Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ak Parti 20.istişare toplantısı sona erdi
 • Facebook da Paylaş
Ak Parti 20.istişare toplantısı sona erdi
 • 05-06-2013
 • 4 yorum
 • 5488 okunma
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Kızılcahamam'daki 20'nci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu ve Esad'a ağır sözlerle yüklendi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin Kızılcahamam'daki 20'nci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu ve Esad'a ağır sözlerle yüklendi.

 

Erdoğan şunları söyledi:

Yaşananlar karşısında iki seçenek bulunduğunu ya dünyaya, mazlumlara yüz çevirerek hiçbir şey olmamış gibi davranacaklarını ya da tarihin, ecdadın, milletin ve medeniyetin yüklediği sorumluğa sahip çıkarak mazlumların feryatlarına "yeter artık" diyeceklerini anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Biz başka devletlere, başka milletlere benzemeyiz. Biz, dengeler adına, konjonktür adına, çıkarlar adına susacak bir millet, böyle bir devlet değiliz. Biz, İstanbul'da, cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet'in huzuruna vardığımızda, alnımız ak varmak istiyoruz. Biz, cihan padişahı Kanuni'nin huzuruna vardığımızda, o manevi huzura başımız dik çıkmak istiyoruz. Biz, ruz-u mahşerde, kitap önümüze konulduğunda, hesabımızı yüreklice vermek istiyoruz.

VALLAHİ BUNUN HESABINI VERECEKSİN

Banyas'ta çocukların feryadı arşı inletirken, biz susan dilsiz şeytanlardan olmayacağız. Ey Beşşar Esed, vallahi bunun hesabını vereceksin. Başkalarına gösteremediğin cesareti, ağzında emzik olan kundaktaki bebeğe göstermenin bedelini çok ama çok ağır ödeyeceksin. O çocukların arşı inleten figanı, inşallah, Rabbimin Müntakim sıfatı mucibince, Kahhar sıfatı mucibince, senin üzerine kutlu bir intikam olarak inecek. Allah izin verirse, bu caninin, bu katilin, dünyada hesaba çekildiğini görecek ve bundan dolayı hamdedeceğiz, şükredeceğiz. Yaşananlar, tahammül sınırlarını zorlar bir hale gelmiştir."

Erdoğan, uluslararası camianın Suriye konusunda hala beklenen adımları  atmadığına işaret ederek, Suriye'de, bugüne kadar hayatını kaybedenlerin  sayısının 100 bine yaklaştığını, hayatını kaybeden bütün masumların vebalinin  Suriye'deki gayri meşru rejime destek verenlerin de üzerinde olduğunu belirtti. Kendisini Müslüman nitelendiren hiç kimsenin, hiçbir devletin, böyle bir  vahşetin arkasında duramayacağını kaydeden Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Buradan şunu da hatırlatmak istiyorum; Suriye'de, Şam'da, bu caniyle, bu  katille fotoğraf çektiren CHP, buyursun, Banyas'taki katliamı açıklasın. Ey CHP,  işte siz busunuz. İşte sizin yol arkadaşlarınız bunlar. İşte sizin aynı fotoğraf  karesinde poz verdiğiniz yoldaşlarınız bunlar. Gurur duyup duymadığınızı  gerçekten merak ediyor; sizi de milletime havale ediyorum.

Buradan, Banyas'ta hayatını kaybeden kardeşlerimize Rabbim'den rahmet  niyaz ediyorum. Mazlumların yakınlarına, Banyas halkına, tüm Suriyeli  kardeşlerimize tekrar sabır ve başsağlığı diliyorum. Meta nasrallah? 'Allah;ın  yardımı ne zaman diye' soran Suriyeli kardeşlerime bir kez daha sesleniyorum;  Ela! İnne nasrallahi karib. Hiç kuşkusuz Allah'ın yardımı yakındır."

Etiketler : Ak - Parti - 20.istişare - toplantısı - sona - erdi -
YORUMLAR
 • süleyman peker   07-05-2013 19:59

  yeni açıklamasındada inşallah israil onun rejimine son verecek diyor...1 yüz 2 başbakan görüyorum..26 yaşındayım üniversite mezunuyum işsizim saygılarımla

 • Yaşar   06-05-2013 23:19

  Sayın editör siz genel bir haber sitesi misiniz yoksa Kızılcahamam hakkında bilgi veren bir haber sitesi misiniz ? Adınızda anlaşılacağı üzere Kızılcahamam ile ilgili haber veren bir sitesiniz. Burada Başbakan'ın sözlerini değilde Başbakan'ın ve Ak Partinin Kızılcahamamda bulunması ile ilgili haber yapmanız gerekmez mi ? Reklamı bırakın lütfen. Yorumumu da yayınlayacağınızı umuyorum.

 • vatandaş   06-05-2013 14:00

  nasıl biz pkk ile mücadele ediyorsak esadda ülkesinin bölünmemesi için israilin akp nin abd nin ab nin arab birliginin destekledigi öso denilen terörist orduyla savaşmaktadır.Bir liderin (diktatörde olsa) vatanının bütünlüğü için savaşmasının neyi yanlıs acaba? bence asıl yanlıs olan cocukları katleden katliam yapan terörist gruplara akp hükğmetinin destek vermesi türkiyede yetiştirmesidir.amerikanın büyük ortadogu projesi dahilinde suriye ırak iran ve türkiye bölünerek bir kürdistan kurulmak isteniyor ırak zaten bölündü suriyeyi bölüyorlar türkiyenin durumuda belli.bu oyuna gelmeyelim

 • süleyman   06-05-2013 11:29

  Ben anlamıyorum, gerçekten anlamıyorum.Esat kendisine karşı çıkan eli silahlı insanlarla mücadele ediyor.Biz Esad'a kızıyoruz.Esat durup dururken mi şiddet gösteriyor.Sonuçta birileri silahla topla tüfekle onun rejimine karşı çıkıyor ve o da kendi rejimini savunuyor. Biz eline silah almamış insanları bunlar darbe yapacaktı diye yıllardır hapishanelerde tutuyoruz. Yanlış düşünüyorsam düzeltin

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın