Ana Sayfa  /  Kızılcahamam  /  Kıl çadırda meşeler gövermiş türküsü dinledi
 • Facebook da Paylaş
Kıl çadırda meşeler gövermiş türküsü dinledi
 • 11-03-2012
 • 6 yorum
 • 5854 okunma
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek 19. Ak Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı öncesi 'Meşeler Göğermiş' türküsüyle moral buldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek 19. Ak Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı öncesi 'Meşeler Göğermiş' türküsüyle moral buldu.

Kampın gerçekleştirileceği otele gelirken, sürpriz bir şekilde yolda Kıl Çadırı Restoranına uğrayan Erdoğan, burada bir öğretmenden kısa bir sazlı konser dinledi. Osman Demirel isimli sınıf öğretmeni, Başbakan'a bir Kızılcahamam türküsü olan Meşeler Göğermiş türküsünü söyledi.

Restoranın işletmecisi Kenan Şenol, Başbakan Erdoğan'ın iki yıl önce de yine bir kamp sırasında buraya uğradığını, bu sefer de Başbakan için hazırlık yaptıklarını söyledi. Gündüzden sarma, baklava, mantı gibi yiyecekler hazırladıklarını belirten Kenan Şenol, Başbakan Erdoğan'ın da restoranı yaklaşık 100 metre geçmesine rağmen aracından inerek geriye yürüyüp işyerlerine geldiğini söyledi. 

Erdoğan'ın kapı önünde ailecek beklediklerini ve gireceğinden emin olduklarını belirten Şenol, "2010 yılında ne ikram ettiğimizi de hatırladı. Gözlemeniz, mantınız var mı?" diye sorduğunu aktardı.

Yemekten sonra Erdoğan'a kahve ikram ettiklerini, Erdoğan'ın yanında bakanlar, vekiller olduğunu belirten Şenol, gündeme ilişkin konularda konuştuklarını söyledi. Erdoğan'ın çocuklar konusu açılınca kendilerine "3'le kalmayın 5 çocuk" yapın tavsiyesinde bulunduğunu dile getirdi.

Saz sanatçısı öğretmen Osman Demirel de ailevi konularda Başbakan ile sohbet ettiklerini belirterek, Erdoğan'ın çocuklara özel ilgili gösterdiğini ve oyuncak hediye ettiğini kaydetti. Erdoğan'ın kendisiyle de öğretmenlik mesleği konusunda konuştuğunu aktaran Demirel, kısa süre önce gerçekleştirdiği 
İspanyaziyaretinden izlenimlerini paylaştığını ifade etti.

Kendisinin Erdoğan'a Kızılcahamam yöresine ait 'Meşeler Göğermiş' adlı türküyü çalıp söyleyen Demirel, Erdoğan'ın kendisini alkışladığını kaydetti. Demirel, Erdoğan için seslendirdiği türküyü tekrar çaldı.

Erdoğan, restorantda yaklaşık bir saat kaldı. Mantı, gözleme ve pilav üstü kavurma ve baklava yedi. Ardından da kahve içen Başbakan Erdoğan, daha sonra otele geçti.

YORUMLAR
 •    04-11-2012 19:08

  Kızılcahamam'ın en iyi restorantı olan kılçadıra gitmesi çok değil tabi ki başbakan ağızının tadını biliyor :)

 •    04-11-2012 19:06

  Kenancığım ellerine sağlık başbakanımızı layıken ağırlamışsındır 2. sefer yaptığın bu misafirliklerle kalplerimizin tacısın.

 • Namık   04-11-2012 11:50

  Osman Hoca işini biliyor aga..Yakında devlet sanatçısı olur.:))

 • Bedensel Engelliler Derneğinden   03-11-2012 09:40

  Öncelikle Sayın Başbakanı nezih bir ortamda kıl çadırında ikinci sefer konuk edip misafirperverliğini ve ikramlarını en güzel şekilde yapıp ağarlıyan Kenan ŞENOL'u ve ailesini tebrik ediyoruz ,işlerinde hayırlı kazançlar, sağlıklı,engelsiz ,mutlu ve başarı dolu yarınlar diliyoruz

 •    03-11-2012 08:59

  başbakanım bile biliyo nereye gireceğini

 •    03-11-2012 08:57

  Hadi be kenan abi helal sanaa :))

Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

ANKET

YENİ HUKÜMETİ HANGİ PARTİLER KURMALI

Tüm Anketleri Görmek ve Oy Kullanmak İçin Tıklayın