Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ahmet Gündoğdu'nun anlatımı ile 15 Temmuz Darbe girişimi
  • Facebook da Paylaş
Ahmet Gündoğdu'nun anlatımı ile 15 Temmuz Darbe girişimi
  • 22-12-2016
  • 1 yorum
  • 5641 okunma
İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy ölümünün 80. yılında değişik etkinliklerle anılacak

Akif’i; Asım’ın nesline anlatmak onu anlamalarını sağlamak ve Asım’ın nesli olarak, öğrencilerle birlikte yapılacak anma etkinliklerinde hem Asım  yad edilecek, hem de Akif’in milli mücadele ruhu öğrencilere aktarılacak.  Mehmet Akif Ersoy'un Milli Mücadele ruhunu günümüze aktarmak için 15 Temmuz darbesine direnme, Akif  ruhu ve Milli Mücadeledeki direnç konulu  Kızılcahamam'da hafta boyu değişik etkinliklerle anılacak.

Konuyla ilgili İlim Yayma Cemiyetinden  yapılan açıklamada anma  etkinliklerine 26 Aralık 2016 pazartesi günü saat 18:30 da Ankara Milletvekili  Memur Sen onursal  başkanı Ahmet GÜNDOĞDU'nun vereceği 15 Temmuz ve Akif  konulu konferansla başlanacaktır.“Mehmet Akif’ten 15 Temmuz’a Resim Sergisi” adıyla sergi açılacak. 27 Aralık 2016 Salı günü Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 80. Yıl dönümü nedeniyle Kızılcahamam İlim Yayma  Cemiyeti, Genç Memur Sen ve İlçe  Gençlinin hafta boyunca yapacağı etkinliklerle Mehmet Akif Ersoy yaşatılacak. İlçemizde yapılacak anma etkinliklerinin yanında Mehmet Akif Ersoy’un Asım’ın Nesli öğrencileriyle “Asım’ın nesli derken iman, irfan, fazilet ve bilgi ile donanmış; karakterli, ahlaklı, kişilikli; vatanına, milletine ve dinine sahip çıkan, dahası bunları yüceltmek için tüm imkanları seferber eden bir gençlikten bahsediliyor.” birlikte geniş katılımlı bir grupla mezarı başında dua edileceği dile getirildi.

Yapılan açıklamada; Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 80. Yılında yaşamını ve ideallerini Asım’ın nesline anlatmak , öğrencilerimize aktarmak ve 15 Temmuz Darbe Girişimi ruhunu milli şairimiz Akif’in ruhuyla bütünleştirip, yarınımızın geleceği olan öğrencilerimize resimlerle aktarmaya çalışacağız. Hedefimiz öğrencilerimizin Mehmet Akif Ersoy’la buluşmasını sağlamak. Özellikle Dünyadaki ve ülkemizdeki şu zor günlerde gençlerimizin Mehmet Akif’in milli ruhunu anlamalarını ve o yolda ilerlemelerini sağlamak. Kızılcahamam İlim Yayma Cemiyeti ve Genç Memur Sen olarak özellikle  Milli Şairimizi gençlerimize tanıtmak ve onun milli-manevi  ruhunu  gençlerimize aşılamak için değişik etkinlikler düzenledik.  Bu çerçevede ilçemizde bizlere destek ve emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 80. Yılında minnet ve rahmetle anıyoruz” denildi.

 

TARİH :                  26 ARALIK 2016 PAZARTESİ

YER   :                   BELEDİTE TOPLANTI VE NİKAH SALONU

KONU:                   15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

KONUŞMACI :      ANKARA MİLLETVEKİLİ AHMET GÜNDOĞDU

Etiketler : Ahmet - Gündoğdu'nun - anlatımı - ile - 15 - Temmuz - Darbe - girişimi -
YORUMLAR
  • Ruşen Ali   23-12-2016 17:40

    FETÖ'yü nasıl besleyip büyüttüklerini, 81 ilin valisinin 71 tanesini nasıl ele geçirdiklerini anlatsınlar. Parsel parsel desteklerini anlatsınlar.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın