iken dillerden televizyonlardan gaztelerden düşmeyen şerefliler Ak Partiyi terk edince yyyıııılllllllaaaarrrrdddııııııııırrrrrrrr nerelerdeler acaba?

   0

   0

  • sadık   26-06-2015 17:54

   Evet millet cevabını verdi,,,,,sizleri,n TCtarihi boyunca alamadığınız oy oranına ulaşdı...üstelik 13 yıl iktidar olduktan sonra....bazıları 1 kere iktidar olup sonra meclise bile giremediler...

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın