Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Parti Resmen Açıkladı Adayımız ERDOĞAN
 • Facebook da Paylaş
Ak Parti Resmen Açıkladı Adayımız ERDOĞAN
 • 02-07-2014
 • 6 yorum
 • 5743 okunma
Hatırlayacaksınız 2007 yılında 10’ncu cumhurbaşkanın görev süresi dolmuştu. TBMM 11’nci cumhurbaşkanını seçecekti. Biz AK Parti olarak anayasaya yasalara ve meclis iç tüzüğüne uygun şekilde hazırlıklarımızı yapmıştık.

MEHMET ALİ ŞAHİN: ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Hatırlayacaksınız 2007 yılında 10’ncucumhurbaşkanın görev süresi dolmuştu. TBMM 11’nci cumhurbaşkanını seçecekti. Biz AK Parti olarak anayasaya yasalara ve meclis iç tüzüğüne uygun şekilde hazırlıklarımızı yapmıştık.

- Ancak hiçbir seçimde öne sürülmeyen şartlar biz cumhurbaşkanı seçeceğimzi zaman önümüze çıktı. Hukuk ayaklar altına alındı, ideolojiler hukukun üstüne çıktı.

-Ancak biz hiçbir zaman hukuksuzluğa eğmedik, eğemezdik.

-Milletimize gittik, olup bitenleri milletimizle paylaştık. Öncelikle anayasayı değiştirmek suretiyle, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini sağlayacak değişikliği gerçekleştirdik.

-Önce Meclis’te 11’nci cumhurbaşkanımızı seçtik, ardından anayasa değişikliğini referanduma götürdük. Şükran borçluyuz ki yüzde 70’e yakın bir oyla anayasa değişikliğini milletimiz onayladı.

-Sevgili gönül dostları işte bugün cumhurbaşkanını halkın belirleyeceği bir seçime hazırlanıyoruz. Biz AK Parti olarak uzun bir aday tespit süreci yaşadık. Sayın Başbakanımızın, genel başkanımızın başkanlığında, her kesimle istişarelerde bulunduk. Teşikatlarımızla belediye başkanlarımızla görüştük.

-STK’laruın ve siyasi partilerin görüşlerini aldık,

 

halkın nabzını tuttuk. Milletin reisi cumhur olarak, cumhurun başı olarak görmek istediği ismi, nihayet tespit ettik.

"ADAYIMIZ BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN"

-Biliyorsunuz bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için en az 20 milletvekilinin imzasıyla aday gösterilmesi gerekiyor. Biz grubumuzdaki tüm vekil arkadaşlarımızın imzalarını topladık. Evet tüm milletvekili arkadaşlarımızın.

-İmzalarıyla ittifaklarıyla cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. aziz milletimizin takdirlerine sunmaya karar verdik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci cumhurbaşkanı adayı genel başkanımız başbakanımız İstanbul milletvekili Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum.

SALONDAN NOTLAR

Ailesiyle geldi

Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, isminin açıklandığı ATO salonuna ailesiyle girdi ve eşi Emine Erdoğan ile davetlileri selamladı. Partinin son dört dönem milletvekilleri, eski ve yeni bakanları, belediye başkanları, il, ilçe ve belde başkanları, kurucuları, delegeleri ve MKYK üyeleri toplantıda.

Salonda saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklâl Marşı okundu. Ardından Erdoğan'ın görüntülerinin olduğu bir video gösterildi.

Erdoğan'ın adaylığı açıklandıktan sonra da hayat hikayesini anlatan bir belgesel gösterildi.
250 gazeteci takipte 4 bin kişinin davet edildiği toplantıda 70 kişi görev yapıyor. Güvenliği ise 180 koruma sağlıyor.

Toplantıya yerli ve yabancı 250 gazeteci akredite oldu. Akreditasyon kartı için başvuranlar arasında basın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ve köşe yazarları da var. 

Başvuru saat 14:00'te

AK Parti, cumhurbaşkanı adayını saat 14:00'te Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e sunacak. 
Erdoğan cumhurbaşkanı adayı olduğu için partiye Mehmet Ali Şahin vekaleten başkanlık edecek. Bu durum Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda yapılacak kongreye kadar devam edecek.

CHP ve MHP’nin destekledikleri Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP’nin desteklediği Selahattin Demirtaş adaylıklarını daha önce açıklamıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu 10 Ağustos'ta. İlk turda cumhurbaşkanı belirlenemezse ikinci tur seçimler 24 Ağustos'ta yapılacak.

Etiketler : Ak - Parti - Resmen - Açıkladı - Adayımız - ERDOĞAN -
YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   06-07-2014 00:08

  Siyasi partilerin Tavan kadro ile tabanı oluşturan insanlar arasındaki dine/siyasi ve idari amaçların ve samimiyetin çok farklı, farklı olduğunu çok iyi bilen CHP’nin tabanını oluşturan Muhterem özü Sosyal demokrat ve MHP’nin tabanını oluşturan özü Ülkücü kardeşlerim: CHP v+ MHP ve genel başkanları aylarca C.Başkanında bulunması gereken vasıfları saydıklarını ama ne kendilerinin aday olmadıklarını (!) ve içlerinden tek başına en az % 25-30 oy alabilecek bazı milletvekillerini parti üyelerini koltuk korkusu nedeniyle aday yapamadıklarını,. *** ÇATI aday olarak belirledikleri Eski İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İnsanoğlu’nun bu görevde iken ”Mısırda seçilmiş iktidar yerine darbecilerle BİRLİKTE OLDUĞUNU”” – ADAYLIĞI AÇIKLANDIKTAN SORA “”Filistin-İsrail meselesinde TC. tarafsız olmaya davet ETİĞİNİ” –“Çankaya’da suya sabuna dokunmadan aynen sayın Korutürk ve Sezer gibi çalışacağını AÇIKLADIĞINI ”””, ve bugüne kadarki propaganda mahiyetli il-ilçe gezilerinde HAKLKA HİTABEN bir konuşma yapamadığını”” EZHER İLE İMAM HATİP LİSELİ C.BAŞKANI ADAYLARI arasındaki İHLAS SAMİMİYET farklılıklarını , C..Başkanlığı ilk tur seçiminde II Atatürk II Fatih II Kanuni Adam gibi Adam Muhterem RTE’nın % 55-60 ile seçileceğini, ama şayet II tura gidilse bile bu oranın fazla bir değişime uğramayacağını, % 60 ve % 85 ile seçilen C.Başkanının (veya Başbakanın) siyasi ve idari GÜCÜ hepinizce malumdur. Bu gerekçe ile, *** gerçekleri gören sizler C.Başkanlığı ilk tur seçiminde RTE etrafında birleşerek ve seçilme oranını % 80-90’lara çıkararak TÜRK MİLLETİNİN / DEVLETİNİN ve DÜNYA MAZLUM ve MASUM MÜSLÜMANLARININ ve TÜRK halklarının 90 yılda bir kez yakaladığı DİNİ/MİLLİ/EKONOMİK KALKINMA HAMLESİNE KATKI VERECEĞİNİZ DİLEK VE TEMENNİSİ İLE ALLAH (c.c) yar ve yardımcımız olsun. (Âmin – Amin – Amin) NOT; Muhterem RTE’IN çok geniş bir istişare ile adaylığını açıkladığı. Ama Çatı adayın iki lidere dayatıldığı ve iki lider tarafından açıklandığı, kimler tarafından kimlere kapalı kapılar ardında sözler verildiği her kesimin malumudur

 • Redbaht   02-07-2014 16:55

  Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa diye ülkem adına endişeleniyorum. Umarım memleketimiz adına güzel gelişmeler olur. Kapalı kapılar ardında verilmiş sözleri gerçekleştirmeye çalışan, kendi koltuğunu sağlama alan, kendisinden olanlara devletin her türlü imkanını sunup farklı görüştekilere vatandaş muamelesi yapmayan ... (böyle uzar gider liste) bıktık.

  0

  0

  • Ali Çakmaktaş   07-07-2014 10:33

   Valla gardaşım, biz de sizinkilerden bıkmıştık. Yamalı bohça gibi hükümet dönemlerini iyi biliriz. Şükür ki şimdi son derece mutlu ve memnunuz.

   0

   0

 • Hasan   02-07-2014 14:01

  onuda sen yaz hüseyin

 • Hüseyin   02-07-2014 11:57

  Tek aday mı giriyor seçime başka aday haberi göremedik sitenizde.

  0

  0

  • Bülent   02-07-2014 14:59

   bu site hep böyle.AKP nin resmi yayın organı gibi.başka haber bulamazsınız maalesef.

   0

   0

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın