Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Adem Özbekler'den ezber bozan açıklamalar
 • Facebook da Paylaş
Adem Özbekler'den ezber bozan açıklamalar
 • 01-01-1970
 • 27 yorum
 • 5779 okunma
Kızılcahamam Belediye eski başkanı Adem Özbekler kendi dönemi ve bu dönemle ilgili Kızılcahamamhabere yapmış olduğu açıklamalarını yayınlamaya devam ediyoruz.Bundan sonra bir bölüm kaldı.Bu bölümde Belediye Başkanına cevap ve seçim sonuçları var.

Kızılcahamam Belediye eski başkanı Adem Özbekler kendi dönemi ve bu dönemle ilgili Kızılcahamamhabere yapmış olduğu açıklamalarını yayınlamaya devam ediyoruz.Bundan sonra'ki bölümde Belediye Başkanına cevap var. 

KARDEŞ ŞEHİR WEİLBURG:

         Bizden önceki başkan Sayın Salih ÖZTÜRK zamanında Almanya’nın WEİLBURG Kentinde yaşayan hemşerimiz YÜCE ailesinin genç, dinamik, heyecanlı, girişken Kızılcahamam sevdalısı Weilburg Belediye Meclis Üyesi Mustafa YÜCE’nin ısrarlı tutumlarıyla İçişleri Bakanlığı’na müracaat edilmiş konuya hız verilerek Kızılcahamam Hakimevinde Almanya Büyükelçiliği yetkililerinin katılımıyla Weilburg Belediye Başkanı Hans PETER SHİCH ile kardeş şehir sözleşmesini imzaladık. Bu çerçevede karşılıklı ziyaretler, Turizm Meslek Lisesi öğrencilerimizin staj yapma imkanı, lise öğrencilerimizin ziyareti, iş adamlarımızın ziyareti gibi etkinliklerin yanında Weilburg’lu sporcuların 2900 km’lik Weilburg-Kızılcahamam arası dünyanın organize en uzun koşusu olarak tarihe geçen bir etkinlikle hem yerel hem ulusal hem de Alman basınında geniş yer alan bir organizasyon gerçekleştirilmiştir. İlçemizde ilk defa Weilburg Belediyesinin balonu getirilerek festivale güzellik sağlanmıştır.

       Ne olduysa bu kadar güzel giden ilişkiler birden bire tersine dönmüş kardeş şehir olmamıza vesile olan aile küstürülmüş ailenin yakınları bu durumdan son derece huzursuz olmuşlardır. Bir an önce ilişkilerimizin düzelmesi en içten dileğimdir.

KIZILCAHAMAM SEYAHAT:

Göreve başladığımda muhasebe müdüründen aldığım bilgiye göre otobüs işletmesinin yıllık 500 bin lira civarında zarar ettiğini öğrendim.6 otobüsümüzün faaliyet gösterdiği işletmede 27 kişi çalışıyordu. Otobüslerin eski olması nedeniyle bakım masrafları yüksek, yakıt giderleri fazlaydı. Buna rağmen Kızılcahamam Seyahat ile anlaşmalı olarak yarım saatte bir Ankara-Kızılcahamam arası yolcu taşınıyordu. Daha sonra şimdiki Belediye Başkanımız Sayın Coşkun ÜNAL öncülüğünde ŞAMPİYON FİRMASI kurularak terminalde yer vermememize rağmen Gümüş Otelin altında faaliyete başladı. Ankara-Kızılcahamam arası yolcu sayısı üçe bölünmüş oldu. Firmalar arası rekabet kızıştı. Fiyat indirmeler, araç önü kesmeler, muavin dövmeler gibi hoş olmayan olaylar başladı. Allah korusun daha büyük bir hadiseye meydan vermeden sorunu çözdük.

        Yaşlanmış ve yolcu taşıma lisans süreleri dolmuş otobüslerimizi çektik. İki firmanın birleşmesini sağladık. Bunu yaparken ortaya koyduğumuz şartlarımızdan bazıları şunlardı:

1)    Yolcu taşıma ücretini belediye belirleyecek.

2)    Sistem tamamen belediyenin kontrolünde olacak

3)    Kızılcahamam’dan kalkan her araçtan bir yolcu karşılığı ücret alınacak

4)    Her yıl araçlar belediye ruhsatını yenileyecek ve harç ödeyecek

5)    Kesinlikle ayakta yolcu taşınmayacak

6)    Şoför ve muavin yolculara karşı saygılı olacak kılık kıyafetine özen gösterecek.

7)    Belediye herhangi bir aksaklık gördüğü zaman anlaşmayı feshedebilecek

3 firma varken vatandaşlarımızın çoğu belediye otobüsleri değil de diğer firmaları tercih etti. 45 kişilik otobüste sefer başına ortalama 17 yolcu düşmeye başladı. Bununla mazot parası bile karşılamak mümkün değildi. Yapılan anlaşma sonucu 500 bin lira zarar edilirken yılda 100 bin liranın üzerinde gelir sağlayan bir konuma gelindi.

Daha sonra otobüs sahipleri araçlarını küçültmeye başladı. Bu durum vatandaşlarımızı sıkıntıya sokuyordu. Tek avantajı araçlar kısa süreli hareket ediyorlardı. Bu durum otobüsçü arkadaşlara iletildi. Seçim öncesi bir toplantı yaptık. Toplantıda şayet kendilerinden başka bir firmaya yolcu taşıma izni vermezsek araçlarını büyütebileceklerini söylediler. Bende kendilerine “Hiçbir şekilde böyle bir şartı kabul etmeyeceğimi, vatandaşlardan gelen şikâyetler artarsa bitmek üzere olan terminal binasında 5 adet yazıhane bulunduğunu uygun görüldüğünde ihaleye çıkartılacağını” belirttim. Daha sonra öğrendiğime göre şimdiki başkan araç sahiplerinin bu teklifini kabul etmiş, onlarda toplu halde başkanı desteklemiş, başkanda sözünde durmuş başka bir firmayı sokmadığı gibi ayrılan yazıhaneleri de başka amaçla kullanmaktadır.

KÜÇÜK KAPLICA:

Yıllarca her belediye başkan adayı seçim beyannamesinde Küçük Hamamı yıkacağını yerine yenisini yapacağını belirttiği halde bir şey yapmamış ve bizim zamanımıza kadar gelinmiştir. Bunun neden gerçekleştirilemediğini araştırdığımda o parselde belediyenin 1.600 metrekare arsası olduğunu aynı zamanda 50 metrekare kısmının şahıslara ait olduğunu söylediler. Hak sahipleri öldüğünden mirasçıların çoğuna ulaşılamadığını tebligat yapma imkânının bulunmadığını belediye avukatımız bana aktardı. Hatta en son o alanda eski bir evde oturan bir kişinin 30 yıl önce belediye tarafından kendilerine istimlâk parası ödendiğini belirtmesine rağmen belediye kayıtlarında bulunmadığından ve Ziraat Bankası evrakları SEKA ya gönderildiğinden konu açıklık kazanmamıştır. Bunun üzerine Belediye Meclisi kararıyla 50 metrekarelik alan yeşil alana dönüştürülmüş şayet hak sahipleri bir araya gelir müracaat ederlerse tekrar istimlak bedellerinin ödenmesi kararlaştırılmıştır.

Sorun çözüldükten sonra arsa karşılığı Küçük Kaplıca’nın yapılmasına karar verilmiş, 1650 metrekarelik arsanın 750 metrekaresi işi alan yükleniciye bırakılmak üzere belediyeye 2500 metrekare kapalı alana olacak bir kaplıca yapılması şartıyla ihaleye çıkılmıştır. İhaleye 2 firma katılmış şu anki Başak Otel in sahibiyle sözleşme imzalanmıştır. Seçim öncesi Küçük Kaplıca bitirilmiş geçici kabulü yapılarak açılışı sağlanmıştır.

İhale şartnamesinde kat sınırlaması yoktur. Zemin kurtardığı takdir de teknik olarak mümkün olan kat çıkılabilecektir. Burada vatandaşlarımızın bazılar bilerek veya bilmeyerek şu soruyu sormaktadırlar.”Belediyeye 3 kat verirken niye kendisi 10 kat çıkmıştır?” kaplıcanın oturduğu alan 900 metrekaredir. Otelinki ise 750 metrekare civarındadır. Bugün inşaat sektöründe çalışanlar bilir ki bir inşaatın metrekare maliyeti 10000 liradır. Yani bize yapılan kaplıcanın değeri yaklaşık 2 buçuk milyon liradır. Müteahhide verdiğimiz arsanın metrekaresi 3 bin lirayı geçmektedir. Böyle bir arsa fiyatı Ankara, İstanbul un lüks semtlerinde bile bulunmamaktadır.

 Vatandaşlarımızın bilmesi gereken önemli bir olayı aktarmak istiyorum. Başak Otelin sahibi seçim öncesi odama gelip “İşi bitirdiğini bu nedenle tapu devrinin yapılmasını, sıcak suyun bağlanmasını” talep etti. Bende kendisine “Bazı eksiklikler olduğunu malzemelerin değiştirilmesi gerektiğini su sızdırmalarının önlenmesinin şart olduğunu ancak bunlar yapılırsa izin vereceğimi” söyledim. Yani tapu devrini ve su bağlantısını yaptırmadım. Neticede Kızılcahamam’a bir kaplıca bir turistik 4 yıldızlı otel kazandırmış olduk. Küçük Kaplıcada yılda yaklaşık 1 milyon lira gelir elde edilmektedir. Hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.

 JEOTERMAL:

Zamanın Belediye Başkanı Yaşar YILDIRIM ’ ın girişimleriyle ORME tarafından konutların jeotermal enerji ile ısıtılmasına başlanmış. O zaman çok daha verimli olan kuyular zaman içerisinde ihtiyacı karşılayamayacak duruma gelmiş hatta Sayın Salih ÖZTÜRK zamanında LPG tankı kiralanarak ısı takviyesi yapılmaya çalışılmış. İlçemizin yaklaşık üç bin konutunu ilgilendiren bir sorunla karşı karşıya geldik. Seçim çalışmalarında en önemli şikâyetlerden biri buydu.

Hemen konuyu bilen arkadaşlarla çözüm yolu aramaya koyulduk. Bu bağlamda ısı merkezlerinin bir kısmına yeni eşanjör aldık 1500 metrelik kuyunun temizliği yaptırarak tekrar verimli hale getirdik. Yeni hatlar çekerek sistemi rahatlattık. Daha sonraki yıllarda M.T.A ya . Cennet mahallesinde sondaj yaptırdık. Maalesef aynı Kurumun raporlarında “sıcak su var” diye belirten yerden sonuç alamadık. Daha sonra İller Bankası Sondaj Daire Başkanlığıyla beraber üç kuyu açtık. 2’si Terminal de biri Büyük Hamamın üstünde açılan kuyulardan toplam 50 sn/Lt su takviyesinde bulunduk. Böylece sistemin tamamı rahatlamış oldu

Bu hizmet ve yatırımları yaparken 5 yıl jeotermal hizmetlere zam yapmadık. Tasarruf tedbirleriyle sürdürülebilirliği sağladık.

Şöyle ki yönetim kurulu üye sayısını azalttık Yönetim Kurulu Haklarına zam yapmadık. Örneğin benden önceki başkan aylık 618 lira alırken başkanlığı bıraktığımda benim aldığım ücret aynıydı. Şimdi ne kadar olduğunu meraklıları araştırsın.

Malzeme alımlarını peşin parayla gerçekleştirdiğimizde hatırı sayılır indirimler yaptırdık.

Hiçbir lüzumsuz harcama ve ağırlama şirket üzerinden yapılmamıştır.

 Ayrıca hatır-gönül için yeni abone yapılmamıştır. Sadece Adliye binasına bizden önce söz verildiğinden bağlantı yapılmıştır.

TERMİNAL VE DÜĞÜN SALONU:

İlçemizin gelişmesine paralel olarak bazı hizmetlerde aksaklıklar mevcuttu. Düğün salonu yetersiz kaldığından bazı hemşerilerimiz düğünlerini Ankara da veya Kazan da yapmak durumunda kalıyorlardı. Bu durum hem düğün sahipleri hem de davetliler için maddi, manevi sorun oluşturuyordu.

Ayrıca turistik bir ilçeye yakışmayan gecekondu görünümünde Prefabrik bir Terminalimiz vardı.

Her iki sorunu çözmek için Kızılcahamam Belediyesi kurulduğu tarihten bu yana en büyük inşaat projesi olan Terminal, Düğün Salonu, Kültür Merkezi inşaatını başlattık. Tamamen öz kaynaklarımızla gerçekleştirilen ve birçok ilde dahi olmayan Terminal ve Düğün Salonu böylece hizmete girmiş oldu. Daha sonra projede değişiklikler yapılarak bu günkü duruma getirildi. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun.

 AKASYA DEVREMÜLKLERİ:

Önceki Belediye Başkanlarımızdan Yaşar YILDIRIM zamanında Vakit Gazetesi sahipleriyle ortak bir proje olarak başlayan inşaat biz göreve geldiğimizde durmuş vaziyetteydi. O zamanki muhataplarımız Alparslan KILIÇ ve Fehmi GÜNEY’le çözüm arayışlarına girdik.

 OSTİM Başkanı Sayın Orhan AYDIN’ ın yardımlarıyla ağırlıklı olarak Ostimli iş adamlarından oluşan bir gruba devrini sağladık. Daha sonra  şuandaki işletmeci Abdulkadir Beyle  anlaşan Ostim grubu atıl durumdaki tesisleri  faaliyete geçirerek hem istihdama hem de turizme büyük katkı sağlamıştır.

BELEDİYE BORÇLARI:

Belediye başkanı seçildikten sonra makam koltuğuna oturup telefonu kaldırdığımda “ Borcunuzdan dolayı telefonunuz görüşmelere kapalıdır. “ anonsuyla karşılaşınca şok oldum. Muhasebe Müdürünü çağırdım sebebini sordum. Öğrendim ki Belediye’nin tabir caizse “ Uçan kuşa borcu var .”Çarşıda esnaf koluma girip “ Başkanım benim bir fatura var şuna öncelik tanısanız “ diye yardım talebinde bulunuyordu. Kamuya olan borçların yanı sıra işçilere (kıdem tazminatı, ikramiye, mesai vb) Esnafa, Telekom’a Sendikaya şu anda tam miktarını bilemediğim trilyonları bulan borçlarla karşılaştık

Bunun için acil olarak tasarruf tedbirlerini uygulamaya koyulduk. Bunlardan bir kaçını sıralamak isterim

1)    Tüm belediye çalışanlarıyla yaptığım ilk toplantıda belediye hizmetlerinden ben dahil yararlanan her kimse ücretini ödeyecek (otobüs, hamam, otel v.b)

2)    Belediye ‘ye hiçbir gazete alınmayacak, dergi aboneliği olunmayacak.

3)    Dış hat telefonları kapatılacak sadece santral dışa açık olacak, özel görüşmeler kayıt altına alınacak

4)    Hiçbir toplantı ve düğüne çelenk gönderilmeyecek

5)    İçtiğimiz çayın parasını ödeyeceğiz

6)    Peşin parayla harcama yapacağız alınan son fiyatlardan haberim olacak

7)    Araçlar acil bir durum olmadığı müddetçe rastgele kullanılmayacak

8)    Bütün birimlerde gereksiz elektrik, su, kırtasiye gibi harcamalarda daha dikkatli olunacak

        Elhamdülillah bu tedbirler sayesinde ikinci ayda gelirlerimiz %20 arttı. İşleri sırasıyla yoluna koyduk önce kamuya olan 10 trilyonluk borç yapılandırmayla 6trilyona düştü ve uzun vadede İller Bankası payımızın %40 ı kesilerek ödenmeye başlandı. Teker teker borçlarımızı ödeyerek temizledik. bunu gerçekleştirirken sıkıntıyı hemşerilerimize yansıtmadık yani belediye hizmetlerinden alınan gelirlerde hatır sayılan bir artış yapmadık. Hatta bazı alanlarda harç olarak aldığımız ücret Belde Belediyeleriyle aynı düzeydeydi.

      Yaklaşık 100 kişiyi emekli ettik ve emekli ikramiyelerini bir ay içinde ödeyerek çoğunun ev sahibi olmasını sağladık. Bu dönemde 5 trilyona yaklaşan emekli ikramiyelerini ödedik. Çalışanlarımızın maaşı dönemim boyunca ayın 15 inde bankaya yatırılmış, ikramiyeleri geçmiş dönemden kalanlarla birlikte zamanında ödenmiş, en son Mart 2009 da iki ikramiye birden verilmiştir.

       İnternette bir kişinin “Adem ÖZBEKLER iftar yemeği verdi iftarı bize zehir etti” şeklinde bir açıklamasını gördüm. Kıymetli hemşerilerim beş yıl sonra çıkıp birinin bu şekilde beyanda bulunması tamamen organize bir olay olup işçiler üzerinden çıkar sağlamaya yöneliktir. Çalışan, üreten, hak hukuk bilen, memleket seven işçilerimle hiçbir sorunum olmamıştır. Hepsi benim kardeşimdir. Bunun karşılığını sokakta onlarla karşılaştığımızda görüyorum. Bahsi geçen iftar yemeğinde tamamını hatırlamasam bile benim dediğim şudur “ Arkadaşlar, ben dâhil Belediye de çalışan herkes bu fakir fukaranın garip gurabanın hakkını korumamız, aldığımız paranın hakkını vermemiz gerekir. Onun için doğru dürüst iyi çalışmamız lazım.”Böyle bir lafla yemek boğazında duruyorsa benim başka sözüm olamaz.

     Borçlara geri dönersek, benim başkanlığı bıraktığımdan sonra yapılan ilk meclis toplantısında,  Belediye meclis üyelerine geçmiş dönemin borcu adı altında Muhasebe Müdürü Muammer SARIOĞLU imzasıyla bir belge dağıtılmış aynı belge yıllarca belediye web sitesinde de yayınlanmıştır. Ne hikmetse bu belgeyi sorulduğunda kimse bulamamaktadır. O zaman bu belgeyi hazırlatmadaki amaç bizim dönemimizi karalamaya yönelik olarak düşünülmüştü. Şimdi borç ayyuka çıkınca belge ortadan kayboldu.

İlgilenenler hatırlayacak, belediye meclis üyeleri zaten biliyor. Detayını tam olarak hatırlayamadığım o belgede toplam 27 milyonluk borçta sadece 50 bin lira faturalar olarak belirtilmekte. Kalan borçların tamamı kamuya ait borçlardır. Bunların dışında hiçbir kişi, kuruluş ve kuruma borcumuz bulunmamaktaydı. Şimdiki başkan çıktığı bir televizyon programında geçmişten kalan belediye borcunu 33 milyon olarak açıklamıştır. Kendisiyle çelişkiye düşen bir konuma gelmiştir. O yüzden söylenenler gerçekleri yansıtmamaktadır.

Son yılımızda bütün sorunları çözmüş, esnafın belediye ile çalışmaya can attığı, harcamalarının tamamını peşin parayla yapan çalışanların maaşlarının ve ikramiyelerinin günü gününe ödeyen, personel giderlerinin genel bütçedeki oranını %85 lerden %40 lara düşürmüş bir belediyeyi teslim ettik.

Takdir siz saygıdeğer hemşerilerimizindir.

                         HAKKIMDA ÇIKAN BAZI YAZILARA CEVAP:

1) Seçim öncesi mevcut asfaltı sökmek için getirilen asfalt kazma makinasını bazı vatandaşlarımız asfalt atmak amacıyla çalıştırdığımızı sanmışlar. Gerçek şu ki kanalizasyon çalışmaları nedeniyle iki ana cadde ye başlanacağından asfalt kırıntıları ziyan olmasın diye toplanan molozlar EDA Otelin yanında stoklanmış daha sonra toprak yollara serilmiştir. Alt yapı bitmeden asfalt atmayacağımı herkes bilir. Hatta zamanı geri olsak “Asfalt atarsan Belediye Başkanlığın garanti “dense yine atmam 17.000 hemşerimin hakkını tüyü bitmemiş yetimin malını kendi çıkarım için asla kullanmam. Bu dünyanın fani olduğunu, esas hesabın nereye verileceğini bilirim.

 2)Genellikle bizi eleştirecek konu bulamayanlar seçim öncesi yolların durumundan şikâyet etmektedir.

Alt yapısı bitmemiş ve çalışmaların devam ettiği bir zamanda yolların bozuk olmasından daha doğal ne olabilir? Doğalgaz çalışmaları ile ilgili yapılan tenkitlerde şimdiki dönemin savunucuları “Ne yani doğalgazı havadan mı döşeyecektik” diye sormaktadır. Aynı soruyu kendilerine sorsunlar “Suyu kanalizasyonunu havadan mı döşeyecektik?”

3) Üzüldüğüm bir diğer konu da yollardan şikayet ederken Kızılcahamam da ki ana caddelerin tüm kaldırımları bizim zamanımızda tamamlanmıştır. Hatta Soğuksu Caddesinde iki kişinin yan yana yürüyemediği kaldırımları nasıl genişlettiğimizi bilenler bilir.

İyi niyetli tenkiti yapanların takdiri de yapması sanırım hakkımızdır. 

 

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ :

Etiketler : Adem - Özbekler'den - ezber - bozan - açıklamalar -
YORUMLAR
 • Fahrettin Aslanoğlu   28-09-2013 15:55

  5 yıl jeotermale zam yapmadık açıklamanız kuyruklu bir yalan ve dürüstlerin asla yapmayacağı belediye bütçesinden yapılan bir hovardalıktır. Veysel'in açıkladığı jeotermalin % 99 hissesi belediyenin ama bu hisse ile ilgili belediyeye ve belediye meclisine hiçbir bilgi kayıt bildirilmez diyor. Yönetim Müdürlerden Denetim Müdür altı memurlardan diyor. Peki yönetimdekiler size şunu şöyle yapalım diyebilirler mi? Memurlar amirlerini denetleyebilirler mi? Bunlar doğru ise nerede senin dürüstlüğün. Bunlarıda başkana vereceğin cevaplar bölümünde açıklada ne derece dürüst olduğunu bilelim

 • Zekai   27-09-2013 22:57

  En sevmediğim olay arkadaş, sen senelerce k.hamaın halini sorma seçim yaklaşırken ortaya çık milletin kafasını karıştır. Yakışmaz Adem bey Allah kitabı alet etmeyin bu işe madem öyleydi niye 5 yıldır ortaya çıkmadınızda seçim yaklaşırken çıkıyorsunuz ? Bu nedir biliyormusunuz hani olaylar sakinleştikten sonra provakatörler çıkıp arkadan mıllete gaz verıp kışkırtan bundan farkı yoktur yaptığınızın siz başta kaybettiniz. Bu yaptığınızda yakışırkalmaz madem lafınızın arkasındaydınız bunu seçim yaklaşırken değil 5 yıl içerisinde açıklayacaktınız. Bırakın esnafın bi çayını içmeye gelmediniz halini sormadınız konyaya gidiş o gidiş şimdide ortaya çık saygımız var size ama ayıp. Yaşınızı almış adamsınız gidin bağ bahçe yapın, kendinizi ibadete verin orda ömrünüzün geri kalanını rahatlık içinde geçirin. Sonradan çıkıpta arkadaş ayıp valla

 • yolcu   27-09-2013 10:34

  Sayın adem bey 3 gün otobüslerle git gelde anla milletin halini. herkez bizi ve çocuklarımızı mağdur edenlere hakkımızı helal etmeyeceğiz diyor. Yapmak zor, bozmak kolay adem bey!! Her şeyden kar etmeyeceksin adem bey bazen hizmet önde gelmeli!! Ayrıca adem bey firmayı kapatana kadar, adam gibi denetimini yapaydınızda kaçakları önleseydiniz. Çok mu zor bilgisayar koyup kamera kurmak adem beyyyyyy!!!!!!!!!!!!

 • Karacaörenli Kardeş    26-09-2013 23:45

  Özneklerli bırak martavalı konumuz siyaset.Karcaörenli kardeşim kardeşim almanyanın yapacağı madensuyu fabrikasından fiziktedavi hastenesimden ve senin başkanın bu işleri fiyasko ile sonuçlandırdığından bahsetmiş. Senin başkanın Belediye Otobüs işletmesini peşkeşlediğinden ve benim kardeşim kendinin bulduğu iki otobüsten bahsetmiş. Senin başkanın küçiü kaplıcayı sözleşmeya göre yaptıramnadığından. senin başkanın jeotermali belediyeden kaçırdığından ve tahminen 300 -500 bindolarlık vurgunun hesabını soramadığından bahsetmiş. Karacaörenli kardeşim Seçime iki ay kala 5 yıllık hesabımızı borcumuzu erkekce biz verelim demiş senin başkan tırsmış bir sor bakalım bir yarasımıvar. Eğer senin bir yaran yoksa bu konuları açıkla erkekce siyaset yapacaksan yap yanlışa yanlış doğruya doğru diye bileceksen bunu de yoksa bırak köyümün adını o som ağzına almayı.sl k aklınla iki köy arasına nifak sokmaya çalışma

 • işci   26-09-2013 17:02

  maaşlarını bankadan almak içn anlaşılan bankanın işçiler için verdiği promosyon olarak verdiği parayı ne yaptınız sayın başkan işçilerin hakkı olan key paralarından kestiğiniz 1000 tl.nin hesabını nasıl vereceksiniz sayın başkan

 • özbeklerli   26-09-2013 07:47

  Keşke sen kendini tekzip etme erdemine sahip olsan. Senin içini kin hased fitne fesat kaplamış ve buna kendi eşini dostunu da ortak etmissin. Ben yıllardır bu kızılcahamam haberi takip etmekteyim senin bir tek olumlu yorumu okumamışımdır. Her fırsatta her başlığın altında kinini kusan bir şahıssın sen.Çok fırsat kolladın ama Allah sen ve senin gibilere fırsat vermesin. Kızılcahamam haberi takip eden herkes bunu görmüştür bu adam yıllardır her başlığın altına Sayın Adem Özbekler diye başlayarak kin ve nefret kusmuştur. Sen Özbeklerlilere kurban ol. Soyumuzda ne hırsız vardır ne arsız. Bizi bilen bilir bilmeyen de kendisi gibi bilir. Sen ortalığa yıllardır nifak tohumları serpip bu tohumların yeşerdiğini uzaktan seyretmekten büyük haz duyan bir kişiliğe sahipsin. Bu analizi ben yıllardır başkan aleyhine yaptığın yorumlardan anladım. Helal olsun sayın başkana. Seni alt etmiş.Aradığını bulamamışsın. Hüsrana uğramışsın. Bu ezikliğini de yıllardır burda kinini kusarak belli ediyorsun.

 • Mustafa Mert(İlçemin Parlayan Yıldızı)   25-09-2013 21:40

  ilçem şunu biliyor,dürüslügü,mütevaziligi,samimiyeti,kültürü,kariyeri,partiler üstü saygımlıgı,başarısı ,temsil yetkisi,yigitligi,siyaset teçrübesi,yerel yönetim teçrübesi,bürokrat ve büyükşehir'deki cevre ve saygınlıgı adaylıga ismi gecen ve ilçemizdeki tüm siyasetcilerin ve brokratların,.muhtarların ,dernek yönetimlerinin deger verip sevdigi saydıgı ve tanıyanın takdir etdigi degerli abimiz Sayın Beyhan SARI' dır.İşallah aday olur,Tüm ilçemizi kucaklar,ortak katılımcı,saygılı kırkınlık ve dargınlıgın bitdigi bir yönetim nasıl olur görürüz ozaman.

 • vatandaş   25-09-2013 19:33

  syn Cüneyt bey otobüsden azmı para yedin yoksa doyamadınmı yetimin hakkı çıkar sen belediye için neyaptın

 • ali kekeç   25-09-2013 13:59

  Başkan da yok yok yani bişey yok bir vardı birden yok oldu.Ne vardı insanları kırmasaydı.

 • kızılcahamamlı   25-09-2013 09:58

  kızılcahamam haberin her zaman yaptıgı şey coskunu karalama politikası. adem başkan görünen köy kılavuz istemez coskun başkandan allah razı olsun bu kızılcahamamda her kim olursa olsun onunla görüşme imkanı derdini anlatma ve sokakda karşılaşsa ismiyle hitap eder ama senin selamla yanına girilmezdi sokakda görsek tanımazdın bence kendini fazla zorlama senide gördük.

 • Ramazan   25-09-2013 09:19

  Hakkaten ya kime göre neye göre ehil..herkes birini tutturmuş şu ehildir -bu bilir diye..bununla şunu mu demek istiyorlar bu benim adamımdır....işte bu yüzden ehildir, bilgilidir.Yoksa nerden geliyor bu ehillik, bilgililik..neyi biliyor bu adı geçen insanlar..işin garibi dürüstlükten falan söz eden de yok..İktidara yakın olanı daha yakın olanı mı arıyoruz acaba..

 • Veysel BAYRAM   25-09-2013 00:21

  KARDEŞ ŞEHİR WEİLBURG Anlatılanlar sadece işin görünen ve bilinen yüzü. Ya ötesi; WEİLBURG KARDEŞ ŞEHİR/BELEDİYESİ Kızılcahamam Madensuyu fabrikasını yenileyip üretilen suyu iç Pazar ile birlikte AB ve Japonya’ya pazarlama imkanı sundu ama bu imkanı 3-5 kuruşluk fizibilite incelemesi için ret etti. (Almanya işadamları şirketleri yeni bir yatırıma başlamadan önce açacakları iş yerini hukuki – ticari (üretim kapasitesi üretim maliyeti pazarlama durumu – kar zarar durumu vb durumlarını ücretle bu incelemeleri yapan bir avukatlık bürosuna inceletip önlerini görmeden yatırımlarını yapmazlarmış) Çam Otelinin mevcut durumunu Esenboğa Yeşilköy hava alanlarına olan mesafesini emekli bir alman vatandaşının Türkiye’deki fizik tedavisi maliyetinin Alman’yada yapılandan kaliteli ve ucuz olduğunu bilet ALMANYA TÜRK TABİPLAR BİRLİĞİ ÜYESİ MUHTERM Dr. Ali YÜCE, birlikte Kızılcahamam’da ve Çam Otelde Otelin tadilatını tamiratını ve gerekli yenilemeleri yaparak TÜRK hasta ve Doktorlara da açık bir fiziktedavi ve Rehabilitasyon hastanesi açalım. Hastane/Tedavi için gerekli i alet edevatı ve ilaçlarını Doktorlarını ve Almanya’dan Hastalarda getirelim teklifi ta Almanya’da iken ret edilmesi de . Kamuoyu ile paylaşılabilse idi. Kızılcahamam Seyahat ifadesi/açıklaması bence şecaat arz etmektir. Belediyelerde Şirket, İşletme, İşyeri vb. açıp kapama, kısmen/tamamen özelleştirme yetkisi TAMAMEN VE KESİNLİKLE BELEDİYE MECLİSİ KARARI İLE OLUR BUNUN DIŞINDA YAPILAN HER UYGULAMA YASALARA VE GENEL TİCARET VE AHLAK KURALLARINI İHLALDİR (Anadolu ifadesi ile MAFYACILIKTIR) Kızılcahamam Belediyesi Otobüs İşletmesi halka sunulan en iyi hizmetlerden biri olup iyileştirilmesi için hiç çaba gayret sarf edilmedi hiçbir risk göğüslenmedi. Ve işletme belediye meclis kararı olmadan kapatıldı. Kararsız ve İhalesiz özelleştirildi (Peşkeşlendi) BU imkânlara rağmen firma otobüslerini minibüse dönüştürdü. Otobüsçülere kaymaklı baklava sunan yetkilinin gıkı çıkmadı ve açıklanan GAYRİ RESMİ SÖZLEŞME maddelerinin hiç birinin uygulamasını yaptıramadı. Halkı perişan etti ve sonuç ortada !!! NOT. O dönem Muhterem Yılmaz ÖZBEK Yeni Mahalle Belediye Başkan yardımcısı idi. Kendisini Makamında ziyaret edip. Başkanın otobüs işletmesi ile ilgili düşüncesini anlatıp çare talep ettiğimde özetle ve mealen “Otobüsleriniz eski ise kişisel yetkim ile size yılık kirası 10.00 liradan (Yasa gereği bir ücret şatı olduğu için) 2 otobüsü ben vereyim ikide siz bulsanız işiniz çözülür firma kapanmaz ve otobüsü kesinlikle kapatmayın” dedi Ama buna ve vb imkânlar kullanılmadı. Neden otobüsün kapatılması bir kere kafaya konmuştu. Sonuç ortada Küçük Kaplıca arsasının 1000 m2’sine Osmanlı mimarisinde belediyeye kaplıca 750 m2’sine müteahhide otel yapılması esası ile ve % 50 inşaat oranı verildi. Yapılan katlar arası oran ve Kaplıca ile otel inşaat kalitesi bir körün bile göreceği kadar ortada. KEŞKE bu uyuşmazlıkların defalarca gündeme taşınmasına rağmen MÜTEAHHİDE BUNCA NİMETİ SUNANLARIN NEDEN MÜTEAHHİDE noksanlarını yap beyefendi/kardeşim/arkadaşım diyemedikleri de kamuoyu ile paylaşıla bilse idi. Jeotermal Aş . Bukonuyu çok işledik ama Belediyenin % 99,99450 hissesinin işletilme yetkisi ve bu hissenin Belediye meclisinden kaçırılması, abone olmayanların, yakıt parası edemeyenlerin, kullanılmadan atılan/satılan tanesi 1000 dolar maliyetli ve her jeotermalli apartman için bir adet (belki toplamda 300 – 500 adet) debi kontrol vanalarının vb üzerine gidilememesi hesap sorulamaması sebepleri de kamuoyu ile paylaşılabilse idi. Belediye Borçları açıklamalar doğru ama keşke sıralanan maddelerin hangisinin kaç gün uygulandığı da kamuoyu ile paylaşıla bilse idi. Kızılcahamam Belediyesinde bütçe ile Borç ile hele, hele DÜRÜSTLÜK İLE bire bir ilişkili Belediye Adına alınan malların ve malzemenin cinsleri ve miktarları AMBAR MEMURUNCA TESLİM ALINMADAN bırakın teslim almayı AMBAR MEMURUNCA GÖRÜLMEDEN AMBAR KAYITLARININ usulen yapıldığı. DEMİRBAŞ KAYITLARININ OLMADIĞI ve YAPILMADIĞI Uyarılara rağmen üç ay yapılıp tekrar eskiye dönüldüğü de kamuoyu ile paylaşılabilse idi. Ayrıca israfı savunmuyorum ama Siyasi bir kurumda gazetenin derginin kesilmesi bir erdem değil eksikliktir. VE ayrıca son iki meclis öncesi “”5 yıllık bütçe gelir giderimizi ve devredeceğimiz borçlarımızı belirleyip son mecliste görüşüp BORCUMUZU BİZ AÇIKLAYALIM. Çalışmamızı BORCUMUZU kamuoyu ile paylaşarak Belediyede bir şeffaflaşma başlatalım önerim başkanın isteği ile ret edilip uygulanmadı. Bu öneri başkanın isteği ile kabul edilip uygulandı idi BUGÜN BORÇ AÇIKLAMASINDAN YAKINILMAZ ve şeffaflaşmaya büyük katkı sağlanırdı. Kamuoyumuza ve Kızılcahamam’ımız için AK PARTİ Belediye Başkan ADAYINI Belirleme yetkisine sahip olanlara saygılarımla . ÖZBEKLERLİ vb sıfatlarla yazan kişiye, İki yorum ara ile kendi kendini “tekzip” etmen ne olduğunu ortaya koyuyor. Ve sen TONGUR ARMUDUNA KARACAÖRENLİLERE KURBAN OL. Fazla söze hacet varmı?

 • yürek dalak   24-09-2013 23:33

  ben şuna inanıyorum chp ilç. başkanı kadar yürek yok sizde. başkana 4,5 yıl geçti neyin cevabını verebildi ilç. başkanın başkana cevapmış. başkanım kusura kalma konyadan antalya ya giden otobuslerin gel geç derneği değil bu. sen beceremedin şimdikilerde tırt. chp sizden inan iyi . hiç olmazsa yanlış yamuk diyor ya SİZ.

 • M.Yalçınkaya   24-09-2013 22:56

  İşim ehli Muhittin Güney diyoruz,Muhittin beyin şahsına sözüm yok,eyvallah,neye göre ehil hangi teçrübe ,hangi kariyer,hangi siyasi nokda Adem beyden varkı ne yapmayın hemşerilerim,işin ehlini herkez biliyor telavuzdan çekiniyor,zaten bunu siyasilerde biliyor sayın başkanımız ,zaten bizim başkanımız.,KIZILCAHAMAMLININDA Partiler üstü saygınlıgı ile başkanı olur olması lazım.,saygılar.

 • yolcu   24-09-2013 22:40

  kim ne derse desin Başkan, senin partinden değilim, sana oy da vermedim.Ama dürüstlüğünden ve iyiniyetinden şüphem yok.

 • cüneyt ünal   24-09-2013 21:58

  adem bey Kızılcahamam seyhat ücreti düşürdü ama sen yok olmaz dedin neticedede zaten asgarı ücret çalışan ve hergün ankaraya giden Kızılcahamamlılar onu tercih etti ama belediyenin otobüsleri kapanmasın diye kaç kişi geldi makamınıza Kızılcahamam seyhat 3 belediye 5 lira müşteri gelirmi tabiki o zaman zarar edersin 2 firmada aynı fiata taşısaydı bunun önlemını alsaydınız belediyeye ankaradan gidip gelen öğretmenlerimiz hastenede çalışan personel hep bizi tercıh ediyordu daha bunlar gibi niceleri

 • cüneyt ünal   24-09-2013 21:43

  sayın adem bey belediye otobüsleri esen ali l/ yaşar yıldırım/ salih Öztürk zamanında zarar etmedide sizin zamanınızdamı etti bırakın bunları sizin döneminizde akp ilçe başkanı kımdi burdan anlarsınız

 • ALİ ÜN   24-09-2013 20:00

  Bu kadar destan yazacağına sayın başkan , adaymısın, değilmisin onu söyle ha diyeceksin ki ben aday olmam YUKARDAN ATAMA İLE olursa adayım diyorsan boş ver be başkan. Sen AKP nin en güçlü döneminde kazanamadın, Bırak bu işi ehli olan yani Muhittin GÜNEY yapsın, ayrıca geçen dönem MAKAMINDA seni tebrik etmeye geldiğin de TEŞKİLAT için sarf ettiğin sözler çok çirkin.

 • Özbeklerli   24-09-2013 16:11

  Bu vysl isimli şahsın şahitleri olan bozacı ve şıracılar genelde halde tongur armudu satmak için yer kaparlar bunu da kendilerinde bir uyanıklık gözü açıklık olarak görürler. Genelde halde eskiden tongur armudu satarlardı şimdi karpuz kavun satarlar uyanık geçinirler fakat karpuz kavun satmaktan öteye gidemezler.

 • yaşar    24-09-2013 12:11

  böyüksün başkan aday ol silme götürürsün ener olsun

 • gerekyok   24-09-2013 09:19

  tokinin yollarının yapmadığın sürece tokiden oy çıkmaz. taş döşediniz hiç bi işe yaramadı asfalt istiyoruz.yazık burda oturan onca insana.arabalarımız dayanmıyo artık. kim toki için uğraşacaksa bundan sonra ona bakarız biz.

 • hasan çırak   24-09-2013 08:58

  Seyahat otobüsleri çok sıkıntı buna el atın yolcular kepaze oluyor.Bu adamlar hizmeti ikinci planda karı geliri parayı birinciii planda tutuyor.Memnun olan yok memnun olmayan çok ne yapılacaksa biran önce yapılmalı.

 • ÖZBEKLERLİ   24-09-2013 08:48

  Halkın arasında 5 yıldır kin nefret nifak sokmaya çalışan vysl isimli şahısın yorumları ne zaman başlayacak. Bu tür kişilerin özellikle yaşı kemale ermiş saçı sakalı ağarmış kişilerin uzlaştırıcı bir konumda olmaları lazım.Bu şekilde halkı internet üzerinden galeyena getirmek, halkın arasına nifak sokmak, kardeş ile kardeşi birbirine düşürmek cahillerin işidir. Hased ve kin odunun ateşi yiyip bitirdiği gibi salih amelleri hayırlı işleri güzel işleri de bitirir. Bu şahıs ise kızılcahamam haberi yıllardır takip ederim hatta takip etmediğim gün yoktur. Bu şahıs kızılcahamamda falanca mahallede falanca kişi anahtarlığını kaybetti diye bir haber dahi olsa yıllardır her zamanki üslubu ile 2004-2009 tarihlerinde görev yaptığım sürede Sayın Adem Özbekler diye başlayıp Adem başkan hakkında yıllardır bir karalama işlemleri yapmıştır. Provakatörlük yapmıştır. Bu siteyi takip eden kişileri yanlış yönlendirmek için her türlü iftiradan yalandan kaçınmamıştır. Bizzat ben şahidim her haberin altında bu şahsın Sn. Adem Özbekler diye başlayıp kin ve nefretini akıttığı yorumlarına yıllardır takip ediyorum. Üstelik burda söz hakkı dahi olmayan birisine. Belki sayın başkanımızın bu kişinin bu tür yorumlar yaptığından haberi bile yoktur. Bu şahsa her ne yaptılar ise 5 yıllık süreç içerisinde içinde büyük bir kin ve nefret biriktirmiş o zaman söylememiş mhp seçimi kazanınca ise internet üzerinden kinini kusmaya başlamış. Sayın Coşkun başkan bile rakip olmasına rağmen Adem başkan ile hiç bir husumet yaşamamış iken buna ne oluyor da ortalığı bulandırıyor. Beklediğini alamamış itelenmiş kakalanmış umduğunu bulamamış büyük ihtimal. Geçenlerde bu kişi yorum yazıyor ordan burdan sağdan soldan bozacının şahidi şıracı misali bazı kişiler de bu kişiye destek veriyor. Bunlar kendilerini çok uyanık sanıyor halde tongur armudu satmak için yer kapmayı uyanıklık sanıyor iseniz uyanıksınız. Ama mümkünse mert olun.

 • Tufan Demir   24-09-2013 07:24

  Başkan köye kepçe lazım ben vermem..Başkan malzeme gelecek kamyon lazım bizim arabalar ilçe dışına çıkmaz..Başkan malzeme lazım inşaata bizde malzeme yok..Ne oldu Adem bey Başkanlık gitti..Beylik kaldı..

 • murat   24-09-2013 00:37

  iyi hoş söylüyorsun sayın başkan senın dürüstlügünden ve calışkanlıgından şüphe etmedik ama belediye başkanı biraz daha girişgen biraz daha atik olmalı. memlekete hizmet için siyasilerle daha faal ilişkiler kurmalıydın en azından melih gökçek e yaklaşsan yeterdi sayın başkan

 • cew_her   24-09-2013 00:09

  öncelikle sn. başkanımıza dürüst ve yerinde açıklamaları için minnetimi sunarım. değerli başkanımızın açıklamasını okuduğumda ismi önemli olmayan ankara ilçe başkanlarından birisinin kulaklardan silinmiycek sözü alıma geldi ''İyi bir beediye başkanı olmak isterseniz halkın gözünde, yer altına değil gözle görülür yatırımlar yapmalısınız'' Sn başkanımızın yaptığı çalışmalar çok önemi olup gözardı edilmez. kızılcahamam için kendini adamış bu insana yanlış yakıştırmalar yapanlar acaba kimlerin arkasına sığınıyo? umarım gelicek seçimlerde kızılcahamam halkı doğru olanı yapacaktır. sn mustafa özdemir'e objektif yaklaşımlarından ve bu derece güzel açıklamaları bizlere bildirdiği için teşekkürler...

 • Kızılcahamam Sevdalısı Ömer   23-09-2013 23:10

  Adem başkanım senin yaptıklarını bizler hep biliyoruz.Allah razı olsun.ama siyaset yapmadın ondan böyle oldu aday olmassan akraba bagınız olan Dernek başkanımız Beyhan başkana destek vereceginiz konuşuluyor,İşşallah ya sen yada teçrübe , birikimi, dürüslügü ve siysset yapma yetenegi nedeni ile Beyhan başkan olur.arkanızdayız dürüst ve sizler gibi açık sözlü insan az yetişiyor.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın