Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Abi, Kardeş, Enişte Vatan Aşkı Bu İşte
 • Facebook da Paylaş
Abi, Kardeş, Enişte Vatan Aşkı Bu İşte
 • 04-08-2016
 • 3 yorum
 • 5656 okunma
15 Temmuz'da 2 kardeş, enişteleriyle birlikte Kızılcahamam'dan külliyeyi savunmaya koştu.3'ü de şehit oldu

239 şehit, 2 bin 191 gaziyle demokrasi destanı yazılan 15 Temmuz'da hainlere direnenlerden biri de Gülşen ailesiydi. Ankara Kızılcahamam'da yaşayan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde demokrasi nöbeti tutan Gülşen ailesi, o gece 3 şehit verdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla Kızılcahamam'dan 70 kilometre yol gelerek vatan savunmasına katılan aynı aileden Mehmet Gülşen (61), kardeşi Hakan Gülşen (43) ve kuzeni ve enişteleri olan Lütfi Gülşen (63) F-16 uçağından atılan bomba sonuncunda hayatını kaybetti. Darbe girişiminde vatan savunması için beraber yola çıkan 3 demokrasi kahramanı beraber direndi, beraber öldü ve beraber gömüldüler.

'BİZ ŞEHİT OLMAYA GİDİYORUZ'

Hakan, Lütfi ve Mehmet Gülşen... Üçü de Kızılcahamam'da yaşıyordu. Üçü de evli ve 2'şer çocukluydu. Darbe girişimini televizyondan öğrendiler. Erdoğan'ın çağrısı üzerine meydanlara indiler. Kızılcaham'da biraz vakit geçirdikten sonra Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne vatan nöbeti tutmaya karar verdiler. Gece 01.00'de kendi arabalarıyla yola çıktılar. Kızılcahamam'dan kendileriyle birlikte Ankara'ya demokrasi nöbeti tutmaya gelen gençlere, "Siz şimdilik gelmeyin, biz şehit olmaya gidiyoruz" diyerek karşı çıktılar. Yaklaşık 70 kilometre yol yaptıktan sonra Beştepe'ye vardılar. Gece boyunca Beştepe'de nöbet tuttular. FETÖ'cü hainlerin helikopterle yaptığı saldırıdan son anda kurtuldular. Sabaha karşı artık gün ışımaya başladığında Külliye ve Jandarma Genel Müdürlüğü arasında kalan bölgede nöbet tutmaya devam ettiler. Ancak sabahın ilk ışıklarıyla Külliye üzerinde alçak uçuş yapan F-16'nın bıraktığı bombadan kaçamadılar. Beraber yola çıkan Gülşenler, aynı yerde yan yan can verdiler.

'DEMOKRASİ DERSİ VERELİM'

Hain darbe girişiminde 2 kardeşini ve bir amcaoğlunu kaybeden Nizami Gülşen, "Aynı aileden 3 şehit vermenin acısını da gururunu da birlikte yaşıyoruz" dedi. Kardeşlerinin ve kuzenlerinin vatanına, milletine bağlı insanlar olduğu ifade eden Gülşen şunları söyledi: "Onlar darbe girişiminde vatan savunması için yola çıktılar. 'Şehit olmaya gidiyoruz' dediler. Beraber gittiler, beraber direndiler, beraber öldüler ve beraber gömüldüler. Allah'ın takdiri. Allah vatanımıza bir daha böyle bir olay yaşatamasın. Üçü de vatanına, davasına sadık güzel insanlardı. Darbecileri görünce 'Hadi gidelim şunlara bir demokrasi dersi verelim' dediler."

Etiketler : Abi - - Kardeş - - Enişte - Vatan - Aşkı - Bu - İşte - -
YORUMLAR
 • Veysel BAYRAM   06-08-2016 00:30

  Bu güne kadar her şehidimizin ismi bir caddeye verilirken . 4 Demokrasi şehidimizden üçünün isimlerinin toptan bir caddemize sadece "GÜLŞENLER CADDESİ" olarak verilmesi bir kadirşinaslıktır ama, yarın "bu gülşenler kim ? Mahkemeağcinli GÜLŞENLERMİ? ismet paşalı VB. GÜLŞENLERMİ? teredütüne ve demokrasi şehitlerimizin unutulmasına neden olacak bir karardır. AYRICA 4 ŞEHİDİMİZ muvazzaf değil gönüllü DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZDİR. Bu gerekçe ile 3 şehidimizin isimlerinin 3 bölümden oluşan açık pazar yerimizin her bir bölümüne mesela 1- DEMOKRASİ Şehidimiz Mehmet GÜLŞEN KASAPLAR ÇARŞISI, 2- DEMOKRASİ Şehidimiz Hakan GÜLŞEN sebze meyve hali, 3- DEMOKRASİ Şehidimiz Lütfi GÜLŞEN sebze meyve hali, olarak verilmesi ve her bölümün iki girişine resimlerinin ve şehitlik kitabelerinin yazılması 3 demokrasi şehidimizin daima hatırlanmasına imkan verecek bir uygulama olacaktır dilek ve temennisi ile.

 • kiseköylü   05-08-2016 11:32

  Rabbim şehadetlerini kabul, mekanlarını Cennet, Peygamberimze komşu eylesin. Hakkımız Helal olsun gardaşlarıma.

 • bilal   04-08-2016 16:52

  Allah'ım şehadetlerini kabul eylesin. Haklarını biz nasıl ödeyeceğiz.

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın