Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Parti tarihinde bir ilk
 • Facebook da Paylaş
Ak Parti tarihinde bir ilk
 • 01-01-1970
 • 14 yorum
 • 5654 okunma
Ka Parti genel merkezi tarafından kızılcahamam'da düzenlenen ilçe başkanlarının hemen ardından il başkanları toplantısı da yine Kızılcahamam'da yapılacak.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti, 81 il başkanı ile 957 ilçe başkanını Kızılcahamam'da kampa alıyor. Partinin 11 yıllık tarihinin en büyük kampı pazartesi ve salı günü yapılacak. Kampın gündemi ise çözüm süreci, seçimler ve yeni anayasa süreci...


Yenişafak'ın haberine göre AK Parti, 11 yıllık tarihinin en büyük kampını topluyor. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda 957 ilçe başkanı ile 81 il başkanı pazartesi-salı günü Kızılcahamam'da kampa alınıyor.

Gündemde çözüm süreci, yaklaşan seçimler ve yeni Anayasa çalışmalarının olması beklenen kampın açılış konuşmasını Erdoğan yapacak. AK Parti teşkilatına akademisyen Şaban Kızıldağ, 'Başarı için mazeret yok' konulu eğitim verecek. AK Parti geleneksel istişare kampını ise 3-4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirecek. Toplam bin 38 kişinin katılacağı toplantının birinci gününde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, AK Parti'nin teşkilat yapısı ve teşkilat çalışmaları hakkında bir sunum yapacak.

BAŞARI İÇİN MAZERET YOK

Erdem'in ardından, Ekonomi İşler Başkanı Numan Kurtulmuş da, 'Yeni Türkiye'nin inşasında seçimlerin önemi' konu hakkında geniş bir sunum yapacak. Kamuoyunda 'mazeret yok' olarak bilinen Akademisyen Dr. Şaban Kızıldağ ise AK Parti teşkilatına 'Başarı için mazeret yok' konusunu anlatacak.

YENİ ANAYASA VE BAŞKANLIK

Kampın ikinci gününde, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 'Türkiye'nin dış politikası', Genel Başkan Yardımcılarından Mehmet Ali Şahin 'yeni Anayasa çalışmaları', Mustafa Şentop da 'Başkanlık sistemi' konularında atılan adımları ve beklentileri anlatacak. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise çözüm süreci ve teşkilatın üstleneceği rol konusunda il ve ilçe başkanlarına ayrıntılı bilgi sunacak. Teşkilat Başkan Yardımcılarından Mehmet Emin Ekmen, 'Teşkilat işlerinde usul ve esaslar', Mahmut Göksu da, 'Teşkilatta kordinasyon ve ilişkiler' konularını anlatacak.

ERKLER YETKİ ALANINA DÖNDÜ

Başbakan Asya Anayasa Mahkemeleri hazırlık toplantısı dolayısıyla Türkiye'de bulunan kurul üyeleri ile Anayasa Mahkemesi üyelerine akşam yemeği verdi. Yemek öncesinde konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin 10 yılda imza attığı reformlarla hukuk alanında da önemli kaydettiğini belirterek şunları kaydetti: Türkiye'de müdahaleler yoluyla bürokrasi siyasetin, yargı yasamanın, devlet bireyin önündeyken bugün tüm erkler kendi yetki alanları dahilinde uyum içinde görevlerini yapar hale geldi. Ülkem adına iftiharla ifade etmeliyim ki şu anda özgürlükleri daraltan, siyasete sınır çizen, birey karşısında devleti koruyan bir Anayasa Mahkemesi değil, özgürlükleri, demokrasiyi, milli egemenliği güçlü şekilde muhafaza eden bir Anayasa Mahkemesi var.

Etiketler : Ak - Parti - tarihinde - bir - ilk - -
YORUMLAR
 • Okur - Yazar   06-05-2013 17:11

  Vatandaş döktüre döktüre yazmış. Ah - vah etmiş. Vatan satılıyormuş, peşkeş çekiliyormuş ve de elden giitti - gidiydor muş. Katıla katıla gülmemek elde değil. Hala 80'lerde başlayan özelliştirmeye karşı takınılan tavrın yanlışlığını anlayamamış. Hani o yıllarda 6 okun baş okçusu Calp, "sattırmam" diyordu. Rahmetli Özal da "satacam" diyordu ve sattı. Nereyi? Köprüyü. Meğer Calp, köprüyü alanlar alıp gidecekler sanıyormuş da onun için bu kadar hararetle karşı çıkıyormuş. Nihayet meseleyi biraz anladılar da böyle lüzumsuz muhalefet etmekten çark ettiler. Anlaşılan kıyıdaki köşedeki mensupları hala 80'lerde kalıp, gitmişler. Peygamber Ocağı denilen ordumuzun subayları tutsak ediliyormuş. Lafa bakın, sanki Yüce Türk Yargısı suç işleyenleri hukuk çerçevesinde cezalandıran bir kurum değil de, savaşta karşı orduyu yenip bir kısmını esir alan başka bir devletin ordusu, öyle mi? Hey Vatandaş, 30 senedir (evet şunu bir anla lütfen tam 30 senedir) Türkiyenin en büyük problemi olan terör bitme sürecine girmiştir. Bu durumdan ne kadar yırtınanlar, ıkınıp, sıkılanlar, dövünenler, kehanette bulunup üç sene sonra fedaral özerklikmiş, yok beş sene sonra devlet kuracaklarmış diyenler olursa olsun, son ankette Türk Halkının % 70'i çözüm sürecini onaylıyor. Bunu bir anlamaya çalışmak lazım. Türk İstikbalinin evladı meseleyi kökten anladı ve olumsuz hal ve şartlara rağmen ulusolcu zihniyetin tesis ettiği prangaları tek tek kırarak; içeride birlik ve kardeşliği yeniden kurmayı, ekonomide borç sarmalından, özellikle 50 yıllık İMF tasallutundan kurtulmayı, refah seviyesini artırmayı, evrensel hukuk standartını geliştirerek ileri demokrasiye geçişi başardı. Bu gidişle yarınlarımızın daha müreffeh olacağına kimsenin tereddütü olmasın. Bu günler Büyük Türkiyenin ayak sesleridir.

 • Seyit Ali Öztürk   29-04-2013 22:39

  Eyyy Büyük Türk Recep Tayyip Erdoğan Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! 90 yılduır CHP'nin Ergenekoncu CHP’lilerin rant kapısı olan .tekel tcdd tüpraş şeker fabrikalarımız limanlarımız telekomlarımız meram ve baskent elektırık ve yüzlerce kurum özelleştirerek Ergenekoncu CHP’lilerin rantlarını ellerinden akıllarını başlarından aldın. Ergenekon balyoz andıç gibi davaları ile yargıyı Orduyu CHP yanlısı Ergenekonculardan temizledin, temizlenen hukukçular şimdi CHP'ye değil Türk Millerinin hukukçusu oldu.. Ordu siyaseti bıraktı asli görevinde terörün kökünü kazıyor Eyyy Büyük Türk Recep Tayyip Erdoğan Ey Türk istikbalinin evlâdı. Millet senden ilk seçimde CHP nin kökünü kazımanı bekliyor.

 • Kemalist   28-04-2013 19:24

  .tekel tcdd tüpraş şeker fabrikalarımız limanlarımız telekomlarımız meram ve baskent elektırık ve yüzlerce kurum yabancılara özelleştirme adıyla peşkeş cekildi. (Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş bütün tersanelerine girilmiş)..ergenekon balyoz andıç gibi sahte davalarla deniz ötesinden gelen emirle peygamber ocağı denilen ordumuzun kemalist subayları tutsak edilmiş (bütün orduları dağıtılmış) 13 bin 802 yabancıya toplam 14 milyon 326 bin 425 metrekare toprak satıldı(memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir)...pkk terör örgütü olmaktan çıkmış hatta kürtlerin savunucusu durumuna getirlmiş açılım adı altında önce federal özerklik sonrada halk oylamasıyla vatan toprakları bölünmek isteniyor.abdullah öcalan muhattap alınmış hatta bundan daha vahim özgür olması konuşuluyor.(Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler)...başbakan dünyanın 100 sayılı zengini arasına girmiş , oğullarına gemicikler almış ( Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler)...kanser tedavisi için yardım istiyen üniversite öğrenisine sayın bakanımız bir avuç para tutuşturmuş , 2b yasasıyla millet mağdur , asgari ücretle geçinmeye çalışıyor.(Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.).. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

 • Farkeder mi ?   28-04-2013 11:44

  11 yıldır kızılcahamama geliyorlarda İlçeye maddi olarak ne kazandırmışlar acaba merkeze inmişler mi hiç ? esnafla halka buluşmuşlar mı ? Turizm geliri bırakmışlar mı ? Burada soruyu AKP ilçe teşkilatına sormak lazım, bunlar sizin beceriksizliğini göstermiyor mu acaba ?

 • Hakkı   28-04-2013 10:48

  Veysel Bayram Allah aşkına bide sus artık yaaa

 • Veysel BAYRAM   28-04-2013 02:03

  Vatandaş Bey', yazınıza Amenna ve saddakna demekten başka bir sözüm yok ama Özellikle KORKAKLIK ifadenize takıldım (!)

 • Veysel BAYRAM   28-04-2013 01:57

  İlk Anayasamızdan sonra yazılan anayasalar veya değişim maddeleri ve kanun maddeleri, Milli Şef ideolojisini ayakta tutmak isteyen ya illegal Darbe hükümetleri yâda illegal Ergenekoncu oligarşik bürokrasi vesayet rejimi ve yandaşları Üniversiteler STK medya sermaye sendikallar tarafından, Maksatlı – Zayıf – Koalisyon – Üçlü koalisyon – Ararejim hükümetlerinin zaaflarından yararlanılarak. Milli Şef ideolojisini ve siyasetini vb.lerini ayakta tutacak anayasa ve kanun maddeleri ile doludur. Ve yine bunlarla istişare edilerek yazılacak anayasa ve kanun maddeleri aynı nitelikte olacaktır. Bu gerekçe ile yeni anayasa sade vatandaş ve genişletilmiş akil adaklarla istişare edilerek yazılmalıdır. Bir vatandaş olarak, yeni anayasada; 1-- Partisinden ihraç edilen, İstifa eden veya parti değiştiren veya bağısız iken bir partiye geçen milletvekillerinin yerini alması için yedek milletvekilliği olmalıdır. GEREKCE; (a) A partisine verilen oyların bir kişinin kararı ile B-C partisine taşınması TBMM çatısı altında yapılan en büyük nitelikli HIRSIZLIKTIR bu madde ile nitelikli hırsızlığı önlenmesi,. (b) Barajı geçemeyen partiler TBMM temsil edilmemesi yasa gereği ise, Barajı geçemeyen partilere başka partiden veya bağımsızlardan geçişlerle o partinin TBMM temsil edilmesi ve hatta grup kurması TBMM çatısı altında yapılan en büyük kanunsuzluktur. Bu madde ile nitelikli hırsızlığın kanunsuzluğun önlenmesi, ülkenin huzura kavuşması hedeflenmiştir. 2 (Üç) Genel seçimde barajı geçemeyen partiler resen kapatılmalıdır veya kendilerini tasfiye etmelidirler. GEREKCE. Sadece kişisel hobisini tatmin için, Sadece ben parti genel başkanıyım unvanından faydalanmak veya belli bir kesimi organize etmek amaçlı kurulan partiler kapatılarak siyesetcilerinin aynı ideolojideki partilere güç vererek güçlü parti güçlü muhalefet hedeflenmiştir. 3- C.Başkanı maaşı her yılın 1 Ocak tarihindeki 50 C.Altını tutarı – Başbakanın 40 C.Altını tutarı – G.Müdürün 25 C.Altını tutarı ve…………….ve ASGARİ ÜÇRETLİNİ maaşı 10 C.Altını tutarı GEREKCE; her yıl maaş kavgasının önlenmesi – sendikaların devletin içinde devlet olmasının önlenmesi – Asgari ücretli sırtından köşe olanların hak ettikleri kadar kazanmaları hedeflenmiştir. 4- Görevini SAVSAKLAYAN, İHMAL EDEN, kamu görevlisine 5 yıl maaşsız ve sosyal yardımsız görevden uzaklaştırma, görevini KÖTÜYE kullanan kamu görevlisine 10 yıl maaşsız ve sosyal yardımsız görevden uzaklaştırma, Görevi ile ilgili evrakta tahribat yapan, sahte evrak rapor düzemeyen, rüşvet alan, haksız kazanç elde eden, ihale yolsuzluğu yapan, mevcut iktidarın yasalara uygun yönetmeliklerini emir ve direktiflerine kişisel ideolojisi İçin engel çıkaran kamu görevlilerine tazminatları ödenerek RESEN görevlerine son verilir. 5- “TBMM belirlenen kritik yerler, C.Başkanlığa, Başbakanlık ve bakanlıklar hariç sivil veya üniformalı hiçbir kamu kurumuna lojman, servis aracı, yazlık kışlık sosyal tesis, lokanta, kafeterya, alışveriş merkezi, kantin, vb. vb, tahsisi yapılamaz, müstakil olanlar satılarak 24 saat esasına göre hizmet veren yerlerde bulunanlarda kiraya verilerek özel sektörce çalıştırılması sağlanır. GEREKCE; öncelikle eşitlik ve rekabet adaletinin sağlanması ve Devlet bütçesinden saltanat, binlerce kamu görevlisinin maaş + rant saltanatı, binlerce kamu görevlisinin – arsasının, binasının, aracının gayesine hizmette kullanılması ve katrilyonlarca keyfi bütçe giderinin millet yol-su-ışık olarak dönmesi hedeflenmiştir. 6- Genel Müdür, Kaymakam, Belediye baş, kanları dışındaki görevlilere makam aracı tahsisi yapılmaz. Acil Yardım – Yangın – Polis _ Askeri Birlikler dışında kalan kurumların hizmet araç ve iş makineleri parkı Her Bakanlıkda, Her ilde Valilik ilçede Kaymakam bünyesinde oluşturulacak araç parkı havuz toplanır ve ihtiyaç talebi ve uygun planlama ile günlük, haftalı, aylık tahsisler yapılarak değerlendirilir. GEREKCE, Kamu araçlarının katrilyonlarca keyfi bütçe giderinin millet yol-su-ışık olarak dönmesi hedeflenmiştir. 7- Her serbest meslek - sendika - STK – MEDYA vb. mesleklerini icra edenler hayatın her alanında “Mimar, Mühendis, Tornacı, Demirci, şoför, oto tamircisi, tuğlacı, sıvacı, tekstil iççisi vb.vb.” nekadar ve ne şekilde bir çalışma hürriyetine sahiplerse onlarda o kadar çalışma hürriyetine sahiptirler. 8- Örencilerin kanunla belirlenmiş puan ve fiziki ruhi yapıları hariç sivil, Askeri ve özel liselere aynı usul ve imkânlarla da öğrenci alımı yapılır. 9- Grev hariç Her türlü parti vb. Açıkhava kapalı salon mitingleri yürüyüşler protesto gösterileri eylemler vb.leri Mülki Amirlerin başkanlığında il ilçe idare kurulları ve Belediye Meclislerinin ortaklaşa kararları ile belirledikleri alanlarda MÜLKİ AMİRLERİN planladıkları sıralamaya göre yapılır. Yasal olmayan ve yasal olanlarda meydana gelecek provakasyolarrı kavgaları önlemek için POLİS provakasyomu önleyebileceği ORANTIDA güç ve araç gereç kullanır ve her türlü kurum ve kuruluşa MÜLKİ AMİRİN emri ile resen girer. HİÇ BİR MİLLETVEKİLİ HİÇ BİR KAMU görevlisinin görevine müdahale edemez. Onları rencide edemez, tartaklayamaz, ve pravakasyonun önlenmesinde güvenlik güçleri pravakatörlere uyguladıkları orantılı orantısız her türlü gücün 11 kat daha fazlasını artırılarak BU MİLLETVEKİLLRİNE RESEN Uygularlar. GEREKCE: Anayasa ve yasalarla belirlenmiş legal Siyaset yaparak ve seçim kazanarak ideolojisini hayata geçirmek her ferdin her partinin her liderin anayasal hakkıdır. Bu gerekçe ile Devletin bütçesi ve üye aidatları ile “Devlet içinde devlet olmuş, asli görevini unutup devlet kuran devlet yıkan” kurum ve kuruluşların siyaseti bırakıp asli görevlerini yapmaları ve Milli irade ile iktidar olamayan siyasilerin ortamı karıştırmalarının önlenmesi hedeflenmiştir. NOT İşte kurumsal ve kişisel çıkardan uzak VATAN MİLLET DEVLET İSTİKBALİNE ağırlık veren Anayasa maddeleri. Daha çok ama saat 02.00 ve daha uzununu editörüm yayınlamama ihtimaline binaen şimdilik bu kadar. Saygılarımla.

 • Yusuf ŞENGÜL   27-04-2013 16:30

  ilçemize hoş gelmişler,sefalar getirmişler,Ak Partiden böylesi büyük bir toplantı tertibi ilk olabilir ama Kızılcahamamımızın reklamı için 11.yıldır bundan daha güzel bir ses getirme ve dünyaya toplantılar merkezi olarak duyurma şansı olamazdı,kimse kusura bakmasın eski dönemlerdekileride gördük,yalnız ilçemize Sayın Başbakan ve kurmayları gelmişken sorunlarımızı,beklentilerimizi bunlar için neler yapılacağının destek ve sözlerini de sayın ilçemiz yöneticileri alsınlar,kaçan balık büyük olur,burada gerek iktidar partisine gerek muhalefete el ele verip birlik olsunlar,

 • vatandaş   27-04-2013 13:35

  "Bu Akıl Bu Güç Bu Efor Ancak ve Ancak Allah (c.c) vergisi Olabilir " aptallık, yanlışlık, korkaklık ta Allah'tandır.sadece iyi ve güzel şeyler değil, bize kötü olumsuz gelen şeylerde Allah'tandır.

 • yolcu   27-04-2013 13:33

  kardeşim ben ne belediye Başkanının yandaşıyım ne de AK partiliyim. hatta her ikisine de kızanlardan olabilirim.Amma lakin yiğidi öldür hakkını yeme derler.İlçeye doğalgaz gelmiş-kimin getirdiği de önemli değil-ee ne olacak yollar ellebtte kazılacak.Sen evine bir badana boya yaptırmaya kalksan ortalık birbirine girmiyor mu?

 •    27-04-2013 12:42

  yolların durumundan sen alınmada başkası alınmaz boşver.kıyamayız sana hasta felan olursun sonra maazallah:)))

 • MEHMET   27-04-2013 11:57

  Yollar denmiş de.Doğal gaz borularını nereden döşeyelim.

 • adnan dursun   27-04-2013 09:07

  hoş yeldıler inşallah kızılcahamama hayırlı olur başbakan in şallah çarşiyi yezerde yolların durumunu görür kepazelıkten başka birşey deyıl birileri alinacak ama kusura bakmasın yazıkdeyilmi güzelim il cemıze

 • Veysel BAYRAM   27-04-2013 00:56

  Muhterem BÜYÜK USTA ve İktidarı/ekibi tarafından Ergenekoncu KCK vb. illegal yapılanma taraftarı Y Hukukçular ayıklanıp Hukuk, hukuk gibi işlemeye başlayınca. Y.Komutanlar ayıklanıp terörle Mafya çete kaçakçı vb. ile mücadele başarıya ulaşınca köşeye sıkışan PKK’yı anlaşma uzlaşma zorunda bırakan, CHP ile MHP nin TBMM yalnız bırakmasını Akil Adamlar sistemi ile tüm anadoluyu TBMM yaparak, üyelerini de vekillerden değil asillerden belleyerek Siyaset kilimini sabırla ve akılla örerek VATANIMIZI MİLLETİMİZİ DEVLETİMİZİ BAYRAGIMIZI KUTARMAK İÇİN elini değil gövdesini taşın altına koyan Muhterem Başbakanım Recep Tayyip ERDOGAN ve Tüm AK PARTİ ailesi Kızılcahamam’ımıza Hoş geldiniz Şeref Verdiniz. Allah Yolunuzu Bahtınızı açık etsin. Yâr ve Yardımcınız olsun

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın