Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Ağustos ayı kent konseyi yapıldı
 • Facebook da Paylaş
Ağustos ayı kent konseyi yapıldı
 • 22-08-2009
 • 7 yorum
 • 5552 okunma
Kızılcahamam’da her ay yapılan kent konseyi toplantılarının Ağustos ayı istişare toplantısı geçtiğimiz gün 5 ana gündem maddesini görüşmek üzere toplandı..

Kızılcahamam’da her ay yapılan kent konseyi toplantılarının Ağustos ayı istişare toplantısı geçtiğimiz gün 5 ana gündem maddesini görüşmek üzere toplandı..

Toplantıya Kızılcahamam kaymakamı Bilal Çelik İl genel meclis başkanı Ahmet Arslanoğlu Belediye Başkan Vekili Nevzat Uyar. Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yüce, il genel meclis üyeleri Mustafa Keleş, Erdoğan Yıldırım, Ak Parti ilçe başkanı Sefa Yıldırım, MHP ilçe başkanı Tahir taşkın, Milli Eğitim Müdürü. V.Erdal Küçüksakarya, Emniyet Müdürü Çağatay Manav, Turizm Lisesi Müdürü Sedat Arslan, sivil toplum kuruluşları başkanları ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Kent Konseyinin Ağustos ayı toplantısının 5 ana gündem maddesi vardı.

1-      Yaz tatilinin sona ermesi dolayısı ile okulların eğitim sorunları ve başarı durumları tartışıldı.

2-      Sanayi Sitesi ve trafik sorunları

3-      İlçemizin turizm yönünden gelişmesine yönelik çalışmalar

4-      Kızılcahamam’ın su problemi

5-      Açıkhava düğünleri ve asker uğurlamalarında yapılan gürültüler.

 

Bu ayki Kent konseyinin gündeminde bu maddeler vardı. Toplantıya katılan Kızılcahamam’ın önde gelen isimleri bu sorunları tartıştı.

Sanayi sitesi başkanı toplantıda sanayi esnafının sorunlarını dile getirdi. Kızılcahamam’ın çöpleri sanayi sitesine dökülüyor. Biz kokudan duramıyoruz.

Sanayi kavşağında sinyalizasyon yapılması ve sanayi girişinde bulunan tali yolda meydana gelen heyelanın önlenmesi, sanayi içerisindeki yolun yapımı gibi sorunları dile getirdi.

Belediye başkan vekili Nevzat Uyar bu konu ile ilgili belediye tarafından yapılacak olan hizmetleri aktardı. Sanayi içerisindeki yolun programa alındığını ifade ederek şehir içerisindeki yoğunluğun azalmasının ardından sanayi de bulunan yollar yapılacağını belirtti, diğer bir konu olan çöp sorunu ise katı atık deposunun yapılmasının ardından burada toplanmaya başlayacak bununla ilgili çalışmalarda devam ediyor dedi.

Toplantının diğer gündem maddesi şehir içi trafik ve araç parkları konusu gündeme geldi. Kızılcahamamhaberin geçtiğimiz haftalarda dile getirdiği bu sorunu ilçe Kaymakamı Bilal Çelik gündeme getirerek bir an önce kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini belirterek esnaf arkadaşlara önemli görevler düşüyor dedi. Kızılcahamam da trafikteki en önemli noktaları da dile getiren ilçe kaymakamı bu noktalar olarak Sabır Market önü, PTT önü, Marketler bölgesi, Dondurmacıların olduğu yer buralarda trafiğin devamlı kilitlendiğini sözlerine ekledi.

Toplantıda bir konuşma yapan Ankara il özel idare meclis başkanı Ahmet Arslanoğlu yaptığı konuşmada il genel meclisi olarak Kızılcahamam’a yaptıkları hizmetin devam ettiğini dile belirterek Seyhamamı çevre ve hamam projesinin ihalesi yapıldı. Eski evlerin dışı boyanarak burası turizmde daha etkili kullanılması için gerekli yatırımların yapılacağını dile getirdi.

Su Problemi

 

Kızılcahamam Ankara’nın su ihtiyacını karşılayan en önemli ilçelerden bir tanesi olması dolayısı ile Aski, DSİ ve Ankara büyükşehir belediyesi tarafından sürekli sağda solda su araması yapılan ve kaynaklarına el konulan bu yönde Ankara’nın 24 ilçesi içerisinde Ankara’ya en faydalı ilçe olmasına karşın hiç faydasını göremediği tek ilçe bu konuda belediye başkanı Coşkun Ünal tarafından gerekli girişimlerin yapıldığı dile getirilerek gerekirse mahkeme yolu açık olmak kaydı ile Kızılcahamam’ın bu konudaki haklarının aranacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler : Ağustos - ayı - kent - konseyi - yapıldı -
YORUMLAR
 • tacettin   28-08-2009 14:55

  trafiğin çok yoğun olduğu yerlere bi bakın. asıl buraların kaldırımlarına bakın. ben size anlatayım: birincisi sabır market. sabır marketin karşısına bir bakın karşıdaki kaldırım en az dört metre. neyimize gerek kızılcahamamda dört metrelik kaldırım. kaldırımı gören orayı günde binlerce insan kullanıyor zanneder. en yoğun olduğu yaz aylarında bile en fazla üç kişi geçer yan yana. daralt kaldırımı, düşür iki metreye, o zaman kenara park eden arabaların hiç bi zararı oluyor mu trafiğe. ikincisi; efor marketin önü. yan tarafında kimsenin kullanmadığı ve yaklaşık iki metre genişliğinde bir kaldırım. kim ne yapar o kaldırımı ben anlamadım. ayrıca kışın balık yazın kavun karpuz tezgahı... market park edilecek yere tezgah açacak, vatandaş park cezası yiyecek... güzel valla... ayrıca bir türlü bitmeyen ara sokaklardaki çalışmalar da park sorununa olumsuz katkıda bulunuyor. bin defa söylediler kazım karabekir ilköğretimin bahçesini oto park olarak kullanın diye... kime söylüyosun... yapılacak şey belli: soruna çözüm aramak ceza kesmek değil

 • halil   27-08-2009 16:30

  vatandaşı üzmüşler. vatandaş üzüldüğü kadarda var bana sorarsanız. kardeşim nereye çekeceğiz bizler arabalarımızı. ana caddeyi geç. bu kızılcahamamın hangi mahallesinde ve sokağında rahatlıkla arabamızı çekebiliyoruz. bunu çözün lütfen. alternatif yerler üretin. nasıl mı? ne biliyim kardeşim ilçeyi yönetmeye talip olsaydım bulurdum nasıl olduğunu. şu an o koltuklarda oturanlar bi şekilde bu işi hizaya sokmalı. araban parkta diye ceza kes. alkollü gezen, ehliyetsiz gezen, hız yapıp trafiği tehlikeye sokan, yolun ortasına eğleyen, elinde cep telefonuyla dolaşan, emniyet kemeri takmayan vs vs masum. arabasını çekene kes cezayı. bu nasıl adalet. bunu adaletten sayıpta iş yapıyoruz diyenler acaba birilerinin hakkını birilerine bindirmiyorlarmı. adil yönetmek esassa böyle adalet olmaz............

 • vatandaşın biri   27-08-2009 11:35

  ana cadde üzerindeki evlerden birinde oturuyorum. benim gibi onlarca kızılcahamam vatandaşı var bu cadde üzerinde oturan. ve onlarında araçları var belki de. ben nasıl park sorunu yaşıyorsam onlar da yaşıyorlardır eminim. şimdi onlar adına değil de kendi adıma yazacağım. 30 dakikalık park süresi tekrar uygulanmaya başladı. daha ilk günden bize eziyet oldu arabamız. park edecek yer yokken bu uygulama biraz garip olmuyor mu? köşe kapmaca oynar gibi ara sokaklarda milletin evinin önünde park yeri arıyoruz. birisi gelse benim evimin önündeki park yerine arabasını koysa hiç de mutlu olmam. onlar da mutlu olmadılar ki ikinci gününde arabamı çizdiler. trafik sorunu vardı evet ama bu sorun kenara park edenlerden değil yolun ortasına araba bırakıp gidenlerden yada sağ tarafa park edenlerden kaynaklanıyordu. 15-20 arabanın havalı kornalarına basa basa oluşturdukları konvoylardan kaynaklanıyordu. tekel bayilerinin önüne zil zurna sarhoş gelip arabasını yolun ortasına bırakıp bira almaya çalışanlardan kaynaklanıyordu. polis asıl bununla ilgilensin. adamlar ellerinde bira dolu poşetlerle soğuk suya gidiyorlar. şişeleri oraya döküp gelmiyorlar herhalde. o adamlar sarhoş sarhoş trafiğe çıkıyorlar. polis bununla ilgilensin. netice olarak ben bu sorunun hiç bir yerinde değilim. yoo yanlış oldu ben bu sorunun göbeğindeyim çünkü ben mağdur ediliyorum. trafik sorunu diye bi haber yapıp uygulamayı başlatmakla övünen kızılcahamam habere soruyorum "çözümünüz ne" bu işi başımıza sardınız bari çözümünüzü de üretin.

 • metinn   25-08-2009 11:26

  bunları uydurmuyoruz. kardelen ap nın yanında yapılan bir sinsinde yollar kapanmış yolumuzu değiştirdik, yine tepebaşı camının üstünde sekiz katlı binaların önündü iki kere yolumuz kesildi. ve yine yolumuzu değiştirdik anlayacağın sallamıyoruz...)))

 • halil   24-08-2009 16:03

  Kaldır arabanı diyorlar. Nereye nasıl kaldırayım. Kızılcahamamda Araba çekecek yermi var. otopark sorununu çözün lütfen.

 • murat   24-08-2009 09:48

  barikat;sinsin;yol kapatma bunlar yok benim bildiğim kızılcahamamda

 • metinn   23-08-2009 12:42

  bence kızılcahamamın en önemli iki sorununu bu sefer gündeme almışlar. şu düğün ve konvoy rezaletindeki klakson kirliliğinin önüne bi geçsinler lütfen. turizm ilçesinde bu kadar misafiri rahatsız etme özgürlüğünün olduğu ikinci bir yer olmadığını düşünüyorum. adamın cenazesi var, hastası var, kücük bebeği var, belkide adam sekerat halinde ölmek üzere aman Allahım bir ses evde davul çalıyor. hemde gece 12 ye kadar. kafalarına göre yollar kapanıyor, barikatlar kuruluyor sinsinler yakılıyor ve sallla babam sallla, he yönden artık dizginlenmeli. konuşmanın ötesinde yetkililer birşeylerde yapsınlar. lütfen. birde kızılcahamamlı gençlerin trafikteki vurdumduymazlıkları. çok özür diliyorum gençtir mençtir ama saygısızlık düzeyindeki araç kullanmaları ve üçüncü şahısların haklarını gasp etmeleri bence tamamen bir hak ihlalı. uyarsanız kavga etceksiniz. bu yaştan sonra bu işlerlemi uğraşcaz biz. devletin yetkilileri lütfen bu işede bir el atsınlar. bir tarafta park cezası kesiliyor kütür kütür. bence ondan daha buyük suçlar es geçiliyor. buda yanlış bir uygulama. ama bunların tartışılıyor olmasıda bence çok olumlu.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın