Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Parti Ankara ilde kongre heyecanı
  • Facebook da Paylaş
Ak Parti Ankara ilde kongre heyecanı
  • 01-01-1970
  • 0 yorum
  • 5622 okunma
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 19 Mayıs Stadyumu'nda Cumartesi günü yapılacak ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının planlandığı il kongresine yüz bin kişinin gelmesini beklediklerini belirtti

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 19 Mayıs Stadyumu'nda Cumartesi günü yapılacak ve AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılmasının planlandığı il kongresine yüz bin kişinin gelmesini beklediklerini belirtti 

Kızılcahamam ilçe teşkilatı kongreye Cumartesi günü PTT önünden Saat:15.30 da ücretsiz otobüs kaldıracak.

Ak Parti kongrelerinin salonlardan stadyumlara taşındığını belirten Alparslan, Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nin de kentin en büyük stadı, 19 Mayıs Stadyumu'nda yapılacağı söyledi. Kongreyle ilgili titiz bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Alparslan, “AK Parti artık bir dünya markası. Burası başkent. Başkentten sayın Genel Başkanımızın, Başbakanımızın katılıp tüm Türkiye'ye hatta tüm dünyaya vereceği mesajların buradan ona yakışır şekilde katılımıyla, coşkusuyla, görselleriyle ona layık olması için özel bir hazırlık yapıyoruz” dedi.

Kongrede halk oyunları gösterileri, görsel etkinlikler, sinevizyon sunumlarının yapılacağını bildiren Alparslan, şunları söyledi:
“Statta hem tribünlerin hem çim sahanın tamamının kullanılması ve dışarıda kurulacak ekranlarla yüz bin Ankaralı'nın burada ağırlanmasını ve bu demokrasi şölenimize, bu bayramımıza katılımını organize ediyoruz. Tüm ilçelerimizden, tüm mahallelerimizden rahat transferin sağlanması için toplu taşıma araçları dahil ciddi bir hazırlık içindeyiz. Katılanların kongre sonrası evlerine rahat dönmeleri konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Buraya katılan herkese günün anısına Ak Parti Hatıra Ormanı'nda kendilerinin de bir fidanı olması için ağaç sertifikası vereceğiz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile organize ettiğimiz şekilde. Yine her katılımcıya Başbakanımıza ithafen 'Başımızın tacısın' yazılı şapkalar dağıtılacak.”

Kongrede bir sürprizin olup olmayacağının sorulması üzerine Alparslan, “Bir sürprizimiz olacak. Ancak o güne kadar sürpriz olarak kalsın. Dünyada belki Türkiye'de ilk defa yapılacak yurt dışından gelen bir gösteri olacak. Burası başkent bu sebeple 'Biz biriz, beraberiz, birlikte Türkiyeyiz' sloganıyla bu konseptimizi kongremizde oturtuyoruz. 7 bölgenin tüm halk oyunlarının sergilendiği, finalinde de herkesin aynı oyunu oynadığı bir halk oyunları gösterisi planlıyoruz” yanıtını verdi.

“Katılımın yoğun olması en önemli isteğimiz”

Bir gazetecinin, Ak Parti'nin İstanbul'da düzenlenen yoğun katılımlı kongresini hatırlatıp, “Ankara'daki kongrede ne gibi fark olacak” sorusu üzerine Alparslan, şunları kaydetti:
“Burası başkent, onu ön plana çıkaracak bir takım imkanlarımız var. Onun haricinde katılımın özellikle yoğun olması bizlerin en önemli isteği. Burada Başkentlilerin sıcağa, okulların kapanmasına ve turizm sezonu olmasına rağmen Genel Başkanımızı, Başbakanımızı yoğun bir katılımla ve samimi bir coşkuyla burada karşılayacağını düşünüyoruz.

Stadyumda tribünlerde 30 bin kişi oluyor. Merdiven boşluklarının da kullanılmasıyla bu sayı 40 bine çıkıyor. Çim sahanın tamamı ayakta kullanılmasıyla bir tribünler kadar insanı da bu bölüm alıyor. Dışarda da led ekranlarla stadın etrafında da bir coşku halkasını oluşturmak için orada da 20 bin kişi planladık. Dolayısıyla yüz bin kişilik bir net hedefimiz var.”

Alparslan konuşmasının ardından stadyumda dolaşarak çalışmaları inceledi.

Etiketler : Ak - Parti - Ankara - ilde - kongre - heyecanı -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın